Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az újszülött ruháihoz milyen mosópor használható, ami nem allergizál? fórum

Az újszülött ruháihoz milyen mosópor használható, ami nem allergizál? (tudásbázis kérdés)


1 2
2007. febr. 2. 13:18
Eleinte én is külön mostam a babaruhákat, és én is öblítőből vettem babáknak valót, a mosópor maradta régi. Majd először az én ruháimmal kezdtem együtt mosni, majd egy idő után a családéval is. Ja, és szerintem fontos, hogy mindent vasaltam neki, és ha lehetett napon szárítottam
2007. febr. 1. 19:57
Én ugyanazzal mosom a ruháit kezdetektől, amivel a mienket, és öblíteni is ugyanazzal. Hála jó bőre van és nem ütötte ki semmi sem, pedig már legalább 5 féle öblítőt is kipróbáltam!
14. virkó
2007. febr. 1. 19:57
Bip sensitiv,és ugyanezt öblítőben is.A túl erős illatú öblítőket nem is szereti a kisfiam.(Nagymama használja.)
13. 70f88a822c (válaszként erre: 10. - Koka-di)
2007. febr. 1. 18:16
Egyetértek! Folyékony mosószer (a mosógépszerelő szerint a gépnek is sokkal jobb), és sensitive, vagy semmilyen öblítő :) Nekünk bevált, pedig a férjem, és az én allergiám miatt a gyerekek is fokozottan hajlamosak, és hálistennek, eddig még semmi probléma semmilyen anyaggal nem volt :)))
12. Lina79
2007. febr. 1. 17:03
Én eleinte külön mostam a ruhácskáit, de ugyanazzal, amivel a miénket. Szerintem az a lényeg, hogy jól ki legyen öblítve a mosópor belőle, és inkább az öblítőre kell figyelni, hogy sensitive legyen. De, ha nem üti ki a picit, lehet más illatokat is használni. Ez talán babafüggő is.
2007. febr. 1. 16:46
Én folyékony szappanal mostam a keresztlányom ruháit, sőt a gyereket is abban fürdettem,és semmi baja nem lett tőle.
2007. febr. 1. 16:13

Én mindkét gyereknél folyékony mosószert és sensitive öblitőt használtam. Vannak mosószerek amin rajta van a baba jelzés. Szerintem fontos eleinte külön mosni a ruhájukat, külön a felnőttekétől.

Mindmáig a mosószer és az öblitő is olyan ami a gyerekek bőrének megfelelő.

Ez csak az Én meglátásom.

2007. febr. 1. 15:07
nalunk nem volt problema abbol, hogy ugyanazt a mososzert hasznaltam, mint eddig. Ellenben a baratnom kisbabaja allergias volt szinte minden vegyi mososzerre. naluk a mosodio jelentett megoldast.
2007. febr. 1. 14:52

A DM-ben láttam újszülötteknek való mosóport, de nem néztem meg közelebbről mennyibe kerül.

Lassan eljön az ideje nekem is átmosni a babaruhákat, mielőtt a picur megérkezne:) Első körben a saját megszokott mosóporral fogom kipróbálni (többen is azt a márkát ajánlottátok:), és csak akkor váltok majd, ha kipattogna a bőre.

2007. febr. 1. 14:42

Annak idején árultak kifejezetten újszulötteknek valót, de eltünt már nem látom a boltokban

pedig nagyon jó volt

2007. febr. 1. 14:38
Én olyan mosóport használtam, ami folyékony volt és antiallergén. Öblítőből is a fehér színűt(ami senzitiv). Ettől nem pattogott ki a kicsi bőre.
2007. febr. 1. 14:35
Ja az egyik újságban olvastam, hogy a Gabinak van bababarát mosópora és textil öblítője, bár nem tudom, hogy az mennyire jó. A T..coban lehet kapni.
2007. febr. 1. 14:34
Mi sem változtattunk a mosóporon, mikor a lány megszülett. Tomi-t használtunk, és még használunk is most is. Nekünk ez bevált.
2007. febr. 1. 14:32

Nekem annak idején, amikor a fiaim születtek a védőnő a tomit ajánlotta, mert attól nem pattognak ki a kicsik, úgy is volt, én azt használtam (folyékony) és nem volt tőle semmi bajunk.

A védőnő szerint az Ariel nem jó választás, mert kipattogzik tőle sok kicsi.

Egy régi munkatársam viszont csak azt tudta használni, semmi egyebet, mert a többi mosóporra allergiás volt a gyereke.

Valószínüleg nincs egy meghatározott mosópor, ami jó lenn, egyéne válogatja, ki mit bír.

2007. febr. 1. 14:31

Én ugyanazt használtam, amit előtte is használtunk (nem tudom, szabad-e nevet írni)

De ami szerintem biztosan nem allergizál és környezetbarát, az a szódabikarbóna1-2 evőkanállal. Öblítőnek meg kicsi ecet. Legalábbis ezt olvastam.

2007. febr. 1. 14:28
Az újszülött ruháihoz milyen mosóport használsz, ami nem allergizál?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook