Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az új párom nehezen jön ki a gyermekemmel fórum

Az új párom nehezen jön ki a gyermekemmel (beszélgetős fórum)


26. Vigyorex6 (válaszként erre: 24. - F3093f1cc6)
2009. szept. 9. 09:44
Nem tudom, én nem ismerem, de felvettem vele a kapcsolatot, mert vannak gyerekkori rajzaim és a tesómnak is, és megválaszolatlan kérdédekre szeretnék választ kapni.
2009. szept. 8. 18:24
A lilivel le rajzoltattam a családot! nagyon érdekes! 3 embert rajzolt elsőnek engem ,legnagyobb,másodiknak a páromat ,kisebb.majd saját magát a legnagyobbként rajzolta.hiába faggatom,van-e még családtagunk,lilike? nem rajzol több embert mert azt mondja többen már nem férnek a lapra.
2009. szept. 8. 18:21
elolvastam dulikát! hihetetlen hogy a lelki vívódás mennyire megmutatkozik a kreativitásban is!azóta hogy alakult a család sorsa?
2009. szept. 8. 18:08
annyi okos dolgot írtok.köszönöm!
2009. szept. 8. 18:06
Ahogy így olvasom a sok hozzá szólást,világos,hogy probléma mindenhol van,és hogy a gyermekek lelki világa rettenetesen sérülékeny.Az apjával próbálunk normális viszonyt kialakítani,remélem sikerül
21. cickány64 (válaszként erre: 15. - F3093f1cc6)
2009. szept. 8. 12:35
valamit találj ki,mert én is megpróbáltam"házilag" orvosolni a problémát,hát baromira nem sikerült.a nagyfiam 27,a kicsi 20 éves,12 éve élünk együtt,de semmi apa-gyerek kapcsolat nincs köztük.nagyon sajnálom,mert én sem így képzeltem!mi sokat voltunk egyedül a fiaimmal,és amikor ő közénk került,a fiúk betolakodónak tekintették,ő meg mindig is féltékeny volt rájuk.sosem bántották egymást,a férjem maximálisan megtett mindent értük,de az a szeretet,amit egy apa szemében látni,sosem volt.szar ez,de ez a valóság.mindig azzal vigasztaltam magam,hogy más édesapa egy tizedét nem teszi meg a gyerekeiért,ő meg kitaníttatta őket/a kicsi még most is tanul/100%-ig számíthattak rá,de szerintem ez mind csak énrám való tekintettel.lehet,hogy nincs igazam,sose kérdeztem tőlük,csak valahogy mindig éreztem!
20. 2cb29de033 (válaszként erre: 19. - Vigyorex6)
2009. szept. 8. 11:26
Igen, vele beszéltem is pár szót! Nagyon el volt keseredve az apuka (Dulika). :(
2009. szept. 8. 11:22

Kedves Irgumburgum!

Nagyon nehéz helyzetben vagy, de a kislányodnak is nehéz, depláne, hogy az apját is szereti ezért nem vagdalkozhatsz a feje fölött apukával, hogy: "Tudom, hogy anyáddal tömitek a gyerek fejét". Viszont ha a gyerek akkor válik ellenségessé ha hazamegy, akkor ennek nagy a valószínűsége, és nem tudják, hogy mekkora kárt tesznek a gyerek lelkében.

Adok egy ötletet, ami nekem nagyon szimpatikus volt, ha van kedved keress rá a keresőben egy Dulika nevű felhasználóra. Nézd meg a fotóit és a hozzátartozó véleményleírást.

A gyerek rajzai vannak kielemezve..., hoy milyen a kis lelke. Nem tudom, hogy hol készíttették, de én biztos kipróbálnám, ha lenne gyerekem, főleg hogy én gyerekkoromban nagyon sokat sérültem és kihat a felnőttkoromra. Most kell megfogni a dolgokat eleibe, hogy a lánykádnak kiegyensúlyozottabb legyen a gyerekkora és tudjon érvényesülni a felnőttek világában, úgy hogy ezek a dolgok ne nyomjanak rá bélyeget, nem beszélve arról, hogy a párkapcsolatodban is segítséget nyújt, hiszen Ti már egy új család vagytok.

Ha van kedved és megnézted, kérlek írtd le a véleményed!

18. 2cb29de033 (válaszként erre: 17. - 9ea67a7a1c)
2009. szept. 8. 11:17

Szia!

Igen, tudod voltak problémák, de ezt őszintén írhatom, hogy ez a része megoldódott! :)

Hogy vagy? :)

17. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 14. - 2cb29de033)
2009. szept. 8. 11:05

ennek nagyon örülök hogy ezt olvasom tőled,régen leveleztünk kicsit ebben a témában azt hiszem:))



a fóruminditónak is azt irnám legyen türelmes és szeresse mindkettőjüket nagyon nagyon,a gyereket és az uj párját is...a szeretet a ragaszkodás nem jön azonnal magátol de egy olyan dolog amire érdemes várni!


a nagyfiamat két éves kora óta neveli a párom,a kivülállóknak fogalma nincs hogy nem vér szerinti fia illetve a két fiam nem édestesó....

2009. szept. 8. 11:03

Lehet, hogy tényleg jól jönne egy kis pszichológus... Ő mindenesetre ki tudná deríteni.

Ha egyszer úgy jön ki a beszélgetés, esetleg elmagyarázhatnátok Lilinek, hogy attól, hogy Neked új párod van, neki attól még az apukája az apja, nem akarja a párod kitúrni őt. Lehet, hogy ez segítene. Meg esetleg azt is mondhatod, hogy attól, hogy van párod, még őt is ugyanúgy szereted! Ha az exed sértve érzi magát, könnyen lehet, hogy azt táplálja a gyerekbe, hogy az Új a gyerek és Te közéd, vagy gyerek és apa közé akar állni. Vagy még rosszabb esetben mindkettőt.

De ezt pl. a pszichológus ki tudná deríteni...

15. f3093f1cc6 (válaszként erre: 14. - 2cb29de033)
2009. szept. 8. 11:02
de jó ennek nagyon örülök!minden igyekezetemmel azon vagyok ,hogy boldogok legyünk...idővel biztos megérti lilike is
14. 2cb29de033 (válaszként erre: 12. - F3093f1cc6)
2009. szept. 8. 10:59

Hát persze, letagadni lehet, soha nem fogja az ember megtudni az igazat. Majd, ha a kicsi nagyobb lesz, elmondja anyukájának, hogy mi volt apánál.

Mindenképpen türelmesnek kell lennetek, hidd el változni fog, de a kicsi ne lássa, hogy feszültek vagytok, azért, mert pl. azt mondja, hogy nem szereti a párod. Sok-sok türelem, sajnos páromnak is hányszor rosszul esett, s olyankor fogta szegénykém, s elment otthonról. Gondolhatod, majd megszakadt a szívem.. :( el sem tudom mondani azt az érzést. :( a két ember, akiért az életemet adnám, nem jönnek ki egymással. :(

De a türelem meghozta a csodát, imádják egymást, rajonganak egymásért, és mondhat ex is akármit páromról, mostmár nem érdekli a kicsit. :)

2009. szept. 8. 10:53
nagyon köszönöm hogy ilyen segítőkészek vagytok.már sokat gondolkoztunk azon hogy pszichológust is fel keresünk,minden esetre nem fog ártani.
12. f3093f1cc6 (válaszként erre: 9. - 2cb29de033)
2009. szept. 8. 10:51
sajnos az apja még nagyon meg van sértődve,ez érezhető!amikor rákérdeztem 2-3 hónapja hogy miket mond a lilinek ,amitől gyerek ,ég velem is durva,ő azt válaszolta hogy nem vagyok téma náluk
11. f3093f1cc6 (válaszként erre: 10. - Cickány64)
2009. szept. 8. 10:50
szia!.nem a páromnak nincs gyermeke,a lilit meg egyenesen imádja!mindent meg ad neki a tenyerén hordja,de tegnap már nagyon elkeseredett amikor a lili még válaszolni sem volt hajlandó neki,és ha kérdezem hogy szereti_e a páromat ő néha azt mondja hogy nem..
10. cickány64 (válaszként erre: 8. - F3093f1cc6)
2009. szept. 8. 09:52
azt nem írtad,hogy mi a felállás az új párodnál?ő hogy viszonyul a gyerekhez?neki is van már?
9. 2cb29de033 (válaszként erre: 6. - F3093f1cc6)
2009. szept. 8. 09:35

Szia!

Igen ez ismerős, az én kisfiam négy és fél éves, s most már mondjuk nincs gond, viszont volt, hogy az apja amikor visszahozta, egy hét kellett, hogy újra visszarázódjon, és párommal is megtalálja a közös hangot. Biztos vagyok benne, hogy az apa még mindig ellenünk hangolja, de a kicsi okosodik, s idővel rá fog jönni, hogy ki ad szeretet neki, s kit hajt a bosszú.

Időt hagyj mindenképpen a kicsinek, tudni fog ő mindent, okosabbak nálunk. :) Nekünk is sok idő kellett, hogy megszeressék egymást, s most már rajonganak egymásért. :) Imádom Őket!!!!!

8. f3093f1cc6 (válaszként erre: 2. - Eddit)
2009. szept. 8. 09:27
Megpróbáljuk akkor ezt is,igaz néha mennek együtt vásárolni,de akkor mást is ki kell találnom,.
7. f3093f1cc6 (válaszként erre: 3. - Danama)
2009. szept. 8. 09:26
ohh ,köszi akkor csak türelem kell
6. f3093f1cc6 (válaszként erre: 4. - Sunbird)
2009. szept. 8. 09:25
szia! az apja elég sűrűn el viszi és amikor onnan haza jön nagyon ellenséges ,az én érzésem is az hogy sok rosszat mondanak ott a nagymamával együtt!köszönöm,hogy segítetek,mert már nagyon el vagyunk keseredve emiatt
5. 1f59823251 (válaszként erre: 1. - F3093f1cc6)
2009. szept. 8. 08:53

[link]


:DDDDD


IDŐ

2009. szept. 8. 08:53

Sokkal nehezebb a kislány, új apuka felállás, mintha kisfiad lenne. Persze ez gyerekfüggő is. Az én fiam 3 volt amikor a párommal összekerültünk, de nem volt probléma pedig az apja is rendszeresen viszi. Szerintem is hagyd, hogy közös programot csináljanak ahol te nem vagy ott. A 3 éves még nagyon kicsi.

Kérdezném, hogy az apja viszi a kislányt?

Nem lehet, hogy Ő hangolja a vőlegényed ellen?

3. danama (válaszként erre: 1. - F3093f1cc6)
2009. szept. 8. 08:48
nem lesz gond, hagyjátok, hogy a kislány közeledjen először nálunk 8 hónap kellett hozzá
2. eddit (válaszként erre: 1. - F3093f1cc6)
2009. szept. 8. 08:47
Azt próbáltad már,hogy csak ők ketten csináljanak programot? Nélküled. Mert akkor minden gyerek másképp viselkedik,ha nem érzi maga mögött az anyukát.....
2009. szept. 8. 08:45
Sziasztok! fél éve már hogy uj kapcsolatban vagyok,ami nagyon csodálatos,kivéve azt a részt hogy a 3 éves kislányon nehezen fogadja el ezt a helyzetet!vannak napok amikor nagyon jól kijön a vőlegényemmel,de van amikor teljesen elutasít minden kommunikációt!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook