Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az idősek között miért lesz néhány utálatos? És hol a határ, ameddig ezt el kell viselni? fórum

Az idősek között miért lesz néhány utálatos? És hol a határ, ameddig ezt el kell viselni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Napsugár8)
2022. jan. 18. 11:01

nem általánosítottam.

ha elolvasod figyelmesen a fórumcímet, láthatod.

az meg hogy a legtöbbje, én így látom, tapasztalom.

33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Forrest2010)
2022. jan. 18. 11:00

igen. ez a "köteles vagyok ápolni hisz ő is felnevelt" valahogy nekem fura.

az egy dolog, hogy ápolom és mellette vagyok hisz szeretem. de más egy kisgyereket felnevelni, akit a szülő "alkotott" tervezett, és más egy szülőt.

és akkor is furcsa, ha pl egész életében hanyag szülő volt és aztán elvárja hogy ugráljunk körülötte, de az is furcsa ha egy tök rendes szerető szülő idős korára kifordul magából és egy elviselhetetlen hárpiává válik.

a gyermek lelke mindenképp összetörik.

32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Channa*)
2022. jan. 18. 10:56

az orvos sosem említett alzheimert.

vagy megfordítva: akkor ennyi alzheimeres van?

31. 55Judit (válaszként erre: 28. - 2c2e218572)
2022. jan. 18. 10:52
Én is így gondolkodom, lentebb hasonlót írtam. :) Én idén töltöm a 67.-et
30. 55Judit (válaszként erre: 27. - Hpetra22)
2022. jan. 18. 10:50
Van kihívás. Szerintem a testünk és a szellemünk szinten tartása elég nagy kihívás, mennél idősebbek vagyunk. Én tapasztalom a kihívás mértékét mert tornázok ahogy tőlem legjobban telik, a helyes étkezés is kihívást jelent nekem, és a nyelvtanulás is, amit nem rég kezdtem el. Ezek anyagi befektetés nélkül működnek. Mert nálam hogyan másképp? Kicsi a nyugdíj. Akinek nagyobb a nyugdíja, minden könnyebben megy. Vagy menne ha akarná.
29. 55Judit (válaszként erre: 23. - Aszparagusz)
2022. jan. 18. 10:43
Egyenlőre napi szinten teszek azért, hogy minél tovább aktívan élhessem azt ami még hátravan. Pillanatnyilag ez van. De legalább én teszek, nem mint nagyon sokan.
28. 2c2e218572 (válaszként erre: 17. - Semleges)
2022. jan. 18. 10:38

Egyetértek..

Minden eset más...különböző élethelyzetekkel. Nem törnék pálcát senki feje felett sem, hisz a valóságot igazából az érintettek élik meg. Nehéz lehet megoldást találni nagyon sok esetben.

Elmúltam 64 éves, nem tudom, hogy mit tartogat még számomra az élet. Egyelőre jól vagyok, kiváló a kapcsolatom a gyerekekkel, és mindent igyekszem megtenni azért, hogy úgy szellemileg, mint fizikailag jó egészségben legyek, de senki nem tudja, hogy mit hoz a holnap.

El kell ismerni viszont azt is, hogy vannak olyan szülők akik megkeserítik a gyerekeik és a környezetük életét,... és nem is mindegyikük annyira idős, vagy beteg. Ilyenkor mondom azt, hogy egy élete van mindenkinek, és egyetlen szülőt sem jogosít fel az, hogy megszülte és felnevelte a gyerekét arra, hogy amikor eltelnek a feje felett az évek, akkor a korára hivatkozva a gyerek életét tönkretegye.

2022. jan. 18. 10:37
Nem sok tapasztalattal, de az a véleményem, hogy a beszűkült élet okozza. Nincs már munkahely, nincsenek kihívások. Figyelmet viszont szeretnének. Egy idő után meg már mindegy, hogy az negatív jellegű figyelem, csak legyen. Mint a kicsi gyerekeknél mondják, hogy azért csinálja a műsort, mert figyelmet szeretne.
26. hpetra22 (válaszként erre: 21. - 5d8fd6c5cb)
2022. jan. 18. 10:35
Ezt rólad pont nem tudom elképzelni 😉
25. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 22. - Libikóka)
2022. jan. 18. 10:34

ha megnőne, majd plasztikáztatom...-)


kicsi mérleghinta..-)

24. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 22. - Libikóka)
2022. jan. 18. 10:32
:-D
23. aszparagusz (válaszként erre: 15. - 55Judit)
2022. jan. 18. 10:31

Szerintem a 3 %-nál több jut be, de még mindig kevés.

A gond az, hogy sokszor hónapokat-éveket kell várnod a bejutásra.

Gyereked nem fog tudni gondozni, otthonba nem jutsz be.

Akkor hogyan tervezed?

22. libikóka (válaszként erre: 21. - 5d8fd6c5cb)
2022. jan. 18. 10:31
Hansi,,ne füllents mert megnő az orrikád:)))
2022. jan. 18. 10:27

Ez a fórumcím nagyon találó.

Én pont ilyen utálatos vénember vagyok.

magamra ismertem, végre rólam is szól itt valami..-)

20. 55Judit (válaszként erre: 18. - Bichi)
2022. jan. 18. 10:26
És sorállás is van, van ahol 2-3 évig is. Aztán vagy megéli, vagy nem a bejutást. Mert amíg jól van az öreg, ellátja magát, többnyire nem foglal helyet. Legtöbbnél úgy van, hogy azonnal kéne megoldás, mert hirtelen kell a segítség.
19. 55Judit (válaszként erre: 17. - Semleges)
2022. jan. 18. 10:24
Ahhoz van joga egy szülőnek hogy felnevelje a gyerekét, de ahhoz nincs hogy megölje. A folyamatos szekálás folyamatos stresszt okoz a másiknak. Az pedig idegi kimerültséget, álmatlanságot, munkahelyi rosszul teljesítést amiből megint csak a problémák lesznek. Súlyos betegségek alakulnak ki, melyek végzetesek is lehetnek. Most magamról és a saját anyámról beszéltem, és tudom sok ilyen van, mert túl vállaljuk magunkat. Tudni kéne hol a határ és addig, nem tovább.
18. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 18. 10:21

Örülök, hogy nem ismerek ilyet, és nem vagyok ilyen helyzetben, és hát nagyon remélem, hogy nem is leszek. De ha mégis, akkor biztos bár mindent megtennék, de nem hagynám, hogy az életemet tönkretegye valaki.

Ha meg úgyis csesztetve vagyok, akkor majd nyugodtan lehet azért, amiért otthonba dugtam. És csak remélni tudom, hogy ha ilyen helyzetbe kerülök, lesz annyi pénzem, hogy be tudom dugni egy ilyen helyre, mert hát nem olcsó, és nem szociális alapon működik...

17. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 18. 10:14

Igen, bizony ez így van. Én is ismerek olyanokat akiknek semmi nem elég. Mennek a gyerekei, hívják őket telefonon, sűrűn látogatják de nem elég. Ez sem elég, több kell. Hánytorgat, rosszindulatúvá vált. A munkavilágából 20-30 éve kiestek, fogalmuk sincs mi a munkavilága manapság.

Én azt mondom senkinek nem kell eltűrni. Mindenki adja meg a tiszteletet, a segítségnyújtást ha kell az ápolást, gondozást, de tönkre nem kell menni senkinek. És az a szülő aki ezt elvárja, hát nem is tudom. Én azt látom, hogy ezek az idősek "visszamennek" gyerekbe, önzőkké válnak, irigyek, féltékenyek. Na de mire?

16. 37e1ff8723 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 18. 10:08
Sajnos én is ismerek hasonlót. Közelről.
2022. jan. 18. 10:02

A gyereket többnyire várják az emberek és többnyire gondoskodnak is róla amíg az igényli.

Az idős szülő pedig csak lesz. Ez nem kívánság műsor, és legtöbben nem is tudják, vagy nem akarják úgy akakítani az életüket hogy az idős gondozás beleférjen. Ők mást terveznek a saját életükkel, és ez érthető is.


Sajnos megoldatlan nálunk az idősellátás. Idősotthonba nem kerülhet mindenki. Olvastam, a helyet igénylők 3%-a juthat be.


Én is tudok olyan idősről aki halálra szekírozza a gyerekét. Nem demens. Az én anyám is pl. egész éltében ilyen volt. Nem vagyunk egyformák. Én 66 évesen is, úgy hogy nem szorulok gondozásra, hálás vagyok a gyerekemnek minden apró segítségért, gondoskodásáért, miközben tudom hogy öregségemre nem fog engem gondozni. A csekély nyugdíjammal pedig nem tudok állami intézménybe se bemenni később. Sokak idős helyzete megoldatlan.

14. Napsugár8 (válaszként erre: 11. - Aszparagusz)
2022. jan. 18. 09:43
Ahol pl. egy másfél szobás panelban él a házaspár 2 gyerekkel, és valamelyik nagyszülő kerül ilyen 24 órás felügyeletet kívánó egészségi állapotba, ott sincs nagyon sok választási lehetőség.
13. libikóka (válaszként erre: 9. - Auróra2010)
2022. jan. 18. 09:38

Sajnos a sz.otthon , sokszor nem választás kérdése.

Nem mindenkinek van pénze ,otthoni ápolót fogadni.


Még valami,,,a szociális otthonok nem olyan mumusok ,mint ahogy sokan képzelik.Igenis vannak jó helyek,,megfelelő ellátással .Érezhetik jól magukat az idősek ott.

Itt az a kulcs hogy amikor ezt a megoldást választod,,akkor is ugyan úgy látogasd viseld a gonját mint egyébként,amikor meg nem tudod akkor megteszik ezt helyetted.

12. Auróra2010 (válaszként erre: 11. - Aszparagusz)
2022. jan. 18. 09:27
Teljes mértékben igazad van, de a jókedv a lényegen nem változtat, hogy az adott személy lusta volt, beteg volt vagy csóró volt, a szülő végeredményben szoc otthonba került, családjától távol, stb....
11. aszparagusz (válaszként erre: 9. - Auróra2010)
2022. jan. 18. 09:19

Ne fogalmazzunk ennyire sarkalatosan!

A legtöbben akik "bevágják" a szüleiket egy otthonba, nem jókedvükben teszik.

A mai lakás és jövedelmi viszonyok nagyon ritkán teszik lehetővé, hogy egy családtag otthon maradjon és 0-24 órában a demens hozzátartozóját ápolja.

10. aszparagusz (válaszként erre: 7. - Michelle.r)
2022. jan. 18. 09:16

Sajnos az Alzheimer kórnak és más agyi problémáknak vajmi kevés köze van a víziváshoz.

Az utolsó mondatoddal teljesen egyetértek.

2022. jan. 18. 09:16
Beteg vagy, miért kellene bármit elviselni? Ha bevágod őket egy szocotthonba, nem lesz több gondod, de remélem gyerekeidtől - ha vannak egyáltalán, pár év múlva visszakapod.
8. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 18. 09:09

Ahogy többen is írták,,ha valaki ilyen lesz,,ott nagyon megborult valami, demencia,alzheimer,depresszió(az igazi nem csak sima rosszkedv).

Van ismerős nekem is,,,férje elhúnyt utána szabadultak el a dolgok.Nem vette észre senki más ,,nagyon jó fej volt, de a családjával,,,hát,,,:((

Szóval aki ilyen beteg.

7. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 18. 08:59
Szerintem nem utálatos, hanem gyors tempóban épül le. Ennek semmi köze ahhoz, hogy mihez van joga. Nem iszik elég vizet - az idősek egyre kevésbé szomjasak, az agynak pedig közel 90%-a víz, a test nagyjából 70%-a. Meszesednek az agyi erek, a tudat beszűkül, ha nem használja az elméjét, nem tesz ez ellen tudatosan. Aki reggel felkel, este lefekszik, a kettő között meg szüttyög és tévét néz, annak a memóriája is gyors tempóban romlik.
6. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 18. 08:55
Ha valóban ilyesmiket csinál az idős szülő/nagyszülő, akkor az szellemi leépülés (alzheimer, parkinson...) = betegség, és nem kell általánosítani.
5. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 18. 08:45
Jézusom ! mindjárt 68 leszek , de remélem h ilyen hibbant sose leszek !!! h köteles ?!!! a szülőt ápolni ? hát nemtom ! valahol ez se teljesen így van ! azért a saját egészsége kárára ne tegye ! ... reménykedem benne h még jó ideig talpon tudunk maradni és eszem ágában sincsen a gyerekeinket bactatni semmiért/semmivel ! van a fiataloknak enélkül is éppen elég gondjuk-bajuk !
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook