Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az idősek között miért lesz néhány utálatos? És hol a határ, ameddig ezt el kell viselni? fórum

Az idősek között miért lesz néhány utálatos? És hol a határ, ameddig ezt el kell viselni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
4. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 18. 08:40

Ezt én is látom és tapasztaltam is.

Nem egyszerű, lelkileg teljesen tönkre lehet menni ez miatt.

Tudom milyen az amikor a beled kidolgozod, mindent úgy csinálsz, hogy neki jó legyen mégsem jó. Sőt... Csak ellene vagy.

Ezt én csak túléltem.

Nem volt taktikám, és tönkre mentem.

Nincs szíve az embernek leállítani.

2022. jan. 18. 08:40

Kedves ez a fórum cím!


Akiről írsz, nem egy utálatos idős ember, hanem egy alzheimeres beteg.

2022. jan. 18. 08:36
vagy pl felhívta az egyik közszolgáltatót, aki megemelte a szolgáltatás árát, és leüvöltötte őket, hogy mégis ezt hogy képzelik, hisz ő egy idős ember, miért akarják őt tönkretenni, meg ilyenek...
2022. jan. 18. 08:35

Az utóbbi időben egyre több helyen látom, hogy az idős szülők a gyerekeiket kikészítik lelkileg.

Tekintsünk el attól, hogy kötelesek vagyunk a szülőket ápolni, meg ők is elviseltek minket és egyéb...nem erről van szó. Hanem hogy annak ellenére, hogy a felnőt gyermek maximálisan mindent megtesz az idős szülő kényelme érdekében, nem adja be idősek otthonába, hanem otthon ápolja, ennek ellenére a szülő folyamatosan vádolja, piszkálja, számonkéri, semmivel nem elégedett...olyan eseteket hallok, hogy kidobták az ablakon amit a gyereke főzött, eldugta a saját pénzét aztán ráfogta a gyerekére hogy ellopta, megvádolta a lányát hogy jóba van a betegápolóval és közösen el akarják őt tenni láb alól és még hasonlók. Az ismerősömet pl éjszaka is óránként felhívja, hogy vádaskodjon 20-30 évvel ezelőtti dolgok miatt, szegény aztán full kómásan jön dolgozni, kizavarja a házból a betegápolókat, nem ad pénzt semmire vagy megvádolja hogy ellopja tőle, 3 napos botrányt csinál abból hogy neki ellopták a sapkáját stb.

Hogy kell ezt lekezelni, hogy kell egy idősnél megszabni a határokat, hogy azért azon a jogon mert ő idős, még nem tehet ilyeneket a gyerekével? Egy gyereknél megteheted, de a szüleiddel? Csak ne mondjatok olyanokat, hogy örülhet hogy még van szülője...igen örül is, és maximálisan meg is tesz érte mindent, de közben egészszégileg és lelkileg meg beleroppan - ez azért csak nem normális így, nem?

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook