Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az idősek között miért lesz néhány utálatos? És hol a határ, ameddig ezt el kell viselni? fórum

Az idősek között miért lesz néhány utálatos? És hol a határ, ameddig ezt el kell viselni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
94. 8d00a82c06 (válaszként erre: 93. - 55Judit)
2022. jan. 18. 16:03
Az idősek nagy része a bolti árakkal sincsenek tisztába. Megveszed amit kér, majd felháborodik, hogy elbactad a pénzt, mert az nem létezik, hogy annyiba került...
93. 55Judit (válaszként erre: 91. - Semleges)
2022. jan. 18. 15:55
Ezzel lehet dobálózni, de mostani öregek nem tudják hogy vagyonokat kell fizetni egy gondozónak csak a napi ellátásért is. Fukarnak meg mind fukar.
92. _Berry_ (válaszként erre: 89. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 18. 15:50
Az ilyen ember vagy beteg, vagy már korábban is zsarnok volt. Ha az előbbi, akkor azt el kell fogadni, mert agyilag leépülő embert nem lehet megváltoztatni, ha pedig az utóbbi, akkor helyre kell tenni.
91. semleges (válaszként erre: 87. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 18. 15:27
Na ilyet már én is hallottam, "majd fogadok valakit aki majd ellát és majd annak adom a pénzem".
2022. jan. 18. 14:47

Ezt a kérdést tanulmányoztam több emberen

Fő ok : A ársadalomban feleslegesnek érzik magukat

másik ok : a közeli halál állandó gondolata

89. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 86. - C9155193c4)
2022. jan. 18. 14:39

szerencsére nem rólam van szó, de a közvetlen környezetemben több ilyen eset van.

az egyiküknek pl nincs férje, gyerekei kirepültek, vagyis 100%ban a szülőnek szenteli az életét, éjjel-nappal szó szerint. abszolút feladta magát, nincs saját élete, a szülő éjszaka is hívogatja telefonon, tiszta kómásan megy dolgozni is, de ott is folyton csörög a telefonja, és azt is számonkéri rajta a szülő, hogy miért nem mond fel, hisz neki szüksége van rá?

88. papája (válaszként erre: 84. - 37e1ff8723)
2022. jan. 18. 14:38

Mint írtam korábban.


Egy idősekről szóló orvos előadáson elmondták, hogy az idősek zavart viselkedését, képzelődéseit és össze-vissza kóborlását éjszaka is, agyi oxigénhiány okozza.


Jó hatást lehet elérni, ha kap az idős este DIAPHYLLIN és SUPRASTIN tablettát, valamint fekete KÁVÉt. Kitágítja az agyi ereket és utána nyugodtan alszik.


Csodálkoztunk a kombináción, de megnyugtattak, hogy működik.

87. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 82. - 37e1ff8723)
2022. jan. 18. 14:37

és ha fel mered említeni, hogy fáradt vagy, akkor jön a "jóóólvan tudom hogy miattam, a terhedre vagyok, nem is kell többé hogy gyere, majd berakatom magam a szegényházba, vagy keresek valakit aki a vagyonért eltart, nincs énnekem már gyerekem látomén"

hogy az ember fejjel menne a falnak már az ilyen szövegektől...

86. c9155193c4 (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 18. 14:26

Fontos egy családon belül a harmónia.

Beteheted öregek otthonába, én ezt tenném.

85. forrest2010 (válaszként erre: 83. - Globus)
2022. jan. 18. 14:19
... sógornőm hajdanán Németországban vállalt idősgondozást :( a legutolsó ápoltja kiszekírozta volna a lelkét is / senki nem maradt meg az mellett a nő mellett 3 hónapnál hosszabb ideig ! / egyszerűen nem hagyta pihenni se ! a nap 24 órájában zargatta/bactatta/ugráltatta míg teljesen kikészült mellette , vannak ilyen idősek is !
84. 37e1ff8723 (válaszként erre: 82. - 37e1ff8723)
2022. jan. 18. 13:45
Másfél hónapig vigyáztam valakire. 6 kg-ot fogytam. Enni, aludni nem hagyott. Éjjel-nappal cseszegetett. Kicsinált.
83. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 18. 13:41
Nem olvastam el a hozzászólásokat, de amiket leírtál,talán valamilyen demens időskori betegség okozhatja. Nyilván előfordúlhat súrlódás, nincs az az együttélés, ahol nem, de a szekánsnak tűnő személy megérdemli a kivizsgálást.
82. 37e1ff8723 (válaszként erre: 78. - Semleges)
2022. jan. 18. 13:35
Vagy az, hogy nem fájhat semmid, nem lehetsz rosszul, nem fáradhatsz el, mert fiatal vagy. 🙄
81. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 63. - Michelle.r)
2022. jan. 18. 13:25

én is úgy érzem, hogy ugyan sose fordítanék hátat a szülőmnek, de hogy nem hagynám magam és megszabnám a saját határaimat, az biztos.

a konkrét esetben amit említek(az ismerős apja), nagyon körülményes ember volt régebben is, és függött a feleségétől. amióta ő elhunyt, kb 5 éve, azóta egyre elviselhetetlenebb. pl a múltkor azért nem volt hajlandó enni semmit napokig, mert ő olyan ételt akar amilyet a neje főzött...

80. 55Judit (válaszként erre: 77. - Lufthansi)
2022. jan. 18. 13:11

Egyre több ember kerül ebbe a helyzetbe sajnos mint te vagy. A mai fiataok sokan nem tudnak, de egyre többen nem is akarnak vállalni gyereket.


Saját természetemmel kapcsolatban nem aggódok. Belőlem a rosszindulat csírája is hiányzik.

79. semleges (válaszként erre: 72. - 55Judit)
2022. jan. 18. 12:44
És mennyi ilyen lehet.
78. semleges (válaszként erre: 70. - Mirrmurr2)
2022. jan. 18. 12:43
Atyavilág, és igen, a fáj valamire mindig az a válasz, hogy nekik is:)
77. Lufthansi (válaszként erre: 76. - 55Judit)
2022. jan. 18. 12:36

"De eszembe nem jutna hogy a fiamon töltsem ki ezért a bosszúmat."


Ma így gondolod, de mi lesz holnap?

Egyszerűen nem tudhatjuk.

Nekem se szüleim, se gyerekeim nincsenek, gondolj csak bele, ha én szorulnék esetleg segítségre, hogy oldom meg?

76. 55Judit (válaszként erre: 75. - Lufthansi)
2022. jan. 18. 12:25

Lehet ebben igazság. Már én is érzem hogy nem vagyok a toppon. Nem úgy bírom a kerti munkát, és sorolhatnám. De eszembe nem jutna hogy a fiamon töltsem ki ezért a bosszúmat. Mennél jobban érzem hogy nincs mese, egyre több mindenre kénytelen vagyok megkérni őt. De ahogy nő a feszültség mindezért bennem, annál inkább hálás vagyok a segítségekért.


Én nem értem miért kell azért elviselhetetlennek lenni másokkal szemben, mert bajunk van saját magunkkal.

75. Lufthansi (válaszként erre: 74. - Mirrmurr2)
2022. jan. 18. 12:15
Lehet, hogy az emberből dühöt vált ki a kiszolgáltatottság érzése,ettől lesz makacs, önfejű, siratja a saját életét, mikor mindent egymaga is meg tudott oldani...
74. Mirrmurr2 (válaszként erre: 68. - Semleges)
2022. jan. 18. 12:08

Szerintem nagyon jól fogalmaztál, valóban sokszor tapasztaltam én is ilyet: "mintha kifogyott volna belőlük a kedvesség, az empátia".


Véleményem szerint ha nem váratlan halál viszi el az embert, hanem az öregség, akkor egyre inkább gyerekbe megy vissza: fizikailag is tehetetlen lesz, akár pelenkázni is kell; türelmetlen és makacs lesz; önfejű és beszűkül a világa.

Tisztelet a kivételnek...(akiknek vagy szerencséjük van a a genetikával vagy sokat tesznek a szellemi és fizikai frissesség megtartásáért.)

73. 55Judit (válaszként erre: 70. - Mirrmurr2)
2022. jan. 18. 12:07
Nekm a 2. gyerekem elvesztésére azt mondta anyám hogy nem te vagy az első, nem is az utolsó. Ezt vígasznak szánta.
72. 55Judit (válaszként erre: 70. - Mirrmurr2)
2022. jan. 18. 12:06
Azt ahogy bánt velem születésemtől kezdve csak mert nem kívánt gyerek voltam? Sehogy. Azt hogy meghalt, megkönnyebbüléssel nyugtáztam.
71. 55Judit (válaszként erre: 69. - Bless the child)
2022. jan. 18. 12:03
Nem mélyedtem sose a témába, de ha szerinted így van, nekem megfelel. 😀
70. Mirrmurr2 (válaszként erre: 47. - 55Judit)
2022. jan. 18. 12:03

Jézus, ezt még olvasni is rossz :-(. Minden tiszteletem a tiéd, hogy ezt fel tudtad dolgozni.


Nem ez a kategória, tudom, de hasonló a hozzáállás: amikor a várt és tervezett második terhességem megszakadt és elment a baba, elmondtuk anyósomnak, aki így szólt: "Nekem meg fáj a lábam!"

20 éve volt, már nem fáj persze, de sokáig tartott, mire túl tudtam rajta lépni.


Judit, te hogy dolgoztad fel?

69. Bless the child (válaszként erre: 65. - 55Judit)
2022. jan. 18. 12:02
Akkor amiről az FI ír, azt úgy hívjak, hogy vascularis demencia. Így már helyes?
68. semleges (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 18. 12:01
Ezeket szerintem az öregség hozza. Ismerek olyat aki fiatalon normális és odaadó szülő volt, most meg nem hiszek a szememnek, fülemnek. El nem képzelném, hogy megváltoztak. És hátrányukra. Mintha kifogyott volna belőlük a kedvesség, az empátia.
67. 55Judit (válaszként erre: 64. - Semleges)
2022. jan. 18. 12:00
Nővérem vette magához, de csak a pénzéért. Mikor hákliskodott, meg lett neki mondva hogy nem otthon van, ott nem parancsol. Amint lett egy olyan baja hogy ellátást igényel, bedugta a fehérgyarmati kórházba. Nővérem ott dolgozott előzőleg, voltak kapcsolatai. Ott aztán hetek alatt meg is halt.
66. papája (válaszként erre: 48. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 18. 11:58

Ez sajnos igaz.

Anyám azt mondta, amikor még egészséges volt, hogy azért undokok az öregek, hogy ne fájjon a gyerekeknek a haláluk. Egészséges szülőt, családtagot elveszíteni rettenetes fájdalom.

Beteget, hisztist, kötekedőt elveszíteni megkönnyebbülés. Talán tényleg van benne igazság.


Egy idősekről szóló orvos előadáson elmondták, hogy az idősek zavart viselkedését, képzelődéseit és össze-vissza kóborlását éjszaka is, agyi oxigénhiány okozza.

Jó hatást lehet elérni, ha kap az idős este DIAPHYLIN és SUPRASTIN tablettát, valamint fekete KÁVÉt. Kitágítja az agyi ereket és utána nyugodtan alszik.

Csodálkoztunk a kombináción, de megnyugtattak, hogy működik.

65. 55Judit (válaszként erre: 61. - Bless the child)
2022. jan. 18. 11:57
Az alzheimer-kór a demencia egyik fajtája.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook