Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az este felvitt és megszáradt körömlakk (alapozólakk, két réteg lakk és fedőlakk) mitől lesz buborékos reggelre? (Egy-két körmön csak) fórum

Az este felvitt és megszáradt körömlakk (alapozólakk, két réteg lakk és fedőlakk) mitől lesz buborékos reggelre? (Egy-két körmön csak) (tudásbázis kérdés)


15. 07c4794583 (válaszként erre: 14. - Evangelika)
2010. ápr. 1. 23:45
sajna az én színeim pont az avonnál vannak, a l'oreal sokkal kevesebbet hoz belőlük - narancsos, barnás, meleg árnyalatok -, de mivel az avon ecsetje minősíthetetlenül van nyírva, vastag, tömszsi.. inkább órákig keresgélek. még a shisheido, chanel is beváltak, de mivel svájcban élek, itt egész más a választék. mivel minden aranyárban van, úgyhogy akkor már mindegy, megveszem 10 frankkal többért... és a nagygenerálsorrendet úgy javaslom, hogy alapozólakk, félóra múlva lehet hajat szárítani - hiszen úgyis hagyni kell a hajat valameddig szabad levegőn száradni, ha rövidebb, akkor törölközőt rá -, majd hajszárítás, és 20 perc után első réteg. ez után 1 óra netezés óvatosan, szóval semmitnemcsinálás :) utána a második réteg, és megint semmit nem csinálni egy óra hosszat. a színes lakkot már ne érje meleg levegő...
14. evangelika (válaszként erre: 13. - 07c4794583)
2010. ápr. 1. 17:34

Aha! Ez lehet a megoldás! Néha lakkozás után (bár kb. 1 órát várok) szárítom a hajam. A jobb kezemben a szárító, a bal kezemmel babrálom a hajam, és ált. a bal kezemen buborékosodik fel, mint most is. Erre nem gondoltam, le fogok róla szokni.

Az általad kedvelt márkát pedig ki fogom próbálni, és ha jobban fog "működni", akkor váltok, főleg ha az általam preferált árnyalatok szélesebb palettán mozognak mint az avonnál.

Köszi az ötletet, bocs, hogy csak most válaszolok, de nemrég értem haza. :)

2010. márc. 31. 22:29
amúgy azt tudom még elképzelni, hogy valami hőhatás éri a körmöd, attól lesz buborékos? pl radiátor mellett alszol, és odalóg a kezed? vagy hajsütéskor, hajszárításkor forró levegő éri a már száradt lakkot?
12. 07c4794583 (válaszként erre: 10. - Evangelika)
2010. márc. 31. 22:26

szerintem az avon lakkok (a lakk is meg az ecsetek is) egy kalap kakker, dehát de gustibus non est disputandum. :o) én avonnal még kifesteni se tudom úgy, hogy ne legyen csíkos például, tehát hogy egyenletes legyen. mindenesetre a loreal lakkok - én is egy átlátszó, két színes réteget teszek - nem buborékosodnak, az tutkó, nekem még sosem csinálták.

szerintem ha nem várod meg egyáltalán a rendes száradást, akkor megfolyós, csíkos vagy nyomott mintás lesz, ha pedig nem vársz egészen sokat, akkor lehet ez a buborékosodós sztori. én a lakkozások között egy órát várok.

2010. márc. 31. 22:23
Köszi a válaszokat!
10. evangelika (válaszként erre: 8. - 07c4794583)
2010. márc. 31. 22:21
Avon - évek óta, csatolva a 8. hozzászóláshoz. Elég jó az ecsete, sőt egyre jobb. Megvárom, míg megszárad, szoktam ellenőrizni, de akkor lehet, hogy csalnak az érzékszerveim. Akkor egyébként nem "nyomott mintás" lenne?
9. evangelika (válaszként erre: 7. - 63d4878d37)
2010. márc. 31. 22:16
Bocs, nem kioktatásnak szántam. Csak részleteztem a kérdést, miért van 4 réteg lakk a körmömön. Évek óta festem a körmöm, de csak ritkán fordul elő, ezért mertem megkérdezni, hátha valaki tudja (manikűrös?), vagy van hasonló tapasztalata. A rétegek száma - nem tudom, mert jelenleg 6 réteg van a körmömön, és most éppen egy buborékos. Múlt héten például egy sem volt. Esetleg valami más??
2010. márc. 31. 22:07
milyen márkájú lakkot használsz? a drága lakkoknak sokkal jobb az ecsetük - nekem még sose buborékosodott fel. (l'oreal és társaival nyomulok.) megvárod, amíg az átlátszó rendesen megszárad?
7. 63d4878d37 (válaszként erre: 5. - Evangelika)
2010. márc. 31. 21:03
Elmondtuk a véleményünk, és mi tanácsot adunk,(hogy szerintünk mi lehet a baj) akkor miért cáfolod meg, ha annyira értesz hozzá, akkor nem lenne buborékos...Egyébként nem kell kioktatni, tisztában vagyok azzal, hogy mi az alapozó lakk, és a fedő lakk, és szerintem a többiek is. /Bár lehet, hogy még 2 réteget kellene rákenni, akkor már 6 lenne és tökéletes lenne :D/
2010. márc. 31. 20:57
Ja, és nem mindig lesz buborékos, csak ritkán. De fogalmam sincs miért, mivel ugyanúgy csinálom, ugyanannyi ideig hagyom száradni.... Szóval nem értem.
2010. márc. 31. 20:56
Alapozólakk azért kell mert sötét (bordó, barnás árnyalatok) lakkokat használok, amik elszínezik a körmöt. A fedő pedig nem is lakk, hanem valami folyadék, amitől gyorsabban szárad a köröm. A lakkot magát pedig vékonyan viszem fel.
2010. márc. 31. 20:53

2 réteg lakk is bőven elég, és szép is...

A 4 réteg valóban sok...

2010. márc. 31. 20:50
Szerintem is attól lesz,mivel nem tudnak az alsók kiszáradni rendesen!
2010. márc. 31. 20:48
Én laikusként azt mondanám, hogy sok az a 4 réteg...
2010. márc. 31. 20:47
Az este felvitt és megszáradt körömlakk (alapozólakk, két réteg lakk és fedőlakk) mitől lesz buborékos reggelre? (Egy-két körmön csak)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook