Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az én szem műtétem fórum

Az én szem műtétem (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az én szem műtétem

1 2 3 4
34. zsuzso100 (válaszként erre: 32. - Bernuska)
2008. jan. 25. 20:06
Nekem is volt cilinderem, én nem is tudtam róla, csak az orvosi vizsgálatkor derült ki! És tökéletes lett a szemem!
33. Cosette3 (válaszként erre: 32. - Bernuska)
2008. jan. 25. 16:18

Szia!


Szerintem is jó ötlet, hogy elmenj egy szemészeti vizsgálatra. Hisz ha neked egy szemüveg kb.60 ezer, akkor már "simán" meg is műtetthetnéd a szemed, hiszen az 3-4 szemüveg ára, és örök életre szól. :)

Remélem, sikerrel jársz!

Üdv, szép napot!:)

2008. jan. 25. 09:57

Az én szemüvegem is cilinderes, elég erős, és kontaktlencsém sem lehet, azt mondta a doktornő, hogy az nem adna vissza olyan pontos képet, mint a szemüveg. Szemüvegben viszont nem tudok vezetni, nagyon zavar a fény, az eső, vakít a hó... stb. A fényre sötétedő szemüveg nagyon drága (már, ami jó minőségű is), bár nekem egy alap szemüveg is 60.000 Ft-nál kezdődik, a cilinder miatt drága, nem a keret a különleges.:(

Mindenképp elmegyek egy vizsgálatra, érdekel, hogy műttethetném-e a szemem...

31. Cosette3 (válaszként erre: 30. - Tutajos11)
2008. jan. 24. 16:32

Szia!


A cilinderes szemüveget asztigmia esetén írja fel az orvos. Ez egyszerűen megfogalmazva azt jelenti, hogy az egyén nem csak tompán látja a tárgyakat, hanem torzan is. Szóval mondjuk cilinderes szemüveg nélkül ő egy pöttyöt, egy kis csíknak lát, vagyis torzítva.

30. tutajos11 (válaszként erre: 28. - Cosette3)
2008. jan. 24. 14:02

Szia!

Előszöris köszi az infot sokat segitettél.

MÁR 3 ÉVE SZEMÜVEGES sanya- 0.5 ről indultunk és most -2.75 ös(remélem jol irom)+a cilider.gőzöm sincs hogy az mi.tehát tvaj nyár ota egy felet romlott a kisfiam szeme.ezt mondta dr.nő.

29. Cosette3 (válaszként erre: 27. - Spinneli)
2008. jan. 24. 11:17

Szia!

Ez egyénenként változó, függ attól is, hogy van-e astigmiája az egyénnek...(egyéb betegségektől, pl.cukorbetegség, illetve a súlyától is!). Én úgy tudom, hogy a súlyát, testalkatát is viszonyítják ahhoz, hogy kb. mennyi mikronyi mennyiségű szaruhártyát választhatnak le. Ennél egy bizonyos határ van. Mert ugye a legtöbb szemműtét esetén a szaruhártyát formálják, hogy a sugarak egy pontban találkozzanak, és ne tompa, hanem éles látás jöjjön létre ennek eredményeként.

A különböző lézerszemészeti oldalakon online tesztet lehet kitölteni, ami nagyjából vázolja az elérhető eredményt.

Ilyen oldalak pl. ahol online tesztet is találsz:


www.lazirisz.hu

www.optik-med.hu

www.focusmedical.hu


Az én példámból kiindulva:

nekem mínusz 6 körüli volt a szemem+az 1-es cilinder, és ezt teljesen le tudták vinni, szóval már nincs szükségem szemüvegre. Szerintem a mínusz 9,5-esből max. mínusz 2-3-as lenne, de mint ahogy azt írtam, ez több más tényezőtől is függhet.


Remélem érthetően írtam, és valamelyest tudtam segíteni. :)

Szép napot!:))

28. Cosette3 (válaszként erre: 26. - Tutajos11)
2008. jan. 24. 10:59

Szia!


S mennyit romlott a kisfiad szeme az előzőhöz képest?

Emlékszem, amikor mi jártunk anno szemészetre mindig fél vagy egy dioptriával romlott a szemem, de soha nem javult. :(

Eléggé el voltam keseredve, szóval tudom, milyen az. Mindig azzal nyugtattak a dokik, hogy max. csak 18-20 éves koromig romlik, s utána beáll egy bizonyos szintre. Illetve a műtétet ajánlották(mikor már nagykorú voltam).

S hát a műtét óta nagyon örülök, hogy szemüveg nélkül, szinte tökéletesen látok. :)

2008. jan. 23. 23:04

sziasztok!


átalános infó kéne arról, hogy minuszos 9,5-ös és 6-os szemet, hány diporiára tudnak levinni?

26. tutajos11 (válaszként erre: 25. - Cosette3)
2008. jan. 23. 19:57
igen.köszi,bár még csak infokat gyüjtök.ma kapta meg kisfiam az uj szemüveget.
25. Cosette3 (válaszként erre: 23. - Tutajos11)
2008. jan. 22. 18:39

Szia!


Sajna a tb nem támogatja. Úgy tudom, ha egészségpénztári tag vagy, akkor bizonyos százalékot vissza tudsz igényelni. De azt nem tudom, hogy minden lézerklinikán érvényes-e ez.(én Pécsen voltam, ott érvényes, és diákok kapnak bizonyos százalékú kedvezményt).

Remélem, tudtam segíteni!

2008. jan. 22. 15:08

Sziasztok!


Én az Istenhegyi Lézerklinikán műtettem meg a szemem 2003. tavaszán. Messzire nem láttam, az egyik semem -3,5-es volt, a másik -2,75-ös. Jobb lett, mint új korában :)

Az első három nap, az borzasztó volt, de túl lehetett élni. Patakokban fojt a könnyem és fájt is, de hát ez vele járt. Utána napról-napra jobb lett. Azóta is tökéletesen látok, semmit sem romlott vissza. Igaz, ehhez be kell tartani pontosan az utasításokat (csöpögtetés, napszemüvek, szolárium elfelejtve...).

Anno 75ezer volt egy szem. Maga a műtét talán ha 10 percig tartott az előkészítéssel együtt.

2008. jan. 22. 14:21
ja persze az árakrol meis beszélve.Iszonyu drága.holnap megyünk az uj szemüvegért maj megirom hány diopriás a lencse.azt tudom nem egyforma a kettő.ezt a mütétet nem támogatja a tb? tud erről valaki valamit?
2008. jan. 22. 14:18

ÉS A nőci még a lézeres mütétet sem javasolja.több dolgot is felsorolt.sanci rövidláto és nagyon m

egviseli a betegsége meg az hogy szemüveges.abban biztunk hogy nem romlik tovább de sajna tévedtünk.alig várom hogy nagykoru legyen én szivem szerint megmütetném,de csak felnőtt korba csinálják alézeres mütétet,addig csak bizakodom hogy ne romoljontovább aszemikéje,és majd ő akkor eldönti mit fog csinálni

2008. jan. 22. 14:12

Sziasztok!

NAGY ÉRDEKLŐDÉSsel olvasom a sikereteket.öszintén örülök mindenkinek hogy jo a látása.

Nekem van egy 11 éves kisfiam most 5 osztályos,és 2005 ota lisztérzékeny és szemüveges!!!Csak az anagy baj hogy azota minde évben romlik a szeme!Ne kérdezzétek hanyas most mert olyan ideges lettem mikor meghallottam hogy hanyatt estünk.most voltunk kontrolon multhét pénteken,és megvoltunk győződve hogy javul sanci szeme-igy hidegzuhanyként ért hohy nem sőt romlott.Ja és azt mondt a nőci hogy amig nőni fog a gyerek addig fog romlani a szeme.kész őrület nemelég a l.é. de még ez is.

Hallott már valaki ilyet?

2008. jan. 22. 13:53
Sziasztok, nekem még az Archibasev doki csinálta, kb 13 éve. Még nem volt lézer, a szememet kitámasztották, érzéstelenítőt csepegtettek bele, és szikével csinálta. Hétfőn megnézte a szemfeneket, kedden megcsinálta a rosszabbikat, 7 dioptriás, szerdán otthon csepegtettük két félével, csütörtökön a másikat 5 dp. Egy hét múlva kellett visszamennem, azóta nincs vele semmi gond. A mútét után olyan érzés volt, mintha homok ment volna bele, de ez csak egy napig tartott. Érdekes volt amikor csinálta, a műtőasztalon fekve láttam egy kicsi tejüveges ablakocskát, mire kész volt a szemem ráöttem, hogy az egy fénylő spirál, annyira élesen láttam. Mindezt május elején csinálta, június végén autóval utaztunk Dániába, napszemüvegen kívül más elővigyázat nem kellett. Azóta is jól látok, sőt most hogy öregszem, a számítógépet is szemüveg nélkül olvasom.
19. Bernuska (válaszként erre: 18. - Zsuzso100)
2008. jan. 21. 08:45

Engem érdekelne az ajánlókártya, bár majd csak április-május körül lenne pénzem a műtétre. Ha úgy megfelel, előtte szólok, ha már aktuális lesz nekem is anyagilag... :S, hogy ne kérjem el feleslegesen a kártyát....

Jaja, láttam az optik-med oldalán, hogy ha én viszek oda valakit, jóváírnak minden emberke után 10.000 ft-ot. Ha egy összegben fizetem ki a műtétet, ez akkor is így van? Gondolom, ehhez van az ajánlókártya, ugye?

2008. jan. 20. 12:49

Sziasztok!


Én is az Optik-mednél voltam, kb 5 éve, nem is emlékszem.

Azóta tökéletes a látásom. 4,5 volt mindkét szemem.

Az "élményeim" nekem is hasonlóak. A műtét után 2 napig nekem semmi bajom nem volt, és a 3. napon szúrt csak és könnyezett kb 1 napig. De ennyit megér.

Nekem - ha jól emlékszem - a két szemre bent volt 200e-ben a szemcseppekkel együtt. Talán 98e volt szemenként.

Ha valaki szeretne ingyenes vizsgálatot, én is tudok küldeni ajánlókártyát, csak írj privit!

17. Cosette3 (válaszként erre: 7. - Cc8d148370)
2008. jan. 20. 12:14

Szia!


Hát van egy pár szemészeti klinika... Én Pécsen voltam, nyáron a Lazirisz Szemészeti Klinikán. Azt nagyon tudom mindenkinek ajánlani.

16. Rika1
2008. jan. 20. 00:59

Sziasztok!


Optik - Med Szemészeti Lézercentrum

Sasszem klinika

BudapestII.ker. Bécsi u.183. sz. alatt található. Közel az Euro Centerhez.

Kérdeztétek az árakat, hát az változó. Attól függ, hogy melyik fajta lézeres műtétet ajánlják.

Ha van ajánlód, pl. ha már valaki elvégeztette itt a műtétet akkor egy kiskártya kitöltése után, amit a páciens kapott..tehát az ismerősöd. Akkor az első vizsgálat díjtalan lesz. Ahol felmérik, hogy tudják -e a szemedet műteni és, ha igen milyen lézerrel. Itt árat is mondanak, részletfizetési kedvezmény is van nagyon rugalmasak. Kedvesek mind a nővérek és az orvosok is. Szemműtét nagyon gyorsan megy. Utána úgy látsz, mintha még szemüvegben lennél...,de ezt a cikk írója már leírta.. Akinek kell ajánló kártya a lányomnak van. Szívesen odaadja, aki elsőnek privizik..

Csak az kell, hogy hová küldje..

Akiket tudok, hogy itt műtették meg a szemüket senki sem bánta még meg.

Gönczi Gábor Fókusz műsorvezetője pl. Ő van a bemutató cd-én is, ahogy vizsgálják és műtik..

Várkonyi András..Barátok közt Vili bácsija

Détár Enikő...Ő pl. a drágább műtétet választotta ami olyan, hogy már pár nap múlva szinpadra is léphetett:))

Az elmúlt 10 évben 35 ezer sikeres Sasszem kezelésük volt.

A szemműtétet 18-20 év kortól javasolják, amikor már a fénytörési hiba stabilizálódik.:))

65 éves kor fölött már nem ajánlják...

Várandós anyukáknál a szülés után amikor a szoptatás befejeződik, rá 3 hónapra már elvégzik a műtétet..előtte nem.

Ha részletfizetést vállal valaki, a kamat nagyon minimális..tehát megéri...

Én csak ajánlani tudom, mert a lányomon látom mennyire más lett minden...:))

Ha van kérdésetek még szívesen válaszolok:)))

15. Bernuska (válaszként erre: 14. - E004ab8014)
2008. jan. 19. 18:42

Ők már több éve műttették a szemüket, ahogy én értelmezem az írásokat...

De nagyon biztató, hogy hosszabb távon se bánta meg senki, és bárkivel is beszéltem szemműtéttel kapcsolatban, csak pozitív visszajelzéseket kapok.

2008. jan. 19. 12:19
Az árak fixek, vagy függ valamitől? Csak mert látom, hogy ti pl 50 meg 70 ezret írtok, az Optic med oldalán viszont 129ezer van szemenként..
13. 8a5d74d8da (válaszként erre: 10. - 8a5d74d8da)
2008. jan. 18. 09:41
A Bécsi út 183. számu épület.
12. 8a5d74d8da (válaszként erre: 7. - Cc8d148370)
2008. jan. 18. 09:38
Az utokatesómtól hallottam elöszőr az optic medről. És annál maradtam. Nem tudom hogy milyen a többi klinika.
11. 8a5d74d8da (válaszként erre: 3. - Muci5)
2008. jan. 18. 09:34
140000 be kerűlt összesen és szemenként volt 70000 ha jól emlékszek. De majd utánna nézek még.
2008. jan. 18. 09:32
Budapesten az Optic-Medben nekem is.
9. 923b9fc8b4 (válaszként erre: 8. - Nyusz33)
2008. jan. 17. 17:59
Én szintén itt és ennyi ideje, akkor volt 50000/szem.vagy 55.
2008. jan. 17. 17:21
Én az Optic-Med-nél műttettem, kb. 7 éve, és nagyon meg vagyok velük elégedve. Árban is jók voltak (bár most már nem emlékszem pontosan) és ami nekem fontos volt, hogy lehetett előre szerződést kötni, és részletekben fizetni. Volt olyan akciójuk akkoriban, hogy az előtakarékoskodók közül minden hónapban egyet előrevesznek, és "előlegben" megműttenek. Engem 3 hónap múlva kihúztak :)
2008. jan. 17. 14:12
És hogy lehet kiválasztani a megfelelő helyet? Fogalmam sincs, merre induljak, mindenkitől mást hallok. Bármelyik klinika jó?
2008. jan. 17. 14:10

Sziasztok!


Az én szememet is megműtötték, 2001-ben. Az egyik szemem -5.5 a másik -6.5 volt. Így 7 évvel a műtét után is tökéletesen látok. A szüléstől féltem, nehogy valami baj legyen, elmentem a műtétet végző dokihoz, aki megnyugtatott, hogy nem lesz semmi baj. És tényleg nem is volt! :)

A műtét akkoriban 125 e Ft-ba került szemenként. :)

Nem bántam meg soha egy percre sem, hogy belementem ebbe a műtétbe, tehát mindenkit csak biztatni tudok, ne féljetek! :)

2008. jan. 17. 14:06
engem is
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook