Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bölcsességfog műtétem fórum

Bölcsességfog műtétem (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Bölcsességfog műtétem

1 2
35. 403c839538 (válaszként erre: 33. - Iusticia-89)
2018. nov. 16. 18:05
Hú, de szerencsés vagy! :)
34. Iusticia-89 (válaszként erre: 33. - Iusticia-89)
2018. nov. 16. 18:04
UI: szőke helyett szike 😁
2018. nov. 16. 18:02
Nekem a jobb felsőt távolították el másfél napja Pécsen. Szerencsére ki volt nőve, de mivel letörött belőle egy darab, tömni nem lehetett, így az eltávolítását javasolták. TB rendelésre mentem. Egy fiatal szimpatikus orvoshoz kerültem, aki a félelmemet is orvosolta. A húzás előtt helyben röntgen is készült. 3 injekciót kaptam, ami nem fájt. 1 perc alatt hatott. 30 másodperc alatt kint volt a fogam, se fúró, se véső, se szőke nem került elő. Ezt követően se nem véreztem, se nem lilultam, vagy dagadtam. Sőt már aznap szilárd ételt ettem, fájdalom csillapítót az érzéstelenítő hatásának múltával se kellett bevennem, pedig nem volt kicsi a fogam, és most az űr se utána. Ne féljetek, esetek rajta túl. Van, hogy egy normál foghúzásnak felel meg a bölcsességfog eltávolítása. 😊
32. Amyle
2017. szept. 30. 21:32

Sziasztok!


2 hete műtötték ki egyik oldalon alul és felül a bölcsesség fogamat. Az alsó helyén varrat szedés után is maradt egy kis lyuk.

Sajnos nekem semmilyen információt nem mondtak a varrat szedés után maradó lyukról. Azt tudom, hogy szépen lassan eltűnik majd, de ti hogyan tisztítjátok? Nekem annyira hátul van és annyira pici, hogy csak fogpiszkálóval férek hozzá, hogy kipiszkáljam ami belement. Ami felsérti az ínyemet, tehát azt se tartom valami jó ötletnek. Azt is olvastam, hogy nem kell vele csinálni semmit csak alaposan mosni fogat előtte, és szájvízzel öblögetni, ami belement majd ki is ürül.


Ti mit javasoltok?

2015. ápr. 24. 12:13
Nekem is szerdán ( ápr.22.) volt jobb alsó bölcsességfog műtétem! Mindennel együtt 3-5 perc! Nagyon ügyes volt a doki! Csak azt nem tudom,hogy mit jelent az,hogy csíkcsere? Akinek volt ilyen műtéte az tudna nekem válaszolni,hogy az mit is jelent pontosan? Ugyanis ha egyszer le van varrva seb,akkor,hogy cserélnek "csíkot" ? Ami véleményem szerint egy jódos gézcsík lehet!
2013. szept. 29. 19:42
Én is az altatásos fogászatra szavazok .Nyáron altatás alatt szabadultam meg 2 bölcsességfogtól .A jobb alsó nagyon rossz állapotban volt ,biztos nem vállaltam volna be a'la nature ..egyúttal a fogaimat is betömettem .Le a kalappal a cikkíró előtt ,bátor volt ,de azért nem mindenki ilyen szerencsés . Én legközelebb is az altatás mellett döntök ,ha a másik ét bölcsességfogam is eltávolításra szorul .Nagyon jó volt úgy ébredni ,hogy mindenen túl vagyok ;-) .Most éppen gyökérkezelés alatt állok, na én most ebben vallom szerencsésnek magam ,egyáltalán nem fáj... sem a kezelés alatt sem utána :-) . Ettől függetlenül félek a fogászattól :S ...
29. 25800e2d09 (válaszként erre: 28. - Mari85)
2013. szept. 29. 17:37
Borzasztó érzés, olyan mintha meg akarnának fojtani és közben szét akarnák repeszteni az alsó állkapcsod a felsőtől miközben nagyon közel van a doki feje a tiédhez és rengeteg vér mindenütt...
28. Mari85
2013. szept. 29. 17:33
Mennyire rossz érzés, kellemetlen, meg ilyenek a bölcsesség fog húzás? Most arra is gondolok, hogy a számban turkál, esetleg a garatomat is "izgatja", meg utána lévő napok. Lehet ki kell húzatnom, de igen csak tartok a dologtól :/
27. Bugs02
2013. szept. 29. 17:24
Nekem egyszerre két bölcsességet szetek ki és nem műtét volt, jó dokim volt, pedig én is sok mindent olvastam és olyan kellemesen csalódtam, mikor 1 perc alatt kihúzta...
26. Bugs02
2013. szept. 29. 17:20

Én kb 9 hónapig jártam fogászatra volt tömés, húzás, pótlás sok sok gyökér kezelés, mégsem írtam cikket, pedig megért volna egyet, mert amikor elkezdtem rettegtem.

Túl éltem, természetesen egy rossz fogam sincs már:)

Volt olyan fogam amit hétszer gyökewreztek végül a fog ketté tört...ennek már 2 éve múlt:)

25. Bugs02 (válaszként erre: 7. - Fa6fa96681)
2013. szept. 29. 17:18
Nálam is ez volt, és méghozzá télen.
24. Bugs02
2013. szept. 29. 17:17

Akkor én szerencsés vagyok, mert 1 perc alatt húzták ki a bölcsességfogamat, utána fájt az állkapcsom...de 3 nap alatt helyrejöttem.

De ami nekem volt nem volt műtét kaptam inekciót és ennyi...

23. csenemi (válaszként erre: 22. - Kangaroo Island)
2013. szept. 29. 10:34
Őszintén, én örülök, hogy nincs a történetemben csattanó :) Viszonylag egyszerű műtét volt, és sokan nehezebbre fájdalmasabbra számítanak. Ez az oka, hogy cikket írtam.
22. Kangaroo Island (válaszként erre: 20. - Csenemi)
2013. szept. 28. 22:56

Volt nekem is bölcsességfog műtétem, én is be voltam kakálva tőle, mégsem írtam róla cikket, mert minek?

Elolvastam, mert volt pár szabad percem és mert nem tudtam hogy miről fog szólni (nem gondoltam, hogy bárki a foghúzásáról cikket fog írni), gondoltam valami csattanója lesz, de egy szimpla foghúzásról cikket írni...hiányzott a katarzis

2013. szept. 28. 22:53
6 éve kellet kihúzni egy bölcsesség fogamat.Doki beadta a szurit,kérdeztem kiüljek e míg hat.Kérdezte mi?Mondom a fájdalom csillapító,mert mit szeretnék,hát mondom a húzás miatt.Ja nevetett a doki kezében a fogammal,amiatt ne tessék aggódni .Tudom nem mindenki ilyen mázlis,de nekem ennyi volt.Utána csináltatott egy panorámát,minden rendben volt.
20. csenemi (válaszként erre: 16. - Kangaroo Island)
2013. szept. 28. 21:00
Lehet, hogy neked tök fölösleges, de nagyon sok visszajelzést kaptam ismerősöktől, hogy mennyire félnek. Ha téged nem érint, nem tetszik, akkor nem kell elolvasni.
2013. szept. 28. 18:47
Olyan jó ebben a témában végre vmi pozitívat is olvasni :) Nekem a 2 alsó bölcsességfogam totál vízszintben van és egy picit össze is torlódott miatta az alsó fogsorom :/ Nem fáj meg semmi, volt olyan doki, aki azt mondta ki kellene szedni, amíg nincs vele gond, de többen azt mondták, hogy mivel nem jelent nagymértékű esztétikai problémát, nem érné meg a fogszabályozásra költeni, így nincs is értelme kiszedni...Hát remélem igazuk lesz és nem lesz vele bajom, mert eddig még csak borzalmasabbnál borzalmasabb sztorikat hallottam a témában :D
2013. szept. 28. 17:52
nem nagy durranas; mi a francnak ekkor feneket keriteni??
17. Kangaroo Island (válaszként erre: 16. - Kangaroo Island)
2013. szept. 28. 17:33
*kell
16. Kangaroo Island (válaszként erre: 2. - 25800e2d09)
2013. szept. 28. 17:33
én azt nem értem miért erről cikket írni.
2013. szept. 28. 17:01
Első nap nem lehetett fogat mosni? Nekem azt mondta a dokim,h. nem h. lehet, hanem kell is. Nekem egy daganatot távolítottak el csontlappal együtt az idegkilépőnél és mosnom kellett már aznap. Amit nem lehetett, azok a tejtermékek voltak, azt is kb. 4 napig. És jobb tényleg, ha nem altatásban van. Nekem az első műtétnél nem volt választásom, az egy több órás műtét volt és akkor még az hitték,h. meg lehet menteni az ideget, ezért a minimálisra kellett csökkenteni a kockázatot. Másodszorra viszont érzéstelenítésben volt és az sokkal jobb volt. Bölcsesség fogat is érzéstelenítéssel húztak.
2013. szept. 28. 16:45
összeségében attól is függ ki operál,tehát lehet az nagyon kellemetlen és fájdalmas meg lehet ennek ellentétje is!
2013. szept. 28. 16:03

3hete húzták ki a bölcsesség fogam.Azt hittem betömi,hisz alig volt látható lyuk rajt,de a röntgen megmutatta teljes összeomlás lesz a vége :)

Nagyon fájt a foginyam,állkapcsom,beszélni sem tudtam,a gyógyszerek sem segítettek.A kihúzást követően másfél hétig éreztem még néha néha hogy fáj.

12. 25800e2d09 (válaszként erre: 8. - Andesz75)
2013. szept. 28. 13:34
Nekem is ez volt, a doki azt mondta hogy jó helyen van az ott.. aztán elmentem a szájsebészetre és ott meg azt mondták, hogy ha jót akarok akkor azonnal szedjük kifelé.. így is összetorlódtak a fogaim alul (hosszú évek kínkeserves fogszabályzása után...)
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - 25800e2d09)
2013. szept. 28. 12:31
Mert nem mindenkinek nő egyformán a foga, nekem is több, mint 1 órás műtét volt 1 db fog kiszedése a Szájsebészeti Klinikán, ahol nem kontárok dolgoznak. Nincs két egyforma eset.
2013. szept. 28. 12:15

Nekem másfél hete volt a műtétem, a két alsót szedték ki altatásban. Komplikált volt, 2 óráig tartott és utána egy hétig nagyon szenvedtem. Bedagadt az arcom, belázasodtam, zsibbadt a nyelvem, mert megsérült az ideg....hiába borogatás, félig ülve alvás és minden egyéb praktika!

Szóval te szerencsés voltál, de nem minden bölcsességfog műtét ilyen egyszerű sajnos :(

2013. szept. 28. 12:14
Nekem 2 felsőt. szedték ki.Érzéstelenítésben,nem fájt.Utána viszont 1 hónapig szenvedtem,semmi nem csillapította a fájdalmat.Most megindult az alsó,de nagyon félek.
2013. szept. 28. 11:33

Engem 2 ember fogott le amikor kihúzták a 2 felső bölcsességfogam. 5 perc alatt meg volt. Nem volt röntgen meg varrás meg gyógyszerek. Vagy ez csak az alsóknál van?

Az alsók félévente begyulladnak, de a doki már 5. éve azt mondja, hogy jók azok ott. Pedig helyük nincs és nyomják a többit. Jó lenne megszabadulni tőlük de a doki már csak tudja mit beszél. :)

2013. szept. 28. 10:49

4 szuri,fél perc.

5 perc röntgen elemzés a dokival.

Jobbra-balra, reccs-ropp, 5 másodperc alatt kint volt:D

Semmi fájdalom:)

Ilyen is van......hála istennek!

6. 25800e2d09 (válaszként erre: 5. - Mazsinka)
2013. szept. 28. 10:44
nekem se adtak altatást, kértem ugyan de azt mondták jobb ha nem, és igazuk lett!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook