Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Garatmandula műtétem lesz 2-3 óra múlva, 27 éves vagyok. Mire számítsak? fórum

Garatmandula műtétem lesz 2-3 óra múlva, 27 éves vagyok. Mire számítsak? (tudásbázis kérdés)


24. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 22. - Ilcsike27)
2013. ápr. 24. 16:03
az orvosod majd biztosabbat mond, de altatás után előfordulhat.
23. Csinita (válaszként erre: 19. - Ilcsike27)
2013. ápr. 24. 08:53

De jo, orulok, hogy ilyen jol viseled, mert ez annak mondhato! Ugyes vagy!!! Nem semmi, hogy nem kertel meg fajdalomcsillapitot. A beszedet azert ne eroltesd szerintem.

Azt nem tudom, hogy normalis-e a vernyomas es pulzus emelkedes. kerdezd meg az orvost. De mivel muteted volt, valoszinunek tartom, hogy normalis. En ilyenre nem emlekszem, de az en mutetem regen volt...

Mielobbi jobbulast kivanok!

2013. ápr. 24. 06:01
Az normális h a vérnyomásom és a pulzusom magas?? A fejem is fáj. :(
21. hpkati (válaszként erre: 19. - Ilcsike27)
2013. ápr. 23. 20:16

De jó!!!!

Örülök, hogy jól viseled! Ne lepődj meg, reggel megint jobban fog fájni, de az első falatok után jobb lesz!

Jó éjszakát!

20. 044d76a529 (válaszként erre: 19. - Ilcsike27)
2013. ápr. 23. 16:20
Jobbulást neked!:)
2013. ápr. 23. 16:17
Túl vagyok rajta!!!! Az ébredés a szobában nem volt jó. Kevésre emlékszem de állítólag sírtam nagyon hangosan, és vért köpködtem fel... :) Aztán elaludtam. Mikor ismét felébredtem hozták az ebédet. Levest nagyjából megettem, meg valami puha piskótát is és egy kus kenyeret. Sokat iszom és sétálhattam is, kicsit dumálgatok is de csak óvatosan és lassan néha alig hallhatóan. :) Fájdalomcsillapítót még nem kértem. Sok a váladék és a nyelés nehézkes ez eléggé zavar.
18. Regin_a (válaszként erre: 1. - Ilcsike27)
2013. ápr. 23. 15:10

Akkor túl is vagy rajta remélhetőleg

Jobbulást!

17. Vikuc
2013. ápr. 23. 09:48
Nekem pont 5 éve,27 évesen vették ki a mandulámat. Én altatást kértem. Arra készülj fel hogy a lábadozás nem lesz egyszerű,de ki lehet bírni. Fogsz kapni cataflam-ot,olyat mai vízben oldódós,és az sokat fog segíteni. arra figyelj hogy ébredés után nem nyeljél vért,mert attól hányhatsz is. Nyugi,minden ok lesz.
2013. ápr. 23. 09:13
Bocsi a t9 szótár elirja a szavakat! Szóval egyél nyugodtan. Sokat igyàl! Ne félj a vérzéstől, csak tarts be mindent!
15. Tjudor
2013. ápr. 23. 09:11
Tavaly előtt vették ki nekem és semmi gond nem volt :) Ne félj! Ez már tényleg rutin nekik. Nekem is 27 évesen vették ki :)
14. mouse1980 (válaszként erre: 1. - Ilcsike27)
2013. ápr. 23. 09:09

Szia!

Nekem novemberben vették ki, 32 éves vagyok. Nem altattak, csak érzéstelenitésben csinálták. A műtét nem fajt, viszont utána az első korty nagyon rossz volt. Minden nap más volt, hol jobban fajt hol kevésbé! A lényeg hogy mindig ugyan egy két kortyot hogy ne szaradjon ki a torkod, akkor jobban faj. Sokszor pár korty!!! És egyél nyugodtan utána bármit mert legőszintébb a váladékot, lepedéket és akkor is jobb egy kicsit. Kb 2 hétig éreztem . 4 óránként Cataflam. Szigorúan 4 óránként!!! Amúgy nem vészes a műtét, de tényleg ki lehet bírni. Ne aggódj hamar túl leszel rajta kb negyed óra az egész. Drukkolok ügyes legyél!

2013. ápr. 23. 09:03
annyit tudok, h bátyámnak nem lehetett besélni vagy 2hétig, de ő kicsi volt és be is tartotta...szépen meggyogyult...ha nem erőlködsz utána és nem beszélsz, tuti nem vérzik be... :) hajráhajrá
12. hpkati (válaszként erre: 11. - Ilcsike27)
2013. ápr. 23. 08:46

Az a része pont a "jobbik", majd az ébredéstől lesz nehezebb, de biztos ügyes leszel!!!

Nagyon jó a fagyi és a vizes borogatás a nyakra! Ha fáj az evés akkor is egy kicsit erőltetni kell, mert minden falattal könnyebb lesz!

2013. ápr. 23. 08:43
Köszönöm szépen a sok bíztatást, jól esik!!! :) Ha tudok már írni mindenképpen fogok. Elvileg max 40 perc az egész altatással együtt.
10. Csinita (válaszként erre: 5. - Ilcsike27)
2013. ápr. 23. 08:38

Ne felj, minden rendben lesz! Nekem 20 evesen vettek ki, igaz engem elaltattak, mert olyan nagyon szet volt mar a mandulam, igy nem tudom, hogy milyen, ha nem altatnak, de latod sokan atestek mar rajta. A lenyeg, hogy utana nem szabad megeroltetni Magad es tarts be mindent, amit az orvosok mondanak. Nem szabad majd beszelni, legyen Nalad papir es toll, en arra irogattam a mondanivalomat :), az eves-ivas az fajdalmas lesz, de kapsz majd fajdalom csillapitot, meg nem szabad majd hajolgatnod, hajat mosni stb. Olyan dolgokat, amitol verboseg lehet a fejben. Legalabbis en ezekre emlekszem. Regen volt mar...

Ha ezeket mind betartod, akkor nem fog beverezni! Az nagyon jo, hogy pentekig bent leszel, az ember biztonsagban erzi Magat. Most probalj meg valami jora gondolni, kepzeld el, hogy a tengerparton nyaralsz, minden jo es szep. Probald meg a gondolataidat elterelni a mutetrol. Tudom, konnyu mondani, de probald meg. Kitartas! Minden rendben lesz!

9. Regin_a (válaszként erre: 5. - Ilcsike27)
2013. ápr. 23. 08:33

Nyugi!

Felnőtt vagy, ha gond esne időben tudod jelezni köenyezetednek, nem mint egy kisgyerek

Talán ha '"erőszakos" lennél, a hétvégét is bent töltheted

Azt mondják a fagylalt/jégkrém jót tesz műtét után

Kitartás!

8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Ilcsike27)
2013. ápr. 23. 08:27
Ne félj tőle, nem jellemző, de kórházban maradsz, tehát, ha bármi lenne is ott a segítség, pillanatok alatt nem tudsz elvérezni. Az az idő meg amit ott töltesz elég lesz ahhoz, hogy a sebed regenerálódjon, ha meg lézerrel végzik a műtéted,m automatikusan záródnak a véredények is.
2013. ápr. 23. 08:25

én is túléltem;)

maga a műtét nem is fájt, csak utána, de az is kb. egy izmos torokgyulladással ért fel.

2013. ápr. 23. 08:24

Szia! Sok sikert!!!

Ha betartasz mindent amit mondanak, nem nagy a valószínűsége, hogy bevérzik.

Majd írj, ha tudsz!!

2013. ápr. 23. 08:22
Pénteken engednek ki azt mondták. Én az utóvérzéstől félek. :/
2013. ápr. 23. 08:16

Szia!


Nem épp a legkellemesebb dolog de fájni nem fáj.

Én is át estem rajta.

És többen a családban.

Pihenj sokat és ne akarj az első napokban beszélni.

2013. ápr. 23. 08:15

Természetes, hogy félsz, új dolog, ilyened még nem volt.

De gondolj arra több millió ember túlélte, Neked sem lesz semmi bajod. Holnap már valószínűleg mehetsz is haza. Párnapig fáj, de egy hét múlva már azon nevetsz, mitől is féltél. :)

Gyors jobbulást!!!!!! Fel a fejjel!!!

2013. ápr. 23. 08:15

Nem fáj!Csak roppant kellemetlen.

Fájni utána fog. :(

Nekem 33 éves koromban vették ki.

2013. ápr. 23. 08:11
Garatmandula műtétem lesz 2-3 óra múlva, 27 éves vagyok. Félek tőle!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook