Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az én fogyókúrás módszerem, ami bevált fórum

Az én fogyókúrás módszerem, ami bevált (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az én fogyókúrás módszerem, ami bevált

1 2 3 4
72. nagyreni (válaszként erre: 71. - Szoszilvi81)
2009. jan. 22. 20:31
Én is féltem, hogy uncsi lesz, de elég valami jó film (esetleg mp3 a füledbe:-)) és megy is a dolog:-) Konditeremben sokkal unalmasabb szerintem. Egyedül nem is mennék, a barátnőmmel legalább időnként odaliheghetünk egymásnak valamit, de én jobbára itthon csinálom.
2009. jan. 22. 18:06

Énis szemezek az ilyen step- és leg trainer-ekkel, csak azt nem tudom, nem unalmas egy idő után?

Valaki tudna nekem segíteni, vastag a vádlim, olyan gyakorlatokat szeretnék ami véknyítaná, amennyire lehet?!

70. nagyreni (válaszként erre: 68. - 2577cdcc12)
2009. jan. 22. 13:50
Hát igen, nem hiszem, hogy valaha odáig fogok jutni, hogy ilyen információkra szükségem legyen. Örülök, ha egyszer majd nem fog kilógni a gatyámból a hájam...
69. nagyreni (válaszként erre: 63. - ALLICS)
2009. jan. 22. 13:48
Egyébként nagyon beletaláltál, én pontosan egy "lusta tévé előtt pattogatott kukoricát evő ember" voltam:-( Karácsony előtt 2 héttel majdnem 71 kg-ot mutatott a mérleg (164 cm vagyok) és akkor valami kattant bennem, azóta nem eszem ilyesmit esténként és a kaját is visszafogtam. Pedig rengeteget ettem. És elkezdtem edzeni is. Csak nem voltam benne biztos, hogy jól.
68. 2577cdcc12 (válaszként erre: 67. - Nagyreni)
2009. jan. 22. 13:47
Nincs jelentősége. Csak azért írtam le, hogy megelőzzek néhány tévhitet :o)
67. nagyreni (válaszként erre: 65. - 2577cdcc12)
2009. jan. 22. 13:45
Mit jelent a tömegnövelés? És mit utána a szálkásítás? És hát elég messze állok a testépítéstől, de van valami jelentősége ennek a mezei fogyókúrázó esetében?
66. nagyreni (válaszként erre: 61. - 2577cdcc12)
2009. jan. 22. 13:43

Hehe, ez jó:-D

Hát akkor megpróbálom, amikor csak tudom, de estére már eléggé ki vagyok purcanva, nagy adag elszántság kell, hogy ráálljak. Vagy egy jó film:-)

65. 2577cdcc12 (válaszként erre: 63. - ALLICS)
2009. jan. 22. 11:58
Nem, a testépítők nem előbb híznak, és aztán kezdenek gyúrni, hanem előbb tömeget növelnek, ami izom és zsírnövekedéssel jár, és utána szálkásítanak.
2009. jan. 22. 11:42
Sziasztok! Keresek valami jo fogyi tippet! nem vagyok kitarto és nincs pénzem drága tablettákra, inkább étrend kéne, vagy valami rövid edzéstipp... Köszi
63. ALLICS (válaszként erre: 56. - 2577cdcc12)
2009. jan. 22. 11:38

Tudom,hogy így van,hiszen a testépítők is előbb híznak és aztán kezdenek el gyúrni,nem?

Én csak annyit szerettem volna ezzel,hogy inkább csinálja,mint hogy egy lusta tv előtt pattogatott kukoricát evő ember legyen.

62. 2577cdcc12 (válaszként erre: 59. - Nagyreni)
2009. jan. 22. 11:23
Elvileg jobban izzadsz, jobban pörög a szervezet, de nem mindenkinél működik. De szerintem felesleges pénzkidobás, mert csak az ér valamit, amiben legalább 1000 mg van, az meg nem olcsó, és szerintem anélkül is tökéletesene le lehet fogyni.
61. 2577cdcc12 (válaszként erre: 58. - Nagyreni)
2009. jan. 22. 11:22
Azért csak heti 3-szor, mert különben hamar bekrepál a gép, és vissza tudod vinni, mielőtt lejár a garancia :o) Jobb ötletem nincs, mert lehet többször...
60. nagyreni (válaszként erre: 51. - Gmonix)
2009. jan. 22. 06:55
Hogy döntöttél, hogy fogod csinálni?
2009. jan. 22. 06:54
És eszembe jutott még valami. L-Karnitinnal tényleg hatékonyabb az edzés?
58. nagyreni (válaszként erre: 57. - 2577cdcc12)
2009. jan. 22. 06:54

Köszi!!

Hát eddig semmit nem mozogtam, sőőőt... Elég nehezen is rázódtam bele, első alkalommal kb. 5 percig bírtam a stepgépen maradni. Aztán negyedóra, félóra, most már kb. egy órát szoktam. De a stepgép papírjára rá va írva, hogy hetente max 3szor lehet csinálni, így nem merem többször. De miért nem lehet?

Elkezdtem gyümölcsözni is, tegnap este mandarinnal ütöttem el az éhségemet (eddig időnként sárgarépát rágcsáltam, de azt már unom). Mindent a fogyásért:-)

57. 2577cdcc12 (válaszként erre: 53. - Nagyreni)
2009. jan. 21. 21:19
Azt, hogy a heti 2-3 elég, az attól függ... Ha eddig semmit nem csináltál, akkor igen :o), persze kérdés, hogy mennyi az egy alkalom. A step és a kézisúlyzó együttes alkalmazása pedig kimondottan jó, és utána a hasazás is. Én nem mondtam soha, hogy ne hasazz, csak azt, hogy nem attól lesz kisebb a hasad. Hasazz, nem olyan, mintha semmit sem csinálnál...
56. 2577cdcc12 (válaszként erre: 54. - ALLICS)
2009. jan. 21. 21:16
Akkor elmondom a lényeget. Ha valakinek hájas a hasa, és hasazik, amivel megerősíti az alatta lévő izmokat, akkor mi történik? Ezen izmok nőnek, viszont a hasazástól nem lehet fogyni, és bár igaz, hogy izmosabb lesz a hasa a háj alatt, de ettől a végeredmény az, hogy a kerülete nagyobb lesz. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne hasazzanak az emberek, mert egy igen fontos izom, többek között a gerinc tartásáért felelős, de bárki, aki kellően diétázik, és kardiózik mellé, és lefogy, ott lesz a szép kockás hasa...
55. ALLICS (válaszként erre: 53. - Nagyreni)
2009. jan. 21. 15:15
A bőr sokat javul a tornával,de persze ez egyéntől függhet.
54. ALLICS (válaszként erre: 48. - 2577cdcc12)
2009. jan. 21. 15:14
Már bocsi,tudom mivel foglalkozol,de ez azért hülyeség,hogy a hasazástól nem formálódik a has.
53. nagyreni (válaszként erre: 52. - 2577cdcc12)
2009. jan. 21. 15:06

Akkor azt mondod, vegyek erőt magamon, gyümi-zöldség és szebb lesz a bőröm, mint a krémekkel?


Most néztem meg az adatlapod, láttam, mivel foglalkozol, és mint szakembertől, kérdeznék is. Elég-e heti 2-3 alkalommal a stepgép, plusz néhány gyakorlat, vagy teljesen komplett programot kellene minden alkalommal csinálnom, hogy változást érjek el? Mert úgy okoskodtam, hogy ha a stepgépen csinálom, akkor dolgozik a lábam, kézisúlyzóval a karom is (mikor végzek és leteszem őket, olyan mintha a karjaimat tenném le:-)), és akkor még egy kis hasizás, és ugyan nem minden izomcsoport, de nagyjából az egész testem át van mozgatva. De persze tényleg csak okoskodás, ha esetleg adnál tanácsot, nagyon megköszönném!! A másik kérdésem pedig az, hogy van-e értelme a stepgép nélküli estéken a hasprésekkel nyúzni magam, vagy az még/már olyan, mintha semmit nem csinálnék?

52. 2577cdcc12 (válaszként erre: 50. - Nagyreni)
2009. jan. 21. 13:21

Teljesen mindegy, hogy kell, vagy nem kell mindenhonnan fogynod. És az is lehet, hogy utoljára fogsz onnan, ahonnan eleve szerettél volna, de sajnos ez nem kivánságműsor. Aránytalan nem leszel tőle, mert ahol nincs zsír, onnan nem is tudsz fogyni.

Szerintem a narancsbőr elleni krémek nem érnek semmit. A külső masszázs, illetve a szervezet lugosítása sokkal inkább. Persze ha valaki eleve elzárkózik a gyümölcs-zöldségfogyasztástól, akkor alapban eléggé savas lehet a szervezete :o(

51. gmonix
2009. jan. 21. 09:10

Sziasztok!

Beállok a sorba :) nekem is -10,de inkább 15 kellene,amit nem ártana lefogyni,mert tudom úgy jobb lenne a közérzetem. Egyszer már sikerült,csak az évek folyamán lassan visszajött. Arról nem is beszélve,amikor nagybevásárlásnál a táskákat fel kell hozni a 4.emeletre :) hát lóg a nyelvem. Igazán nem is tudom hogy fogjak hozzá,már valahogy a 90naposhoz nincs kedvem. Megfordult a fejemben,íratok fel gyógyszert,de attól meg parázok,a mellékhatásaitól. Pedig május környékére csini szeretnék lenni.

50. nagyreni (válaszként erre: 48. - 2577cdcc12)
2009. jan. 21. 06:52

Igen, tisztában vagyok azzal, hogy az éhségtől nem ég a zsír, de ha késő este éhes vagyok és megállom az evést, úgy érzem, teszek valamit azért, hogy előrébb jussak, ne pedig vissza:-) Anyukám egyébként mindig azt mondja, hogy fogyózni csak úgy szabad, hogy soha nem éhes az ember, és ő tudja mit beszél, 30 kg-ot fogyott, 5 kg ugyan visszajött, de tartja a súlyát. Csak itt jön az, hogy hadilábon állok a zöldség-gyümölccsel, sokszor inkább vállalok egy kis éhséget.

A mozgással is úgy állok, ahogy itt sokan, napközben időm nincs, este meg kedvem. De azért hetente 2, szerencsés esetben 3 alkalommal összeszedem magam és fél-1 órát lépcsőzőgépezek, közben kis kézisúlyzót fogok, azzal esetleg gyakorlatokat csinálok közben, de más a lépcsőzés és a karizomgyakorlatok ritmusa, attól teljesen összekeveredek:-) de ezen kívül utána csak hasprést, esetleg egy kis belsőcombizást csinálok, hasprést viszont lépcsőzőgép nélkül is minden nap, hátha az izomra azért az is hatással van...

Az a baj, hogy mindenhonnan nem kéne fogynom, a fenekem, a lábaim, a karom max egy kis szálkásítást igényelne, persze azzal is változna, de komoly körfogatcsökkenést nem. Tudom, hogy másképp nem megy, de akkor most már egész életemben ilyen aránytalan maradok?!:-(

Szerintetek a különböző kozmetikumokkal lehet segíteni a bőr állagán? Vannak különböző narancsbőr elleni meg bőrfeszesítő krémek, én ugyan használok (de mivel még nem sokat fogytam, látványos eredménye nincs), de nektek mi a véleményetek?

49. talvy
2009. jan. 21. 00:37

Sziasztok!

Nagyon ritkán szólok hozzá a témához.Olvasni rendszeeresen olvasom a fórumot.Sok okos dolgot olvastam.Magam is tulsulyos vagyok.Szerintem nagyon sok függ az életkortól is.Én egész életemben tulsulyos voltam.Két gyermekem születésénél viszont mindig fogytam.Most a menopuza után 52 éves vagyok minden nehezebb.A hormonok másképp müködnek.Lassul az anyagcsere.És ha lefogyunk lehet-e egy életen át diétázni.Szerintem nem.Ettem Up date kaját is sajnos nem fogytam, nem azért,mert közben zabiztamTele lett a testem nagy pattanás szerü kiütésekkel.Miután abba hagytam elmult.Sajnos ez örök téma marad mármint a fogyás, főként mikor hatalmas a megfelelni vágyás mindenkiben, és az elvárások.Sok sikert mindenkinek, és kitartást

48. 2577cdcc12 (válaszként erre: 47. - Nagyreni)
2009. jan. 20. 22:34

A hasazástól az életbe nem fog lemenni a hasad, lévén olyan, hogy helyi zsírégetés, olyan nincs. Ha mozogsz (megfelelőt) akkor mindenhonnan fogysz, és előbb-utóbb a hasad is lemegy. Egyébként ha szerencsés vagy, akkor valamennyit vissza fog húzódni a bőr :o)

Azzal, hogy este éhes vagy, csak az anyagcserédet lassítod, de nem égeted a zsírt :o(

2009. jan. 20. 21:08

Először is le a kalappal a kitartásotok előtt!!:-)

Nekem sajnos nincs ennyi, nem bírok éhezni. Pedig próbáltam. Próbáltam a 90 napos diétát is, 5 napig ment, szétválasztani sem bírok. Nem bírom tonnaszámra enni a zöldséget, gyümölcsöt, hogy ne legyek éhes, anyukám pl. ezt csinálja.

Most, hogy fogyózok, belőttem magamnak a napi 1500 kalóriát határnak, ennél sokkal többet ettem előtte, de rájöttem, hogy ennyivel is jól lehet lakni, ha az ember okosan étkezik. De amikor tudok, próbálok (jóval) alatta maradni. És persze tornázok, bár jobbára csak hasprést, mert nekem minden felesleg a hasamon van, elég aránytalanul híztam:-(

Attól én is félek, milyen lesz a bőröm, ha lefogyok, a hasamon jól ki van nyúlva a bőr, két terhesség, az elhízás... Csíkok ugyan nincsenek, de azt hiszem, lesz majd löttyedt bőrtömeg, esetleg narancsbőr. Azzal lehet valamit csinálni?

És persze én is szoktam bűnözni, imádom a ropit, a chipset, a popcornt, a lehető legrosszabbakat. De mindig csak ebéd után eszem ilyeneket, aztán a vacsiból "levonok".

És igen, nekem is van olyan érzésem, hogy mikor esténként éhes vagyok, olvad le rólam a zsír:-)))

2009. jan. 20. 19:15

Lalilu!

Tisztaszívből gratulálok! Jó olvasni az ilyen sikertörténeteket, ez mindig feldob.

A mai kimerültségem alkalmával egész délelőtt bűnöztem, mindaddig amig el nem olvastam a történeted, bár nehezemre esett megállni, de legalább nem ettem tovább ;)

45. Lalilu
2009. jan. 20. 14:38

Először is gratulálok! Én büszke vagyok magamra. Az elmúlt 11 hónapban 16kg-tól szabadultam meg. Másfél éves a kislányom, 76kg voltam tavaly februárban (165cm-hez) Most 60kg vagyok! Ennyit még soha sem sikerül lefogynom. Már szinte lelki beteg voltam, ha a tükörbe néztem, vagy ruhát mentem venni magamnak. Most mintha kicseréltek volna. Soha nem szeretnék még egyszer elhízott lenni. Még nagyon friss a kövérségemmel kapcsolatos élmény, remélem a kontroll később is megmarad.

A mérleg nekem is jó barát, minden reggel WC után, üres hassal mérem magam én is (mai napig), és amint fél-egy kilóval több aznap már visszafogom magam. Most már lazábban csinálom, de az első 6-8hónapban szépen először heti 1kilónként, majd, heti fél kilóval lettem kevesebb. Ez jó, lassú fogyásnak számít - mondják kisebb eséllyel jön vissza. (A két hét alatt 7 kg, az nagyon sok, talán kicsit túl gyors is, de majd lelassul, és akkor szokott lankadni a lelkesedés - vigyázat nem feladni olyankor!) Szerintem is mindenkinek magának kell megtapasztalni, mi az a módszer, amire képes, és ami hatékony nála. Nekem az előre meghatározott ételekből álló (egyik nap fehérje, másik nap szénhidrát stb, vagy a konkrétan meghatározott étlapos pl.hétfő: 2db alma, 20dkg párizsi, 2dl kávé stb) diéták betarthatatlanok, és kivitelezhetetlenek voltak.A fő elvek nálam: no kenyér! kevesebb kaja! kevés krumpli, rizs, cukor! És mozgás! Bármi. Én dvd-re tornázok, fél évig minden nap, most már 2-3naponta - lustulok, de kiló nem jött eddig vissza!Remélem nem is jön, látni se bírom őket :) Még 5 kg-ot szeretnék leadni, de fantasztikus dolog - ahogy itt valaki írta: "emberi" 36-38-as ruhákat hordani a 44-es után. És persze az elszántság!! Kenyeret, péksüteményt nem eszek. Az első két hét kemény, de ki lehet bírni, most meg már egyáltalán nem hiányzik. Nem túlzok!! Ám a sütinek nem tudok ellenállni adott esetben , imádok sütni. Vettem mini tepsit - és harmad adagokat sütök, nem egész nagy tepsinyit - mert azt valakinek meg kell enni... Ha megyünk anyuékhoz, mindent megkóstolok,senkit nem bántok meg, és így nem is nyúznak, hogy ne koplaljak, csak keveset!!! És ez a lényeg. Nem 5 szeletet, csak egyet, nem 2 tányér pörköltet, csak egy kis adagot. És mindennel így. Eszek tésztát, főzeléket, bármit, amit ezelőtt (kenyér nélkül) csak KEVESET! Este gyümölcs, reggel joghurt, 1-2 szem keksz, vagy egy szelet süti kávéval, délben ebéd (leves második csak kis adag) délután-este gyümölcs, ha rám tör az éhség pár szem pufi vagy egy babapiskóta és sok-sok-sok folyadék (nálam csapvíz) Ez az én módszerem. És igen, nincs visszaút. Ha most elkezdenék kenyeret enni, és mindent úgy mint régen, lehet hogy egy hónap alatt visszajönne rám az a sok kiló. Lehet kenyér nélkül élni, én már nagyon sokszor fogyóztam, de soha ilyen eredményt nem értem el, mondjuk a kenyértől sosem váltam még meg...

Még annyit, hogy a lányom most 9 kg, és majd megszakadok mire felcipelem a harmadikra - ha belegondolok, hogy majdnem kétszer ennyi kg-ot cipeltem egy éve magamon, félelmetes! Remélem tudtam valakinek segíteni! Hajrá!!

44. Hanata
2009. jan. 20. 12:56

Nagyon nehezemre esik nem enni este a törpével!

Kibírom, mert muszály. Nektek milyen lett a bőrötök fogyás után? Az enyém már most is tiszta csík.

2009. jan. 19. 18:13

Sziasztok!

Próbálta már közületek valaki a Metabol Forte kapszulát? Aki hozzá tud szólni, kérem jelezzen.

Előre is köszönöm

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook