Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az emberi kapcsolatok fórum

Az emberi kapcsolatok (beszélgetős fórum)


21. klenca (válaszként erre: 18. - B7bfd4f90e)
2009. júl. 4. 00:11
dettó
20. platty666 (válaszként erre: 19. - 40163fd81d)
2009. júl. 4. 00:07
Így igaz! Nekem volt már olyan élményem, hogy csalódást éreztem a barátnőm iránt, aztán kiderült, félreértés volt, vagy nem kapta meg a levelemet. És végül még bebizonyosodott, hogy neki volt igaza, ő csinálta jól, és én gondoltam rosszul - félelemből, kishitűségből, mittomén. Mert amikor kiderült, nem kettőnk között maradt a levelezésünk, hanem elmondta egy harmadiknak, én nagyon megharagudtam rá. Úgy gondoltam, megcsalt, hátbatámadott. Végül mégis úgy volt jó, mert tisztázni tudtam a harmadikkal a félreértéseket, rosszul fogalmazott mondatokat, félresiklott gesztusokat. Akkor már azt kívántam, bárcsak elejétől kezdve bevontam volna a problémámba a barátnőmet, nem fajult volna végletekig a félelem a harmadikkal. Későn ébredtem rá, mennyit jelentett nekem az igazi barátság.
2009. jún. 24. 18:24

"mert annyi kudarc, annyi csalódás éri"


Ha igaz barátok vagyunk ,akkor kizárt dolog a csalódás,ha mégis ezt érezzük valakivel szemben,sosem voltunk igazán a barátai.

18. b7bfd4f90e (válaszként erre: 17. - Platty666)
2009. jún. 24. 17:37
Ez nagyon igaz.. vesztettem már el pár "barátságot", melyek - később jöttem rá - csak nekem voltak fontosak...tudod, befejezed az iskolát, van néhány ember, akivel jóban voltál...egy darabig próbálod fenntartani a kapcsolatokat, aztán rájössz, hogy ismét csak Te érdeklődsz irántuk...eltelik pár év - újra összejöttök, egy közösségi portálon...jaj, de jó, mégsem felejtettek el...aztán eltelik pár nap, pár hét, s rájössz nem változik semmi...de örülsz, mert mégis néhány ember biztosan van és marad, aki még "megvárja a válaszodat, felhív, ha nem kapott tőled levelet, vagy nem írtál sms-t"...
17. platty666 (válaszként erre: 16. - B7bfd4f90e)
2009. jún. 23. 03:02

Sőt, nem csak megvárja a válaszodat, de felhív, ha nem kapott tőled levelet, vagy nem írtál sms-t. Aki aggódik érted, és tükröt tart eléd akkor is, ha akkor ez kegyetlenségnek tűnik, mert ő tudja, hogy neked most erre van szükséged.

Lehet több igaz barátod is. Szerintem. Ha nyitott vagy és befogadó, akkor ilyen embereket vonzasz be, és körülveszed magad velük. Nem egyforma mélységű, de mind igaz és őszinte barát. És rájössz, hogy van egy, aki a legfontosabb.

16. b7bfd4f90e (válaszként erre: 13. - Platty666)
2009. jún. 21. 17:21

“A jó barát olyan valaki, akivel együtt semmi különöset nem tesz az ember, aztán rájön, hogy a “semmi különös” nagyon is különös. A jó barát mindent elmesél magáról neked. A jó barát olyan valaki, aki tényleg örül, ha győztél, és megdolgoztál a sikerért. Olyan valaki, aki előtt nem kell védekezned, és nem kell jó benyomást tenned rá. A jó barát ennek a sok csodálatos valakinek a megkapó egyvelege, akivel közös emlékeid lesznek majd, akinek adsz, és akitől kapsz – ő a “most és mindörökké jó barát.”


Direktebben, az igaz barát az, aki ha megkérdezi:Hogy vagy?, még megvárja a válaszodat is...érted ugye?


Egy idő után az ember "szelektál"...mert annyi kudarc, annyi csalódás éri...s elkezdi megválogatni, nagyon megválogatni, hogy ki az, akinek még érdemes mondania valamit...s rájön, hogy az igaz barátja ugyanezt teszi...vele...

2009. jún. 21. 16:12
"Néhány sündisznó roppant fázik egy téli éjszakán. Összebújnak hát, hogy egymást melegítve védekezzenek a hideg ellen. De mennél jobban összebújnak, annál jobban érzik egymás tüskéit, annál jobban szúrnak. Próbálnak hát távolodni. Csakhogy akkor ismét dideregnek. Valahogy így van ez az emberrel is. Ha eltávolodik társaitól, minden kihűl körülötte, rideg lesz az élete. Ha közelít hozzájuk, némely szúrást, esetleg akaratlan tüskét el kell viselnie. De még mindig jobb szeretteink tüskés kedvét eltűrni, mint belefagyni az egyedüllétbe. Elvégre nekünk is vannak tüskéink, amelyeket a hozzánk ragaszkodók kénytelenek eltűrni. S ha él bennünk megértés, szeretet, e tüskepárbaj sosem okoz veszélyes sérüléseket."
14. katane (válaszként erre: 13. - Platty666)
2009. jún. 21. 15:55

Értem,nálam is érdekesen sortírozódtak ki a barátok.

Szerinted csak egy igaz barátod lehet?-ezen már gondolkodtam néhányszor.

2009. jún. 19. 22:27

Igazad van! Nekem 50 évig csak felszínes "barátinak" mondott kapcsolataim voltak...

Amikor felvállaltam önmagam, felvállaltam, hogy nem kell a felszínes barátság. És akkor megnyíltak előttem az igazi barátok! Kívánom, hogy MINDNKINEK legyen IGAZI barátja! (Ez érvényes a b.nőkre is!)

Arról ismertem meg őket, hogy ha elkezdtem a SAJÁT problémámról beszélni, ne m hessentettek el: "tedd túl rajta magad!", henm meghallgattak, hogy NEKEM ez valóban probléma, pedig én is tudtam, hogy másnak nem az... Értitek a vízválasztót?

12. katane
2009. jún. 18. 16:07

Szerintem nagyon kevés ember mondhatja el magáról,van egy IGAZ barátom!

Aki ezen "kisebbséghez" tartozik,nagyon becsülje meg!

2009. jún. 18. 08:41
Én csak nagyon sokára tapasztaltam meg ezt az igazságot. Valójában csak az a barátom, akinek mindent őszintén elmondhatok és akinek a véleményemet is őszintén elmondhatom. Akinek adok a véleményére, még ha nem is teljesen azt teszem, amit tanácsol, de elgondolkodom rajta, mert tudom, hogy tiszta szívből mondta. Akinek elhiszem, hogy érdemes változni és változtatni.
10. 40163fd81d (válaszként erre: 9. - Castellina)
2009. jún. 18. 01:00
:))
9. Castellina (válaszként erre: 5. - Adrika79)
2009. jún. 18. 00:37
Erről ez jut eszembe: Nem az a rossz ember, aki hazudik, hanem akinek nem lehet elmondani az igazságot.
8. 40163fd81d (válaszként erre: 5. - Adrika79)
2009. jún. 18. 00:26
:))
2009. jún. 18. 00:24

A barátságban sok minden benne van: feltétel nélküli szeretet, elfogadás, őszinteség, bizalom...

Könnyű ezeket egy olyan emberrel szemben, akivel nem kell együttélni, akit ritkán látunk, vagy csak alkalmanként. Messziről lehet igazán szeretni. De vajon elfogadnánk e a barátunkat élettársnak? :))

2009. jún. 14. 16:38

Barátság... azon emberek legtöbbje, akit Én barátnak nevezek sajnos elköltözött, máshová sodorta őket az Élet... :(

Persze ettől ugyan úgy tiszteljük és szeretjük egymást, de nehéz, rossz helyzet.


De a kérdésre válaszolva szerintem az IGAZ barátság csak nagyon nehezen tehető tönkre.

5. Adrika79 (válaszként erre: 1. - 26e977c0a8)
2009. jún. 14. 16:26

Sziasztok!


Az igaz barátság az őszinteségen alapszik. Aki nem viseli az őszinteséget, annak szerintem igaz barátai sincsenek.

2009. jún. 14. 15:03
az igaz barátságban benne van, h igaz, tehát az így vagy úgy de megmarad.
2009. jún. 14. 15:02
Igen, megmaradnak. Most rostálódnak ki a nem igazak. Amikor baj van, amikor nem csak laza dumaparti van, hanem kőkemény érdekellentétek, veszett főnökök, ellenséges környezet. Most tapasztalom meg, ki az igaz barát és mit jelent igazi barátnak lenni. Aki nem csak annyit mond: tedd túl magad rajta, hanem felvállalja, hogy őt is kirúógják, mégis mellém áll. Amikor levelezésbe kezdünka a legközelebbi kollégákkal. Amikor letakarítjuk naponta a portál listát, amikor százszor meggondoljuk, kinek mit mondhatunk. Ammikor gyanakodni kezdünk mindenkire. Akkor jönnek jól az igazi baártok. Mi a Ti tapasztalatotok?
2009. jún. 14. 15:00
Remélem igen,összetartás nagyon kellene!
2009. jún. 14. 14:56
hova tartunk mi lesz a jövőben? megmaradnak-e az igaz barátságok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook