Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az ellenőrök karácsonyra gyűjtenek? fórum

Az ellenőrök karácsonyra gyűjtenek? (beszélgetős fórum)

61. VCs81 (válaszként erre: 59. - A0c1361e44)
2010. nov. 28. 14:07
Totál egyetértek veled! :)
2010. nov. 28. 14:06
Ha majd sok embernek nem kell választani, hogy kenyeret vegyen vagy jegyet - na az már egész jó világ lesz
2010. nov. 28. 14:02

Aki utálja a BKV-t, és sokallja a bérlet árát, akkor járjon autóval, gyalog, bicajjal, motorral, robogóval, stb. És akkor nem kell háborogni, hogy ellenőrzik a jegyét, bérletét, koszosak, zsúfoltak a járművek, stb. Lehet a lakhelyhez közeli munkahelyet is keresni, akkor csak sétálni kell.

Mi bérletesek örülnénk a kevesebb embernek:)

Érdekes engem sosem zaklatott még ellenőr. Vajon miért?

A 10 ezer csak soknak tűnik, de mennyi baromságra elköltik sokan ezt a pénzt? Pl. a műköröm ára talán fedezi a bérlet árát. Vagy nem márkás cuccokat kell venni és akkor abból is meg lehet venni a bérletet és még sorolhatnám...

58. VCs81 (válaszként erre: 55. - 06bfdda89d)
2010. nov. 28. 13:55

Nemrégen jöttem én sem ki, így tudom mi dörgés otthon, sajnos. És még csak nem is a jobb élet reményében költöztem külföldre, mert otthon egy biztos állásomat hagytam föl amiatt, hogy azzal lehessek, akit szeretek. És nem fenékig tejfel az "ausländerek" élete...

És már akkor is mindig fel voltam háborodva az ilyen embereken. Ha valaki vmilyen szolg´latatást igénybe vesz (mint korábban is írta vki), akkor fizessen is érte. És az ellenörök igenis büntessék meg a bliccelöket.

Sajnos más kérdés az is, hogy sokszor ök is csak a saját zsebükre játszanak, mert elveszik a pár száz forintot büntetés gyanánt mindenféle papír nélkül... Ilyet is láttam nem 1x.

57. a0c1361e44 (válaszként erre: 29. - Panka78)
2010. nov. 28. 13:54
Én bérletes vagyok, cigizek, és még colát is iszok időnként. Egyikre sem sajnálom a pénzem. Gondolod, hogy sokakat az tart vissza a bérlet vásárlástól, mert cigizik? Nagy tévedés. Sok dohányos ismerősöm van, és mindnek bérlete...
56. 06bfdda89d (válaszként erre: 54. - VCs81)
2010. nov. 28. 13:45

"miért kell az emberek felének bliccelni,"


Hol a statisztikád?:O


"azért tartunk ott, ahol tarunk..."


A bkv?Ha-ha!Látszik,hogy te nem a magyar híradót nézed...(ismét jót röhögtem...)Szerintem ez nem a te témád,de ez csak egy ötlet volt a részemről...;)

55. 06bfdda89d (válaszként erre: 49. - VCs81)
2010. nov. 28. 13:42

"Az emberek viselkedésén kellene változtatni!!!!"


Gyere már haza,azt éljél itt...Én is éltem odakint, Londonban.Más milliő,más életérzés.Hja,más pénz...De gyere,mutasd meg,hogyan kell széllel szembe,meg azt is,hogy hogy tetszik...Aztán engedtessék meg másnak,hogy ne tetszedjen,hogy így kell élnie...De gyere,aztán élvezd!


Nekem van bérletem,nem azért.De nekem alapból más a hozzáállásom ahhoz,aki bliccelésre KÉNYSZERÜL...Nem bírom a demagógiát...Gyere haza,aztán tanuld meg ezt a szót: NINCS.

Höc-höc:miért is vagy kint???(a kérdés költői...)

54. VCs81
2010. nov. 28. 13:36
Én akkor is csak azon vagyok felháborodva, hogy miért kell az emberek felének bliccelni, azért tartunk ott, ahol tarunk... :(
53. VCs81 (válaszként erre: 50. - 5c78a129cc)
2010. nov. 28. 13:35
:)
52. 07c4794583 (válaszként erre: 50. - 5c78a129cc)
2010. nov. 28. 13:33
hopsz butternut voltam, a dominós nickemmel. :)
51. 5c78a129cc (válaszként erre: 35. - Jéghegy)
2010. nov. 28. 13:32

"Utazni meg nem szükséges, nem kényszerít rá senki!!! "


meséld már el, hogy érsz be akár a Nagyvárad térről egy angyalföldi munkahelyre tömegközlekedéssel reggel kilencre, ha nincs autód?

nem mindenki él segélyen meg gyesen, vannak, akik dolgozni járnak, hogy az előbbi pénzt előteremtsék!

50. 5c78a129cc (válaszként erre: 48. - VCs81)
2010. nov. 28. 13:30
"bocsika" (sic), havi 1500 eurós nettó átlagjövedelemmel számolva a buszjegyed akkor is a fizetésed egy _hétszázötvenede_, míg magyarországon a négyzázada, a felhasználás mikéntjéről már nem is beszélve. ha figyelmesebben olvastál volna, ugyanazt mondom, amit te ;)
49. VCs81 (válaszként erre: 47. - 06bfdda89d)
2010. nov. 28. 13:25
Csak a buszon van jegyfelmutatós, a villamoson és a metrón bliccelhetsz, de mégsem annyian csinálják, mint otthon...Ez mentalitás kérdés. Én pl. amikor Pesten éltem, mindig volt bérletem, vagy pedig vettem jegyet. De úgy látom az nem változik az emberekben Pesten, hogyan kell átverni a másikat, hogyan lehet kikerülni az ellenöröket (mindegy, hogy bkv, volán, máv)..és még tovább sorolhatnám. Az emberek viselkedésén kellene változtatni!!!!
48. VCs81 (válaszként erre: 45. - 07c4794583)
2010. nov. 28. 13:21

Bocsika, de én sem keresek 2500-at (de még a felét sem), bár nagyon jó lenne. A 2500-ös fizu, már itt is jónak számít.

De ha figyelmesebben olvastál volna, azt írtam, hogy a jegy itt sokkal kifizetödöbb, mint Bp-en, ergó "olcsóbb" és jobb a közlekedés. És még akkora dugó sincs a városban, mint Pesten, mert sokkal többen használják a tömegközlekedést, ami tény és való, hogy jobb.

47. 06bfdda89d (válaszként erre: 42. - Boszy28)
2010. nov. 28. 13:20

"azért megoldhatatlan szerintem, mert csúcsidőben olyan üvöltés lenne, hogy minden sofőrhöz kéne vagy 2 testőr. "


Yesssss....:DDDDDDDDDDDDDD


"Villamoson is nehézkes lenne."


Egyenesen érdekfeszítő a kérdés a kivitelezést illetően...


:DDDDDDDDDDDDDD

46. 06bfdda89d (válaszként erre: 35. - Jéghegy)
2010. nov. 28. 13:17

"Utazni meg nem szükséges, nem kényszerít rá senki!!! "


Ha-ha!Légyszíves ne mond nekem,hogy te pesti vagy,mert nem veszem be...(de jót röhögtem...)


"havi 10ezer sok bérletre,"

Na,akkor számoljunk:

apuka:10ezer

anyuka:10ezer

1gyerek:4ezer

2gyerek:4ezer

3gyerek:4ezer

Össz:32ezer

Te hol élsz,bocs???Ne má...

45. 07c4794583 (válaszként erre: 38. - VCs81)
2010. nov. 28. 13:15

Hát csak Berlinben keresel kétezerötszáz eurót (=900 e ft) havonta, és abból fizetsz 2 eurót jegyre (=560 FT)

Magyarországon meg keresel 150 000-et és abból fizetsz hatszázat jegyre!


Arányok!

44. 06bfdda89d (válaszként erre: 32. - T.Ili)
2010. nov. 28. 13:13

"Aki akar hibát találni,az talál!"


Itt a pont.Bár nekem rossz tapasztalatom bkv-s ellenőrrel nem igen volt,jó mondjuk a múltkor nem engedett be fagyival a metróra...:DDD,de inkább a volánnál vagyok úgy,ÉS NEM CSAK ÉN,hogy akkor is görcsbe áll az ember gyomra,ha mindene rendben...Na ez se normális dolog!

43. 06bfdda89d (válaszként erre: 29. - Panka78)
2010. nov. 28. 13:10
Régóta vagy ellenőr ugye?Kitalálom:nem is bkv-s...Mondjuk: volános?Olllan 'smerős a stílusod...:SSS
42. Boszy28 (válaszként erre: 38. - VCs81)
2010. nov. 28. 12:53

azért megoldhatatlan szerintem, mert csúcsidőben olyan üvöltés lenne, hogy minden sofőrhöz kéne vagy 2 testőr.

Így is sokszor tanúja vagyok üvöltésnek, amikor a 3. buszra sem férek fel hazafelé sokadmagammal.

Na, azt akartam belőle kihozni, hogy csúcsidőben nehézkes ezt megoldani, amikor tényleg csak a hátsó ajtón bírsz felmenni a buszra. Na, akkor tényleg nem lehet bérletet mutatni.

Villamoson is nehézkes lenne.

Metrón mutathatom sokszor a bérletet, de csak rápillantanak. Hogy ellenőrzik, hogy tényleg érvényes-e? Bár gondolom, gyakorlott a szemük.

41. Pirosalma (válaszként erre: 38. - VCs81)
2010. nov. 28. 12:51

"Berlinben nagyon jól müködik"


Németországban, ahol a kerítés kolbásztartalma lényegesen magasabb, mint Magyarországon.

40. Pirosalma (válaszként erre: 29. - Panka78)
2010. nov. 28. 12:49
Újabb érvelési hiba, nem is kommentálom.
39. Pirosalma (válaszként erre: 35. - Jéghegy)
2010. nov. 28. 12:47

"Utazni meg nem szükséges, nem kényszerít rá senki!!!"


Nem?

Mindenkinek a szomszédban van a munkahelye?

Mindenki szabadon választhat otthoni munkát, a nem-otthonival egyébként közel azonos feltételekkel?

Nem gondolhatod komolyan.


"És nehogy azt mondjátok, hogy havi 10ezer sok bérletre, mert eldobom magam.."


Nyugodtan dobd el magad! Az, hogy neked mi sok vagy kevés, tökéletesen érdektelen ebben a helyzetben.

38. VCs81 (válaszként erre: 33. - Boszy28)
2010. nov. 28. 12:46

Azt nem értem miért lenne ez megoldhatatlan...

Berlinben nagyon jól müködik, csak az szállhat fel a buszra, akinek van jegye, bérlete. És senki nem akadékoskodik. Mondjuk a dologhoz az is hozzátartozik, hogy egy jegy 2,10€, de azzal 2 óra hosszáig tudsz utazni egy irányban. A bérlet ára viszont itt is borsos. Ez az amit a bkv, sajna még nem ért el csak a metróval. Bár Berlinben is akadnak bliccelök, de közel sem olyan számban mint Bp-en és a színvonal is sokkal jobb...

37. Boszy28 (válaszként erre: 35. - Jéghegy)
2010. nov. 28. 12:45
nem lenne sok, de a fizu kevés hozzá...(nettó 90ezer nekem pl.) De megoldom, és veszem a bérletet.
36. Pirosalma (válaszként erre: 28. - Panka78)
2010. nov. 28. 12:44
És nem tudom, te honnan veszed, hogy bárki is fejsimogatást várna el.
2010. nov. 28. 12:43

Csak tudod Alma élni is "szükséges" mégis mindennek az ára az egekben!!!

Utazni meg nem szükséges, nem kényszerít rá senki!!!

És nehogy azt mondjátok, hogy havi 10ezer sok bérletre, mert eldobom magam..

(én sem keresek milliókat, de kibírom)..Ez ezerszer jobb, mit állandóan gyomorgörccsel utazni, ellenőröket lesni, menekülni..

34. Pirosalma (válaszként erre: 28. - Panka78)
2010. nov. 28. 12:43

"Nem az ellenőröket kellene szidni, dolgoznak mint bárki más!"


Ebben viszont egyetértek, az ellenőröknek semmi közük a kérdéshez. Ha szabályt szegnek, bunkók, az más kérdés.

33. Boszy28 (válaszként erre: 28. - Panka78)
2010. nov. 28. 12:41

A stílusa egyik-másiknak tényleg borzasztó, ez tény.

Én elismerem, hogy a munkájukat végzik, de amikor normálisan megmutatom a bérletem, volt olyan, hogy szón szerint az arcomba köpte, hogy ez hamisított. Én meg szépen előszedtem az ÁFÁS számlámat, azon bérletszám, dátum, minden rajta van, megmutattam, megnézte, elnézést kért.


Az a baj, hogy sok delikvenst inkább kihagynak (nem mennek oda hozzájuk), mert szerencsétlenek (az ellenőrökre gondolok) féltik a testi épségüket. Én is félek sokszor tőlük.

Azért maradok a bérletnél.


Ja, és az jutott eszembe, hogy mi lenne, ha itt is az lenne, mint sok más helyen: csak úgy szállhatsz fel buszra, ha mutatod a sofőrnek a bérleted vagy kezelteted a jegyed, vagy veszel nála, és ő kezeli.

Sajna ez Pesten megoldhatatlan, pedig nem ártana.

32. t.Ili
2010. nov. 28. 12:38

Mondhatnánk,hogy a rendőrök is gyűjtenek.

Ott sokkal jobban látszik,ha valóban gyűjtenek.

Aki akar hibát találni,az talál!

Néha olyan érzésem van,mintha kihajtanák őket-pénztgyűjteni!:)))

Vagy az "apeh"osok,vagy a "köjál" !!

Na itt,ezeknél,már értelmezhetőbb a pénzgyűjtés,mint meghatározás!:)))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook