Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az elfogadás hatalma fórum

Az elfogadás hatalma (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az elfogadás hatalma

1 2 3
51. b8d9424d72 (válaszként erre: 49. - Csipkerózsika)
2012. jan. 19. 09:01
nagyon király megállapítás*
50. Csipkerózsika (válaszként erre: 45. - Ec6e9cfd9f)
2012. jan. 18. 18:24

Az elfogadás nem jelenti azt, hogy nem ismeri el az ember, ha mások ártottak neki, akár tudatosan, akár tudattalanul. A sérelmet is el kell ismerni, és elfogadni, aztán viszont el kell engedeni, másképp nem tudunk együtt élni másokkal, és nem tudunk megbízni újabb emberekben.

Azt feltételezni, hogy mások mindig szándékosan bántanak, és direkt ártani akarnak nekünk, ez egyenlő lenne azzal, mint ha azt mondanánk: mindenki gonosz, és csak bántani akar... Ez élesen negatív gondolkodás.

Szerencsésebb úgy hozzáállni, hogy mások (is) gyakran hibáznak, és legtöbbször valójában tudatában sincsenek annak, hogy mit okoznak a másik embernek, mert csak az ostoba kis egójuk hajtja őket, védik magukat, illetve győzni akarnak mindenáron. Ha az ember megtanul felülemelkedni ezen, és nem csak a kicsinyes játszmákat nézni, akkor van esélye meglátni mögötte a valódi embert.

49. Csipkerózsika (válaszként erre: 42. - Marduk)
2012. jan. 18. 18:13
Az érzéseket valójában a cenzúra nélkül igaznak hitt gondolataink okozzák.
48. Nikice (válaszként erre: 40. - Csipkerózsika)
2012. jan. 18. 10:59
Ezt én is így gondolom. Vica versa, szerintem ha őszinte akarok lenni, sokkal többet köszönhetek azoknak, akik nem hittek bennem, ismeretlenül bántottak, mint akik végig támogattak. Sokkal több energiát merítettem abból az érzésből, amit az okozott "kisebbrendűnek érzem magam miattuk".
47. Nikice (válaszként erre: 45. - Ec6e9cfd9f)
2012. jan. 18. 10:55

Nem mindenki érdemes arra, hogy Te ölj energiát az ő megértésébe. Olyankor nem az ő cselekedeteit kell elfogadni. Nekem sem megy mindenkinél, mert ha elfogadnám azt a magatartást, úgy érzem, saját magam köpném szembe. Olyankor a helyzetet kell elfogadni, hogy megváltoztathatatlan, és kerülni, amennyire lehet.

Persze erről írni egyszerű, ezt mindenki tudja. Gyakorlatban -ahogy írta korábban valaki-. érzelmektől tűlfűtve még nehezebb, de tanulható. Mindig nem fog menni. De ha már napi egy bosszúságtól megkímélem magam, az jó.

46. pirinyóka66 (válaszként erre: 45. - Ec6e9cfd9f)
2012. jan. 18. 09:31
Ez egy "jó" állapot ;-) Innen kikerülve tudjuk látni, érezni a valódi értékeket. Addig meg csak kitartást :))
2012. jan. 18. 08:26

én már asszem a túlsó végéről írok,mert pont most jutottam el oda,hogy elég volt az elfogadásból.

már belerecscent az agyam,véglegesen belefáradtam,mert annyira sok embertől,és sokféle témában gyakoroltam azt,hogy lássam a dolgokat az ő szemszögéből,megértsem,és elfogadjam és elhiggyem,hogy amit tett,az nem szándékos volt és/ vagy nem ellenem tette.és hogy megbocsássak(sőt akár szeressem őket ezután továbbra is,vagy jóindulatú maradjak),amiért különféle sz.rokat gerjesztettek körém,amivel aztán birkóznom kellett.

44. Nikice
2012. jan. 18. 08:01

Sziasztok!


Sajnos még nem volt alkalmam az összes hozzászólást végigolvasni, mindenkinek igaza van valamiben, akit olvastam. Ebből is látszik, mennyire mások vagyunk, és mennyire más szemszögből értékeljük az olvasottakat. Én a saját tapasztalatomat tudom csak leírni.

Van, amit el kell fogadni, mert nekünk lesz könnyebb. Van, amikor nem lehet beadni a derekunkat, és ez vezet fejlődéshez. A lényeg szerintem, hogy mi motivál minket. Ha csak élünk bele a világba, akkor lehet puffogni, hogy mások milyenek, kinek mije van, és lehet bezzegelni. Ha azonban a változtatás/elfogadás azért történik, mert felismerjük, hogy spirituálisan magasabb szintre juthatunk általuk, és céljainkkal pozitív eredményt szeretnénk elérni (nem áskálódni, ártani, megbusszulni stb)akkor bármelyik döntést is hozzuk, már részünkről megtettük, amit abban a helyzetben a legjobbnak láttuk.


Először magadtól várd azt a változást, amit a világtól szeretnél.

2012. jan. 17. 22:20
az elfogadás egy fontos fogalom, de semmiképpen nem a passzív értelemben, azaz nem egyenlő a beletőrődéssel. Az elfogadásnak én csak úgy látom értelmét, hogy elfogadod az adott helyzetet, azaz nem zölzöd fel újra és újra feszült negatív érzelmekkel azért, hogy erre a stabil elfogadásra építve az energiáidat ennek az adott lépcsőnek a túllépésére tudd fordítani, azaz a fejlődésed irányába. Nem megállapodás, leállás, hanem stabil alapozás egy új lépéshez, amihez ezáltal nyugodtan és koncentráltan tudunk viszonyulni.:)
42. marduk
2012. jan. 17. 19:58
az érzelmek zavarják meg a gondolatokat hiaz döntő szerepet játszik hogy éppen mit érzünk hisz az érzelem átjárja a testet eljut a tudatig a tudat a test javára dönt és mindig helyesen.
41. marduk
2012. jan. 17. 19:55
sziasztok okos a megoldás csak megélni kevés ezek a tanácsok.Amíg viszonyitunk magunkat másokhoz és ne felejtsük el akik emésztési zavarral küzdenek nem mulik a szorongás érzetet mert pont ez okoza.Nagyon sokminden okoz szorongást ebből ered a lelki stresz s mire felismeri az ilető az ok nem a lélekből ered évekig tanácstalanul állt a szorongásaival szemben.Magam felfedeztem enek az okát nincs bennem sérelem valahogy úgy élek elfogadom amit hoz a sors de a rossz epemüködés ami mérgezheti a vért elég feszültté teszi a szervezeteimet.
40. Csipkerózsika (válaszként erre: 18. - 6b006fc769)
2012. jan. 17. 16:59
Ami ellen küzdesz, ahhoz ragaszkodsz az ellenállás által, annak energiát adsz. Az elfogadással viszont elengeded, nem von el tőled sem energiát, sem mást, és gyengül. Melyik jobb?
39. pirinyóka66 (válaszként erre: 38. - Csipkerózsika)
2012. jan. 17. 16:58

Bocsáss meg, de a felsorolásodból kimaradt a megbocsátás, amit nem tudok elengedni ;-)

Megértés-Elfogadás-Megbocsátás-Elengedés.

2012. jan. 17. 16:53

Némelyek félreértették a cikket, én nem. Értem miről szól, és egyetértek vele.

A számunkra negatívnak megélt dolgok súlya akkor nem nehezedik ránk többé, ha félretesszük az ítélkezésünket, és mély megértéssel meghajolunk az előtt, ami VAN. Ekkor tovább tudunk lépni, nem stresszelünk, tudunk fejlődni és változtatni, és nem rágódunk, mint kutya a csonton.

Az elfogadás nem beletörődést jelent, vagy helyeslést, hanem a valóság tudomásul vételét, elismerését függetlenül attól, hogy mit tartott arról az egónk. Ez egyszersmind feltétele is a változtatásnak, amit ugyanis nem tudunk elfogadni, azt újra meg újra visszadobja nekünk az élet, "újratanulás" céljából.

Egy szorongató helyzetből tehát nem az a kiút, hogy ítélkezve menekülünk, hanem mély megértés és elfogadás, elengedés után félelem és görcsök nélkül tudunk alkalmazkodni, vagy változtatni.

37. Csipkerózsika (válaszként erre: 13. - Doostetdaram)
2012. jan. 17. 16:47
A szenvedés az elfogadás által váltódik meg, válik fejlődéssé, és valódi életté.
36. omaja (válaszként erre: 35. - Doostetdaram)
2012. jan. 17. 16:01
:) szép estét:)
35. Doostetdaram (válaszként erre: 32. - Omaja)
2012. jan. 17. 16:00
Sejtettem, hogy nem kötekedsz, szimplán megvéded az álláspontodat. Ez így jó.
34. omaja (válaszként erre: 31. - 1e8bb72856)
2012. jan. 17. 15:30

egyetértek veled:) az ezotéria viszont nagyon tág fogalom...sokmindent takar és magába foglal, néha bizony szélsőséges dolgokat is.

Az gondolom, mindenki maga tudja, érzi mi az amit el tud fogadni, amit magáénak érez...külső ráhatások nélkül. Ha olvasok vmit érzem, h nekem szól, vagy egyszerűen "nem fog meg". Aki fanatikusan követ vmit, csak mert divatos, és más is azt teszi, az nem fejlődés, és semmivel nem lesz "jobb", csak összezavarodik...

33. Hannapanni (válaszként erre: 31. - 1e8bb72856)
2012. jan. 17. 15:22

Amit leírsz, azt egy könyvben "keskeny nyomtávú ezotériának" nevezték.

Tulajdonképp mindenki csak a saját életét oldhatja meg, és teljesen egyetértek azzal, hogy önmagunkat kell(ene) szeretni és elfogadni. Sajna népbetegség, és mindenki csak magát gyógyíthatja...

32. omaja (válaszként erre: 25. - Doostetdaram)
2012. jan. 17. 15:20
ne értsd félre..én nem kötekedem veled:) szeretek értelmes emberekkel vitázni, mégha racionális férfiból vannak akkor is:)
2012. jan. 17. 15:16
Szép ez a filozofálgatás az elfogadásról. Vannak benne elsajátítandó, megfontolandó , nagyon jó gondolatok. Nekem az a véleményem, hogy ameddig nem tanuljuk meg önmagunkat szeretni és elfogadni, addig semmi más sem működik, nem tudunk sem szeretni, sem elfogadni senki és semmi mást. Ennek kell az elsőnek lennie...és ennél nincs nehezebb feladat a Világon. Nem szeretem az ezotériát különösebben, bár lehet hogy ennek a tudat alatt ahhoz is van köze, hogy egy családtagom ebbe menekült a való világ elöl, és halálba zaklat mindenkit azzal, hogy megpróbálja mindekire ráerőltetni a véleményét. Nincs annyi kurzus és tanfolyam és ezoterikus összeröffenés, amit ne végzett volna el, ne lett volna jelen, csak ilyen körökből barátkozik, mégis a legnagyobb hisztérika és magányos...Sajnos nem tanult semmit, egy látszat az élete. nem szabad tólfilozofálni semmit. A dolgok történnek. Néha meg kell állni, átgondolni, hogy jó irányba menjen életünk vonata...de ennyi. Azért tetszett az írás.
30. pirinyóka66 (válaszként erre: 6. - Hannapanni)
2012. jan. 17. 15:02
Örülök, hogy tetszik :) Bátran élj vele :)
29. pirinyóka66 (válaszként erre: 5. - Omaja)
2012. jan. 17. 15:01
Szívesen, és köszönöm, hogy segíthettem :)
28. átlagos (válaszként erre: 1. - Lélekgyógyász)
2012. jan. 17. 14:53

Tetszik a cikk! Az elfogadás számomra azt jelenti, hogy "saját szemszögemből" reálisan nézem magam és környezetem: nem kívánok lehetetlent magamtól és nem támasztok irreális elvárást másokkal szemben sem.

Pl. nem harcolok a külsőm ellen, de ez nem azt jelenti hogy elhanyagolom. Lehetne jobb állásom és jobb fizetésem, viszont az annyival többet elvenne belőlem, hogy az már nem érné meg. És még sorolhatnám. Elfogadom magam az előnyös és hátrányos tulajdonságaimmal egyaránt és úgy érzem ez jó nekem. Kiegyensúlyozottnak érzem magam.

Úgy veszem észre, hogy sokan irreális célokat tűznek maguk elé, így sokszor feleslegesen küzdenek.

Persze valahol ezt a küzdést a fogyasztói társadalom is generálja: fogyj le, hízz meg, erősödj, képezd magad, légy lepedőakrobata, utazz egzotikus országba, legyen ez, legyen az; de ezek eléréséhez fizess elő, vedd meg, iratkozz be, stb.

27. Doostetdaram (válaszként erre: 26. - 38c05a6ad0)
2012. jan. 17. 14:52
Sajnálj, bár nem érzem szükségét. (:
26. 38c05a6ad0 (válaszként erre: 10. - Doostetdaram)
2012. jan. 17. 14:51
Öszintén sajnállak! Sajnálom azokat az embereket akik csak a saját álláspontjukat tudják üdvőzítőnek elfogadni. Ezeknek az embereknek rengeteg dolog kimarad az életükből. Amennyiben nem ilyen vagy és csak provokálás szempontjából írtad, hát akkor is sajnállak, mert valami hiányzik belőled.
25. Doostetdaram (válaszként erre: 24. - Omaja)
2012. jan. 17. 14:28
Én még sosem értettem félre sem mosolyt, sem kézmozdulatot. :D A szó pedig szó. Adott definíciója van, melyet ha leír vagy elmond az ember, a félreértés valószínűsége nullára redukálódhat. A kedves cikkíró pedig volt olyan kedves, és leírta, mit gondol az elfogadásról, megkönnyítve ezzel a fogalom megértését. Személy szerint, illetve jelen pillanatban az ő definícióját kifogásolom.(:
24. omaja (válaszként erre: 21. - Doostetdaram)
2012. jan. 17. 14:22
Nem lehet félreérteni??? De még mennyire h lehet...mint ahogy bármit félre lehet érteni... egy mosolyt, egy kézmozdulatot, a szavakról nem is beszélve:) Mindenkinek van vmi elképzelése egy szó jelentéséről, de meglepődnénk, ha mindenki deffiniálni tudná, mennyire mást jelent neked vagy nekem:)
23. Júlia* (válaszként erre: 17. - Omaja)
2012. jan. 17. 14:20

"lehet, hogy megváltoztatod. . ."

Ahhoz, hogy jobb legyen a világ, csak önmagunkat kell megváltoztatni.

Anyós?

Sokakat olvasok anyósról nyilatkozni így, vagy úgy, de Ő a szívem választottjának az Édesanyja.

Ha Ő nem lenne, nem kaptuk volna meg életünk nagy szerelmét.

A többi jön magától.

Nálunk is csörgött a tányér, elköltöztünk és kész.

Első perctől nem szabad hagyni, hogy Ő akarja megmondani, hogy nekem mi a jó.

2012. jan. 17. 14:20

Ember 1: A szeme láttára ment tönkre, akit a legjobban szeret, egy ostoba és értelmeteln kettős tragédia hatására.


Ember 2: A fizetése a válság óta megfeleződött, mellékállást vállal, hogy a reszin és lakástörlesztőn kívül kajára is fussa, és miközben jobb munkalehetőséget nem kap, szép lassan fut ki a gyerekvállalási korból.


Ezek mind csak azért problémák, mert annak látják őket. Valósjában nem azok. :-O!!!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook