Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mások elfogadása-tanulható? fórum

Mások elfogadása-tanulható? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. máj. 21. 21:52
minden tanulható
41. 9242a6388c (válaszként erre: 39. - A61817160c)
2009. márc. 28. 08:16

A vitázó, feleselő és letorkoló emberek ügyeik boldogtalan sáfárai. A győzelmet elnyerik néha, de a jóakaratot soha, holott annak több hasznát vennék.”

(Benjamin Franklin)

2009. márc. 27. 23:49
blablablablabla.....miért zavar?:)
2009. márc. 27. 08:07

Higgyétek el, igazam volt mindenben, a családom is maximálisan egyetért velem, és most már ők is azon a ponton vannak, h egyszerűen nem tudnak vele mit kezdeni.

Szerintem ez az ember egyszerűen gonosz,s semmi jó érvelést nem tud felhozni a viselkedésére vonatkozóan, sajnos vannak ilyenek, a Márai is megírta füves könyvében és egyszerűen kerülni kell az ilyen embereket.

Nagyon gonoszul viselkedett világ életébe mindenkivel, elmondtam neki, h rosszul esett,h elrontota az estélyemet, h nem volt tekintettel rám, de úgy látszik itt csak neki fájhatnak dolgok, bocsánatkérésre ne is számítsak őtőle.Ő egy olyan típusú ember aki szívfájdalom nélkül beléd rúg, eddig elnéző voltam és finomkodtam vele, törekedtem a békére,de vele egyszerűen nem lehet.Ő számonkéri, mi mennyiszer látogatjuk őt, de ő még karácsonykor se jön át hozzánk, a kórházba se ha vki bekerül,direkt az ilyen alkalmakra kap, s még ő játssza a mártírt.Anyuék sajnos nem szólnak neki vissza, s nagyon elkanászodott, azt hiszi neki mindent lehet.Felháborító, h nem tud egy ember magába nézni s még magának is hazudik!!Arra nem tud válaszolni, h miért nem foglalkozik velünk(pl karácsony legutóbb), egy érvet nem tud ránk felhozni, mert nincs mit.A kérdésemre a válasz, h el kell e fogadnunk e egy ilyen embert:NEM!Van egy pont ahol az ember belátja, h nem éri meg, és nem kell mindig tűrni, a békére törekedni ,mikor ő szívfájdalom nélkül tesz tönkre minket.Nem tudom mi az oka a gonoszságának, anyu szerint világ életében rossz anya volt, s soha nem volt egy barátnője sem.Az ő verzióját hameghallgatnátok, tele lenne nevetségesérvelésekkle és hazugságokkal, még a távolabbi rokonok is akik az estélyemen voltak is hamar levágták, ki a hunyó.Sajnos ez van!Fáj a lelkem miatta, de elengedem, belátom ép ésszel,h ez egy gonosz ember, és nem szeret minket.Köszönöm, h fórumoztatok velem róla.

38. 40163fd81d (válaszként erre: 33. - A61817160c)
2009. márc. 26. 20:56

Lehet ezt máshonnan is nézni.

"aki megbántott azon az eseményen,s rokonaimnak is nagyon bántóakat beszólt"


Csak őszinte volt,és azt tette, amit te is elmeséltél magadról,az ő szemszögéből az igazat mondta másoknak.


Te mért nem mondtad,"igazad van ,bocsánat?":))

Miért nem vagy képes elviselni a másik igazát?

37. Zizisicc (válaszként erre: 35. - A61817160c)
2009. márc. 26. 20:19
Kíváncsi lennék a másik oldal verziójára is! :o))
36. 9242a6388c (válaszként erre: 35. - A61817160c)
2009. márc. 26. 20:15
Mindig a te szereped volt a "megmondó" szerep!?
2009. márc. 26. 20:12
Végül arra jutottam, h nekem nincs szükségem egy ilyen családtagra, én mindent megpróbáltam,nem működik, ez van!Egyetértetek?Az illetőnek nagyon sok van a rovásán, folyamatosan lelkileg terrorizálja a családot, kiállhatatlan, s se a szép szó, se a kiabálás nem hat neki!!
2009. márc. 26. 19:49
Szerintem igen, tanulható, de ami nehezebb az magunk elfogadása. Nekem, ezzel voltak mindig gondjaim. Ti hogy vagytok ezzel??
2009. márc. 26. 19:43
Kiderült több csúnya viselkedése az illetőnek aki megbántott azon az eseményen,s rokonaimnak is nagyon bántóakat beszólt, na erre felhívtam, elbszélgettem vele, s még ő sértődött meg, mondtam engem nem ver át a fals védekező szövegeivel h miért viselkedett úgy(hebegett ám!), de ő akkor is csak azt hajtogatta, h ő most megkapta(flegmán, sértődöten)Erre azt feleltem neki, ne azt nézze hanem amiben igazam van, mert ez fáj neki baromira.Undorító, h egyes emberek mikor mér teljesen leleplezik is őket nem képesek se bocsánatot kérni,se elismerni a másik igazát, h ennyi nincs bennük, és még magyarázkodnak!Próbáltam nyugodt hangnemben beszélni,s örülök, h megmondtam mégha nem is azt kaptam amit akartam, de mit várok egy ilyen jellemtől...
2009. márc. 26. 17:28
Száz szónak is egy a vége:IGEN.
31. Zizisicc (válaszként erre: 28. - A61817160c)
2009. márc. 26. 15:33

Szia!

Nem vagyunk egyformák, ami nálad súrolja a határt, az lehet, hogy másnak nem probléma, és viszont. Mindenkinek meg van a maga igazsága, és nem erőszakolhatod rá senkire se a magadét. Ami Neked felemelő, az másnak lehet, hogy félelmetes, fájdalmas, de nem verheted bele az orrát - csak, ha erre megkért előtte - mint a kölyökkutyának, ha bepisil. Szóval több tolerancia, elfogadás, és nézd el nekik, ha nem tartanak "annyira előre, mint Te"!

30. a61817160c (válaszként erre: 29. - 40163fd81d)
2009. márc. 26. 15:26

Igen az utóbbira gyúrok, remélem megállom, h ne szóljak max finoman....egyébként észrevettem,ha sokat vagyok egyedül akkor törnek rám ezek a gondolkozások, szóval le kell foglalnom magam s akkor sokkal jobb!Vagy mikor reggel felkelek, és még nem szippantott :) be a nap történései, akkor olyan jó az a nyugodt lelkiállapot..na ebben kellene napközben is megmaradni.

A nagymamám rengeteget van egyedül, szinte egész nap, szerintem neki is mindig pörög az agya, ez a baja.

29. 40163fd81d (válaszként erre: 28. - A61817160c)
2009. márc. 26. 14:09

Szerintem azt kellene megtanulnod,hogy ne foglalkozz

annyit másokkal.A mondandódat elmondod és reagál rá ahogy reagál,az már had legyen az ő dolga.


Ha pedig nem akarsz konfliktust,akkor diplomatikusan hallgass és felejtsd el mi nem tetszik és fogadd el a helyzetet úgy ahogy van.

28. a61817160c (válaszként erre: 26. - 40163fd81d)
2009. márc. 26. 13:44
Meg az a furcsa h nem érzi igaznak..higgyétek el, tényleg olyan dolgokért szólok amik már súrolják nálam a határt, nem apró cseprőkért, sztem türelmes ember vagyok, a munkatársaim szerint túl lojális is!Szóval az a tanulnivalóm, h van aki nem néz eléggé magába mert nem akar, mert az ugye baromira fáj...pedig sztem nagyon felemelő érzés tisztázni a másikkal a dolgokat.Nemrég egy messze lakó barátnőm tette szóvá, h keveset hívtam, inkább ő keresett.Felfogtam és egyből elismertem, h igaza volt, s azóta más a helyzet.Csak elkeserít, mások erre miért nem képesek, inkább elrontják a másik ember fontos eseményét az önzőségükkel....Hogy olyankor se tisztelik az embert...figyeljétek meg, finoman megmondom neki amint találkozunk ,h rosszul esett a viselkedése s még ő lesz felháborodva, s ő fog még utána sértődöttet játszani hónapokig...de benyelni ezt nem tudom neki!
27. a61817160c (válaszként erre: 26. - 40163fd81d)
2009. márc. 26. 13:39
Hát a nem szép stílus engem is bánt, és ebben igazatok van, h nyugodt hangnemben kell előadni, én többnyire így szoktam.Amikor én teszek rosszat, és ezt szóvá teszik, behúzom fülem farkam nemhogy még én felfortyanjak!Rám pont azt mondta egyszer egy pszichológus, h keményebbnek kellene lennem,s túl reálisan látom a dolgokat, túlságosan hamar megérzek minden igazságtalanságot, ez a bajom."Boldogok a lelki szegények"..hát igen, boldog az akinek nem esk le egyből ha megalázzák...
26. 40163fd81d (válaszként erre: 24. - A61817160c)
2009. márc. 26. 12:57

Azért mert nem érzi igaznak,azért reagál így.

Ha téged valaki kritikusan szemlél és szóvá is teszi,lehet ,hogy nem épp baráti modorban,és nem érzed igaznak ,akkor ,hogyan reagálsz?

25. 9242a6388c (válaszként erre: 24. - A61817160c)
2009. márc. 26. 11:20

Nem tudom, hogy , milyen stílusban tálalod a mondadodat?És mindig igazad van? Ha nincs igazad be látod? Te azért tudsz bocsánatot kérni, (szerintem) mert te ezt várod az emberektől, te ilyen vagy. NEM minden ember ilyen. Ne add fel! Szerintem jó ez csak, finomodj!És lazulj!

Ha bármit félre értettem, bocs.

2009. márc. 26. 11:15
Igen az tény, h sztem ilyen esetekben jelezni kell a másiknak h hol a határ nálunk, hisz senki nem fizethet a békéért az önbecsülésével.Nekem az a nehéz, h utána is kellemetlen a szitu mikor újra találkozom az illetővel, mert sértődötten reagált a mondandómra, nem úgy, h megértettem, stb...miért?Miért van az h én tudok bocsánatot kérni és elsüllyednék ha igy viselkednék, más miért nem?Nem szeret eléggé??
23. 9242a6388c (válaszként erre: 19. - A61817160c)
2009. márc. 26. 10:40

Nehéz helyzet mindkettő, az otthono és munkahelyi is.Az anya-lánya kapcsolat(anyukád-nagymamád) labilis terep, lehet,hogy olyan dolgok vannak a háttérben amit te nem tudsz.

A munkahelyi problémát meg lehet oldani, ha neked ez így nem jó, és már beszéltél mindkét féllel, akkor más munkahelyet is kereshetsz, vagy ha ez most rögtön nem megoldható,tervezd meg a következő lépést. Nyugodj meg, ne akard mindig mindenkinek rögtön elmondani amit gondolsz. Közhely, de számolj tízig!

22. 40163fd81d (válaszként erre: 20. - A61817160c)
2009. márc. 26. 07:42
Beszélj a munkatársaddal,hogy nem dolgozol helyette ezután.
21. 40163fd81d (válaszként erre: 19. - A61817160c)
2009. márc. 26. 07:39

Szerintem ne ártsd bele magad ,anyukád és az ő anyja viszonyába,nem a te dolgod megoldani ezt a dolgot,ő csak a nagymamád.

Ha anyád nem szól neki,biztosan oka van.

2009. márc. 25. 21:35
Illetev egy másik példa:munkahely..koléganő nem akar dolgozni, ő a főnök babája, s neki mindent lehet...a szemébe mondtam, h nem segít és legyen szíves ezt ne csinálja..csak hebegett-habogott...a legindorítóbb, h nyilvánvaló szituban is még védekeznek hülyeségekkel az ilyen emberek..a főnökkel is beszéltem 4szemközt erről, de nem tesz semmit...magyarán semmit nem használt,a pluszmelók az enyémek, azt hiszem ezen az új munkahely a megoldás, de szeretem a munkám, miért nem győz az igazság??
19. a61817160c (válaszként erre: 11. - 9242a6388c)
2009. márc. 25. 21:31
Hát pl most volt egy olyan szituáció, h anyám anyja (anyámat folyamatosan lelkileg terrorizálja, nem jönnek ki jó, anyu nem szól neki vissza s én védem meg...) egy nekem fontos eseményem ahol minden rokonom, barátom ott volt, veszekedett és vádaskodott h hazamegy, ha ő nem ülhet közénk(nem volt már pont mellettünk hely, de a többi rokon között is remekül ellett volna)s persze anyámat szapulta, h szerezzen neki helyet maga mellet különben hazamegy..szóval nagyon kínos volt, ott nem szóltam semmit, a rokonok is mondták róla milyen nehéz eset halkan..de itthon bánt, h ennyire nem tisztelt, h megint magát helyezte előtérbe s elrontotta az estét..s most nem tudom, h megint átmenjek e hozzá megbeszélni ezt vele, vagy haggyam a csudába....vagy mikor megtette 2x,h karácsonykor nem jött át, na legutóbb 3 hónapig nem beszéltem vele emiatt, utána normális volt, de most újra rájött a rapli..Az a baja, h egyedül van,özvegy,de mi foglalkozunk vele, de neki semmi nem elég.finoman, szeretetteljesne is mondtam mér neki ezeket a dolgokat, h mi szeretjük és ne gonoszkodjon velünk, de hiába...na szóval ez egy példa volt.
2009. márc. 25. 21:25
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!
17. vénboszi (válaszként erre: 1. - A61817160c)
2009. márc. 25. 21:15

Kedves Irinka!Ha komolyan érdekel a kérdés,ajánlom figyelmedbe ezt:


[link]

2009. márc. 25. 21:02
Irinkát ,intrikának olvastam.....
15. 707655fba1 (válaszként erre: 1. - A61817160c)
2009. márc. 25. 20:56

Nem biztos, hogy a véleményed a fő gond.

Kérdés, milyen a tálalás!???

14. 40163fd81d (válaszként erre: 12. - Dragon77)
2009. márc. 25. 20:55
Senki sem tévedhetetlen:))
2009. márc. 25. 20:54

Amúgy most nézem a fórumcímet és valahogy nem találok összefüggést a mások elfogadása és a krititika,vagy vélemény között.

Szerintem el lehet fogadni minden embert ,az nem feltétele ,hogy egyetérts vele,hisz "mindenki másképp csinálja!":DDD

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook