Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tolerancia...elfogadás...fogyatékosok elfogadása..másság. fórum

Tolerancia...elfogadás...fogyatékosok elfogadása..másság. (beszélgetős fórum)


1 2
52. mario1802 (válaszként erre: 51. - Lysiantus)
2012. dec. 31. 17:48

Valóban jó a kérdés!

Hiszen az elmúlt húsz évben, legalááb '98 óta mit tudott letenni asztalra a fogyatékosügyi politika, ami ugye nem pártpolitika.

Sokan félnek a "politika" szótól, mondván, hogy nem politizálok, ez nevetséges, mert aki él, az már politika! :-)

Sok PR, kevés tényleges akarat!

Még mindig társadalmi tudat formálására szorulnak a kormányzati erők, bár több jóakaratú hozzáállás tapasztalható.

Apránként tudnak előre haladni, néha túlságosan visszalépnek is.

51. Lysiantus (válaszként erre: 50. - Mario1802)
2012. dec. 29. 13:59

Nem lehetetlen, de nagyon nehéz. Már régen elkezdtük, csak nagyon lassú az előrehaladás.

Nem szoktam politizálni, most sem szándékom, de azért megkérdezném, az utóbbi húsz évben mennyit hoztunk be ebből a hátrányból?

Szerintem mindenkinek az egyéniségéből fakad, hogy van-e benne szociális érzékenység, vagy a halvány szikrája is hiányzik.

2012. dec. 17. 22:13

Nem vicc!

Nem lehetetlen vállalkozás toleranciára nevelni szűkebb-tágabb környezetet.

Valahol el kell kezdeni, fejlettebb országokban valamikor már elkezdtek, persze ott nem volt kommunizmus, emiatt nálunk 40 év hátrányba kerülünk.

2010. aug. 13. 05:16
Tudjátok külföldön több pénzt forditanak rájuk igaz nem ingyenesek ott sem, de nálunk hazánkban ez szóba sem jöhet, mert a szociális szférából kivontak egy halom pénzt és azért sem telik annyi mindenre. A feleskeges kiadásokra arra mindig van keret. Ágnes
2010. aug. 13. 01:37

Tesóm autista..Tolerancia? Magyarországon?:D Vicceltek?

Nagyon kevés ember van aki nem néz meg az utcán ha vele sétálok..Nem súlyosan, de látszik h van valami baja..De mindenki bámul és bámul.. Ő meg mmindíg kérdezi h "mit néznek az emberek" szerintetek...?


Külföldön 1000x jobban támogatják őket.. Nem pénzügyileg.. De iskolák vannak nekik, és egy csomó csomó program..

47. csorocsaj (válaszként erre: 46. - E12ac2bb5c)
2009. dec. 26. 14:22
perxe hogy nem imádom a gyerekem a másét is szeretem ugy hogy elöttem gyereket megsérteni lehetetlenség
46. e12ac2bb5c (válaszként erre: 43. - Csorocsaj)
2009. dec. 25. 22:12

Hogy mert ilyent kiejteni a száján . Felháboritó.!!

Remélem ezek után nem állsz vele szóba .

45. csorocsaj (válaszként erre: 44. - Pné Veronika)
2009. dec. 25. 20:59
ÉN IS EZT TETTEM ÉS ÖRÜLJÖN HOGY JO KEDVEM VOLT
44. Pné Veronika (válaszként erre: 43. - Csorocsaj)
2009. dec. 25. 20:56
Na asszem én kivágtam volna a "kedves ismerőst" a lakásból, hogy a lába nem érte volna a földet... :-(
43. csorocsaj (válaszként erre: 7. - Edicske)
2009. dec. 25. 20:51
SAJNOS ÉN PONT IGY JÁRTAM kLÁRIKÁVAL SZOLT EGY ISMERÖSÖM HOGY CSUKJAM BE A SZOBA AJTOT MERT IRTOZIK A LÁNYOMTOL
42. 7fb8501abf (válaszként erre: 34. - Kacsa118)
2009. okt. 8. 08:22

Sajnos ilyenek az emberek,közönyösek!!!

Szép napot mindenkinek!

2009. okt. 7. 14:47
Szerintem nagyon jó példa a Mosolyország Alapítvány Kapcsolda programja! Két helyről tudok, ahol voltak már (az egyik a volt gimim :D) és nagyon pozitív volt! Gyakrabban kellene ilyet szervezni, nem csak gimikben, hanem oviban és általános iskolában is, és akkor a mai gyerekek már tényleg úgy nőnének fel, hogy a "sérült" emberek is "ép" emberek lennének a szemükben, teljes lenne az elfogadás, aminek szerintem természetesnek kellene lennie!
40. kacsa118 (válaszként erre: 36. - Mimmo33)
2009. okt. 7. 14:44
Ezen meg én nem csodálkozom! :D
2009. okt. 7. 14:12
Ez a kifejezés hogy szellemi fogyatékos nem helyénvaló. Ugyanis a szelleme mindenkinek ép, az értelmi képességeiben van akadályozva. Ráz a hideg mikor a tv-ben és a rádióban, interneten stb. ezt hallom.
38. Zaya86
2009. okt. 7. 14:02

Azt hiszem, a mai felnőtt generáció jelentős része nem elég érett arra, hogy optimálisan viszonyuljon ehhez a kérdéshez, a "másság" kérdéköréhez...

Mert a mai magyar átlagembernek könnyebb köpködni arra, aki nem olyan mint az átlag, könnyebb a rosszat látni a különbözőségben.

Azt hiszem, ha majd felnő egy olyan generáció, amelybe már kisgyermekkorba belenevelték az elfogadást, akkor megváltozik ez a szemlélet-viselkedés.

Azt hiszem, ha majd megvalósul a VALÓDI integráció, akkor az lesz a természetes, hogy az "ép" és a "sérült" emberi módon fog egymás mellett élni. (a kifejezéseket azért raktam id.jelbe, mert nem akarok megbántani senkit a szóválasztással)

Ha ideálisan megvalósulna az óvodákban-iskolákban az integráció, akkor nem lenne a gyerekeknek furcsa egy mozgássérült, hallássérült, vagy akár egy értelmileg akadályozott ember sem. Mert ebben nőnékek föl és megtapasztalnák, hogy a világon mindenki más és más és nem kell mindenkit a saját képünkre formálnunk.

37. mimmo33 (válaszként erre: 34. - Kacsa118)
2009. okt. 7. 13:44

Én ezen már nem is csodálkozom.

Évek óta tegnap ismét metróztam;)A Batthyányitól az Örsig. Igaz nem viselem teherként a terhességet, és még nem is vagyok olyan nagy pocakos, de azért már nagyon látszik;)Szerinted hányan kérdezték meg, leülök e?!

Senki:D

nem vicces, de csak mosolygok rajta...

36. mimmo33 (válaszként erre: 31. - Kacsa118)
2009. okt. 7. 13:42

Szia!

Teljesen egyetértek veled;)

Én is így nevelem a gyerekem;)

35. hte23 (válaszként erre: 34. - Kacsa118)
2009. okt. 7. 12:54
Talán mire azok a gyerekek, akiknek elmagyarázzák, mire felnőnek, addigra "talán" megszünik ez a hátrányos megkülönböztetés
34. kacsa118 (válaszként erre: 32. - 7fb8501abf)
2009. okt. 7. 12:02
Pontosan. Az a baj, hogy sokszor a gyerek is azt látja, hogy anyuka meg apuka csak bámul, de még a buszon sem képes felállni. Akkor mit várunk a gyerektől. Ő csak úgy él, ahogy azt otthon látja...
2009. okt. 7. 12:02
Sajnos ez tényleg kérdés.Nekem van a környezetemben fogyatákkal élő (szellemi) és borzasztó az emberek hozzáállása.Ha valakit lenéznek azért mert mozgássérült,gondoljatok bele mennyire nézik le azt aki szellemileg sérült.Mert vannak emberek akik nem értik meg hogy toleránsnak kell lenni.És nem csak megjegyzik,hanem mocskos módon kinevetik,megalázzák...
32. 7fb8501abf (válaszként erre: 31. - Kacsa118)
2009. okt. 7. 11:56

Nagyon helyes!

Gyerekkor ez a meghatározó...ha ekkor megtanulja egy gyerek, hogy van ilyen vagy olyan probléma megérti mi miért van..és segíteni fog...bárkinek ha valaki rá szorul

2009. okt. 7. 11:48

Sziasztok!

Szeretnék elmesélni egy rövid kis történetet, hogy hogy lehet ezt már egészen kis korban belenevelni a gyerekekbe, hogy toleránsabbak legyenek: kb. négy éves lehettem, amikor az utcán sétáltam anyukámmal, és láttam, hogy egy nálam jóval nagyobb gyereket babakocsiban tolnak a szülei. Megkérdeztem halkan anyukámtól, hogy miért, mert már nagy a gyerek. Anyukám szépen halkan válaszolt, hogy azért, mert beteg a lába, és hogy ha ilyen gyereket vagy felnőttet látok, akkor segítsek neki és ne bámuljam meg. Hát ez azóta is így van. Felállok a buszon, átsegítem a zebrán stb. A saját magam kis módján segítek, amennyit tudok.

Ezzel csak arra akartam kilyukadni, hogyha már kis korban elmagyarázzák a gyereknek, hogy semmi különbség nincs köztünk, csak annyi, hogy van aki egészséges, és van aki sajnos nem, attól ne tegyünk különbséget, és segítsük egymást, akkor ez felnőttkorban is természetes lesz. Szerintem is nagyon jó, hogy olyan ovik és iskolák vannak, ahol együtt járnak a gyerekek!

2009. okt. 7. 11:44

Na lehet, hogy az ilyen ürgét én le is vágtam volna a buszról... Nem tudnám tolerálni, ha valaki ilyen bunkó. :-O

Volt már rá példa, hogy alaposan megkaptam a magamét postán, mert magam elé engedtem egy anyukát aki egy "kis bicebóca" gyerkőccel volt. Gondoltam, szegény ne várjon már ott sorban állva annyit...erre hátulról majdnem leordították a hajamat! :-(

29. Mariann7533 (válaszként erre: 28. - 7fb8501abf)
2009. okt. 7. 11:35
Igen tudom,hogy régen nem igazán foglalkoztak még itt Magyarországon sem a dologgal.Valóban nagyon jól rendbe lehet hozni.Köszönöm a bíztatást.Azért egy picit,én így mondom csámpít a jobb lábára.De ez legyen a legkevesebb.Én is csámpás vagyok kicsit,sőt rengeteg embert ismerek,aki az.Tudod a kislányom már 5 naposan megkapta az első gipszet.Annyiban szerencsénk volt,hogy ősz kezdődött,és nem látta senki a nadrág alatt a gipszet,plussz babakocsiba volt.Az oviban mindenkinek engedtem,hogy felvegyék,/a nagyobb tesók ovisok/de valahogy mindig úgy jött ki a lépés,hogy pont a gipsz nélküli héten vették föl.Így gyakorlatilag senki nem tudta,hogy mi van vele.Örültem,mert nem akartam magyarázkodni,hogy mi van vele,és hogy nem kell sajnálni,mert bizony ő jobban viselte a dolgot mint mi.És ha hiszed,ha nem,gipszes lábbal 6 hetesen hasra fordult.
28. 7fb8501abf (válaszként erre: 27. - Mariann7533)
2009. okt. 7. 11:27

Nálam is ez volt! Sokan vitatkoznak ezen a dongalábon genetikai dolog vagy deformáció?

Szerintem deformitásról van szó...ma már nagyon jól korrigálható ez a dolog...én 78 ban születtem Romániába ott sajnos nem értettek ehhet, ezért van ez most velem.

89 -ben mütöttek fél év alatt 5ször


Engem 6hetesenmár megmütöttek de a románok el...ték.

11 évesen került sor egy olyan mütétre amit 6 hetesen kellett volna elvégezni..de így is 90%-os javulás történt...tudok járni, futni,megnyugtatlak a te kislányodon valószinüleg semmi nem fog látszani!

2009. okt. 7. 11:17
Szia.Az én kislányom is dongaláb tartással született.Te biztosan rengeteget tudsz erről a dologról.Most egy éves mult,mindjár járni fog.Mindent tologat,és csak úgy kavar,hogy alig győzzük követni.De mire ide eljutottunk,hosszú volt az út.Szerencsére nekünk nem kellett müteni,azt mondták,hogy rosszul helyezkedett el a pocakban,és ezért alakult ki,nem a gének miatt.Ez volt a szerencsénk.Négy hónapos koráig gipszelték,egy hét gipsz egy hét szünet.A szünet alatt minden nap gyógytorna,és én is masszíroztam itthon,és meglett az eredmény.Bizony a gyógytornán láttam elképesztő dolgokat,láttam,nagyon erős gyerekeket,akikről lemondtak,és most járnak,és sok ehhez hasonló dolgot.És szerintem ezek a gyerekek és felnőttek hősök.Az én szememben mindenképpen.És minden tiszteletem ezeké az embereké.
2009. okt. 7. 10:56

Most mennem kell,mert közben az élet nem áll meg:)))

Később benézek még,nagyon kíváncsi vagyok mindenki véleményére,habár nem én inditottam a fórumot:)

Addig is szép napot mindenkinek!

25. hte23 (válaszként erre: 24. - 6e144430cb)
2009. okt. 7. 10:55
Nekem csak "más" nevelési igényü, de neki/nekünk is nehéz.
24. 6e144430cb (válaszként erre: 19. - 7fb8501abf)
2009. okt. 7. 10:53

Szerintem ezen nem tudunk változtatni.Ilyen a magyar társdalom sajnos:(

Mi harcolunk a jogainkért,vagyis Ti,én csak Bazsi nevében beszélhetek.Mert a fogyatékosoknak is vannak jogai.Nem is kevés.De ez senkit nem érdekel..ezért sosem tudnak normálisan beilleszkedni a többiek közé.

2009. okt. 7. 10:52

Nekem Autista Kisfiam van, és kb. 2 éves korától évekig az utcán nem akart a lábára állni, húzatta magát, ha nem vettük ölbe, vagy lefeküdt a földre, és ordított...

Aztán körülálltak a buta, tudatlan emberek, hogy megjegyzéseikkel adjanak "jó" tanácsot...

Hogy ilyen hiszti, meg olyan hiszti, meg ilyen neveletlen kölyök, meg olyan, és ki hogy nevelné meg, de ugyanez volt akkor is,ha valamiért a kórházba kellett menni, és Senki nem engedett maga elé, de arra tudtak megjegyzéseket osztogatni, mert ordított, és nem tűrte a várakozást, amit még most sem tűr...

A mai napi g a jelzőlámpánál elordítja magát, ha várakozni kell...

De a helyijáraton is, ha megáll a busz a piros lámpánál, és csapkodja belül buszt...


Volt, hogy egy hülye alak azt kiabálta, hogy szálljunk már le a busztól, mert Őt zavarja az ordítás, de volt olyan utas, Aki kiállt mellettünk, de én is beszóltam, hogy örüljön neki, hogy nincs ilyen gyermeke...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook