Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az egyik szoba elég sötét, de mindenképpen narancssárgára szeretnénk festeni, nem tudjuk eldönteni, milyen árnyalat lenne jó? fórum

Az egyik szoba elég sötét, de mindenképpen narancssárgára szeretnénk festeni, nem tudjuk eldönteni, milyen árnyalat lenne jó? (tudásbázis kérdés)


25. K.né
2009. márc. 20. 08:23
Trombitavirág színű a fal és fehér az ablakkeret. A mi szobánk is nagyon sötét VOLT, északi fekvésű, a napfény sosem szökik be. Nem bántam meg ezt a színválasztás, olyan mintha éjjel-nappal világítana a lámpa, annyira világos lett. Szeretem :-)
2009. márc. 20. 03:40
Lakberendezést tanulok, pontosan ezen tárgy és a színtan keretein belül is előkerült, h a természetes fény befolyásolja az eredményt (ahogyan a mesterséges is, csakhogy azt kiválasztod, és úgy és akkora szögben világít, ahogy beállítod). Fontos az adott szoba fekvése, melyik napszakban kapja legtovább a legtöbb természetes fényt: ha reggel, akkor pl némi plusz kékes felhang várható, míg késő du. narancsos... Lényeg, h adott helyiségben kellene a szimpatikusnak tűnő árnyalatokat megfigyelni minden napszakban és mesterséges fénynél is úgy, h az adott színnel festett nagyobbacska mintákat hazaviszitek (nem épp 3x8-10 cm-es papírcsíkokat) a tetsző árnyalatokból. Körülményesnek tűnhet ez a dolog, de megér ennyi kísérletezést, megfigyelést.
2009. febr. 12. 15:18
Nekünk a Poli-farbe Platinum Napraforgó színével van kifestve a hálónk, ami szintén elég sötét. Nagyon klassz, intenzív, vidám színe lett, egész más így a hangulata. 1x kellett csak festeni, pedig bizony higítottuk. Maradt belőle, és könnyű egy szivaccsal átkenni, ahol a kislányom összefirkálja. Nekünk nagyon bejött. (Egyszer ijedtünk meg: kb. 3 héttel festés után volt pár hét, amikor egészen sötét színe lett, de aztán a megfelelő színűre halványodott.)
2009. febr. 10. 21:01
nekünk pasztelles narancssárga-és jó hatású bent tartózkodni:)
2009. febr. 10. 18:41
Nekünk is trombitavirág színüek a szobák! Nagyon hangulatos! Szeretjük!
2009. febr. 9. 18:29
A mi szobánk trombitavirág színű.Mások szerint is szép.
19. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 15. - Kristof2003)
2009. febr. 9. 16:59
Azt mondják rá az okosok,pl festő,hogy nem javitható szépen ha valami miatt kell,nem lehet "foltokban" javitabi mert nagyon látszik,az egész falfelületet kell.És a profibb festők sem ajánlották:(legtöbben mással szeretne dolgozni.Hobbicélra otthonfestésre biztosan kényelmes de arra meg szuper a már emlitett másik márka is és olcsóbb.Ettöl függetlenül elhiszem hogy valakinek bejön az is.A szinei biztosan szépek,nekem a kevésbé javithatóságát emelték ki nagyon negativumként.
18. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 7. - Lizabella)
2009. febr. 9. 16:56
azok tényleg nagyon jók,nekem abbol van 3 narancs kombináció egy légtérben....lehet válogatni árnyalatokat is,ráadásul szépen takar meg vagyok vele elégedve,szépen takaritható is ha picit koszos lesz.
2009. febr. 9. 16:40

A mi nappalink fala narancssàrga,de tényleg olyan narancs sàrga,mint maga a gyümölcs!

Màrkàt nem tudok mondani,2 éve lett festve,akkor is a pàrom csinàlta.

Viszont ablak,ajto keretet én hagynàm hofehérre!

A miénket else tudnàm màs szinnel képzelni.

Igy is sötét a lakàs ,legalàbb a fehér keretek kiemelik.

2009. febr. 9. 16:36
jó minőségű
15. kristof2003 (válaszként erre: 13. - **Rita**)
2009. febr. 9. 16:35
Az lehet, de sztem nem olyan jóminőségű. De mindenkinek szíve joga, hogy mit használ:)
14. **Rita** (válaszként erre: 13. - **Rita**)
2009. febr. 9. 16:31
és elég volt egyszer átfesteni
13. **Rita** (válaszként erre: 10. - Kristof2003)
2009. febr. 9. 16:30

én használtam

pont olyan árnyalatú narancssárga lett a falunk, mint a vödörben lévő festék

12. sariya (válaszként erre: 11. - Zuppa)
2009. febr. 9. 16:25
Igen,köszönöm:)
11. zuppa (válaszként erre: 5. - Sariya)
2009. febr. 9. 16:21
Szia!Én a szobáimba a színeket mindig egyedül kevertem ki.Alap egy jó minőségű fehér festék, mondjuk Tilatex, vagy Supralux (ez itt a reklám helye :)) és ehhez jönnek a színezők.Nektek gondolom sárga, barna, okker és lehet kísérletezni.Addig kevertem én is, amíg nem tetszett.Az ajtó-ablak keretet én barnás árnyalatra festeném, mondjuk cseresznyére, vagy dióra, azok még annyira nem sötétek.Remélem használható tippek! :)
2009. febr. 9. 16:18

írtam privit



A dulux sztem egy kalap kaki.

9. sariya (válaszként erre: 6. - Cel)
2009. febr. 9. 16:17
Én az egész maceráról lemondanék:)
8. **Rita** (válaszként erre: 5. - Sariya)
2009. febr. 9. 16:15
dulux vagy supralux olyan színű lesz a falon mint amilyen a vödörben
2009. febr. 9. 16:14
nekünk a Poli farbe színei jöttek be abban van narancs sárga.
6. cel
2009. febr. 9. 16:13
Bármiben. De az ablak takarításról lemondanék:))
2009. febr. 9. 16:12
Az a helyzet,hogy az egyik szoba elég sötét,de mindenképpen narancssárgára szeretnénk festeni,csak nem tudjuk eldönteni,hogy milyen árnyalat lenne jó az amúgy is sötét szobához.Meg az is gond,hogy nem merjük kikevertetni,mert múltkor is teljesen más színű festéket kaptunk mint szerettünk volna.Szerintetek milyennel érdemes próbálkozni és hol?És még arra is várnék ötleteket,hogy az ajtó és az ablakkerethez milyen szín passzolna.Szóval színügyileg segítenétek elméletben kifesteni a szobát?:)
2009. febr. 9. 16:12
persze segítünk.Tudok festeni:-)
2009. febr. 9. 16:12
Miben kérsz segítséget?
2009. febr. 9. 16:10
miben?
2009. febr. 9. 16:09
Lakásfestés előtt vagyunk.Segítenétek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook