Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Beltéri falfestékbe kevertünk színt, narancssárgát szeretnénk, de rózsaszín lett. Lehet valamilyen másik színnel javítani rajta? fórum

Beltéri falfestékbe kevertünk színt, narancssárgát szeretnénk, de rózsaszín lett. Lehet valamilyen másik színnel javítani rajta? (tudásbázis kérdés)


21. Icus (válaszként erre: 6. - Lili25)
2009. szept. 24. 12:42

Szia! Mi is így jártunk:( Bár én közöltem a férjemmel, ez nembugyi rózsaszín, hanem barackvirág:) Szegény morfondírozott egy ideig a falfestés közben, egyszer aztán kitört: Mi a fenétől barackvirág szín ez? Mire a válaszom: Mert jobban hangzik, int a bugyirózsaszín:) Nos 1 évig ilyen volt a falunk. A konyhán kisérleteztünk még vele, hogy tettünk bele még 1 flakon narancssárga színezőt, nos az eredmény, sötét mályva lett, a naracssárgától igen messze....

Az idén már "rafkósabbak" voltunk:) Nagyon klassz előre bekevert festékeket lehet kapni. Ilyen kis lapos vödrökben. Gyönyörűen fed és a színe is az, ami a mintán látható. Nem drágább semmivel sem, minhogy veszel egy vödör beltéri fehérfestéket és veszel hozzá, 2-3 flakon színezőt....

Viszont egy problémája van. Nem akartuk az egész szobát erős narancssárgára és fehér dizperzittel hígítottuk. Nos amikor nagyon sokat akartunk rajta világosítani, ott meglátszott, hogy a fehér festék "kicsapódik" a naracssárga festékben, de ez csak azután miután felkentük a falra:( Hígítani csak vízzel lehet, igaz rá is van írva:)

2008. nov. 26. 09:29
dulux festéket kell venni! bár drága, de kismillió színben kapható,egyrétegben takar és nagyon szép intenzív színekben kapható,és tényleg olyan lesz mint a dobozán látható! anyáék festették narncssárgára ilyen festékkel a falat,és nagyon gyönyörű,kellemes,egységes színű,igaz narancssárga lett!nincs macera vele,hogy nem fog stimmelni a szín!ezek a keverő paszták háááát .... azért bízom benne sikerül valami szép színt összehozni :) majd írd meg mit sikerült alkotni!
2008. nov. 26. 09:28
Praktikerben anno megkérdeztük, mennyiből kevernék ki szgéppel...háááát egy 20asból nem jött volna ki a konyha (és 1,20ig burkolat van a bébik miatt)így meg színekkel festékkel kifestettük mi magunk kevesebb, mint egy 5ösből
2008. nov. 26. 09:28
tegyél hozzá citromsárgát, nálunk a festő úgy csinálta
17. Lili25
2008. nov. 26. 09:25
Köszönöm szépen mindenkinek a segítségét:)
16. fbab8271ce (válaszként erre: 10. - Lili25)
2008. nov. 26. 09:25
tényleg azt tudom mondani: festékbolt, és adnak hozzá javítószínt!aki szakképzett, tudja mennyihez mennyi kell...nálunk szép lett!
15. Napra_forgó (válaszként erre: 11. - Fbab8271ce)
2008. nov. 26. 09:24

Szerencsére nekünk sem kellett kiönteni, a barátnőm unokahúgai szobáját épp akkor festették. :o)

Örültek neki. :o)


Egyébként szerintem a lazacrózsaszín meg a krémes narancs csak egy hajszál... :o)


Nekünk is festő mondta, hogy igazán narancs nem lesz belőle...

Nem sötétet, csak tiszta narancs színt akartunk.

14. Lili25 (válaszként erre: 12. - Napra_forgó)
2008. nov. 26. 09:24
Köszi:) oké megírom.
13. Lili25
2008. nov. 26. 09:23
hát én tavaly barnás krémszínű falat szerettem volna és ebben is kicsit látszik a rózsaszín már nem is várok mást ezektől a színektől:(
12. Napra_forgó (válaszként erre: 10. - Lili25)
2008. nov. 26. 09:23

Drukkolok, hogy sikerüljön. :o)

Majd számolj be! :o)

11. fbab8271ce (válaszként erre: 8. - Napra_forgó)
2008. nov. 26. 09:23
először mi is új festéket akartunk venni, de a szakember a boltban megoldotta, és nem kellett egy nagy vödör festéket kiönteni, kevesebb, mint ezer ftből kijavítottuk a színt!
10. Lili25
2008. nov. 26. 09:22
kértünk telefonos segítséget:))) és állítólag barna kell bele hát kíváncsi leszek:))
2008. nov. 26. 09:21

nekünk a rózsaszínből szép krémes-halványnarancsos lett.. igaz mi nem is akartunk sötétet...

zebrában mondták, hogy nem narancssárgát kell belekeverni, mert bármilyen márkájú, drága is, mindből rózsaszín lesz...:(

8. Napra_forgó (válaszként erre: 6. - Lili25)
2008. nov. 26. 09:18

Szerintem abból nem lesz narancs soha...

Mi is így kezdtük...

Nálunk sok sárgával a bugyirózsaszínből lazacrózsaszín vált...

Aztán vettünk új festéket, és az előbb leírt módon kevertünk narancsot.

2008. nov. 26. 09:18
szia egy éve ugyanígy jártunk...:) menj be egy festékboltba párszáz ftért kapsz hozzá még színt, ami javít...
6. Lili25 (válaszként erre: 2. - Napra_forgó)
2008. nov. 26. 09:15
narancssárgát tettünk bele ,de halvány bugyi rózsaszín lett.
2008. nov. 26. 09:15
szerintem citromsárgával lehet tompítani esetleg egy kis okkert még tesztek bele...
4. Napra_forgó (válaszként erre: 3. - NENSZI75)
2008. nov. 26. 09:14

Ha rózsaszín lesz, nem a mennyiséggel van a gond...


Ha előbb kevered bele a piros színezőt és utána a sárgát, akkor rózsaszín lesz...


Úgy kell csinálni, hogy előbb beszínezed sárgára, és aztán apránként adagolod hozzá a pirosat...

2008. nov. 26. 09:12

Igazság szerint pirosból és ciromsárgából van narancs ha fhér volt gondolom az alap akkor nagy mennyiségü szinező kell hozzá.



mi is igy jártunk a szinezővel püspök lilát szeretem vola és nagyo halvány kékes lila lett mert 5L fehérbe csak 1-1 piros és kék szinezőt tetünk.

2008. nov. 26. 09:08

Nem igazán...

Mi is kevertünk anno szép lazacrózsaszínt ilyen módon... ;o)

Pedig mi is narancsot akartunk...


Milyen színezőt kevertél bele? Narancsot vagy sárgát és pirosat?

2008. nov. 26. 09:06
SOS Beltéri falfestékbe kevertünk színt narancssárgát szeretnénk, de rózsaszín lett lehet valamilyen másik színnel javítani rajta?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook