Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az edesanyam alberloje lelepett, nem fizetett, villany, gaz a neven van.Mit lehet csinalni? fórum

Az edesanyam alberloje lelepett, nem fizetett, villany, gaz a neven van.Mit lehet csinalni? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. nyta
2009. okt. 5. 18:53
fizetési meghagyást állíttass ki Bíróságon.jogerő után pedig végrehajtható lesz.
2009. okt. 5. 14:52
azt hiszem semmit ha nem voltak hivatalos bérlők mert a mamádnak több baja lenne belőle mint ez a kár mert ez adozó köteles bevétel nálunk...évek óta...
2009. szept. 30. 20:10

Albérleti szerződéssel át lehet és kell is íratni fogyasztói számlákat a bérlő nevére, pont azért, hogy ne a tulajnak kelljen a más fogyasztását kifizetni.Én nem tartom nem tartom ezt felelőtlenségnek.

Amennyiben az albérleti viszony megszűnik, azt a tulaj bejelenti és onnantól a hátramaradt tartozás sem őt terheli és már az órát sem kapcsolhatják ki még akkor sem ha a tulaj nem fizeti ki a bérlő helyett a fennmaradást.

Elvileg 5 évig behajtható bírósági úton a bérlő tartozása, főleg ha volt bérleti szerződés.

Emberismeret, beszélgetés?Akkor is pofára lehet esni.Tapasztaltam.

2009. szept. 30. 14:57
Ennek az alberlonek,Szolnok mellett van egy bejelentett lakasa,a bankto,amit kapott papirt Nyiregyhaza volt a cime.Most a rendorsegtol jott egy ajanlott levele,de mivel nem lakik ott,vissza vittek.Ez egy szelhamos alak.Vigyazzon mindenki,nehogy igy jarjatok.
27. 31bc25d879 (válaszként erre: 20. - Xti_)
2009. szept. 18. 15:07

Az biztos nem lett volna jobb, de nem is ezt írtam, olvasd el mégegyszer.

Egyébiránt, azt gondolom, hogy minden főbérlő "megjár" és átbasszák, ritka a nagyon kevés kívételnek. Volt, hogy ismerősömtől az éjszaka folyamán tüntek el az albérlők, hátrahagyva a rezsit (villanyt, gázt). Ellopva tv-t, függönyt, szőnyeget, edénykészletet. Ezekből az ember tanul és előrelátó lesz. Kauciót nem kérni hanyagság, felelőtlenség és naiv jóhiszeműség. Jó kis tanulópénz.

A "pár százezer forintos villany- és gázszámlát" - ahogy írod- hogy jön ki? Havonta menni kell, körülnézni, ellenőrizni, a pénzt elkérni, a csekkeket befizetni. Ismerősöm megy a csekkel, mutatja az albérlőnek és kéri a pénzt és megy a postára és Ő fizeti be. Számtalanszor fizetett ő is az albérlők helyett és mérgelődött, bosszankodott. De ez egy ilyan szitu.

Én akkor sem iratnék senkire semmit a lakásomból, de hát nem vagyunk egyformák... és a világ a több fajta gondolkodású és beálítottságú emberektől kerek:-)

26. xti_
2009. szept. 18. 13:59
ha az albérlőd nevére akarod íratni, akkor persze ő is kell hozzá. saját nevére viszont mindenki egyedül is ráírathatja, ha igazolja a jogosultságát bérleti szerződéssel vagy tulajdoni lappal.
25. 99279bb06f (válaszként erre: 24. - Zebracsikó)
2009. szept. 18. 13:44
Ok, köszi.
24. zebracsikó (válaszként erre: 21. - 99279bb06f)
2009. szept. 18. 13:42

Igen , a 2 fél együtt tudja ezt intézni. Rá lehet íratni az albérlőre a mérőórákat, így a szolgáltató legalább rajtuk követeli, ha elmaradás van. Ha nem a tulaj nevén van a mérőóra,akkor is őt külön odaírják.


Jelen esetben pont jól jött ki, hogy a bérlők nevén voltak a fogyasztásmérők.

2009. szept. 18. 13:37
igen, mindkét félnek be kell menni a szolgáltatóhoz ezt elintézni. nálunk is úgy csinálták.
22. d4a2436008 (válaszként erre: 21. - 99279bb06f)
2009. szept. 18. 13:33
Nem tudom,de ugy gondolom, hogy mind a ket fel, bement a szolgaltatokhoz, es ugy inteztek.Az elozo lakok, ket fiatal lany lelepett, 1 havi berletidijjal, a szamlak, hatrahagyasaval,sot kepek, szekek tuntek el.Ezek erdelyi magyarok voltak. Most mar kellene tanulni, a szelhamosokbol.
2009. szept. 18. 13:25

Ezek szerint én is megtehetem, hogy a gázszolgáltatónál bejelentem, hogy mától az xy-nak küldjék ki a számlámat?

A szolgáltatónak adás-vételi szerződést kellett bemutatnom! Nekik nem kellett?

20. xti_ (válaszként erre: 19. - 31bc25d879)
2009. szept. 18. 13:20

szerinted az jobb lett volna, ha hátrahagy mondjuk pár százezer forintos villany- és gázszámlát, amit a szolgáltató a főbérlővel fizettet meg, mert az ő nevén van a mérő?

jól tették, hogy átíratták.

2009. szept. 18. 12:28
Hát ezek nehéz dologk... miazhogy az albérlő nevén volt a villany?? A lakás nem??!! Ilyet nem szabad csinálni, miért kell bármit is az ő nevére íratni, ez nagyfokú felelőtlenség! Egyébiránt meg nincs mit tenni fizetned kell! Véleményem szerint a főbérlő jelen esetben nem nagyon ugrálhat, ha csak nem fizetett a bevétel után adót... vagy be volt jelentve az apeknak, hogy albérlők után plusz bevétele van?
2009. szept. 18. 12:28
sajnos az én szüleim is elkövették azt az óriási hibát, h nem kértek kauciót...azóta ők is rájöttek, h ilyen nem szabad csinálni.
17. zebracsikó (válaszként erre: 16. - D4a2436008)
2009. szept. 18. 12:27
Felelőtlen döntés volt kauciót sem kérni. Most legalább az az összeg a zsebében lenne.
16. d4a2436008 (válaszként erre: 5. - Skar)
2009. szept. 18. 12:18
Sajnos sokaig is beszelgettek, es nagyon rendes embernek mutatkozoot.Kauciot sem kert edesanyam, megbizott benne. Szegeny mar masodszor jart meg, es meg mindig nem tudja az ember kivel all szembe.
2009. szept. 18. 12:03
OK, nem érdekes. illetve nyilván annak érdekes, aki érintett -- én pedig nem vagyok, csak próbáltam a múltbeli tapasztalataim alapján pár dolgot leírni.
14. Skar (válaszként erre: 13. - 16d1dd6891)
2009. szept. 18. 11:58
Nem hiszem, hogy így el lehetne magyarázni, hogy ismerd fel a lókötőket. Úszni sem egy fórumon tanultál meg, gondolom, pedig amúgy az se egy nehéz dolog, ha egyszer már megy.
13. 16d1dd6891 (válaszként erre: 12. - Skar)
2009. szept. 18. 11:51
akkor tessék, mondd el, mire gondoltál. ne kelljen már kihúzni belőled...
12. Skar (válaszként erre: 7. - Xti_)
2009. szept. 18. 11:41
Nem is azt mondtam, hogy győződjetek meg róla, kellemes ember-e a leendő bérlő. :)
11. xti_ (válaszként erre: 8. - 5e76004fb5)
2009. szept. 18. 11:26
fizetési meghagyást. de csak akkor lehet, ha van ismert belföldi lakóhelye - és csak akkor van értelme, ha van munkahelye vagy lefoglalható vagyontárgya - annak, aki ellen benyújtják.
10. 16d1dd6891 (válaszként erre: 5. - Skar)
2009. szept. 18. 11:14

a világ legkedvesebb, szerény, rendes házaspárja szökött meg nálunk a fizetés elől. amig ott laktak, fizettek normálisan, de kiderült, hogy egy csomó gázszámlával le vannak maradva, és ezt nem akarták elismerni. ebből lett a bírósági ügy.


szép dolog a beszélgetés, de nem sokat ér...

9. 16d1dd6891 (válaszként erre: 8. - 5e76004fb5)
2009. szept. 18. 11:11
csak hát tudni kéne azt is, hova tűnt asz illető...
2009. szept. 18. 09:54
A bíróságra kell adni a tartozás követelését. A végrehajtó, pedig be hajtja ahonnan tudja. előbb utóbb meg lesz az eredménye.
7. xti_ (válaszként erre: 5. - Skar)
2009. szept. 18. 09:49
nem hiszem, hogy a beszélgetés célravezető lenne, a csalók általában kellemes embernek tűnnek és bizalomgerjesztőek - pont ezért tudják becsapni az embereket.
6. xti_
2009. szept. 18. 09:45
a villanyt és a gázt a szolgáltató kérésetekre visszaírja a tulaj nevére, nem kell hozzá a bérlő. az óraállást rögzíteni kell, nehogy az átírással tartozást is átvállaljatok. még mindig jobban jártatok így, hogy átírattátok, mert ha hagyott maga után gáz- és villanyszámla-tartozást, azt nem nektek kell rendezni.
5. Skar
2009. szept. 18. 09:09
Mikor tanulják már meg a bérbeadók,hogy beszélgetni kell egy kicsit a leendő bérlővel, nem csak a kauciót kérni el? Kis odafigyelés és emberismeret sokat tud segíteni, ha nem is nyújt 100%-os védelmet. Ez így ne jó sem a tulajoknak, sem a korrekt bérlőknek, miközben a szélhámosok és ingatlanosok virulnak.
2009. szept. 18. 04:03

hát, azt azért nem tudná olyan könnyen megtenni.

végső esetben fel kell jelenteni az úriembert.

nekünk hasonló esetünk volt, csak mi tudtuk, hova mentek a bérlők. bírósághoz fordultunk, és akkor fizettek, amikor megkapták az idézést...

2009. szept. 18. 03:53
Igen,atirattak,mivel o hasznalja, o fizesse. Edesanyam nem volt Pesten, es a ferfi, a szomszedasszonyanak, adta le a kulcsokat, hogy o megy korhazba.Bement edesanyam, a lakasba a szomszedasszonnyal, es a ferfi mindenet elvitt, tehat, lelepett, a telefont sem veszi fel. Felo, hogy egy szelhamossal, allunk szemben, lehet, hogy mar a lakast is a nevere iratta?
2009. szept. 18. 03:20
mármint az albérlő nevén van a villany stb?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook