Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az aranyhalat egy akváriumba lehet tenni a vitorláshallal? fórum

Az aranyhalat egy akváriumba lehet tenni a vitorláshallal? (tudásbázis kérdés)


1 2
18. Marcsykaa (válaszként erre: 16. - Arrival)
2010. szept. 30. 16:02
hu! Milyen szép nagy!:) Nagyon aranyos! Nemsokára megyek a boltba megvenni, szorítsatok, h szépek legyenek!
17. Marcsykaa (válaszként erre: 15. - Esőcsepp)
2010. szept. 30. 16:01
Igen, ezt én is olvastam.... Nekem is van gömbaksim, épp gondolkodtam, h ma abba kerüljenek-e az aranyhalak, de végül a szögletes-em mellett döntöttem:)
16. arrival (válaszként erre: 15. - Esőcsepp)
2010. szept. 30. 16:00

Angliában lakom, itt nincs betiltva, pedig aztán itt van állatvédelem. Pl. aki láncon tartja a kutyáját azért 3 nap börtön jár. Be is tartják...


Nem tudom melyik találta el ezt a hülyeséget az akváriumról.Nagyon is szeretik. A nagyban félt mindig :( elbújt a sarokba. Ebben meg vidáman úszkál.


Felraktam a képet. :)

2010. szept. 30. 15:56
Azt olvastam a neten, már nem tudom hol, hogy betiltják a gömb akváriumokat, mert állítólag állatkínzás bármit is tartani benne... Akkor ezt azok is olvashatnák akik kitalálták ezt a baromságot.
2010. szept. 30. 15:54
Milyen érdekes, h ilyen sokáig elélnek:) Oké! Várom a képet!
13. arrival (válaszként erre: 12. - Marcsykaa)
2010. szept. 30. 15:52

Az enyém (Halci) , olyan sima aranyhal eleséget eszik, egyszer olyan lapszerűt, egyszer granulátumot veszek, hogy ne unja meg. Heti egyszer cserélem a vizet, havi egyszer nagytakarítás.

Növénye nincs mert azt utálja és fél tőle.

Az enyém is olyan 6 éves körül van már :)

Felteszek egy képet mindjárt.

12. Marcsykaa (válaszként erre: 10. - Arrival)
2010. szept. 30. 15:44
Nemsemmi, hogy 16 éves az aranyhala:O Akkor ő biztos nagyon jól érzi magát ott! Milyen eleséget vegyek neki? Részleges vízcsere heti 1x ajánlott?
2010. szept. 30. 15:39
Rendben! Még majd az ára dönti el, hány lesz. de akkor 3nál többet nem teszek bele! Egybként nemtudod, milyen áron vannak álltalában?
10. arrival (válaszként erre: 8. - Marcsykaa)
2010. szept. 30. 15:39

Nyugodtan rakhatsz. Az aranyhal érdekessége, hogy akkorára nő meg amekkora az akváriuma. Vannak tóban, szabadon élő aranyhalak, azok akkorák mint egy ponty.

Az enyém gömbakváriumban van (úgy örököltem- akváriumostól- előtte nagy, rendes akváriumban volt, abban félt, és volt, hogy ki is ugrott belőle, ebben meg szeret).

Egy barátnőmnek 16 (!) éves az aranyhala, szintén gömbakváriumban, jól érzi magát.

Egyedül is szeretnek, elég félősek.

2010. szept. 30. 15:33
Szerintem kettőt bátran tehetsz, max. hármat, annál többet semmi képpen.
2010. szept. 30. 15:10
Köszönöm a válaszokat! Igen, szerintem nekem is a boltban azt mondtanák, h rakjam csak össze nyugodtan. Anno a hím és a nőstény bettámra is azt mondta a csaj, h tegyem csak össze őket, nem lesz bajuk... Neten utánanézve, ez sem így van... Még nemtudom milyen fajtát szeretnék, nézegettem neten, van sok szép fajta belőle, de félő h a boltban csak egy fajta aranyhal lesz! 35L-esbe 2dbot tehetek?
2010. szept. 30. 14:39
Ne rakd össze őket, a vitorláshal agresszív. Az aranyhal meg kedves kis lélek :)
6. igi
2010. szept. 30. 14:39
nem, a viti bántani fogja, az aranyhal uszonyára teljesen rákattannak !
2010. szept. 30. 14:37
nekem össze voltak rakva és a vitorláshal megette az aranyhalaimat :S azt mondták az üzletben hogy össze lehet őket rakni :S
2010. szept. 30. 14:31
A vitorlás hal sügér-féleség. Amikor picik, édesek. Jó nagyra meg tud nőni, és kis helyen tartva agresszív,verekedős. A halak száma pedig: A halak kifejlett testhosszát kell figyelembe venni, 1 cm-re 1 l vizet kell számolni.
2010. szept. 30. 14:30

szia!

úgy tudom, hogy nem lehet összerakni őket!

de nézd meg a neten..

2010. szept. 30. 14:30
Szia! Az aranyhalakat illik külön tartani, nem társas akváriumba valók. Lasú mozgású halak, csillogóak, a vitorlás hal előszeretettel csipkedni, terrorizálni fogja őket. Milyen fajta aranyhalat szeretnél?
2010. szept. 30. 14:26

Ma szeretnék venni aranyhalat, de nemtudom, h vitorláshalat tehetek e be mellé! Azért is itt kérdezem, és nem a boltban, mert ott ugyis rám akarnak majd sózni mindent!

Továbbá 35L-es akváriumban hány aranyhal tartható?

Köszi:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook