Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az aranyhalat egy akváriumba lehet tenni a vitorláshallal? fórum

Az aranyhalat egy akváriumba lehet tenni a vitorláshallal? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. márc. 5. 21:26
Kaptam egy vitrolást,mert a volt akváriumában mindenkit bántott-megölt....párom mondta,hogy kell neki egy barát,hozott egy koi pontyot a tóból,és elvannak,de szerintem csak azért,mert akkora a másik hal is,mint ő,és nem mer neki menni!
2010. okt. 5. 22:50
Sziasztok! Megfigyeltem, hogy a fekete halam folyton kergeti a pirosat. Ez ugye nem lehet baj?
46. arrival (válaszként erre: 44. - Marcsykaa)
2010. okt. 3. 00:55

Megeszik azt a tetejéről is, ne aggódj.

Én egyszer adok neki egy nap, reggel. Már mindig nagyon várja, izgatottan úszkál.

Éjjel meg nem kell fény, nekik is kell aludni :)

2010. okt. 1. 19:54
Megpróbálhatod a lesüllyedő kaját is, csak vigyázz, ha nem eszik meg ne hogy bomlásnak induljon... A világítást általában neonnal szokták pótolni, azt nem tudom, hogy mennyi vízhez milyen erősségű kell, ennek utána kéne nézni valami szakkönyvben, vagy az interneten.
2010. okt. 1. 16:10
És milyen erősségű világítás kell nekik? Nappal a természetes fényt használom, este pedig mikor már énis csak tv-t nézek, felkapcsolok nekik egy kis-éjszakai gyereklámpát. Nemtudom elég-e. Olyan nehezen veszik észre h szórtam egykis kaját a vízbe, mert ezek a golyók nem süllyednek le. Ne adjak nekik olyat is, ami lesüllyed az aksi aljára?
43. esőcsepp (válaszként erre: 42. - Marcsykaa)
2010. okt. 1. 16:02
Szia! Éjszakára nem kell nekik világítás, gondolj csak a természetre, éjszaka sötét van. Nem baj, ha kis szemű a talaj, tudják, hogy az nem kaja. Én naponta egyszer szoktam etetni, de lehet kétszer is kisebb adagban. Igazából nem szerencsés teljesen vizet cserélni, mert ezzel felborítod a biológiai egyensúlyt, meg azzal, hogy kifogdosod a halakat jó kis stressz éri őket. Ha megfelelő időközönként cseréled részlegesen a vizet(kb. két hetente), illetve elég ideig világítasz nekik, akkor nem lesz szükség nagytakarításra. Tény, hogy minél nagyobb egy akvárium, annál könnyebb fenntartani az egyensúlyt.
2010. okt. 1. 15:28

Kezdő aranyhaltartóként kezdenek felmerülni bennem a kérdések! Éjjelre is kell nekik világítás? Egynap hányszor kell nekik enni adni? Az nem baj, ha az aljzat apró köves, nem eszik meg? Már most látom, h a régi halaimhoz képest (Betta, Molly, Guppy, Neon) ők már most látszik h kakiltak? Ezért , milyen sűrűm cseréljem teljesen a vízet?


Esőcsepp köszönöm! Vigyázok!:)

2010. okt. 1. 09:10
Most néztem vissza a fórumba, megnéztem a képeidet, nagyon aranyos kis halacskák! Vigyázz rájuk!
2010. szept. 30. 20:11
Reméltem is h még nőnek!:D
39. arrival (válaszként erre: 38. - Marcsykaa)
2010. szept. 30. 20:07
szerintem picinek :)
2010. szept. 30. 19:39
Köszönöm szépen! Akkor most megnyugodtam h nem beteg... Egyébként ezt az öreges kifakulós dolgot úgy olvastam.. azt írták ha öreg lesz a hal, kifakul:D És ezek picinek számítanak v nagynak?
2010. szept. 30. 19:07

Húúú, nagyon szép ez az akvárium!

Nagyon cukik a halak, főleg a fehér az 5. képen. Vicces feje van :)

A fehérnek szerintem az a pötty eredetileg is ott volt, nekem úgy tűnik.

Nagyon szépek, vigyázz rájuk :)

36. arrival (válaszként erre: 35. - Marcsykaa)
2010. szept. 30. 19:04
Persze az úszik a víz tetején, majd onnan fogják megenni. Ha éhesek. Nézem a képeket.
2010. szept. 30. 18:58
Nyitottam egy naplót, aranyhalak címmmel! Oda tettem a képeket! Az egyiken nagyon jól látszik a fehér farokszóján a piros pötty! Adtam nekik enni is egy picit, direkt vettem aranyhaltápot, de ez csak úszik a tetején, a halaknak fel sem tűnt h adtam nekik enni..
2010. szept. 30. 18:25
nem annyira picik,bár nemtudom mihez hasonlítani.a fekete az nagyobb a többinél.csinálok képet és felteszem
33. esőcsepp (válaszként erre: 31. - Marcsykaa)
2010. szept. 30. 18:05
Örülök, hogy kaptál szépeket! Legyen nagyon sok örömöd bennük! :-)
32. arrival (válaszként erre: 31. - Marcsykaa)
2010. szept. 30. 17:55

"talán kifakult mert öreg?" ezen de jót nevettem :)))))


Gratulálok a halakhoz, majd tegyél fel képet :)

A piros pötty reméljük nem valami betegség jele. Majd látod később, hogy alakul.

Hogy öreg azt kétlem, ezek a halak nagyon sokáig élnek, gondolom még picik, nem?

2010. szept. 30. 17:51
Na csajok!megvettem a halakat,1fekete és 1fehér teleszkópszeműt,és egy sima pirosat.de a fehérnek észrevettem h a farokúszójan van egy piros pötty.talán kifakult mert öreg?
30. arrival (válaszként erre: 29. - Esőcsepp)
2010. szept. 30. 16:45
de jó :)
2010. szept. 30. 16:23
Van itt minden! Nyuszi, kecske, kutya, tyúk, kaméleon, teknősbéka, halacskák, kanári.
28. arrival (válaszként erre: 27. - Esőcsepp)
2010. szept. 30. 16:19

Most látom, nyuszijaid is vannak?

Annyira édik azok is!

27. esőcsepp (válaszként erre: 26. - Arrival)
2010. szept. 30. 16:10
:-))
26. arrival (válaszként erre: 24. - Esőcsepp)
2010. szept. 30. 16:08
Olyan édik, ugye? :))) Kis bambulák.
25. arrival (válaszként erre: 21. - Marcsykaa)
2010. szept. 30. 16:07
Igen, az otthoni barátnőmnek 4-5 volt mind másfajták. A teleszkópszeműeknél vigyázni kell viszont ,mert a többi csipkedheti a szemét :(
24. esőcsepp (válaszként erre: 21. - Marcsykaa)
2010. szept. 30. 16:07
Hát ez jó kérdés, erről nem tudok semmit, csak véleményt: szerintem olyan kis nyuszik, hogy egymást sose bántanák.:-)
23. arrival (válaszként erre: 18. - Marcsykaa)
2010. szept. 30. 16:06

Szorítunk, sok sikert :) Jól nézd meg őket, ne látszódjon rajtuk semmi sérülés. Élénkek legyenek.


Igen, szép nagy már az enyém, farokkal együtt 20 cm :)

2010. szept. 30. 16:05
Indulok megvenni! Ha már beköltöztek akkor én is fényképezek!
21. Marcsykaa (válaszként erre: 19. - Esőcsepp)
2010. szept. 30. 16:04
Rágugliztam a teleszkópszeműre, és nagyon édes! Ilyet akarok!! Egyébként fajtától függetlenül megférnek egymás mellett az aranyhalak?
20. esőcsepp (válaszként erre: 18. - Marcsykaa)
2010. szept. 30. 16:03
Szorítok! Biztos találsz majd szépeket! :-)
19. esőcsepp (válaszként erre: 16. - Arrival)
2010. szept. 30. 16:02
De kis cuki! Egy kicsit elvágyódtam... Nekem mindig fekete teleszkópszemű aranyhalaim voltak, imádtam a kis bamba arcukat. :-) De már nem lehet, az lenne a 3. akvárium a házban...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook