Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az apuka nem vagy csak alig foglalkozik a gyermekével fórum

Az apuka nem vagy csak alig foglalkozik a gyermekével (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
29. gribedli*** (válaszként erre: 8. - Szafaripók)
2017. júl. 19. 11:13
:D
28. Zsú1965 (válaszként erre: 21. - 2b6f7025d9)
2017. júl. 19. 11:07

Ez nem csak besegítés.... Nincs rá igénye, hogy szeresse a saját gyerekét? Hogy foglalkozzon vele? Hogy időt töltsön vele?


A gyerek nem házimunka vagy megoldandó feladat..

2017. júl. 19. 11:00

Mondom úgy, hogy nem normális, számomra sem elfogaható, de nem egyedi eset. Sajnos. Nálunk is mindig nekem sírt a gyerek, nekem tojta össze magát, 99%-ban én fürdettem, a vakációs felügyeletet én oldottam az én szüleimmel, és még sorolhatnám...

Mert ő a családért dolgozik (egy hős) ... de mint utólag kiderült nem is mindig úgy volt az.

26. 5236d12e25 (válaszként erre: 3. - 2b6f7025d9)
2017. júl. 19. 10:59

Nos a válasz egyszerű, a legtöbb férfi egy ilyen korú babával még semmit az ég világon nem tud mit kezdeni. A pelenkázáshoz sokaknak nincs gyomruk, a sírást nehezen tolerálják, a dackorszakos hisztiről ne is beszéljünk..

A legtöbben csak akkor tudnak kezdeni bármit is a saját csemetéjükkel ha már elkezdtek beszélni.

25. 2b6f7025d9 (válaszként erre: 23. - Spann)
2017. júl. 19. 10:52
Sajnos nincsen.Vagy is nem tudok róla hogy lenne.Hát az lesz.
24. spann (válaszként erre: 21. - 2b6f7025d9)
2017. júl. 19. 10:52
Ez nem illem kérdése. Rászorulsz vagy nem? Ha azt látja, hogy otthon minden klappol, nem roskadsz össze a fáradtságtól, akkor mit segítsen? Főleg, ha nehéz fizikai munkát végez ő is.
23. spann (válaszként erre: 12. - 2b6f7025d9)
2017. júl. 19. 10:46

Házhoz szállítás nincs?

Hát akkor a vásárlást bízd rá a férjedre, vagy te menj el egyedül vásárolni. 1 órát csak kibír a gyerekkel.

22. spann (válaszként erre: 1. - 2b6f7025d9)
2017. júl. 19. 10:41
Normálisnak normális, csak nem jó.
21. 2b6f7025d9 (válaszként erre: 17. - Gribedli***)
2017. júl. 19. 10:39
Az egy dolog hogy én vagyok itthon a gyerekkel.De szerintem akkor is illene egy kicsivel többet besegíteni bár.Mondjuk az etetés ben vagy akármi.
20. 2b6f7025d9 (válaszként erre: 18. - Ikebana3)
2017. júl. 19. 10:31
Nem hagyom igen.Hát erre a közelbe olyan picik a boltok hogy nem férne be a kocsi sem.
19. Ikebana3 (válaszként erre: 3. - 2b6f7025d9)
2017. júl. 19. 10:30
Attól függ milyen körökben mozog a férjed, mi számít megalázónak. Van olyan, hogy ha egy férj siet haza, akkor "papucs". Ha segít, akkor is az. Van, aki azért ül be a kocsmába munka után, mert hívták és ha nem megy,"megsérti" azt aki hívta. Szóval a környezete nagyon befolyásolhatja a viselkedését.
18. Ikebana3 (válaszként erre: 12. - 2b6f7025d9)
2017. júl. 19. 10:24

Ültesd a bevásárló kocsiba.

De azért fura, hogy nem lehet betolni a boltba. Csak nem hagyod kint addig?!

Ha a másik messze van, hát messze. Aztán ha másra emiatt nem jut idő, hát úgy marad. De ne csinálj magadból igavonót. Már bocsi.

17. gribedli*** (válaszként erre: 6. - 2b6f7025d9)
2017. júl. 19. 10:22

Amikor már tudtak járni és egy kicsit beszélni, onnantól kezdve bárhova vitte őket magával ha nem dolgozott. Pl ilyenek, hogy elugrott bevásárolni vagy a piacra, vagy anyóshoz és vitte magával a fiamat, amikor csak egy volt, de amikor 3 lett, akkor is szombat délelőtt elmentem kozmetikushoz, fodrászhoz, mindezt úgy, hogy a legkisebb 6 hetes volt és ő maradt velük, ki is cserélte a pelusát. Meg vitte őket röpimeccsre, már a középsőt is 2 évesen.


Nagyjából amikor icipicik voltak, lekorlátozódott annyira, hogy ha sírtak valamiért és én nem tudtam épp felvenni, akkor felvette őket és ringatta meg ilyenek, ennyit bármelyik apuka megtesz szerintem, mert az ő gyereke is, nemcsak az anya gyereke. Vagy esetenként pelus csere, ha én nem vagyok és amikor már ettek darabosat, olyankor besegített, eléjük rakta, stb.


Volt, hogy el kellett mennem egèsz napokra, ilyenkor pedig cakkunpakk mindent, hárommal, de most már nagyok, úgy értem a pici is olyan önálló:D 15/9/5


Éjjelek, hát én jó alvó vagyok, hamar visszaalszom és szoptattam is, úgyhogy ezt én csináltam mindig, hogy felkelni hozzájuk, de amikor már nem szoptattam, meg még a szoptatás vége felé is, ők éjjel aludtak, nem kellett hozzájuk felkelni, max, amelyik cumizott, annak a cumit a szájába tenni, ennyi.


Meg amikor én voltam otthon, akkor nyilvân megcsináltam mindent, nem vártam meg őt összegyűlt tennivalókkal, hogy na majd a kezébe nyomom a gyereket oszt jóvan. Amikor hazajött, minden készen volt, hogy együtt lehessünk és csak annyit kellett besegìtenie, ami akkor volt tennivaló. Mondjuk hamar elkezdtem én is dolgozni, de ha valaki csak otthon van, csak a gyerekkel, meg lehet azt szervezni, hogy mindent megcsináljon, amíg a másik nincs otthon és csak a vacsora utáni teendőket teszik együtt. Te hogy látod, mi az, amit várnál tőle?

16. levarosbukta (válaszként erre: 15. - 2b6f7025d9)
2017. júl. 19. 10:21
Akkor csak szimplán belépett a szokásos apai részről a féltékenység, amit még saját magának sem vallana be és akarva-akaratlanul így csapódik le nála hogy nem segít a gyerek körül semmit. Lehet, hogy tudat alatt nem is akart még gyereket de meg akart felelni az elvárásoknak. Pszihomókus kellene neki, de gondolom még felhozni sem lehet előtte a dolgot. Nehéz ügy.
15. 2b6f7025d9 (válaszként erre: 13. - Levarosbukta)
2017. júl. 19. 10:18
Nem ha hiszed ha nem a gyerek előtt sokkal segítőkészebb volt.Azért is mertem gyereke t vállalni mert azt hittem a gyerek érkezése után is ilyen marad.Inkább akkor segített többet.Tudom hihetetlenül hangzik de ez az igazság.A gyerek érkezése után lett ilyen jobban.
14. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - 2b6f7025d9)
2017. júl. 19. 10:18
Attól függ milyen családból jött. Ha az ő anyja vezette a háztartást és abszolút kiszolgálta a családot, akkor hozzá volt szokva ehhez és neki ez a természetes. Persze az emancipált nő már nem ilyen, én sem és szerettem volna ha a férjem, főleg amikor a gyerekek még kicsik voltak, hogy besegítsen. De ő sem fürdette, nem pelenkázta, stb a kicsiket. Nem is nagyon játszott velük. De azért idővel sikerült a háztartási munkába belevonni, porszívózott, szőnyeget rázott, bevásárolt stb, de a gyereknevelést rám hagyta azóta is. Valaki azt mondta, hogy ők a "későnérők" és majd az unokák idejére tudatosul náluk a dolog és belőlük lesznek a legaranyosabb nagyapák. Hát, mit mondjak? Megvárom! :)))
13. levarosbukta (válaszként erre: 12. - 2b6f7025d9)
2017. júl. 19. 10:16
Van rá egy ezresem, hogy amíg nem volt a baba a férjedet nem fogtad be a házimunkába, nem osztottátok meg a feladatokat egymást közt. Hozzászokott, hogy neki nem kell csinálnia semmit. Ráadásul most ugye egész nap otthon vagy és "nem csinálsz semmit" ugyan már miért is kellene segíteni. El van rontva, ne is várd hogy megváltozik.
12. 2b6f7025d9 (válaszként erre: 8. - Szafaripók)
2017. júl. 19. 10:11
Igen terveztük csak azt sajnálom hogy nem tudtam hogy ,hogy fog hozzá állni a gyerekhez.A bevásárlást pici babával ti hogy oldjátok meg?Mert nálunk az a fő probléma hogy sok helyre nem lehet betolni a baba kocsi.A pici meg 11 -kiló így hát eléggé nehéz kézben tartani.De nincs más választás.Ahová meg be lehet tolni bolt az nagyon messze van.
11. Lonna4 (válaszként erre: 3. - 2b6f7025d9)
2017. júl. 19. 10:10
Hát nem is tudom, az én két gyerekem felnőtt hogy apuci egy pelenkát ki nem cserélt. Az hogy megetette a gyereket cumisüvegből pedig annyira ritka volt hogy az egy azaz egy alkalomról fotót is csináltam. De ezek már más idők, mint 25 éve.Mindig megkérdezte mi a fenét lehet csinálni egész nap. No egy fél napra hagytam egyedül a két már nagyobbacska gyerekkel, de pár óra múlva már az anyósom át kellett hogy jöjjön:-) Többet nem kérdezett hülyeséget!
10. forrest2010 (válaszként erre: 5. - 10cc61fb5a)
2017. júl. 19. 10:09
tudod , azért , amikor valaki " nem éppen könnyű munkát végez " akkor azért talán egy ilyen sokkterápia kicsit durva lenne ! azért , h sétálni ! plázázni menjen anci !!! biztosan el lehet érni változást 1 pasinál , de nem éppen így !
9. Zsú1965 (válaszként erre: 3. - 2b6f7025d9)
2017. júl. 19. 10:06

Megalázó????

Hát elég fura egy "apuka" az ilyen....

8. szafaripók (válaszként erre: 1. - 2b6f7025d9)
2017. júl. 19. 10:06

Nem normális. Gondolom ő is akarta a picit...

Nekem a Férjem első perctől ott sündörgött,etetett üvegből,pelenkázott,kelt éjjel... mindkettőnél...

Ha neki megalázó (?????) pelenkát cserélni,akkor a saját sz*ros gatyáját remélem ő mossa...

7. gribedli*** (válaszként erre: 1. - 2b6f7025d9)
2017. júl. 19. 10:01
Nem normális
6. 2b6f7025d9 (válaszként erre: 5. - 10cc61fb5a)
2017. júl. 19. 09:59
Igen igazad Majd ki fogom próbálni.Azok is írhatnak akiknek már felnőtt gyerekük van hogy azoknál hogy működött a gyerek nevelés.Illetve ha van itt olyan akinek 7-hónapos pici babája van azoknak hogy telik a napjuk.
5. 10cc61fb5a (válaszként erre: 4. - 2b6f7025d9)
2017. júl. 19. 09:55

Én azt vallom hogy a legjobb ebben az esetben a "sokkterápia". Egyik nap ha hazamegy, nyomd a kezébe a gyereket és menj el otthonról egy pár órára. Csak úgy sétálni,plázázni, lődörögni, barátnőzni.

Hidd el jó tanulópénz lenne neki. Tudom hogy még kicsi a gyerek, de fel kell nőnie. Ha már ezt választotta.

4. 2b6f7025d9 (válaszként erre: 2. - Vacsa)
2017. júl. 19. 09:49
Tudom a válasz,egyértelmű.Csak kíváncsi lennék másnak hogy telik a napja egy kisbabával.Illetve hogy az apuka miben segít illetve mennyire veszi ki a részét egyes dolgokban.
2017. júl. 19. 09:46

Csak kíváncsi lennék arra,hogy hány olyan férfi van aki kiveszi a részét a házimunkából és a gyereknevelésből is.

Az én ismeretségi körömbe van jó pár ilyen férfi, sajnos a férjem nem tartozik közéjük.Van egy hét ,hónapos kisfiunk.Az elejétől kezdve én pelenkázom.Az apukánál,az volt a kifogás hogy ő nem foglalkozik vele mert neki ez megalázó.Hogy miért mondott ilyet ez jó kérdés mert egy kis baba,bizonyára tudjuk bekakil,és bepisil.És kötelesség kicserélni senki nem jó kedvéből csinálja.Illetve a kisfiunk tápszeres a tejet is én készítem neki elő szinte mindig.A férjem 6-tól- 3-ig dolgozik nem valami könnyű munkát,végez ezt is meg értem de akkor is van egy közös gyerekünk.A kifogás nála, az hogy fáradt azért nem segít be.Illetve észre vettem rajta hogy idegesíti ha sír a kicsi.Amikor sír a kicsi akkor is nekem kell megnyugtatni illetve ha bármi,van én kelek hozzá fel és nem ő.

2. vacsa (válaszként erre: 1. - 2b6f7025d9)
2017. júl. 19. 09:42
szerinted?
2017. júl. 19. 09:42
Szerintetek ez mennyire normális hogy az apuka nem nagyon foglalkozik szinte alig foglalkozik a gyerekével?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook