Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az apuka nem vagy csak alig foglalkozik a gyermekével fórum

Az apuka nem vagy csak alig foglalkozik a gyermekével (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2017. júl. 19. 14:04
nem akarok magamutogatónak s e tűnni.Szóval azért küldenék privátban képet akit esetleg érdekel és le írná a véleményét.Egyszóval kíváncsi vagyok mások hogyan látnak.
2017. júl. 19. 14:02

Amugy múltkor a férjem beszólt amikor sétáltunk hogy de húsi lettem.Nyilván a testalkatomra célzott.160-centihez 72-kiló vagyok szülés után nyilván nem vagyok egy

nádszál-Bevallom nem vagyok egy nádszál de azért még szerintem olyan nagyon durva kategória szerintem .Ha valaki esetleg tudna egy kis önbizalmat önteni belém illetve megnézné a képeimet és elmondaná az őszinte véleményét akkor azt megköszönném.Tudom először magamba kéne rendet raknom az a legfőbb dolog.De tudjátok így szülés után eléggé elment az önbizalmam.Főleg ezek után hogy a férjem úgy mond,rá dobott egy lapáttal.

87. 2b6f7025d9 (válaszként erre: 85. - Gribedli***)
2017. júl. 19. 13:58
Régebben 11-órakkor aludt napközben átlagban egy órát.Ahogy nő ugyebár ez is változik az alvásritmusa jelenleg két óra hosszát alszik kb napközben.olyan 1-órától kettő max 3-ig
86. gribedli*** (válaszként erre: 83. - 5236d12e25)
2017. júl. 19. 13:47
Liba módban, ez de nagy:DDDD
85. gribedli*** (válaszként erre: 78. - 2b6f7025d9)
2017. júl. 19. 13:42
De mikor alszik ? Mert ha éjjel nem alszik mert annyit fel kell kelnie hozzá, nappal meg nem alszik sokat, akkor mikor alszik? Vannak babàk, akik felcserélik de akkor is valamelyik napszakban alszanak annyit, hogy kipihenjék. Egy 20-30 perces torna csak belefér.
84. 2d052648f4 (válaszként erre: 3. - 2b6f7025d9)
2017. júl. 19. 13:42

Sajnos a legtöbb apuka így áll a pici gyerekhez. Benne vagyok egy babás csoportban és ott is ez a tapasztalat. Szerintem nem normális. Nem olvastam el az összes hsz-t, nem tudom mások miket írtak. Az apukáknak is kell idő, de akarat is. Sajnos sokan valóban azzal takaróznak, hogy "ők dolgoznak, fáradtak, te egész nap otthon vagy stb stb". Valamiért ez egy általános felfogás lett. És ismerek olyan nőt, aki ezt támogatja is, mert az anya dolga a gyerelnevelés.

Nyilván az anyukáé a fő feladat, ha ő van otthon vele. De igenis apuka is vegye ki a részét. Az én férjem ugyanúgy pelenkáz, altat, etet stb. De persze többségében ezek rám hárulnak. Ha dolgozik, akkor én kelek a gyerekhez. De ha szabadnapos, akkor ő is szokott.

83. 5236d12e25 (válaszként erre: 31. - Lonna4)
2017. júl. 19. 13:34

:D


Nekem soha nem volt ezzel gondom, de ehhez hozzá járul az is, hogy én időst ápoltam, megedződtem.

Na ott volt nem egyszer, hogy én is majdnem oda hánytam.

Viccet félre téve, sajnos a legtöbb esetben igaz a mondás, hogy a nő magának szüli a gyereket.

Nagyon sok férfi még mindig azon az állásponton van, hogy a nő otthon van nem csinál sok mindent, nincs miben elfáradnia, hisz a házi munka nem munka..

Erre igazából az én férjem is akkor jött rá mikor kijártam külföldre dolgozni havi váltásban és neki kellett itthon megcsinálnia mindent maga után, és igen pucc volt mikor haza értem.

Most 2.5 éves a kislányunk, szinte születése óta egyedül vagyok mert annyit dolgozik apa, de még is van idege foglalkozni a lányunkkal ha haza ér, nem mondom, hogy a házi munkába mindig besegít, de amikor kell oda teszi magát.

Még mindig fogalma sincs milyen nehéz egyedül egy kisgyerekkel, mert még soha nem volt 'rákényszerülve' hogy egy teljes napot akár egyedül legyen a lányunkkal, de most várjuk a kistesót, szóval be fog következni az amit ő fejben 'sima liba módban minden gond nélkül ' megcsinál. :D

82. 2b6f7025d9 (válaszként erre: 80. - Egypt)
2017. júl. 19. 13:26
Elhiszem.Igazad van és érthető hogy nem volt könnyű az sem.
81. 2b6f7025d9 (válaszként erre: 69. - Gabbbicica)
2017. júl. 19. 13:25
Igen fontos lenne néha,néha a kettesben eltöltött programok is.Hogy csak a férjemmel ez is mondjuk rá azért hiányzik.Bevallom.
80. egypt (válaszként erre: 78. - 2b6f7025d9)
2017. júl. 19. 13:24
Én akkor jöttem rá, hogy igazából mennyire könnyű dolgom volt még két gyerekkel is otthon, mikor visszamentem dolgozni. Már a munkától iszonyúan elfáradtam az elején, míg bele nem rázódtam, na és utána otthon a második műszak, az már tényleg sok és akkor tényleg elvárható, hogy az apuka is besegítsen valamit.
79. 2b6f7025d9 (válaszként erre: 69. - Gabbbicica)
2017. júl. 19. 13:24
Igen ez az egyik fő probléma hogy anyukám az mondjuk rá nem itt él ahol mink.De persze nem is a világvégén.Az hogy átjöjjön az is problémás szerinte.Ami szerintem is egy kicsit érthető mivel nincs semmilyen járműve csak kerékpár azzal meg persze messze lenne átjönni.De viszont mindent meg lehetne oldani illetve van buszjárat is.Csak benne meg az a baj hogy nem igen unokázós típus. Van egy új kapcsolata jelenleg mert elvált.És inkább elmegy nyaralni most hétvégén is kijelentette mint hogy unokázzon.Ez azért kissé rosszul esik.De ez van sajnos.
78. 2b6f7025d9 (válaszként erre: 75. - Egypt)
2017. júl. 19. 13:19
Igen napközben szokott aludni csak olyankor meg az a baj hogy sietek hogy a háztartást elvégezzem.Illetve ott van az is hogy nem olyan sokat alszik már attól függ.De igaz az is jobb mint a semmi.
77. 61a61656b0 (válaszként erre: 43. - Egypt)
2017. júl. 19. 13:19

Ha nálunk apuka pelenkaz este, hajnalban mindig tiszta pisi a gyerek, egyszerűen nem áll úgy rá a kezük.

Abszolút egyetértek veled egyébként ebben a témában

76. 2b6f7025d9 (válaszként erre: 74. - Egypt)
2017. júl. 19. 13:19
Igazad van ebben.De tudod ott van az is hogy elég baj ez hogy ha már nem érik fel ésszel.De ha a második oldalát nézem nem is kötelességük.Csak hát néha,néha illene azért besegíteni ha nem is többet akkor bár 1 -óra hosszát.
75. egypt (válaszként erre: 64. - 2b6f7025d9)
2017. júl. 19. 13:16
Gondolom, napközben alszik még, akkor azért van egy-két óra szabadidő, illetve este korán lefekteted. Én most is este foglalkozom magammal leginkább, mikor a gyerekeket lefektettem. Nekem mondjuk szerencsém van, mert anyukámék sokat segítenek még most is.
74. egypt (válaszként erre: 61. - 2b6f7025d9)
2017. júl. 19. 13:14

Nem akartalak megbántani, ne haragudj.

A nagyszülők dolgoznak, de a párod is. Ha tőle elvárod, hogy besegítsen, akkor néha a nagyszülők is segíthetnének, nem? Persze ha nem akarnak segíteni, nem nagyon tudsz mit kezdeni velük, de én azért megkérném a helyedben anyukádat, hogy vállalja be pár órára a kicsit egyszer-egyszer, hogy ki tudj kapcsolódni, esetleg kettesben el tudjatok menni valahova.

73. 61a61656b0 (válaszként erre: 21. - 2b6f7025d9)
2017. júl. 19. 13:14

Én is itthon vagyok kettő gyerekkel, a kicsi 16 hónapos, a nagy 9 éves.

A férjem havi kb 250 órát dolgozik,este hat után er haza minden nap, van,mikor 7 után.

Nem lenne pofám itthon mereszteni a hatsom,és megvarni akármilyen hazimunkaval, mikor ő azért dolgozik ennyit, hogy én itthon tudják lenni a gyerekekkel. Nagyon jól esik az embernek, mikor otthon rend és meleg étel várja egy fárasztó nap után. Én ilyen vagyok,nem várnám el tőle,hogy meg munka után teregessen, porszivozzon mittudomen.

Mindemellett a kicsivel amikor itthon van, a lehető legtöbbet foglalkozik,hurcolja állandóan, mert ő meg mindig az apjan lógna.

Éjjel én kelek fel mindig, egyrészt ő sokkal mélyebben alszik, mire felkel a nyoszorgesre én már rég ott vagyok a cumisüveggel a kicsinel. Másrészt a fenti miatt, ő megy reggel dolgozni, én meg maradok itthon,egy kis házimunka meg jatszoterezes közel nem olyan fárasztó, mint a 9-10 óra fizikai munka.

72. gribedli*** (válaszként erre: 70. - Shanalyl)
2017. júl. 19. 13:13
Jó volt olvasni:)))
71. gribedli*** (válaszként erre: 64. - 2b6f7025d9)
2017. júl. 19. 13:09

Mozgás. Amíg aludtak, akkorra időzítettem az edzést vagy volt olyan, hogy velük.


Aztán írtam lejjebb, hogy én szombat délelőtt jutottam el szépészkedni mert akkor volt együtt a banda és ráhagytam őket addig, elmentem egy masszázsra vagy kezelésre vagy fodrászhoz, vagy szoliba nyár elején.


Írtad, hogy bevásárolni szokott a tied, akkor ha neked gyerekkel körülményes, vásároljon be mindent ő!

2017. júl. 19. 13:02

Az én férjem 10 és 12 órázik heti 5 napot és mégsem fáradt a fiához. Mindent megcsinál, ami egy baba körül adódhat, egyedül az orrszívózást nem bírja, ami vicces, mert ennél sokkal gusztustalanabb dolgokat szemrebbenés nélkül csinál. Ha migrénem van, akkor muszáj neki csinálnia. De az én férjem nagyon akarta a babát, neki az első naptól fogva egy élmény, imádja. Ő örül minden percnek, amit vele tölthet, mert elfárad a munkában, de ez feltölti. Kemény fizikai munkát végez amúgy.

Házimunkával sincs baja, tegnap pl este elmentem futni, mire hazaértem, kiporszívózott és pókhálózott, mert zavarta. De ő a gyerek előtt is ilyen volt, ugyanolyan jól bánik fúróval, traktorral mint mosogatószivaccsal, mosógéppel vagy porszívóval. Mert az anyja, apja ilyennek nevelte.

69. gabbbicica (válaszként erre: 64. - 2b6f7025d9)
2017. júl. 19. 13:01

Az a baj, hogy erre csak az az egyetlen válasz, hogy nyilván addig, amíg apuka vagy más (nagyszülő) foglalkozik a gyerekkel....


Pl nekem már most mondta a párom, hogy nem szeretné, ha bediliznék, és lesznek ugyanúgy közös programok 3-asban, amit engedi a baba, akkor elmegyünk kettesben is legalább pár órára, és hogy minden héten szeretné, ha egyedül is elmennék, ha máshova nem, sétálni egy órát, vagy amit szeretnék.


Ha ezekben a te párod nem partner, messze vannak a nagyszülők, vagy más segítség.... Akkor sajnos nem fog idő jutni magadra.

2017. júl. 19. 13:01
Hát igen így eléggé nehéz rá bírni a dolgokat ha tud normálisan hozzá állni a dolgokhoz hanem igen neki sajnos ez a megoldás hogy képes rá hagyni had sírjon vagy kimegy a szobából ami eléggé gyerekes viselkedés.Egyszóval elmenekül.
67. 2b6f7025d9 (válaszként erre: 66. - Gribedli***)
2017. júl. 19. 13:00
Nem úgy értettem.Hanem hogy jó lenne ha az alapdolgokban besegítene egy kicsit.
66. gribedli*** (válaszként erre: 60. - 2b6f7025d9)
2017. júl. 19. 12:57
Mármint ha mosogatsz és a gyerek épp torkaszakadtàból üvölt, apuka ráhagyja mert fáradt és amúgy is ez neki megalázó?
65. 2b6f7025d9 (válaszként erre: 63. - Gabbbicica)
2017. júl. 19. 12:56
Igen mondjuk rá már az is jól esne.Habár mint ahogy írták ez ösztönösen kellene neki hogy jöjjön.Nem besegítés kérdése ez.
2017. júl. 19. 12:55
Köszi az eddig válaszokat.Illetve az érdekelne még hogy ti hogy tudtatok nők maradni és pluszba anyák hogy jutott idő mondjuk magatokra egy nap?Mert nekem eléggé nehezen jut időm magamra na de nyilvánvaló hogy első a gyerek.Csak ugyebár minden nőnek jól esik egy kicsit,magával is ha foglalkozhat.
63. gabbbicica (válaszként erre: 60. - 2b6f7025d9)
2017. júl. 19. 12:44

És mi az a segítség, amire azt mondanád, hogy szükséged lenne a gyerek körül?


Pl. az hogy játsszon vele 16-18-ig kicsit?

2017. júl. 19. 12:43
Mi az, h segít a férj?! Neki is a dolga, nem nekem segít ezzel. Én is dolgozom napi 8 órát. Persze, h rendezi a gyereket sőt ki is takarít, megfőz. Nem is hagyná, h én szakadjak meg mindennel hisz szeret és tisztel.
61. 2b6f7025d9 (válaszként erre: 55. - Egypt)
2017. júl. 19. 12:42

Nem siránkozni akartam. Amúgy a nagyszülők dolgoznak.Meg nem igazán az a besegítő típusok sajnos.Nem igazán unokáznak anyám havonta egyszer kétszer ha meglátogatja az unokáját. Ideje lenne de az

inkább mással tölti , mint a kicsivel szóval nem szokott besegíteni.

60. 2b6f7025d9 (válaszként erre: 59. - Gabbbicica)
2017. júl. 19. 12:40
A bevásárlásba besegit. Meg a mosásban a főzés mosogatást azt én végzem.Szóval ami az alapvető probléma hogy a gyerek körül nem segít.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook