Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az apuka nem vagy csak alig foglalkozik a gyermekével fórum

Az apuka nem vagy csak alig foglalkozik a gyermekével (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
119. 10cc61fb5a (válaszként erre: 118. - 10cc61fb5a)
2017. júl. 19. 17:45

Javítás mert telefonról potyogok:

szóval egy nőnek jár a gyed,ami eleg jo pénz és nem lenne gond ha azután visszaallna a munka frontjára. :)

118. 10cc61fb5a (válaszként erre: 100. - Piroska52)
2017. júl. 19. 17:41

Szép történet. Bár nekem rettentő szomorú. 😢

Viszont abban nem ertek egyet, hogy a család eltartása a férfi dolga. Ugy gondolom egy pár kettwn vállalja a gyerek (ek)et igy közös feladat a fenntartás is. Ez nő kap gyedet 2 évig, az elég jo pénz szokott lenni. Utána pedig vissza lehet állni állni munka főtitkára anyucinak is. Én már akkor felmunkában voltam amikor a fiam 8 hónapos lett. Tehát kaptam a gyedet, a csp-t és még a munkámért is megfizettek. Ugyanannyit kerestem minz6a férjem -talán picivel többet is. És ő besegített a háztartásba,a pelenkacserébe és akkor is ha én elmentem valahová. Mert egy csapat vagyunk. És akármilyen is a munkánk a gyerekünk egy közös projekt, a közös ertekeinkkel és a közös nevelesünkkel.

117. fincsi5 (válaszként erre: 3. - 2b6f7025d9)
2017. júl. 19. 17:37
Ilyet milyen már gondolni, írni, hogy senki nem jókedvéből csinálja pl. a peluscserét!?
116. 10cc61fb5a (válaszként erre: 114. - Guruljka)
2017. júl. 19. 17:25
Na igen! Erre én innen Bp-rol nem is gondoltam. Mert nekünk meg természetes hogy tíz siman lehet egy gyerkőc oviban...sor tovább is. Így talán mégjobban áll öt írtam. Mert ha apuci f4 körül már otthon van akkor foghatja a gyereket es viheti is haza az oviból
115. forrest2010 (válaszként erre: 106. - Guruljka)
2017. júl. 19. 17:21
a körút sarkán éjjel-nappali volt nemtom mikortól ? de én 68-ba kezdtem el dolgozni és ott vettünk orosz jégkrémet :) én éjjel is dolgoztam , bár 69-be még csak 15 voltam , de nem csináltak ebből gondot a pékek :) ott mindig volt felvétel :) melósnak , nem volt könnyű meló :(
114. Guruljka (válaszként erre: 113. - 10cc61fb5a)
2017. júl. 19. 17:17

Nem mindenütt van ügyelet sem!


Itt a Budapesttől nem nagyon távoli faluban, ahol élek (sokan naponta feljárnak Pestre dolgozni is), NINCS se reggeli, se délutáni ügyelet az oviban!

Néhányan megfizetik a szomszédot, hogy segítsen behordani a gyereket, mert nincs rokon. De olyan családot is tudok, amely szinte szétesett, mert csak hétvégéken tudtak együtt lenni, a gyerekek hét közben a nagyszülőknél voltak.

Tehát ahol van ügyelet, az még jobb helyen lakik.

2017. júl. 19. 16:23
A topikinditohoz egy gondolat: talán még nem írták, de általában ha apuci délután 3kor már véget akkor fel kell készülnie hogy márpedig ő lesz a délutáni műszakos ha a picur bölcsibe (vagy oviba) kerül. Nekem több barátom is úgy dolgozik és ebben az esetben anyu viszi a gyereket, aki pedig elhozza és addig vele van míg anyu haza nem ér a munkából. Márpedig ha anyu mondjuk f9 -re már akkor sanszos hogy 5 előtt nem végez. Es remélem apu is ig véli hogy gyerek ne maradjon f6ig az ügyeletben.
112. Guruljka (válaszként erre: 110. - A03dd05915)
2017. júl. 19. 16:18
Neked is van igazad, de egyébként ki is bukott az alapprobléma: az önbizalom hiánya. Talán kis szülés utáni elhagyatottság-érzés, hogy ne a depressziót emlegessük mindjárt.
111. Guruljka (válaszként erre: 107. - 1c2bf7d42c)
2017. júl. 19. 16:17

Szóval, mindez nem segít a mai fiatal anyukákon, és ma sem mindegy, falun vagy városban lakunk-e. Mert hiába tudjuk felhívni a nagymamát telefonon, ha elment nyaralni.

De ami azt illeti, a nagymamát is megértem, ő a nehezebb körülmények között is megtette már a maga adagját, felnevelte a gyerekeit.

És azt is tudom, hogy nem vigasz annak a tudata, hogy régebben még nehezebb volt.

Azért azon kiakadtam, hogy ne lehessen beférni gyerekkocsival a boltba. Mert ha a kérdező a picivel együtt el tudja intézni a vásárlást séta közben, már az is nagy könnyebbség.

2017. júl. 19. 16:16

Kíváncsi lennék, hogy fordított helyzetben (ma már az apukák is otthon maradhatnak gyermeket nevelni) a fórum indító hogyan állna a gyermekneveléshez miután hazaér a fárasztó munkából?


Nekem ez úgy tűnik, hogy mondvacsinált probléma az egész.

Az anyuka unatkozik, nincs felnőtt társasága. Van ideje egy gyermek mellett internetezni, fórumozni a nap szinte minden órájában?


Az apáknak nem olyan könnyű megbarátkozni egy kis emberrel. Az anya együtt él vele fogantatáskor, de az apa csak a születése után szembesül vele. Érthető, ha fenntartással, félelemmel kezeli, hiszen olyan törékeny, mindenre érzékeny még.

A férfiakban nincs meg az anyai ösztön alapból, ne várjuk el tőlük.

109. vacsa (válaszként erre: 108. - 2b6f7025d9)
2017. júl. 19. 15:57
Hát mondjuk ez nem egy teljes alakos :)
108. 2b6f7025d9 (válaszként erre: 104. - Vacsa)
2017. júl. 19. 15:56
Az adatlapomon van.
107. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 106. - Guruljka)
2017. júl. 19. 15:53
A szenet is hordtak, lapatoltak be a pincebe meg hordtak fel naponta a lakasba.
2017. júl. 19. 15:45

A Nagyközértre azért emlékszem, mert még 75-76-ban is, amikor még kamasz voltam, ott vásároltunk néha. Vagy Anyu arrafelé jött haza a munkából.

Hűtőt 68-ban hoztunk Németországból, de a jegesre is emlékszem, az még évekig járt. Pár évvel később láttam egy régi jégszekrényt kitéve. Elég nagy volt, ronda furnérlemezek, vastag falak, fűrészporral kitöltve a külső és a belső burkolat között. (Kilátszott, ahogy elkezdték szétbontani.) Kellett a szigetelés, mert a jeges talán csak hetente járt, ha jól tudom, vagy hetente kétszer.

105. Guruljka (válaszként erre: 103. - 1c2bf7d42c)
2017. júl. 19. 15:41

Városban meg nem volt hűtő, de ott még a kút sem volt opció... volt esetleg jégszekrény, amibe a jeges hozta a belerakni való jégtömböket!


Volt kannába kimért tej vagy üveges tej,jó, ha meg nem savanyodott, mire hazaértél vele. Nem voltak estig nyitva tartó boltok, Budapesten a Blaha Lujza tér sarkán volt a "Nagyközért", ami 6-ig nyitva volt, messzebbről is útba ejtette, aki tehette, ha munka után akart vásárolni.

A GYES, ha jól emlékszem, 68 óta létezett, azelőtt a baba 6 hetes kora után mars vissza dolgozni. Igaz, a Munka Törvénykönyve hagyott szoptatási munkaidő-könnyítést.


Aki 68 előtt született, mint ahogy én is, leginkább a nagyszülőknél nőtt fel, ha csak lehetett. Vagy hordták a bölcsibe. Nemigen volt "ültetős" gyerekkocsi, kora reggel az asszonyok megjelentek, egyik pici a hátán, másikat kézen fogva húzta, szegény gyerekek is félig aludtak még. A jobbik esetben, a gyár területén volt bölcsöde-óvoda.

104. vacsa (válaszként erre: 89. - 2b6f7025d9)
2017. júl. 19. 15:41
küldjed
103. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 100. - Piroska52)
2017. júl. 19. 15:11

Ez akkor termeszetes eletmod volt.

Semmi plaza, semmi baratnozes, se kozmetika, se manikur es tarsai.

Es ott vot a konyhakert, a baromfi es egyeb haziallatok.

102. spann (válaszként erre: 100. - Piroska52)
2017. júl. 19. 14:59
Ez igen! Nagy-nagy elismerésem!
101. ina87
2017. júl. 19. 14:56
Elvileg mind két szülőknek ki kellene vennie részét belőle,de hát ugye az anyuka marad otthon többet a gyerekkel de ezt egyensúlyba kellene hozni az apukáknak a másik az h valaki anyuka lett nem jelenti azt h napi 24 órából a 24 órát a gyerekkel kell h töltse,ugye több dolog véget kell egy kicsi ki mozdulás kicsi nyugodtság,amikor csak magával foglalkozik az anyuka,amikor szülővé válik egy pár ott már ki kellene h alakuljon a család szerep nem pedig úgy h csak az egyik visz mindent a vállán,aztán meg csodálkozunk h válás lesz a vége...
100. Piroska52 (válaszként erre: 6. - 2b6f7025d9)
2017. júl. 19. 14:50
azt kérded akinek felnőtt gyereke van milyen volt,,,,megírom ilyen 75-ben született az első, a víz az udvaron volt tárcsás mosógép+centrifuga naponta 10-15pelenka 76-ban született második 1év 3nap van köztük 3hónapos volt akicsi mikor az apját behívták katonának ott maradtam két picivel otthon laktunk de ez nem volt nagy segítség,főleg mikor az öcsém megnősült közölték velünk hogy mivel az anyósom egyedül van,,,,,,{apósom balesetben meghalt},,,,költözzünk oda hát ott még a vizet is a kútról hordtam mikor a gyerekek aludtak,akkor lett jobb mikor megkaptuk a szövetkezeti lakást és a férjem is leszerelt,de mivel dolgozott ,,{sokat},,igy egésznap magunk voltunk 78-ban született a harmadik és a férjem jelentkezett mozdonyvezetőnek ,a kiképzés után már nem volt szombat vasárnap karácsony húsvét se éjjel se nappal,csak én meg a három gyerek ha itthon volt és éppen nem aludt levitte őket a játszótérre {{{mikor nagyobbak lettek iskolások elvitte magával mozdonyt vezetni,}}}de mindig én voltam sarkon-talpon mikor visszamentem dolgozni ha én voltam a reggeles fél 5-kor keltek akkor mert az ovodát fél 6-kor nyitottuk és jöttek velem,,,,87-ben született a negyedik és 90-ben az ötödik,,,,,már a három nagynak családja van és van automata mosógép meg száritó meg eldobható pelenka meg egy nagyi aki segít ha kell,ha hasznosnak találtad amit írtam köszönöm ha elolvastad még annyit a fiaim segítenek mindenben a{{{pelenkázásban is}}} amikor otthon vannak de sokat dolgoznak mert a családot azért valakinek elkell tartani
2017. júl. 19. 14:42

Ó istenem, de utálom ezt mert te úgy is otthon vagy felfogást. Az első gyerek születésekor a férjem kőműves mellett dolgozott, de nem derogált neki az, hogy elvigye sétálni a kicsit, és pelenkát cseréljen.

Éjjel nem kelt hozzá, de amelyik évben volt babánk abban az évben nem tudtam a kerttel is foglalkozni és akkor az is az ő dolga,volt. Amúgy azért férfimunka nincs olyan sok, és közel sem annyi, mint a rnedszeres főzés-mosás–takarítás, illetve egy ilyen pici még sok törődést igényel, sok ídőt és energiát vesz el a házimunka és feltöltődésre szánt idő rovására

98. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 91. - 2b6f7025d9)
2017. júl. 19. 14:33

Ez reszben termeszetes szules utan nehany honappal.

A kedves apuka meg eloszor nezzen tukorbe.

Aki igy all hozza a felesege, a gyermeke anyjahoz... van rola velemenyem, de inkabb nem irom le.

97. 2b6f7025d9 (válaszként erre: 96. - 61a61656b0)
2017. júl. 19. 14:30
Hát igen.Igazad van teljes mértékben.
96. 61a61656b0 (válaszként erre: 94. - 2b6f7025d9)
2017. júl. 19. 14:30
Egyébként az első év nagyon próbára teszi még a legnagyobb szerelmet is,mindent meg kell beszélni, másként nem megy.Ha ez megy, akkor rendben lesz minden :)
95. 61a61656b0 (válaszként erre: 94. - 2b6f7025d9)
2017. júl. 19. 14:28

Nem megbantani akartalak, csak az ember sokszor másként látja magát, mint amilyen valójában.

A 10 kg plusz súly azért már észrevehető, főleg, hogy alacsony vagy.

Nálunk fordítva van, én nagyon lefogytam a kicsi születése után, előtte 70 kg voltam a 178 centimhez, most 62.Jobban tetszett neki a 70,de nem tudok vele mit csinálni, nem diétázom, egyszerűen lement.

Szarul esett nekem is, de megbeszéltük, túl léptünk rajta.

94. 2b6f7025d9 (válaszként erre: 93. - 61a61656b0)
2017. júl. 19. 14:23
Máskor vékonyabb voltam mondjuk rá valamennyivel de sose voltam egy nádszál nő.Máskor 62-kiló voltam a 160-centihez.Nem azt szeretném hogy megdicsérjenek csak gondoltam akit érdekel illetve véleményezné hogy nézek ki annak elküldeném a képet.
93. 61a61656b0 (válaszként erre: 88. - 2b6f7025d9)
2017. júl. 19. 14:22

Most azt szeretnéd, hogy írjuk le, hogy csinos vagy, minden ok?

Sajnos a 160 centihez sok a 72kg,az ideális, még nem sovány sulyod olyan 50-55kg.

Az, hogy gyerek előtt mennyi voltál, inkább számít jelen esetben, mert ha vékony, akkor jogos az igénye, hogy szeretne olyannak látni, de ha előtte is husi voltál,akkor más a probléma, azt viszont neked kell tudni, hogy mi.

2017. júl. 19. 14:14

aki már az elején kijelenti, hogy neki megalázó ez meg az a gyerekkel kapcsolatban, az a későbbiek során is talál majd mindig kifogást, miért nem foglalkozik a gyerekkel



vannak, akik alkalmatlanok apának

91. 2b6f7025d9 (válaszként erre: 90. - 1c2bf7d42c)
2017. júl. 19. 14:11
Ő soványabb fajt a hát mos t hogy olyan e mint volt nem tudom régen hogy nézett ki.De nyilván ő is sokat változott és benne is van hiba mint mindenkiben.De az én önbizalmamat sikerült elvennie az biztos nem esett jól amit mondott nagyon nem.Még ha ez is az igazság.Mivel igyekszek tenni érte.De nem megy az olyan gyorsan.Sajnos a hasam eléggé kényes pont mindig is oda híztam szülés után meg eléggé meg nyúlt rajta a bőr.Illetve eléggé nagy.
90. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 88. - 2b6f7025d9)
2017. júl. 19. 14:06
A dragalatosurisolyannadszalkarcsu,mintvolt?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook