Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az alkohol fórum

Az alkohol (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az alkohol

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
641. jozsi.38 (válaszként erre: 640. - Pista55)
2012. aug. 18. 14:14
melyik részét nem érted a másik hozzászólásnak? :)
640. pista55
2012. aug. 18. 09:54
Most akkor Józsi vagy Kati az alkoholista?:)
639. ogrené (válaszként erre: 636. - Jozsi.38)
2012. aug. 18. 07:57
Sziasztok Kati akkor én most Józsitól kérdeznék.Soha nem érezted úgy hogy meg inogsz?Hogy ugy könnyebb volt elviselni az életet?
2012. aug. 18. 06:49
a válasz nagyon egyszerű :) többnyire én (kati) használom a hoxát, ő többnyire csak az őt érdeklő/érintő témához szól hozzá, évente egyszer :)
2012. aug. 18. 00:35

Most Józsi, vagy Kati használja a jozsi.38-at?


(Egyébként csatlakozom ahhoz, amit mond :))), bármelyikőjük is legyen az)

2012. aug. 17. 20:18
sziasztok józsi vagyok és alkohollista. több mint 7éve nem ittam és evvel nem érzem magam se tőbbnek se különbnek másoknál.ha valamit kérdezni akartok öszintén válaszolok üdv.
2012. aug. 17. 19:54
ők még ugyanis a harag fázisában vannak, nem ismerik az első lépést, addig el kell jutniuk :)
634. jozsi.38 (válaszként erre: 633. - Józanodó)
2012. aug. 17. 19:53
ne támadd őket kérlek. aki a még aktív alkoholistáját támadja vagy szánalmasnak gondolja, az még megmenteni akarja, de legalábbis közvetlenül ki van téve az alkohol hatásának, és sok vélt vagy valós sérelem éri eközben. gondolj rá úgy, mint jövőben esélyes al-anonosra :)
633. józanodó (válaszként erre: 631. - 3851da2c62)
2012. aug. 17. 19:27

Ha figyelmesen olvastad volna, én azt írtam:Sokuk különb ember...

Nem hinném hogy szánalmasak...betegek...

Aki szánlmasnak titulálja őket, szerintem annak a gondokodása a szánalmas...Bocs én így gondolom, te másként,nem is akartak ők rászokni, ez nem ilyen egyszerű, de én nem vitatkoznék olyan dologról amiről lövésem sincs...

Például nem tudnék beszélni a szülés utáni depresszióról, mivel sosem fogom átélni, és nem is osztanám az észt róla...

2012. aug. 17. 13:02

Nem hinném, hogy különbek lennének józanon,


de nem is alábbvalóak.


Szeretem a józanodó alkoholista barátaimat, olyanok, int más emberek, annyi különbséggel, hogy nem isznak alkoholt.


Se védeni, se támadni nincs őket értelme.

(Szerintem ez a legnehezebb :DDD)

2012. aug. 17. 06:43

Nem értek egyet azzal,hogyha kijózanodnak,különb emberek.Az én tapasztalataim azt bizonyítják,hogy egy alkoholista ember amit józanon nem mer kimondani,azt megteszi részegen,akkor mutatja ki saját énjét.

A másik dolog,hogy nehogy már védjük őket,senki nem mondta nekik,hogy szokjanak rá.Csak magukra gondolnak,arra nem,hogy a környezetükben lévő embereket kikészítik.

Szánalmasak és kész.

630. józanodó (válaszként erre: 617. - Zolka707)
2012. aug. 17. 05:17

"Az alkoholnak az alkoholistákra gyakorolt hatása egy allergia megnyilvánulása, és az alkoholszomj kizárólag ezeknél az embereknél jelentkezik, sohasem fodul elő átlagos mértékletes ivóknál.

Allergiás típusok sohs semmilyen körülmények között nem tudnak biztonságosan aalkoholt fogyasztani.Ha egyszer kialakul a rászokás, és látják hogy nem képesek belőle kitörni, ha egyszer elvesztik önmagukba és az emberi dolgokba vetett bizalmukat, olyan hatalmas problémahalmaz szakad a nyakukba, aamelyet elképesztően nehéz megoldaniuk"

Kedves hozzászóló! Ezeket a mondatokat Dr.William Silkworth egy New York-i orvos, és pszichiáter írta le,aki nagyon sokat tett az alkoholbetegek gyógyításáért.

Nem hinném hogy én vagy bárki más megkérdőjelezhetné vagy felülírhatná ezeket a mondatokat.

Szerintem is betegség amiből kigyógyulni sosem lehet, viszont lehet alkohol nélkül más életet élni,nem kell sajnálni az alkoholistát, van neki éppen elég baja, viszont belerúgni, leköpni és ócsárolni sem muszáj.

Az alkoholista is EMBER, és ha kijózanodik sokkal külömb emberré válik, mint azok akik megvetették és utálták, és leköpték.

Napi munkám során éppen elég gyakorló, és kijózanodott alkoholistával találkozom, és sokuk sokkal különb mint más "normális" embertársa.

Mielőtt ilyen kemény dolgokat leírtál ide, nem ártott volna egy kicsit tájékozódni arról mi is az az alkoholizmus...

Hál'Istennek nem mindenki látja úgy mint te és így van esélyük az alkoholistáknak normális életet élni.

(Ja még csak annyit:több mint öt éve józanodom, és BOLDOGAN élem meg a mindennapjaimat!)

2012. aug. 14. 23:41

A jozsi.38 hozzászólónak egyetértek a meglátásával: szert cseréltettél apukáddal, de attól még nem lett józanabb.


Még valami: nagyon fájdalmas szembeszállni a gyűlölet játszmájával, amit másik hozzászóló is írt, de én nagyon örülök, hogy sikerült abbahagynom a fröcskölődést, és az alkim igenis egyre erősebb és józanabb... Ezt egy csoda látni.


Gyorsan sipirc nyitott A.A. gyűlést hallgatni, mielőtt tönkremész az indulataidba. (www.anonimalkoholistak.hu)

628. 518baa96c3 (válaszként erre: 617. - Zolka707)
2012. aug. 14. 23:35

amíg nem mentél el nyitott A.A. gyűlésre, vagy nyitott Al-Anon gyűlésre, addig nem tudlak komolyan venni.


Az, hogy beteg, az nem azt jelenti, hogy sajnálni kell, és mentegetni. Az csak annyit jelent, hogy beteg, és nekem, mint gyógyuló alkoholista hozzátartozójának annyi a feladatom, hogy ezt próbáljam tudatosítani, hogy a hülyesége nem nekem szól.


Ha édesapád alkoholbeteg, az óriási teher lehetett anno Neked, de ebből egyszerűen nincs jogod általánosítani az egész világra, bármennyire csábító is ezt tenni.

627. t_marcsi (válaszként erre: 626. - Zolka707)
2012. aug. 14. 15:51
Amit Te csinálsz, az pedig butaság. Mindenkinél más az indok, és nem öngyűlölő... sőt... nagyon durva a túlélési ösztönük, és az élni akarásuk. Ne ítélkezz látatlanba mindenki felett!
626. zolka707 (válaszként erre: 623. - T_marcsi)
2012. aug. 14. 15:46
Szia! Csak hogy ez nem függőség hanem létforma!Van diplomás alkoholista,vannak zugivók,természetesen a családi indíttatás sem mellékes,de ennyi.A mozgatórugó azonos mindenhol,és ez az öngyűlölet.
625. t_marcsi (válaszként erre: 619. - Zolka707)
2012. aug. 14. 15:43
És most, hogy nyugtatókon él, most mennyivel másabb? Ugyanúgy repül a szertől, ugyanúgy függ valamitől... a lényeg nem változott, ne gondold, hogy olyan nagy eredményt értél el. Én ezzel nem dicsekednék.
624. t_marcsi (válaszként erre: 617. - Zolka707)
2012. aug. 14. 15:41
Nem kell megérteni (én sem értem), és nem kell elfogadni sem (én sem fogadom el), küzdeni lehet (bár ha nem belső indíttatásból hagyják abba az ivást, akkor többnyire felesleges). A részeg ember viselkedése nem tudatos, és a tudatos dolgok egy idő után náluk automatizmussá válnak, megszokássá, függőséggé, ami viszont már betegségnek számít. Ha egy alkoholista nem jut alkoholhoz, akkor nagyon komoly testi tüneteket produkál, amik akár halálosak is lehetnek. Kicsit járj utána, és ne indulatból beszélj, mert nekem is nagyon kijutott az ilyenből, nagyon megsínylettem, de amit írsz, abban vannak nagyon fals, indulatból leírt dolgok is, amik egyáltalán nem fedik a valóságot.
623. t_marcsi (válaszként erre: 621. - Zolka707)
2012. aug. 14. 15:37
Azért az egyforma jelző túlzás. Vannak csendes és agresszív részegek, és ez már egy elég nagy különbség. A függőség minden szerfüggőnél, eszközfüggőnél, és alkoholfüggőnél ugyanúgy függőség, ebben tényleg megegyeznek. Az okok is mindig mások, így nem lehet minden alkoholistát egy kalap alá venni. Minden függőség egy betegség, ezt a tényt pedig fogadd el!
2012. aug. 14. 14:29
dolgozz magadon, mert ebbe TE fogsz előbb belepusztulni :) ez nem háború, régen rossz, ha úgy tekintesz rá.ha ki akarsz szállni a játszmázásból van segítség. de te szívesen játszmázol az alkiddal, én pedig nem. ez a különbség köztünk.
621. zolka707 (válaszként erre: 620. - Jozsi.38)
2012. aug. 14. 12:03
MINDEGYIK ALKOHOLISTA EGYFORMA!Egyforma tüneteket produkál,azonos a motivációja.Ez egy háború,a kérdés ki pusztuljon ő,vagy én?
2012. aug. 14. 11:50
hát... engedd meg hogy NE gratuláljak, mert az öreged pusztán szert cserélt, te pedig jobban tudtad manipulálni, mint ő téged.sajnállak, mert fogalmad sincs az alkoholizmus miben létéről, és leragadtál a haragnál, nem dolgoztad fel még mindig, és ez egyikőtöknek sem jó
619. zolka707 (válaszként erre: 618. - Jozsi.38)
2012. aug. 14. 11:39
Szia!Nálunk az apám "ivott",amíg némi presszióval rá nem vettem hogy hagyja abba az ivást.Miután rájöttem hogyan is működik a dolog,a saját fegyvereit fordítottam ellene.Azóta erős nyugtatókon él,és már az ivástól is elment a kedve.Léteznek balf...ok akik bedőlnek egy ilyennek,de léteznek áldozatok is akik míg rá nem jönnek a dolgok nyitjára,és erőt nem vesznek magukon,kénytelenek elszenvedni a mindennapi megaláztatást!
618. jozsi.38 (válaszként erre: 617. - Zolka707)
2012. aug. 14. 11:21
látom érintett vagy :) bűntudatot kelteni és játszmázni azzal lehet, aki beszáll ebbe a manipulatív "játszmába", a jelek szerint benne vagy nyakig egy ilyenbe, és ez nagyon nem jó, sem neked, sem az alkoholistának
617. zolka707 (válaszként erre: 616. - 518baa96c3)
2012. aug. 14. 11:13

Szia!Más fórumokon is azt olvasom hogy értsük meg őket,mert ő "beteg"stb.Nem beteg!Tudja mit csinál,és amit tesz tudatosan teszi.Tudatosan alázza meg a másikat,tudatosan kelt a másikban bűntudatot.A deviáns viselkedéséért tudatosan mást hibáztat,ezzel semmisíti meg a partnere önbecsülését.

Sajnos épp elég ilyet láttam,arra szerettem volna felhívni a figyelmeteket,hogy az ilyenek gyógyítgatásába bele se kezdjetek,mert ti csak az eszközei vagytok.Megváltozni ez sohasem fog.

2012. aug. 14. 10:35
hű, de dühös vagy...
615. zolka707 (válaszként erre: 614. - 518baa96c3)
2012. aug. 13. 23:28

Szia! Az alkoholista környezete soha sem felelős az illető "betegségéről", sőt kezelni, befolyásolni sem tudja azt. Ugyanis az alkoholizmus nem betegség, és legyőzni sem lehet, mert ez csak tünet. Az ilyen típusú ember a benne rejlő kissebbrendűségi komplexust kezeli alkohollal. Ez azonban nem orvosolható, vele született tulajdonságok juttatják oda ahová való.

Milyen is egy alkoholista?

-Kicsinyes

-Rosszhiszemű

-Egoista

-Érzéketlen másokkal szemben, empátia készsége a nullával határos.

-Nem hajlandó saját tetteiért felelősséget vállalni.

-Infantilis.

-Gyáva, mint egy 3 éves gyerek, ha éppen józan.

Ezeken akartok segíteni??????

2012. jan. 28. 12:09

Én csak azt gondolom, hogy ha gyógyul egy alkoholbeteg, akkor lassanként miért ne vehetne részt újra a régi családja életében...


Ami nekem nem tűnik praktikusnak, az az, hogy azonnal bíróság, azonnal jöjjön át a gyerek.

Szerintem lehet ennél emberközelibb, fokozatosabb megoldást találni, kommunikálni magával az érintett féllel, az apával, a gyerekekkel...


Egyébként, mint egy józanodó alkoholista hozzátartozója (nem a fórumon megszólaló józanodóé) tudom,

hogy ez egy olyan betegség, aminek eseményeit az alkoholizmust megfelelő helyen tanuló hozzátartozó

(aki saját maga is az esetek 99%-ában nem a megfelelő módon reagál le, beleértve magamat is, aki az elején a szokásos beteges megmentő akciókat nyomtam, nem tudván milyen ártalmas vagyok ezzel az alkoholistának)

jó irányba tudná befolyásolni, ha hajlandó lenne nem csak vádolni az alkoholbeteget, hanem elmenni segítségért.

A vásár kettőn áll. Mind a két fél 100%-ig felelős a család sorsáért.

De divatosabb, és egyszerűbb a betegségrendszer tünethordozóját, azt a "rohadt" alkoholistát vádolni. Ha tudnák szegény nem-alkoholista családtagok, hogy ők is milyen betegesen viszonyulnak az alkihoz, és ezzel mennyit ártanak a másiknak a betegségtudat megszerzésének folyamatában, nagyon csodálkoznának.

(Nekem legalábbis az állam két métert esett, amikor kiderült, hogy a jószándékú akcióim, meg az észosztásom milyen ártalmas és felesleges volt...)

613. 4c30444687 (válaszként erre: 612. - 303b0747dd)
2012. jan. 28. 11:30

Én meg utálom az ilyen elfogult, csőlátású hőbörgőket.

Mintha csak a beteg körül forogna a világ… Neki jogai vannak, amúgy meg mindenki más ugráljon körülötte úgy, ahogy ő fütyül?!

A volt házastársnak is vannak jogai, pl. felügyeleti joga. Ott lett hagyva a szarban (teljesen mindegy, hogy miért), 5 év alatt nyilván kialakították a megszokott életüket, aztán anyuci egyet csettint, és minden legyen úgy, ahogy ő akarja. Milyen jogon? Játék babákról beszélünk, akiket félre lehet tenni a polcra, ha épp nem alkalmas, aztán meg elő lehet szedni, ha újra játszani akarunk? A két szülő közül (akiknek elvileg egyenlő jogaik vannak) az egyik mindig a gyerekek mellett állt, a másik meg nem. Miért kellene az előbbit megfosztani a gyerekektől, és a másiknak ítélni? Azon kívül persze, hogy csak neki vannak jogai, mert csak. Nem véletlen, hogy a bíróság nem pakolja ide-oda a gyerekeket minden lepkefingért. Van egy hatályos ítélet, azt megtámadni csak nagyon nyomós érvvel lehet. Mi lenne az? Szép dolog, és nehéz küzdelem az alkoholizmusból kimászni, de ez egy egyéni teljesítmény, amiért saját elismeréssel kell beérni, és nem várható el a környezetétől, hogy az ő erejükből, sőt, azon felül, a saját kárukra megjutalmazzák. Egyszerűen nem kap plusz jogokat azért egy alkoholista, mert meggyógyult. Ő is csak ember. Abból a szempontból is, hogy nem kevesebb, ÉS nem is több.


Kevés olyan embert találsz, aki annyi mindent elnéz és megbocsát másoknak „az ember esendő” címen, mint én, de ettől még nem kapok amnéziát, és ezt másoktól sem lehet elvárni. Nem kell szajkózni, hogy mi történt a múltban, de olyan hülyeséggel ne ringassa már magát egy felelősségteljes felnőtt, hogy a múltat meg nem történtté lehet tenni. Mindenki megváltozhat, ha akar, de még maga sem felejtheti el soha, hogy ki volt. Tudod, a józanodottak sem isznak meg egy hideg sört nyáron, mert kellemes a kesernyés hűsítő ital a tikkasztó melegben. És miért nem? Mert a múlt már örökké ott kísért.

Különben is mi alapján dönt szerinted a bíróság? Szép ígéretek alapján, vagy a megtörtént tények alapján? Lehet itt engem szapulni, mert én vagyok az aktuális bűnbak, de én csak egy user vagyok, és a bíróság sokkal keményebben fog ítélni, ha per lesz ebből, és ott nem lesz pardon.


Kiemelnék még valamit: „azt állítja, hogy két éve nem iszik”- nyilatkozta a saját barátnője. Még ő sem hisz neki 100 %-osan. És én vagyok a szemét, mert jogilag nem bíznék rá gyereket.

612. 303b0747dd (válaszként erre: 604. - 4c30444687)
2012. jan. 28. 01:26
Utálom az ilyen embereket.Akik azt szajkózzák,hogy mi történt a múltban.Te még nem követtél egy hibát sem az életedben?Rohadt sok ember van aki elkövetett valamit,és ezerszer megbánta,próbálja jóvá tenni,de az ilyen röghöz kötöttek mint te,ezt nem érthetik.Azért mert valaki belemerül az alkoholmámorba,de próbál belőle kiszédelegni,és mondjuk már nem iszik egy X ideje óta,az igen is nagy szám.És ha le tudja tenni,nagy küzdelem van mögötte.Ezért aztán rohadtul nem érdekel ki mit csinált 1-2éve,az a lényeg most milyen.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook