Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az alattad levő lakás tulajdonosa kiadja a házát együttesnek próbálni. Mit lehet tenni? fórum

Az alattad levő lakás tulajdonosa kiadja a házát együttesnek próbálni. Mit lehet tenni? (tudásbázis kérdés)


25. gne2
2010. jan. 8. 08:53

Elvileg csendháborításnak is minősülhet az ilyen ricsaj. Nem végezhet olyan tevékenységet napközben sem, amivel téged zavar (ésszerű határokon belül persze). A rendőrség kijön, ha az önkormányzatnál nem foglalkoznak vele!

Őszintén sajnállak, rettenetes lehet! :(

24. kata62
2010. jan. 8. 08:26

A harag rossz tanácsadó, nem tudnál beszélni vele?

A társas együttélésnek is vannak szabályai, az önkormányzat, vagy a közös képviselő nem tud segíteni????

23. kata62 (válaszként erre: 11. - Juvapcsu)
2010. jan. 8. 08:22

Az én szomszédom reggel 4-kor csapkodta az ablakot, ordibált, porszívózott, taszajgatta a bútort. Nem voltam nála, de valami szárítója lehet a radiátoron, mert folyton mintha vakargatta volna amire én mindig felébredtem.

Egyszer betelt a pohár és becsaptam egy párszor az ablakot hajnalban, mikor erre felébredtem, és mocskosul elkezdtem káromkodni. Rohangált összevissza sírva és telefonálgatott összevissza, hogy én becsapkodom az ablakot és miket mondok, még a mellette levő szomszédba is átment.

Reggel lementem hozzá és mondtam ezt nem lehet elviselni, amit csinál hajnalban, csak bemutattam én mit hallok nap mint nap.

Minden felhallatszik panelban felfelé száll a hang, főleg ha ott jön fel a radiátor.

A problémamegoldásomra nem vagyok büszke, de sokáig tűrök és utána robbanok.

22. hajcihő (válaszként erre: 21. - Juvapcsu)
2010. jan. 8. 08:19
Le kell kapcsolni,aztán gyorsan futni!
21. juvapcsu (válaszként erre: 20. - Survivor3)
2010. jan. 8. 08:13
Ott mit?
20. survivor3 (válaszként erre: 3. - Juvapcsu)
2010. jan. 8. 08:01
Én a villanyóránál kezdeném
19. hajcihő (válaszként erre: 18. - Juvapcsu)
2010. jan. 8. 07:45
Mi? Arról beszélünk,ha Te leáztatod nem neked kell fizetned a kárt! Vagy a víz hogy csapódik le? Locccs!:)))
18. juvapcsu (válaszként erre: 17. - Hajcihő)
2010. jan. 8. 07:41
S feléjük ez hogyan csapódik le?
17. hajcihő (válaszként erre: 14. - Juvapcsu)
2010. jan. 8. 07:40
Szerintem a biztosításokban ez alap dolog,hogy a másoknak okozott kárt téríti.
16. juvapcsu (válaszként erre: 15. - Xti_)
2010. jan. 8. 07:40
Nagyon korrektül hangzik.
15. xti_
2010. jan. 8. 07:38

A közigazgatási úton nyújtott birtokvédelem



Akit birtokától megfosztanak vagy birtoklásában zavarnak, a jegyzőtől egy éven belül kérheti az eredeti birtokállapot helyreállítását vagy a zavarás megszüntetését. A jegyző az eredeti birtokállapotot helyreállítja és a birtoksértőt e magatartásától eltiltja, kivéve ha nyilvánvaló, hogy az aki a birtokvédelemért folyamodott, nem jogosult birtoklásra, illetőleg birtokának zavarását tűrni volt köteles. A jegyző határozata ellen államigazgatási úton sem fellebbezésnek, sem jogorvoslatnak helye nincs; a birtoklás kérdésében hozott határozatot három napon belül végre kell hajtani, akkor is, ha ez ellen a felek valamelyike keresetet indított. A jegyző 30 napon belül köteles határozatot hozni. Az a fél, aki a határozatot sérelmesnek tartja, a kézbesítéstől számított 15 napon belül a bíróságtól kérheti a határozat megváltoztatását.

14. juvapcsu (válaszként erre: 12. - Hajcihő)
2010. jan. 8. 07:37
Tényleg? Abban benne van ez is? Ez komoly? Milyen formában?
2010. jan. 8. 07:37
Valamilyen folyamatot muszáj lesz elindítani, mi a legcélravezetőbb? Valakinek van tapasztalata ezen a téren?
12. hajcihő (válaszként erre: 10. - Juvapcsu)
2010. jan. 8. 07:37
Van lakásbiztosításod? Majd az fizet! Megéri kötni már csak ezért is!
11. juvapcsu (válaszként erre: 9. - Kata62)
2010. jan. 8. 07:36
Nekünk is volt zongorista szomszédunk, de engem sem zavart. A te új szomszédod mivel kezdte? Igen, panelről van szó, még a hangosabb beszéd is felhallatszik, nemhogy ez. De már egy viszontszívatáson is töröm a fejem. Csak tudnám, mi legyen az.
10. juvapcsu (válaszként erre: 8. - Hajcihő)
2010. jan. 8. 07:32
Nem rossz ötlet. De sajnos végül engem fizettetnének meg :D
2010. jan. 8. 07:32

Ez egy panel? Felhallatszik? Én panelban lakom és mellettem mindig zongorázott az előző lakó, de engem nem zavart. Viszont most az alattam lakó valami tragédia, amit művelt, amikor ide költözött, mostmár valamivel jobb, de most meg a cigivel küszködöm, kiáll a folyosóra és ömlik be a füst a lakásomba, bár kinyitja az ablakot, de akkor meg hideggel együtt jön a cigifüst.


A közös képviselőnek nem tudnál szólni??

Nincs nálatok egy házirend?? Esetleg erre vonatkozó szabályokat találnál benne.

Ha nagyon zajos az önkormányzatnak is biztos lehet szólni, panasszal élni- gondolom.

8. hajcihő (válaszként erre: 7. - Juvapcsu)
2010. jan. 8. 07:30
Alattad? Hááát?! Legyen egy kis csőtörés, áztatsd el a lakásukat! Aznap biztos nem lesz próba!
7. juvapcsu (válaszként erre: 5. - Veroosh81)
2010. jan. 8. 07:26
Azt hiszem, egy rokona is benne van az együttesben. Így nem udom, mi a helyzet, és fizetnek-e... Bár nem ez a fele érdekel inkább.
6. syria (válaszként erre: 4. - Juvapcsu)
2010. jan. 8. 07:25

Hú, ez kemény történet lesz, nagyon nem irigyellek.

Talán az önkormányzatnál lehet panaszt tenni.

2010. jan. 8. 07:25
sztem az önkormányzatnál lehet bejelentést tenni, főleg, h pl. fizetnek-e bérleti díjat, van-e bérleti szerződés, stb.
4. juvapcsu (válaszként erre: 2. - Veroosh81)
2010. jan. 8. 07:24
Hát nem tette. :( Ráadásul meg van győződve, hogy ez helyes, meg nem érdekli, hogy zavarja a szomszédokat.
2010. jan. 8. 07:16
A zajtól megállásod sincs, ráadásul nyeglén közli, hogy ez ezentúl így lesz. Mit tennétek, kérlek, adjatok valami épkézláb tanácsot! Előre is köszi.
2010. jan. 8. 07:15
elvileg meg kell kérdeznie a szomszédokat...
2010. jan. 8. 07:15
Az alattad levő lakás tulajdonosa kiadja a házát együttesnek próbálni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook