Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az alábbi nőgyógyászati probléma mit takarhat? fórum

Az alábbi nőgyógyászati probléma mit takarhat? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
66. bartaldora (válaszként erre: 64. - Globus)
2015. okt. 20. 15:46
Amúgy te azért hagytad abba, mert babát szerettél volna, vagy nem volt otthon gyógyszered, és véletlen baba lett?
65. bartaldora (válaszként erre: 64. - Globus)
2015. okt. 20. 13:12
Akkor érdemes vigyáznom. Nem irattam föl, mert készülök dokihoz menni, és kérek tőle másikat.
64. globus (válaszként erre: 63. - Bartaldora)
2015. okt. 20. 09:09
3 évig szedtem fogamzásgátlót, elhagyása utáni első hónapban teherbe estem.
2015. okt. 19. 20:21

Lehet, hogy hülye kérdés lesz a mostani.

Szerintetek, ha kb. 1 év gátló után kimaradna 1-2 hét gyógyszer nélkül, teherbe eshetek?

2013. nov. 26. 06:22
ha tovább folytatódik, elmegyek dokihoz. mondjuk nem nagyon tudok, csak hétvégén. amúgy a gyógyszert tényleg régóta szedem.
61. youlcsi (válaszként erre: 60. - Bartaldora)
2013. nov. 25. 21:37
lehet, túl régóta szeded a gyógyszert, vagy kihagytál 1-1 szemet... vagy csak szimplán besokallt a szervezeted... de miért nem mész orvoshoz?
2013. nov. 25. 21:19

Nekem egy olyan problémám van, hogy a legutóbbi menzeszem óta már másodszor jött meg a menzeszem. Az első, a rendes, 5 napos volt, a többi kettő ilyen 1-2 napig tartott, úgy, hogy közben szedem a gátlómat. Elképzelhető, hogy letapadt a menzeszkor a cucc valahova, és most az jön ki, vagy valami rendellenesség lehet?

Tud valaki valamit tanácsolni, hogy mi lehet ez?

2010. jan. 5. 22:18
Akkor türelmesnek kell lenned, a remény hal meg utoljára.Tiszta szívemből kívánom ,hogy sikerüljön minden vágyad!
58. youlcsi (válaszként erre: 57. - Lolita63)
2010. jan. 4. 21:52

még nem... amik eddig kellettek vizsgálatok, ő is meg tudta csinálni, és a meddőségiben is első körben ez lenne a gyógyszerezés.

addig ott sem nagyon tudnak semmit csinálni, amíg nincs meg a hormonális háttér... max tömni hormonokkal, de az meg nem a legjobb megoldás nekem.

2010. jan. 4. 21:49
Nem is javasolta a meddőségi vizsgálatot?
56. youlcsi (válaszként erre: 55. - Lolita63)
2010. jan. 4. 21:45

ez nem vélemény kérdése...

itt a kérdés az, hogy tovább lépek-e meddőségi rendelésre, vagy maradok annál, akiben megbízok.

tehát nem lehet mellette menni, csak felfelé, ahonnan már nincs vissza. és mi van, ha olyan orvossal hoz össze a sors, akivel nem vagyok egy hullámhosszon?

ezért döntöttem úgy, hogy maradok, ameddig ő nem javasolja... mert esetleg már nem tud velem mit kezdeni.

2010. jan. 4. 21:42
Nem árt azért a másik orvos véleményét is meghallgatni.Én úgy vagyok vele,ha 2-3 orvos ugyan azt mondja akkor biztos.
54. youlcsi (válaszként erre: 53. - Lolita63)
2010. jan. 4. 21:39
én bízom benne. néha talán túlzottan is... már többen kérdezték, hogy miért nem keresek mást? talán mert az életemet is rábíznám arra az emberre :D
2010. jan. 4. 21:30
Legyél optimista, bízz az orvosodba, biztos meg lesz az eredmény.
52. youlcsi (válaszként erre: 51. - Lolita63)
2010. jan. 4. 21:16

II. típusú diabetesre való gyógyszerrel kezelik, bár nálam nem igazán jön be. most volt az 1. hónapom stimulálással, bár úgy tűnik, nem volt sikeres. de a dokim totál bizakodó :)


ez egyébként genetikus dolog (pont, mint a cukorbetegség), tehát amióta vagyok, ez van... pontosabban amióta menstruálok. csak az embert ugye tiniként nem nézegetik hüvelyi uh-val.

meg persze akkoriban még nem is tudták, hogy metforminnal jól kezelhető.

2010. jan. 4. 19:09

Kapsz gyógyszeres kezelést?

Mióta van ez a problémád és az orvosok mivel biztatnak?

50. youlcsi (válaszként erre: 49. - Lolita63)
2010. jan. 4. 08:35
pcos-es vagyok, azaz nincs peteérésem, nincs spontán vérzésem (de van :) decemberben volt egy... ez mind összesen a tavalyi :)), hormonjaim szinte nincsenek is, vagy túl sok van... szóval nem egyszerű :s
2010. jan. 3. 20:22
Mi a gondod? Szívesen meghallgatom.
48. youlcsi (válaszként erre: 47. - Lolita63)
2010. jan. 3. 19:38
27 vagyok... de a hormonjaim, mint egy rossz klimaxosé :Đ
2010. jan. 2. 19:48

Jó lenne ha a szavaidnak súlya lenne!

Örülnék neki ha a klimax gyötörne és nem más van a háttérben.

Te hány éves vagy? Neked nem volt még ilyen problémád?

46. youlcsi (válaszként erre: 45. - Lolita63)
2010. jan. 2. 19:38

oké... nem fogok az orvossal vitatkozni ;)


de hát ugye nem is ez az alapvető probléma, hanem az össze-vissza vérezgetés... ami meg vsz klimax :s

2010. jan. 2. 19:35
mindig mentem ellenőríztetni,de a doki azt mondta jó helyen van.Ha akarom ,fél perc alatt lekapja.Ekkor mentem el másikhoz,de mikor az is azt mondta maradjon,akkor elfogadtam.Azzal magyarázták,hogy a szervezete nem mindenkiek fogadja be,ha nem okoz problémát,akkor maradjon.
44. youlcsi (válaszként erre: 43. - Lolita63)
2010. jan. 2. 19:16
de 18 éve ugyanaz??? mert oké, hogy spirál... akkor vegye le, és tegyen fel másikat...
2010. jan. 2. 19:11

Szia youlcsi!

Már 3 nőgyógyász is azt javasolta,hogy maradjon a spirál.A változókor küszöbén nem lenne jó ha levennék.Csak elléggé zavar ez a bizonytalanság.

42. youlcsi (válaszként erre: 41. - Lolita63)
2010. jan. 2. 19:04

sztem egész biztos a klimax :s

a spirál miatt meg jó lenne orvoshoz menni, mert ha jól tudom, 5 évente cserélni illenék!!! ha a doki 1 éve azt ott rendben találta, sztem inkább menj máshoz!

2010. jan. 2. 18:57

Sziasztok!

47 éves vagyok,utóbbi időben vérzési problémáim vannak.Már volt az elmúlt évben kimaradásom,de gyógyszerrel meghozta az orvos.Nyáron is volt 1 hónapos kimaradás,de nem mentem orvoshoz,úgy voltam vele vagy megjön, vagy lehet örökre elmarad.Aztán újra jelentkezett,szinte rendszeresen a ciklusom 24 napos volt,de október 23.-óta valami nincs rendben.Ekkor megjött,és novemberben semmi.December 02.-án kezdtem maszatolni és 5 nap után megjött rendesen.A problémám az, hogy azóta is van egy kevés barnás pecsételésem.Volt mikor teljesen elmúlt, de 3 napja megint előjött.Már azt sem tudom mikor kell megjönnie ezek után.Lehet klimax kezdődik?A spirál 18 éve van fent,lehet megunta a banánt.A nőgyógyász 1 éve mindent rendben talált,nem javasolta a spirál levételt.Szerintetek mi van?

40. Lolita63 (válaszként erre: 35. - Lilopacus)
2010. jan. 2. 18:36

Szia lilopacus!

Szerintem felborúlt a hormonháztartásod.Az esemény utáni tabletta "nagyágyú".Nem lesz semmi baj!!

2010. jan. 2. 18:21

kellett volna egy ciklust még várnod, mielőtt elkezded szedni a fog.gátlót.

Ennyi hormon egyszerre eléggé leterhel.

38. fakavava (válaszként erre: 34. - Csutora13)
2010. jan. 2. 18:17
Azok a barnás pettyek a vizsgálatnál illetve a mintavételnél alkalmazott vegyszer. Engem mindig figyelmeztet rá a doki.
37. lilopacus (válaszként erre: 36. - Pmjudit)
2010. jan. 1. 21:36
Köszönöm a választ!:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook