Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az alábbi nőgyógyászati probléma mit takarhat? fórum

Az alábbi nőgyógyászati probléma mit takarhat? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
36. pmjudit (válaszként erre: 35. - Lilopacus)
2010. jan. 1. 21:27
Mindenképpen az orvossal beszéld meg - valószínűleg megzavarták a hormonok a szervezetedet, de megoldást, csak a doki tudja megmondani.
2010. jan. 1. 20:45

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék. A barátommal több,mint fél éve vagyunk együtt, ezért úgy döntöttünk, feliratunk tablettát. Orvosi tanácsra Milligestet váltottam ki. Sajnos azonban mielőtt el kezdhettem volna szedni, történt egy kis baleset az óvszerrel és esemény utánit kellett kiváltanom. A patikában azt mondták, hogy nyugodtan el kezdhetem szedni ettől függetlenül a tablettát. A vérzés első napján bevettem a Milligestet, mégis most már 12 napja megvan, de nagyon kis mennyiségű. A hasam néha még mindig feszül, és valahogy az állaga is más a ,,termékenk". Szerintetek ez a totális felborult hormonháztartásom miatt lehet, vagy forduljak nőgyógyászhoz? A válaszokat előre is köszönöm!

2009. okt. 14. 20:19

Sziasztok!

Tegnap nőgyógyásznál voltam szűrésen,minden oké is volt,de ma barnás pecsétek lettek a fehérneműmön.Lehet ez a vizsgálattól?Valaki tapasztalt már ilyet?Nem először voltam és még soha nem tapasztaltam ilyet.:S

33. youlcsi (válaszként erre: 32. - Katababa84)
2009. szept. 5. 13:41

persze, hogy nem lehet :) de attól még bármi is van, ki kell kezelni. lehet, hogy tényleg csak felborult a normálféóra kicsit. arra meg tökéáletesen jók azok, amiket írtam. próbáld meg, hátha...


egyébként tudom, milyen nehéz a gombától megszabadulni... és még a szerencsések közé sorolhatom magam, mert cca másfél hónap alatt sikerült (előtte pedig kb 7 éve volt 1x)

2009. szept. 5. 13:28

Youlcsi!

Egy dolog, amiben igazán megnyugtattál, hogy későbbiekben ha gyermeket vállalunk (tervezett idő az összehozatalra:december), semmi baja nem lehet ha esetleg van gombám.

31. youlcsi (válaszként erre: 30. - Katababa84)
2009. szept. 5. 12:50
a gyulladás sem görcsöl meg vérzik (ha igen, akkor már rég a kórházban lennél). és a gomba gyulladást okoz.
2009. szept. 5. 12:04
Én a görccsel, meg az erős vérzéssel a gyulladásra gondoltam, nem a gombára. A gombásodás inkább viszketéssel jár...tudtommal.
29. youlcsi (válaszként erre: 24. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 5. 11:13
nem a gomba megy feljebb, hanem egy kezeletlen gyulladás komoly gondokat tud okozni, akár gócként is.
28. youlcsi (válaszként erre: 22. - Katababa84)
2009. szept. 5. 11:12
ez alapján nem hinném, hogy komoly gond lenne. sztem próbálj meg valami normálflóra-regenerálót, pl tejsavas irrigálás, vagy génia92, gynoflor... stb.
27. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 22. - Katababa84)
2009. szept. 5. 07:47
A hüvelyfertőzés se vérzéssel, se görcsökkel nem jár. Honnan szedted? Anélkül pedig, hogy hüvelyfertőzésed lenne, nem lehet kismedencei gyulladásod. (kivéve a clamydiát mert az sokszor semmilyen tünetet nem okoz, az első amit észrevenni hogy nem esel teherbe)
2009. szept. 5. 07:45
legalább nem kell fogamzásgátlóra költenem :)
2009. szept. 5. 07:44
lassan már 4 éve.. most akkor én meddő lettem??
24. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 21. - Youlcsi)
2009. szept. 5. 07:43
a hüvelyben nem. Ezt tedd hozzá! AKkor okoz ha feljebb megy és kismedencei gyulladást csinál. Nekem 3,5 éve van ilyen gyulladásom, de a doki szerint a gomba nem is megy feljebb. Egyszerüen nem hajlamos rá, nem olyan mint pl clamydia. Szóval erről lehetne vitatkozni. Egyébként gyulladás és gyulladás is van különbség. Én pl nem érzem magam baromi gyulladtnak, csak éppen rendszeres alhasi és derékfájdalmaim vannak. Hol folyással hol anélkül.
23. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 22. - Katababa84)
2009. szept. 5. 07:39
Szerintem ez normális. Fehér szinű normálisan a folyás. Én akkor aggódnék, ha átlátszó lesz!
2009. szept. 4. 23:41

Youlcsi!

A probléma csak annyi, hogy fehér krémes folyásom van. Szagra,ha mondhatom úgy is,nincs vele semmi probléma,viszont aki eddig kenetet vett,az is gombára való gyógyszert írt ki,pedig annak viszont nem említettem,hogy eddig arra kezeltek. Lehetséges,hogy természetes,ami számomra természetellenes,hogy jóval több a folyásom,meg nem áttetsző,hanem fehér és krémes állagú,s ez nem egy pozitív dolog.Gyulladás nem hiszem hogy lenne,mert akkor vagy erősen véreznék,vagy erős görcseim lennének.Menzesz előtt 1-2 nappal szoktam minimálisan görcsölni, de jelentéktelen. Egyenlőre viszont herótom van az orvosoktól,meg nincs rá egyenlőre pénzem. Sztk-ba meg nem szeretnék menni,mert ott szinte csak darab számra vesznek, s nem az a céljuk, hogy meg is vizsgálják az embert,és jobban legyen, hanem hasraütés szerűen írkálják a gyógyszereket.

2009. szept. 4. 21:46

Kata!

de most mi is a probléma? mert az, hogy "folyás" elég tág fogalom.

(halkan súgom, hogy ha gomba, akkor az nem magzatkárosító, tehát a babának baja nem lehet... ha összejön... mert hogy a tartós gyulladás viszont akár meddőséget is okozhat)

2009. szept. 4. 19:00

Sziasztok!

Végre találtam egy olyan fórumot, ahol végre megoszthatom problémámat, illetve tapasztalom az írásaitpkból, hogy nem csak én küszködök némi gondokkal.Nos, nálam a problémák javában 2008. novemberében kezdődtek, s mind a mai napig tartanak. Kicsit hosszadalmas lesz ezt leírnom, de remélem elnézitek nekem. November elején páromnál mutatkoztak "érdekes" dolgok. Kipirosodott valamitől a nemiszerve. Elment dokihoz, aki szemrevételezés alapján megállapította, hogy gomba. Lelet is készült róla érdekes mód. Én fogtam magam, elmentem az sztk-ba,s megmutattam azt a leletet a dokinak,s ő vizsgálat nélkül kiírt holmi kúpot, meg tablettát. Persze semmit nem ért a hatásuk, nekem erősebb lett a folyásom. Elmentem másik dokihoz is, aki egy másik fajta marhaságot írt ki.Már az 5. dokinál jártam,aki megmondta a frankót: kiirtották az immunrendszerem a sok baromsággal.Ő elküldött egy 6. orvoshoz,aki végre kenetet is vett,és megállapította,hogy nincs gombám,nincs semmi olyan fertőzésem,ami miatt lenne ez a folyásom.De azért elkérte az X össszeget és írt ki ő is valami hülyeséget. A 7. orvos vett tőlem kenetet rákszűrésre 1 hét múlva,ami persze p2-es lett. Ő is kiírt egy gyógyszert (Diflucan-t). Még mindig semmi.Voltam 8. orvosnál, ő sem tudott mit csinálni, minthogy már a 1000. féle gyógyszert kiírni. A 9. doki azt mondta, hogy tök fölös volt az eddigi gyógyszereket kiírni. Ő kiírt Zanocint. Hatott...2-3 hétig. S most ott vagyok, ahol eddig voltam. Fogamzásgátlót nem szedek,sosem szedtem. Babát szeretnénk párommal,de amíg ez a probléma fenn áll,nem merünk belefogni,nehogy valami baja legyen a kicsinek. Ha valaki tud valami jó dolgot ajánlani,szívesen fogadom! Előre is köszönöm!

19. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 17. - Strucy)
2009. szept. 4. 18:18
feketés trutyi szerintem nem gomba. AZ fehéres-sárgás trutyi. Egyébként a tamponnal én is csak megjártam, nekem folyamatosan szöszölt az alja mikor a védőfóliát levettem. az alja bomlott szét. Nem hiszem hogy egészséges ilyesmit betenni a hüvelybe. Miért lehet? Nem ér semmit a silc touch boritás...
18. youlcsi (válaszként erre: 17. - Strucy)
2009. szept. 4. 17:48
ha megmaradt a folyás, azért menj el dokihoz a biztonság kedvéért (hallottak/láttak ők már ennél 1000x cifrább sztorikat is).
17. Strucy
2009. szept. 4. 15:05
Sziasztok!Történt velem egy eléggé gázos dolog.aug 15-21-ig volt meg a menszeszem kb, és használtam tampont is mint máskor.Azóta volt egy kis folyásom,de olyan fehérfolyás szerű volt,nem is viszkettem, így semmi rosszra nem gondoltam.De tegnap este egy mozdulatomnál éreztem, hogy valami megszúrt a hüvelyemben.A tampon védőfóliájának a felső darabkája maradt bennem.Úgy látszik nem vettem észre, hogy azt nem szedtem le, vagy én nem is tudom.ilyen még nem történt velem...És azt hiszem gombás fertőzést kaptam,mert kis feketés trutyi volt a fólia belsejében.Viszont nem viszketek és semmi panaszom.Nem tudom, hogy kéne e valamit tennem, vagy csak ha valami problémám adódik.Segítsetek légyszi!
16. youlcsi (válaszként erre: 15. - K.né)
2009. jún. 14. 20:03
pcos-ben nem a klasszikus értelemben vett ciszták vannak. itt kvázi arról van szó, hogy a peteérés nem fejeződik be, nincs tüszőrepedés, és ezek a meg nem érett tüszők maradnak vissza cisztaként. szóval ezek nem nőnek, nem változnak, csak vannak. a petefészek falának megvastagodását okozhatják/okozzák (ezért szokták is műteni, lényegében bemetszeni a petefészek falát több helyen, hogy ki tudjanak majd szabadulni... de nem ez, hanem a METFORMIN a megoldás!!!)
15. K.né (válaszként erre: 14. - Youlcsi)
2009. jún. 14. 17:50
Azért kérdeztem a rosszindulatú elváltozást, mert visszatértek a cisztái. Abból nem lehet?
2009. jún. 14. 16:50
jaj, bocsánat, elírtam... "rosszindulatú elváltozás nem gyakori"... helyett nem is hallottam még róla, hogy lett volna. mivel elsősorban belgyógyászati, metabolikus jellegű probléma.
13. youlcsi (válaszként erre: 12. - K.né)
2009. jún. 14. 16:46

a pcos nem tragédia.


rosszindulatú elváltozás nem gyakori, de ha nem figyel magára, könnyen lehet belőle évek múlva II. tipusú diabetes.


gyerek lehet. többeknek sikerült. tesómnak is. nekem sajnos nem, de ennek az oka, hogy nem tudom szedni a gyógyszert.

egyetlen gyógyszere van, ha babát akar: METFORMIN. hogy ezt felírják, terheléses INZULIN vizsgálatot kell csináltatni (ua, mint a cukorterhelés, de az insulint is nézik), legaább 3pontosat, de jobb az 5.

12. K.né
2009. jún. 13. 15:37
Még nem biztos, de úgy néz ki PCOS. :-( Mennyi az esély a gyermekre? És gyakori a rosszindulatú elváltozás?
11. 1247d35ab8 (válaszként erre: 10. - K.né)
2009. jún. 6. 11:40

Majd a cytológiai eredményből kiderül.

Nem érdemes parázni, sokszor nagyobb a füstje, mint a lángja ezeknek a dolgoknak.

P3- tól felfelé kell jobban odafigyelni.

10. K.né
2009. jún. 6. 11:25
Értem. Tegnap volt nőgyógyásznál, ő is azt mondta, hogy talán hormonok vagy pajzsmirigy. De egyértelmű, megnyugtató dolgot nem mondott.
2009. jún. 6. 10:01
Ja és a hízás is a hormonokra utal...
2009. jún. 6. 10:00
Jó lenne ha megnézné egy orvos a hormonjait.Mert szerintem nagyon nincs rendjén valami!Esetleg pajzsmirigy alulműködés jöhet szóba.Vagy petefészek cisztája van.Sok lehetséges dolog van, szerintem sürgősen keressen fel egy jó dokit!
2009. jún. 6. 09:08

Igen, nekem sem volt fájdalmam.

Egy kolposkopia vizsgálat alkalmával derült ki, hogy reaktív sejtelváltozásokkal járó gyulladásom van.

Meg méh-és petefészek cisztáim.

És nálam is sokszor elmarad a vérzés.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook