Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Autós ülés fórum

Autós ülés (beszélgetős fórum)


16. Timo25 (válaszként erre: 15. - Bri*)
2010. okt. 23. 14:45

De jó :) Azt hittem, hogy ott nem lehet. A Brendon ahová mi járunk, ott csak csajok vannak a boltban, kíváncsi leszek, hogy ők segítenek-e majd beszerelni. A múltkor Avent-es cumisüvegről kérdeztem tőlük vmit és nem tudták rá a választ :)Azt mondták,hogy ők nem értenek ehhez :)


Most már így értem,hogy mire gondoltál. Megnézzük, hogy melyik ülés lesz a legjobb és akkor azt vesszük meg.

Köszönöm a sok segítséget :)

15. Bri* (válaszként erre: 14. - Timo25)
2010. okt. 22. 14:29

Ki lehet vinni a Brendonból az ülés, sőt még beszerelni is segítenek. Nekem az is nagyon fontos volt anno, hogy dönthető legyen és a fejét jól tartsa.

A stabil babánál nem arra gondoltam, hogy stabilan üljön, hanem, hogy mérete szerint jó legyen az ülésbe. Egy picike gyerek lötyög egy nagy ülésben, szinte belecsuklik.

14. Timo25 (válaszként erre: 13. - Sajert)
2010. okt. 21. 21:26

Szia !


Köszönöm Neked is a jó tanácsot :)


Nem tudom, hogy a Brendonban lehet-e ilyet, de megkérdezzük :)


A lányomnak is eléggé lelóg a lába már a hordozóról , így ez nem biztonságos már. Pedig nem egy nagy növésű kislány.

A hordozóra rá van írva,hogy 11 kg-ig használható, hát szép is lenne , csak hosszban meg nem jó. Egyébként az én lányom is állandóan üvölt benne, látszik, hogy már kényelmetlen neki.

13. sajert (válaszként erre: 12. - Timo25)
2010. okt. 21. 21:11

A fiam 9 hós korától volt a 9 kg-os autósülésben. A hordozóból úgy kilógott már a lába, hogy az ülésen kunkorodott fölfele. A feje meg felül lógott ki. Ja, és állandóan üvöltött benne.


Amit a lenti hozzászólásokból kimaradt, hogy az autóba is ki kell próbálni!!! Mi kivittük a boltból (nem a Brendon volt, ott nem tudom, hogy ki lehet-e vinni) az egyik eladóval együtt, aki bekötötte az autóba az ülést, majd beletettük a gyereket :-)). Besafe ülés, 25 kg-ig jó, de még épphogy jó (13 kg-os a fiam, 98 cm, nincs még három éves :-)). Jövő nyárig jó lenne vele kihúzni. Ez is dönthető, és irtó nehéz :-).

12. Timo25 (válaszként erre: 11. - Bri*)
2010. okt. 21. 20:58

Szia !


Azt hogy érted,hogy stabil baba kell a 9 kg-tól ülésekhez ?


Arra gondolsz,hogy stabilan üljön a baba ?


Csak azért kérdezem , mert nem tudom hogy erre gondoltál-e.


A lányom már stabilan ül elég régóta, magától segítség nélkül ül fel.Sőt már 2 hónapja áll is,egész nap :))))))


Így szerinted a 9 kg-tól kezdődő ülések már jó lenne neki ?

11. Bri* (válaszként erre: 10. - Timo25)
2010. okt. 20. 16:49

Mi Concord Ultimaxot vettünk. Szóba került még a Bébé Confort is, mert az állítható szélességű, de a Concord épp kuponos akciós volt. Nagyon stabil, meg vagyunk vele elégedve. A kocsiban fixen áll.


Egyébként ilyen pici gyereknek semmiképpen nem ajánlom a 9 kg-től szóló üléseket. Ahhoz már stabil baba kell.

A fiamnak a Concordot a babahordozó után vettük. Kényelmes, dönthető. Most két éves és még bővel elfér benne.

10. Timo25 (válaszként erre: 9. - Bri*)
2010. okt. 20. 11:38

Szia !


Neked is köszönöm a segítséget ! :)


Nem is jutott eszembe, hogy az ülés súlya is fontos szempont lehet.De most már ezt is számításba veszem :)


Ti milyen ülést vettetek a Brendonban ? Mi is oda megyünk.


Egyébként a lányom egy hét múlva 10 hónapos lesz, a hordozó már kicsi neki. Lelóg róla a lába. Én úgy olvastam valahol,hogy ha a lába lelóg, akkor már az nem biztonságos.

9. Bri*
2010. okt. 20. 08:30

Nagyon nézd meg, hogy milyen az ülés szerkezete. Vannak nagyon designos ülések, de ha megemeled, könnyű, nincs benne merevítés. Amelyik ülés nehéz, abban megvan az anyag is. Ne sajnálj több pénzt adni egy gyerekülésért, hiszen a legnagyobb kincsedet ülteted bele.

A 25 kg-ig jó üléseket elvileg 4 éves korig lehet használni.

Bele kell próbálni a gyereket, ne lötyögjön az ülésben, stabilan tartsta, de ne legyen kényelmetlen. Olyan üzletet válassz, ahol az eladó ért is az üléshez, el tudja magyarázni a funkciókat és hogy hogyan kell bekötni (ez sem egyszerű, főleg, ha stabil ülést akarsz). Mi ezért választottuk a Brendon-t, mert ott minőség és segítség is volt.

Egyébként mennyi idős a gyerek?

A 9-36 kg-os kategóira becsapás, mert bizonyos kg után csak ülésmagasítként használható. Egyébként meg az hogy mindenkinek jó, kicsit furcsa nem? Te sem tudsz olyan pulcsit venni, ami 36-os mérettől 42-ig jó. :)

2010. okt. 19. 11:42

Még annyit kérdeznék, hogy kb hány éves korig lehet használni a 9-25 illetve 0-25 kg-os üléseket ?


Tudom,hogy változó, de kb meddig jó ? Tudom a kg-ot kell figyelembe venni, nem a kort.

7. Timo25 (válaszként erre: 6. - Violamama)
2010. okt. 19. 11:33

Szia!


Neked is köszönöm a segítséget :)


Úgy látom, hogy szerintetek a 0-25 vagy 9-25 kg-ig használható ülések a megfelelőek.


Én megbízom Bennetek :)


Először én is ezeket a kategóriákat néztem, de a férjem mondta, hogy talán megpróbálhatnánk a 9-36 kg-os kategóriát.


Biztos,hogy a leányzónk dönti el, ami jó lesz neki, az nekünk is megfelel, a lényeg, hogy biztonságban legyen és jól érezze magát benne :)

6. violamama (válaszként erre: 1. - Timo25)
2010. okt. 19. 11:24

Szia!


Én is a dönthetőt ajánlom és azt hogy ültesd bele a gyerkőcöt. Nekünk volt olyan amiből egyből kiugrott, de mi espiro optimát vettünk és már abban akart hazajönni, ki se akart szállni. Azóta is imádja és sajnos tudjuk biztonságos is.

5. Timo25 (válaszként erre: 4. - 48bf8c027e)
2010. okt. 19. 11:18

Szia!


Köszönöm a jó tanácsot :)


Mi is így terveztük, jövőhónap 24.-én megyünk a Bren...-ba , úgy gondoltuk, hogy beleültetjük és ha a Csajosnak megfelel, akkor meg is vesszük.

4. 48bf8c027e (válaszként erre: 1. - Timo25)
2010. okt. 19. 11:13

Szia!

Egy jó tanács ezzel kapcsolatban: Gyerekkel menjél megvenni az ülést és a boltban ültesd is bele mert ha nem tetszik neki akkor csak folyamatos kinlódás lenne vele az utazás.

És csak azt az ülést szabad megvenni amiben ő jól érzi magát.

Biztonságilag szinte mindegyik egyforma.

2010. okt. 19. 11:08

Szia !


Megnéztem és egészen jónak tűnik :)


Mi sokat vagyunk úton, ezért fontosnak tartom, hogy a lányomnak kényelmes legyen az ülése :)


Megmutatom a férjemnek is, hogy mit szól hozzá :)


Köszönöm a segítséget :)

2010. okt. 19. 10:56

Szia!


Az én lányom ezt a fajtát egyáltalán nem szerette. Mi ezt a dönthetőset vettük: valami ilyesmit: [link]

Ezt imádja! Hosszú úton is kényelmes, tud benne szunyókálni, stb.

És mire 25 kg lesz, addigra elég lesz a magasító is... :D

De nyilván mindenkinek mások az igényei.

2010. okt. 19. 10:51

Most szeretnénk venni a lányunknak autós ülést, mert a hordozót kinőtte.


Ezt a kettőt néztük ki.



[link]



[link]



Valakinek van tapasztalata valamelyik üléssel kapcsolatban ?


Melyiket választanátok ?



Előre is köszönöm a válaszokat :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook