Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen autósülés vált be nektek? fórum

Milyen autósülés vált be nektek? (tudásbázis kérdés)


23. costarika (válaszként erre: 21. - 1eb84e4bad)
2010. okt. 13. 15:39

A Römer is esélyes volt, de a bekötése miatt esett ki a sorból. Mert itt az ülés keret része van bekötve és újabban inkább azt ajánlják, hogy az ülés legyen.

Szerettem volna menetiránynak háttal ültetni még a gyereket, mert így a legbiztonságosabb utazni és egyedül a BeSafe Combit lehet 18kg-ig így kötni, mert a Concord is csak 10kg-ig köthető. Viszont emiatt a kis apróság miatt duplája lett volna az ára. Meg mi van, ha esetleg hányós lesz a gyerek? A Maxi Cosi meg nem tetszett. A színe sem volt az igazi.

Szóval nehéz döntés volt, de meghoztuk. A következő Concord lesz, az unokatesótól kapjuk 2 éves és nagyon megkímélt, mert alig használják(talán évi 20 alkalommal).

Köszönöm a tanácsokat mindenkinek:) Szép napot nektek!

22. sajert (válaszként erre: 20. - Homern)
2010. okt. 12. 22:48

A fiamnak is Besafe autósülése van :-)).


Nekünk azt mondták, hogy azok a patentok a napellenzőnek van, amit már nem lehet hozzá kapni, pedig még a mo-i forgalmazót is felhívtam annó. A mienk 2 éve van meg, és lassan kinövi (9-15kg-os), mert a feje már kilóg belőle.

A huzatot nehéz visszarakni rá, elég sűrűn mosom, mert mostanában a fiam "rászokott" arra, hogyha megáll az autó, akkor rókázik... Most már raktam be hánytálat, csak épp van mikor előzmény nélkül jön.

2010. okt. 12. 20:41
mi most Römer Kid-et vettünk a nagynak, és Römer King plus lesz a picié.
20. homern (válaszként erre: 19. - Costarika)
2010. okt. 12. 20:04

Szerintem jó választás volt :)

Amikor még újdonság volt a fiam se akart kiszállni,most már nagy fejtörést okoz hogy tartsam benne :D

(nektek nem mondták mire valók körben a patentok ?kívül a fejrésznél.. mi vettünk hozzá védőhuzatot,de ahhoz nem kell)

2010. okt. 12. 18:54
Besafe lett végül. Combi volt a terv, de Izi Comfort x3 lett. Nagyon szuper, a kislányunk ki sem akart belőle szállni:)
2010. szept. 12. 09:43
A BeSafe is nagyon biztonságos, most néztem utána. Meg az ára is elfogadható. A Chicco meg...láttam egy törésteszt videót róla és szinte sokkot kaptam. Kiszakadt belőle a kis bábu övestől. Bár férjem szerint ezt a "kis hibát" azóta biztos javították, az idei törésteszt eredmények nem ezt igazolják. Ennél még a Nania is jobb sokkal.
2010. szept. 11. 22:22
Nekünk a Concordot már a második gyerekünk használja - elégedettek vagyunk vele.
16. homern
2010. szept. 11. 22:15

Szia!

Mi nemrég váltottunk hordozóról 9-18-as gyerekülésre.A BeSafe Izi Comfort x3-ra esett a választásunk.Van benne szűkítő,ami később kivehető,jól tartja a kicsi fejét,több fokozatban,egy kézzel,nagyon könnyen dönthető.Mi már úgy mentünk a boltba,hogy tudtam,ezt fogom megvenni,de azért előtte megkérdeztem az eladót is,mit ajánl.Ő is ezt mondta rögtön :)

Eddig úgy néz ki beválik.Attól féltem a legjobban,hogy nem fog tudni aludni benne a kisfiam,de megmutatta,hogy ez sem gond neki :)

15. mreich (válaszként erre: 11. - 1eb84e4bad)
2010. szept. 11. 22:02

Az ultimaxot bekötheted háttal is és akkor teljesen olyan, mint a hordozó, csak persze nagyobb, fekszik benne a baba. Ha meg előre néz, akkor is döntheted, persze nem annyira, mint háttal. Ki kell próbálni :-)


Szerintem nem szűk, mindkét fiam elérte a 10 kilót fél éves korára, ezért is kellett lecserélnünk a hordozót. És a nagyobbik, mint már írtam, majdnem 5 éves koráig használta, sőt egyszer 6 évesen is, amikor a nagyszülőkkel ment nyaralni :-)


Concordból van még egy lift evónk is (15-36 kg), az is bőven jó még, de persze még csak 6 éves a nagyfiam, nem tudom, mi lesz később, 36 kilónál. Ezért is gyanúsak nekem a 9-36 kilós ülések. Elképzelni nem tudom, hogy jó ugyanaz az ülés egy félévesnek, meg egy 12 évesnek. De persze nem is nagyon próbáltunk olyat.

2010. szept. 11. 14:52
Megnéztem képen és tetszik, amint lehet, ezt is megnézem élőben. PC utazóágyunk van és nagyon bevált, szeret benne lenni és járóka helyett is használjuk.
13. Nikyci
2010. szept. 11. 14:12
Nekem a Pierre Cardin PS288 vált be mind a két fiamnak az van.Az ára is jo és dönteni is jol lehet.Most is bécsbe vagyunk és végig aludták az utat.A nagy 4éves lesz és még kényelmesen elfér bene.
2010. szept. 11. 09:16

Köszönöm a tanácsokat. Mi is bele fogjuk próbálni a gyereket, de mivel tervezünk babát is és gyakran utazunk nagyobb távokat, jobb lenne újat és biztonságosat venni.

A Chiccoról senkinek nincs tapasztalata?

2010. szept. 11. 08:43

Neknk Römer King van, ez 9-18kg-os. Most a második bébi hamar kinövi a hordozóját, és neki kéne valamilyen ülés, vagy ő átül a Römerbe, és a nővére kap egy másikat.

A Concord Ultimax mennyire dönthető? Nem kicsi, szűk? Mi próbáltunk anno Concordot, de az picinek bizonyult.


Nekem számít a törésteszt eredménye, és nem vennék sem Naniat, sem Gracot. De ízlések és pofonok.

2010. szept. 11. 08:38

szia,

naniát vettünk most 1 hónapja és tök jó, 10ezer volt, járt hozzá ülésmagasító is majd a későbbiekre...szóval abszolút szuper áron szuper minőség...egyik nap azóta volt hogy egy idióta bevágott elénk, iszonyú nagyot fékeztünk, én majdnem lefejeltem a műszerfalat pedig be voltam kötve...neki nem lett semmi baja, csak megijedt hogy hirtelen előrerántódott:)))de olyan széles a vállánál az a bigyó hogy teljesen védte:)

sok sikert

2010. szept. 11. 08:20

Én is a Concord Ultimaxra szavazok!


Most még háttal utazik benne a kisfiunk ( 10 hónapos, a hordozó már kicsi, de jobb még neki a fekvő helyzet ), nemsokára viszont már megfordítjuk, és akkor ülni fog benne. Nehéz ez az átmeneti időszak, ezért is vettük meg anno ezt az ülést a nagyobbiknak. 4, majdnem 5 éves koráig használni tudtuk neki!


Drága, de megéri szerintem, főlegha több baba is használja majd.

2010. szept. 11. 07:52

Nekünk az első után Nania volt (nagyon szerettem, és kb. 18000 Ft volt), majd graco-t vettünk (az is bevált, az 15000 Ft), most a kisebbnek concord van (9-36 kg-ig, 38000 Ft volt)-no ez már némi csalódás, nem lehet annyira hátradönteni, amennyire a naniát, és a huzatát is macerás levenni. Az én fiam hányós időnként a kocsiban, ezért elég kellemetlen, az útszélén szétkapni az ülést. Remélem hamar kinövi ezt a tulajdonságát, mert mi gyakran utazunk több száz kilométereket.

Én nem költenék 70 ezreket egy gyerekülésr-hacsak nem olyat amit már többet nem kell lecserélni, vannak olcsóbbak és jobbak.

Egyet értek az előttem szólókkal, gyerekkel próbáljátok ki.

2010. szept. 11. 07:29
Én a Concordra akkor találtam rá, mikor a legnagyobb ülést vettük (15 kg-tól) és nagyon-nagyon elégedett vagyok vele. Ha most vennék kisebb méretűt még, biztos, hogy ezt a márkát választanám.
2010. szept. 11. 07:24
a teszveszen nézz szét ha venni akarsz jó áron gyerekülést, előtte persze azért nézz szét bababoltokban, hogy milyen fajta lenne jó a gyereknek
5. Diandra (válaszként erre: 4. - Costarika)
2010. szept. 11. 01:35

70be belefér :-)


[link]


és bocs elírtam 0-18 kg! éppen a vízszintesbe fektetés miatt mehet 0tól. ja és ha rám hallgatsz csak úgy veszel autósülést, hogy viszed a babádat és belepróbálod!

2010. szept. 11. 01:27
Ez nekem is nagyon tetszene, csak ugye az ára...de azt beszéltük a férjemmel, hogy max. 70 ezret szánnánk rá.
3. Diandra (válaszként erre: 2. - Costarika)
2010. szept. 11. 01:17
concord ultimax 2009 9-18kg. csúcs jó. mi is többek között azért ezt választottuk, mert nem ül benne a kicsi, hanem szinte vízszintesen fekszik. azaz a mienkmár szépen ül benne azóta :-) imádjuk!
2010. szept. 11. 01:12
Kislányom kinövi pár héten belül a hordozót és teljesen tanácstalanok vagyunk, milyen gyerekülést vegyünk az autóba. Családban van egy Chicco key 1+, de nem tudjuk megvegyük-e, mert nem olvastam még róla tapasztalatokat. Egy bababoltos kényelmi szempontból inkább a Concord ülést ajánlotta helyette, mert abban nem teljesen derékszögben ül a gyerek, hanem van egy plusz rész a popsinál. A hordozónkban is van ilyen rész és talán jobb lehet ez a gerincének.
2010. szept. 11. 01:06
Milyen autósülés vált be nektek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook