Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha a gyerek kimászik az autós ülésből..... fórum

Ha a gyerek kimászik az autós ülésből..... (beszélgetős fórum)


1 2
38. russodebby (válaszként erre: 37. - A26b2a1b7e)
2010. júl. 3. 16:24
nálunk ha hisztizik,akkor berakom a "hiszti sarokba" és csak akkor jöhet el onnan,ha abbahagyta. Szokott próbálkozni,hogy még hisztizik és el kezd eljönni,akkor vissza küldöm. Ez nagyjából be szokott válni.
37. a26b2a1b7e (válaszként erre: 29. - Russodebby)
2010. júl. 3. 16:02

A hisztinél nálam az válik be leginkább, ha nem figyelek rá. Ha pl. azt mondom: "mit látok, valaki nagyon csúnyán hisztizik, én inkább oda sem nézek, látni sem bírom az ilyesmit", és direkt elfordítom a fejem, elmegyek onnan, és nem törődök vele, amíg abba nem hagyja. Ha abbahagyta, akkor odamegyek, és megölelgetem, megpuszilgatom, és mondom Neki: "De ügyes vagy! Ilyen hamar sikerült megnyugodnod? Nagy puszit adok Neked!".

Pl. amikor nemrég a szüleimnél voltunk, és ott kezdett volna hisztizni, akkor az ölembe ültettem, és megkérdeztem Tőle: "Szeretnél egy kicsit nyafikázni a másik szobában, vagy inkább játszanál itt velünk?", mire meg is mondta: "A másik szobában szeretnék nyafikázni", akkor szépen átkísértem, leültettem az ágyra, ott egyből elkezdett hisztizni, nyafizni, én pedig mondtam Neki, hogy ha megnyugodott, akkor várom egy puszira, és utána játszunk valamit.

5-10 percig nyafizott, majd szépen átjött a másik szobába, odabújt hozzám, adtam Neki puszit, és hozta is az autóját, hogy játsszunk.


Persze van, amikor nem megy ilyen "egyszerűen"...

36. 6c5f346e46 (válaszként erre: 8. - Alexa77)
2010. júl. 3. 15:58
ijeszd meg a rendőr bácsival,attól félnek a gyerekek...
35. Alexa77 (válaszként erre: 15. - Lipiani)
2010. júl. 3. 15:52
Köszi, ez jó ötlet, egy próbát megér! :-)
34. Lipiani (válaszként erre: 33. - Russodebby)
2010. júl. 3. 15:17
De ha a mostanit is nehéz szétszedni(és Dani így is megoldja.:D)akkor azt is ki tudja majd csatolni...Bár ne így legyen! :)
33. russodebby (válaszként erre: 32. - Lipiani)
2010. júl. 3. 15:10

Gyorskötözőre gondoltam,de ha esetleg baj van (ne legyen!!!) akkor nem tudom pillanatok alatt kikapni a kocsiból.

Most néztem egy gyerekülést,lehet lecserélem ezt ami van.

(küld el nekem is a blog címedet!!!)

32. Lipiani (válaszként erre: 31. - Russodebby)
2010. júl. 3. 15:05
Ha sehogy másképp nem megy,akkor próbáld meg valamivel még pluszban átkötözni...mármint magát a csatot....mondjuk valami kis felsőjével,amit már kinőtt próbálj erős csomót kötni rá,hogy ne férjen a csathoz.Lehet hogy azt is szét fogja kötözni,de az is idő...Ha eszembe jut valami jobb majd írok.:))
31. russodebby (válaszként erre: 30. - Lipiani)
2010. júl. 3. 14:59
Ez a baj,hogy 90%-ban csak ketten megyünk. Megpróbálom a plüssös verziót.
30. Lipiani (válaszként erre: 29. - Russodebby)
2010. júl. 3. 14:56

Akkor próbáld meg csak úgy az övvel bekötni a kedven állatkát...

Meg ülj oda mellé és játszatok csip-csip-csókát,kerekecske-gombocskát,meg olyan játékokat ami lefoglalja a kezét,és eltereli a figyelmét is.

Persze ez is csak akkor megoldható ha hárman utaztok és apa vezet,na meg persze ha Danit lekötik az efféle játékok.

2010. júl. 3. 14:53

A bébi hordozó az a nagymamámnál van Pécsen. :(

Az a baj,hogy nagyon akaratos és amit a fejébe vesz,azt meg is csinálja,csak ha el nem viszem onnan. Meg behisztizik és veri a fejét a falba,földbe.

Konnektorozásnál is milliószor elmagyaráztam neki,hogy miért nem szabad,addig nem is nyúlt hozzá amíg ott voltma mellette,de mihelyt hátat fordítottam.... Ott a figyelem elterelés vált be. De az autóban az sem használ.

28. Lipiani (válaszként erre: 26. - A26b2a1b7e)
2010. júl. 3. 14:51

Igen ez nálunk is így van!

Mondjuk nem azt mondom neki,hogy: Ne menj bele a pocsolyába.

Helyette inkább olyat,hogy: Kerüljük ki a pocsolyát,mert butaság belemenni és akkor vizes lesz a lábunk.

Meg ilyesmi.Kicsit nehéz előre gondolkozni,aztán beszélni,de bele lehet jönni.:))

27. a26b2a1b7e (válaszként erre: 25. - Lipiani)
2010. júl. 3. 14:48
Ez jó ötlet!
26. a26b2a1b7e (válaszként erre: 23. - Russodebby)
2010. júl. 3. 14:48

A "nem szabad", az olykor kevés... más esetekben mivel tudod rábírni arra, hogy bizonyos dolgokat ne tegyen meg, amit te nem szeretnél?


Én azt tapasztaltam, hogy minél kevesebb "nem", és annál inkább szót fogad... azért vannak nálunk mondókák, meg dalocskák, meg tanmesék mindenre...


De nem mindenkinél ugyanaz a nevelési módszer válik be. Azért kérdezem, hogy máskor mivel tudod meggyőzni?

25. Lipiani (válaszként erre: 23. - Russodebby)
2010. júl. 3. 14:47

Ne add fel!Nagyon sokszor el kell mondani,lehet százszor,vagy ezerszer,de meg kell vele értetni,mert ez nagyon veszélyes dolog!!

Esetleg...megvan még a bébihordozótok?? Mert akkor kitalálhatsz egy olyat,hogy valami nagyobbacska plüssállatkát beleültettek és utazzon Ő is veletek és elmagyaráznád Daninak,hogy a plüssállatka is be van kötve,mert így van biztonságban,és hátha motiválná egy kicsit...

24. a26b2a1b7e (válaszként erre: 14. - Kevian)
2010. júl. 3. 14:45
Értem. Akkor nem jól gondoltam. Mondjuk nekünk csak február óta van autónk, és kisebb gyerekülést nem is próbáltunk, úgyhogy arról nincs tapasztalatom, hogy milyen a csatjuk...
2010. júl. 3. 14:44
Próbálom magyarázni neki,hogy nem szabad,de nem érdekli(vagy nem fogja fel?). Telefonomat is a kezébe adtam,de még így is kimászott belőle. :(
22. a26b2a1b7e (válaszként erre: 18. - Lipiani)
2010. júl. 3. 14:44
Ilyesmi igen... sok magyarázás kell sztem. is.
21. a26b2a1b7e (válaszként erre: 11. - Szoszilvi81)
2010. júl. 3. 14:41

Én is ezt tudnám csak mondani, hogy valahogy el kell magyarázni, valamiképpen motiválni kell, hogy ezt ne tegye.

Nálunk a kis mondókák, dalocskák, és tanmesék elég jól be szoktak válni többnyire... ki szoktam találni ilyenkor valami mondókát, vagy dalocskát az adott helyzetre... ezt szereti... vagy egy mesét... pl. hogy mondjuk a biztonsági öv nagyon fél az utazásoktól, és akkor érzi magát jól, ha átölelhet minket. És, ha kikapcsoljuk utazás közben, akkor a biztonsági öv szomorú lesz. Azt nem akarhatjuk, hogy szegény biztonsági öv szomorú legyen.... én ilyenekkel szoktam próbálkozni hasonló helyzetekben...

Vagy, ha mód van rá, akkor esetleg érdemes lehet félreállni az autóval, és megmondani, hogy addig nem tudtok tovább indulni, amíg a biztonsági öv nincs bekapcsolva...

Nem tudom, hogy nálatok egyébként milyen módszerek válnak be ilyen esetekben...

20. szoszilvi81 (válaszként erre: 19. - Kevian)
2010. júl. 3. 14:40
Ez így van :P
19. kevian (válaszként erre: 17. - Szoszilvi81)
2010. júl. 3. 14:39
Ők mindenhova bebújnak és mindenhonnan kibújnak. :D
18. Lipiani (válaszként erre: 16. - Russodebby)
2010. júl. 3. 14:39

Szerintem csak rengeteg magyarázással tudod elérni!Tudatosítani kell a pici fejében,hogy anya és apa is beköti magát,mert úgy biztonságos!Mi Beninek elmagyaráztuk,hogy a rendőrbácsi megbüntet és muszáj bekapcsolni.Persze van hogy még kibújik belőle,de már nem minden alkalommal.

Ja és nem az ülésünkkel van baj,mert a barátnőm kisfia üléséből is kibújik,pedig az már típusú.

17. szoszilvi81 (válaszként erre: 9. - A26b2a1b7e)
2010. júl. 3. 14:38
A nagyfiamnak olyan a gyerekülése, de van olyan aminek van saját biztonsági öve. Az ülést a kocsiével rögzítem, de a gyereket a biztonságiülés övével kell bekötni. Gondolkodtam már rajta, hogy lecserélem a kicsiét is olyanra mint a nagyé, de abból is kihúzza a kezét.
16. russodebby (válaszként erre: 14. - Kevian)
2010. júl. 3. 14:36
Így van. Az ülését.
15. Lipiani (válaszként erre: 8. - Alexa77)
2010. júl. 3. 14:36

Ugyanezt csinálja az én kisfiam is!

Nálunk a megoldás ott van,hogy mell magasságában valamivel össze kell fogatni az öveket,így nem tud kimászni.Próbáljátok ki!

14. kevian (válaszként erre: 9. - A26b2a1b7e)
2010. júl. 3. 14:36

Nagyon is függ az üléstől..szerintem.

A fórum nyitójának gyermeke is az ülés csatját kapcsolja ki, nem az autóét, ha jól értem.

2010. júl. 3. 14:36
Én nagyon nehezen tudom kinyitni a bizti övet,de ő egy pillanat alatt. Állandóan használjuk a biztonsági övet,addig el sem indulok,amíg mindenki be nem köti magát.
12. a26b2a1b7e (válaszként erre: 7. - Sylvia81)
2010. júl. 3. 14:35
Nem hiszem... nálunk biztos nem lát rossz példát, mert autót sem régóta lát... csak pár hónapja van. Egyszerűen csak a kicsik kreatívak, és mindent megpróbálnak.
2010. júl. 3. 14:35

Nálunk is probléma 3 éves, kihúzza a kezét a gyerekülés pántjai közül, de amikor nem fogad szót, meghúzom neki feszesre, és az kényelmetlen neki :P Olyankor elmondom ha nem akarja ezt, akkor tartsa bent a kezét, egy darabig hat.

A mienknek nagyon erős a gombja, ő nem tudja sőt még a 7,5 éves bátyja se bírja kinyitni.

Ha megteheted cseréld le egy olyanra amit nem tud kinyitni. Vagy pedig szép szóval elmagyarázni, vagy akár csúnyán- de meg kell értenie hogy ez fontos.

10. kevian (válaszként erre: 8. - Alexa77)
2010. júl. 3. 14:34
Az én kisfiam a babakocsiban csinálja ugyan ezt.
9. a26b2a1b7e (válaszként erre: 4. - Kevian)
2010. júl. 3. 14:33
A mienket is ki bírja nyitni a három éves kisfiam. Bár ez nem az üléstől függ, hanem a biztonsági övtől, nem? Mert nálunk a gyerekülés az autó biztonsági övével van lerögzítve.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook