Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ausztriai munkalehetőségek, tapasztalatok! fórum

Ausztriai munkalehetőségek, tapasztalatok! (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2013. márc. 2. 12:39

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy hogy lehet az AMS oldalára önéletrajzot feltölteni? Bejelentkeztem munkakeresőként az AMS-nél és azt mondta az ügyintéző, hogy töltsek fel egy Lebenslaufot de-nyelvi hiányosságaim okán-képtelen vagyok. Légyszi segítsetek, írjátok le mint egy fogyatékosnak pontról pontra. Hálás köszönet!!!!!!

1051. Tyutyu974
2013. márc. 2. 08:06

Sziasztok!


Tud valaki segíséget nyújtani jogi üyben?

Vállalkozás, TB, nyugdíj járulék ügyben?

Köszönöm.

1050. lea1 (válaszként erre: 1049. - Tinamama)
2013. márc. 1. 12:34
3 ével ezelőtt mendtem ki. A lakást a munkaadom biztositotta nekem kb 2 évig. Utána a szerződésem véget ért és keresnem kellett egy máasi lakást. Ez 35m2-es lakás amiben most lakom 3 honap alatt találtam.
1049. tinamama
2013. febr. 28. 23:06
Hár valahogy erre számítottam.Sajnos itthon sem tudok visszamenni a régi munkahelyemre,és erősen azt fontolgatom,hogy kimennék dolgozni,de a cssaládom nem szívesen hagyom itthon.Ha lenne egy kis tőkém amivel elindulhatnék lehet nem kéne sokat fűzni a páromat sem,a gyerekeim pedig biztos meg tudnák szokni.Nem szeretnék Németországba menni mert az messze van,Ausztriából pedig gyakrabban hazajöhetnénk látogatóba.Sok minden nem köt ide,saját lakásunk nincs.Nem ragaszkodom eü munkához,szálloda vagy mosogatás is jó lenne,mert az itthoni fizum ,hát...Ti mikor mentetek ki?Mennyi idő kell hogy tudj bérelni egy lakást?
1048. lea1 (válaszként erre: 1045. - Tinamama)
2013. febr. 28. 16:09
Sajons ezt kell mondanom nem sok. Nyelv nélkül a szakmádban nem tudsz elboldogulni, és ügyeket sem intézni. Nekem is eü-i végzettségem van 3 éve dolgozok kinnt egy idősek otthonában. Alapszintű nyelvizsgám van németből de a nyelvet a mai napig tanulom. Ha korházban akarsz dolgozni tudnod kell a nyelvet.
1047. bd55e3f068 (válaszként erre: 1045. - Tinamama)
2013. febr. 27. 00:13
Szakmában semmi. Culáberkedni valamennyi, főleg a határtól távol.
1046. tinamama
2013. febr. 26. 23:53
Szülésznőként...
1045. tinamama
2013. febr. 26. 23:53
Sziasztok!Szerintetek mennyi esélyem lenne kint szülészbőként munkát vállalni,ha a nyelvet nem igazán tudom?Vagy valamilyen eü irányban elhelyezkedni?Bár ahogy most állunk,mosogatni is elmannék...
1044. furike
2013. febr. 25. 16:11

Sziasztok!Magyarul beszélő nőgyogyászt keresek Amstetten és környékén.Hiába keresek a neten nem t

alálok.Bécsben találtam,de az messze van nekem.Köszi a segitséget!

2013. febr. 25. 12:56
Sziasztok. Olvastam valahol hogy az ausztriában élő magyarok segítenek a kiköltözésben és adminisztrációban, stb. Ismertek esetleg ilyen embereket? Hiába kutatok a neten nem tudok kapcsolatba lépni senkivel. Köszönöm a segitségeteket,szép napot Nektek.
1042. ciribizli
2013. febr. 20. 11:05
sziasztok! Van itt valaki, aki Bludenzben vagy a környékén lakik? Én itt élek a párommal. Ő dolgozik, én a tavalyi szezonban itt dolgoztam, az ideiben nem, de most ismét szeretnék. Keresek egy lányt, akivel lehetne közösen nyelvet tanulni, felfedezni a környéket, tapasztalatokat cserélni, stb! Lányok, aki nyitott erre, írjon! Szép napot Nektek!
2013. febr. 8. 17:55
Sziasztok! Tudna valaki infot azzal, kapcsolatban, hogy hogyan működik Ausztriában az óvoda? A fiam 3,5 éves. Fél 9-től 15 óráig fogok dolgozni. Betehetem-e fél 8-tól 16 óráig, milyen ellátást kapna, és alszanak-e délután? (azt hallottam, hogy nem altatják a gyerekeket :-S , ez igaz?? ) Köszönöm a segítséget.
2013. febr. 3. 12:37

Sziasztok! Férjem épitőipari munkát keres Bécsben,esetleg ha valakinek van ismerőse akinek szüksége lenne egy kőműves-burkoló szakembere kérem ajálja neki férjemet! Vagy ha tudna Magyar épitőipari céget vagy kft esetleg vállalkozot az kérem jelezze!

Küldök egy pár képet a munkáiról!

Köszi Marcsusz.

1039. Dobosné Balogh Szilvia (válaszként erre: 1037. - Sylvia81)
2013. jan. 27. 08:19
szia :) köszi szépen, tényleg elég részletesen írtad le.. :) nálunk, először a férjem menne ki, mi kb 1-1,5 év múlva követnénk. Ha már tudni fogom, hogy pontosan Ausztria melyik részén leszünk, akkoor könnyebb lesz már utána járni a dolgoknak. Kicsit félek, hogy meló mellett hogy fogom tudni hozni-vinni a gyerekeket egyedül. Azért itthon ez sokkal könnyebb.Köszi a sok infót :) szia, Szilvi
1038. Sylvia81
2013. jan. 24. 22:20
Bocs, hogy hosszú voltam!!!
1037. Sylvia81 (válaszként erre: 1030. - Dobosné Balogh Szilvia)
2013. jan. 24. 22:19

Szia!


Bécsről tudok írni neked.

Az iskola 8:00-kor kezdődik - elvileg. Van, akinek a reggeli első óra lyukas, de azt nem tudom neked megmondani, milyen ennek a valószínűsége, ill. azt sem, hogy mekkora gyerekek esetén van ilyen. Bár ahogy elnéztem, már a Volkschuléban is van (1-4. osztály).

Többféle iskolatípus van:

- csak tanítás van, reggeltől akármeddig, napközi nincs - ilyen esetben, ha a szülő kéri, az óvodában kaphat napközis elhelyezést a gyerek (Hort), de a Hort fizetős (tudtommal 260 euró havonta, és nem vagyok benne biztos, hogy az ebéd benne van - ha nincs, az plussz 60 euró). Ebben az esetben lehetőség van a Hortban Frühdienstre is, mert az iskolák nincsenek nyitva kora reggel, mint otthon, csak 3/4 8 körül nyitják ki a kaput. A Frühdienst az óvoda nyitásától kb. 1/2 8-ig tart.

- iskola, helyben megoldott napközivel - ilyen esetben tudtommal nem kell külön fizetni a napköziért

- egész napos iskola: délelőtt és délután is vannak tanítási órák, a gyerek 8-16 óra között az iskolában van - ebédet kell csak fizetni, viszont előnyben részesítik azokat a gyerekeket, akiknek a szülei dolgoznak, tehát bekerülni kb. csak akkor lehet, ha mindkettő szülő dolgozik (legalábbis papírral tudja ezt igazolni)


A városi (tehát nem magán) óvoda:

Ha nincs munkád, csak 4órában veszik fel a gyereket, 8-12 között. Ott ebédelni akkor sincs lehetőség, ha támogatás nélkül fizetni akarod. És ez kőbe van vésve. Na, emellett keress munkát!!! :( Jah, ha munkát kapsz és módosítani akarsz az elhelyezésen, azt 1 hónappal előre jelezned kell írásban.

A dolgozó szülők többféle koncepcióból választhatnak, ezt nem tudom neked pontosan megírni. Van reggel 6tól már időintervallum, de van pl. délutános is, ami 12kor vagy 14kor kezdődik.

Amire itt oda kell figyelni, hogy hiába van olyan választási lehetőség, hogy 6tól van ott a gyerek, vagy olyan, hogy 12-18 órás, ha az ovi pl. 6:30-17:30 között van nyitva, akkor ez a szentírás, senki nem fog előbb bemenni, vagy tovább ottmaradni a gyerekkel.


Létezik még privátóvoda is, de oda bekerülni... Huhh. :) Egyrészt fizetős (tehát nem csak az ebéd díját fizeted), másrészt éveket kell várni a szabad helyre. Sokan már a gyerek születésekor beadják a helyigényt a magánoviba, így biztosítva, hogy 3 éves korában már legyen helye a gyereknek.


És van még egy lehetőség, a Tagesmutter/Tagesvater.

Ő egy magánszemély, aki alkalmazottként vagy vállalkozóként gyerekeket fogad a lakásában, és ezért fizetést kap. Ami előnye, hogy összesen 5 gyerek lehet nála egyidőben, tehát talán kicsivel több ideje jut a gyerekekre - bááár, mivel ő csinál mindent egyedül, lehet, hogy mégsem. Mert hozzá nem hordanak ételt, az ebédet is ő csinálja.

Bécsben, ha heti 28 óránál kevesebbet van nála a gyerek, akkor nem kell fizetni (vidéken ált. fizetős), mert a város kifizeti, csak a heti 28 óra fölé eső részt kell finanszírozni - ill. minden esetben az ebédet, ha kértek. Ez napi 2-2,5 euró. Ami még előnye, hogy nem kell minden nap vinni a gyereket, lehet váltogatni a délelőtt-délutánt, szóval kicsit rugalmasabb az óvodánál. (Tehát lehet az pl., hogy hétfőn délelőtt van ott a gyerek, kedden nem megy, szerdán délután, csütörtökön megint nem megy, majd pénteken megint délelőtt.) Viszont neki is van "nyitvatartási ideje", ami szentírás. És ált. az óvodaköteles gyerek (tehát aki utolsó éves "óvodáskorú" az iskola előtt) nem járhat hozzá, mert az iskolaelőkészítés az óvodában folyik. (Ez alól kivételt még nem hallottam, de lehet, hogy van.)


Remélem, nagyjából sikerült elmagyaráznom a dolgot. :) Ha valami nem világos, írj nyugodtan. :)

1036. c0c88e77c0 (válaszként erre: 1035. - C0c88e77c0)
2013. jan. 24. 19:35
Még annyit, hogy teljesen ingyenes a suli, fizetnünk nem kell, csak ha olyan külön program van, pl. színházi előadás, kirándulás.
1035. c0c88e77c0 (válaszként erre: 1030. - Dobosné Balogh Szilvia)
2013. jan. 24. 19:31

szia!

Iskolát tudom, Felső-Ausztriában 7:30-kor már kezdődik az óra, és óraszámtól függően 11:30 illetve 12:30-kor vége. Napközi itt nálunk egyáltalán nincs. (mondjuk mi messze élünk Bp-től 600k-re, lehet városokban, vagy Bécs környékén másabb, biztos függ a konkrét várostól-falutól)

1034. Dobosné Balogh Szilvia (válaszként erre: 1031. - Szoszilvi81)
2013. jan. 24. 18:06
köszi szépen :)
1033. Kriszaaa (válaszként erre: 1029. - Krilion)
2013. jan. 24. 13:09

Szia

Sajna nincs közvetlen, eddig volt Pécs-Bécs, de megszüntették, így fel kell mindenképp menni Pestre.

A kirándulós jegy ára jó, csak lehetne legalább 1 hetes, mert olcsóbb ugyan, pláne a pestieknek, mert ha már felmegyek Pestre, már majdnem ugyan annyi a két jegy ára, pár ezerrel olcsóbb csupán :-(

2013. jan. 23. 21:28
Az iskola 6 éves kortól van. Először Volksschule-ba járnak ami 4 éves, majd a Hauptschule-ban folytatják, ez is 4 éves. Továbbtanulásban még nem vagyok illetékes.
1031. szoszilvi81 (válaszként erre: 1030. - Dobosné Balogh Szilvia)
2013. jan. 23. 21:23

Ez városonként eltérő. Nekem 2 városról van információm, az első egy kisváros Kärntenben, ahol 7-15-ig, a mostani ovi (Burgenland ez nagyobb város) ahova a fiam jár 7-17-ig van nyitva.

Az első ovi félnaposként 90 euró/ plusz ebéd. A második 90 euró/ egésznap plusz ebéd (kb. 60 euró)

Az első városban nem volt napközi az iskolában, a másodikban van 17-ig napközi 138 euró/ plusz ebéd (kb. 60 euró)

2013. jan. 23. 20:22
Sziasztok.. Ausztriában hogy működik a suli, meg az ovi?? tudjátok hánytól-hányig vannak a gyerekek?? hogyan lehet mellettük elhelyezkedni? kösziii :)
1029. Krilion (válaszként erre: 1027. - Kriszaaa)
2013. jan. 23. 16:05
és közvetlenül Pécstől nem tudta neked megmondani? Ha nem sajnálsz még egy telefont, akkor kérdezd meg, mert én előszedtem a jegyünket (2012.októberi) és nekünk Miskolctól szól , nem Bpesttől. City Star egyébként, a helyjegyeket, persze külön meg kellett venni, de van, amire nem is kell. A Miskolc - Bp intercityre meg kedvezményes helyjegy járt.
2013. jan. 23. 14:42

Ezzel a céggel kapcsolatban tud vki információval szolgálni? AIS Services Kft.

Ausztriába közvetítenek házi beteggondozókat. Nekem is megfordult a fejemben a dolog. Esetleg tudtok róluk vmit? (mennyire megbízható, stb)

1027. Kriszaaa (válaszként erre: 1025. - C0c88e77c0)
2013. jan. 23. 13:22

Köszönöm.


Igen, közben megkérdeztem a MÁV-ot, és ha érdekel még valakit, leírom:

1.

BP - Salzburg, a 4 napos kiránduló jegy: 39 euro, plus ha kell 3 euro hely jegy. Oda-vissza ár.


2.

1 hónapig érvényes jegy City Star 80 euro, ez is oda-vissza ár.


Most aki nem pesti ugye, akkor még fel is kell menni, az se olcsóbb, speckó ha én Pécsről felmennék, már a másik jegy szinte nem is lenne drágább, mert abban az árban még fel is tudok menni Pestre, és onnan Salzburg.


Legalábbis így mondták a telefonban.

1026. Ncilány (válaszként erre: 1020. - Bd55e3f068)
2013. jan. 23. 07:28

Talált süllyedt. Nyertél egy piros hangszórót. ;)

Mérnök vagy valami hasonló.

De amikor pl nem tudja mi az a villáskulcs, hát nem tudom.. Csak érdekes hogy Te oda kimész, nem alapnyelvű tudást kérnek. Tudjál mindent..

De nekünk kis Hazánknak is vannak ilyen jó szakembereink, mint amilyent ők küldtek.

Ráadásul, sok sok euróért. Nem tömegszálláson lakik az ilyen.

Ellenben ha innen megy ki valaki, örülhet ha nem lakókocsoba kell aludnia, és 5 en alszanak egy szobába..

Nem tudom mekkora ott egy garzon. lakás. Itt úgy tudom 1 szoba, teakonyha / főzőfülke, zuhanykabin wc.. Bocs ha tévedek. De vannak kategóriák..

Ez csak egy másik véglet.

1025. c0c88e77c0 (válaszként erre: 1023. - Kriszaaa)
2013. jan. 22. 19:20

Szia!


Járattól függően 2,5-3óra az út. Árat nem tudok.

Csak annyit tudok, hogy Bp-Salzburg 4 napos kiránduló jegy oda-vissza 11.000 ft körül jön ki/felnőtt.

1024. Krilion (válaszként erre: 1023. - Kriszaaa)
2013. jan. 22. 17:14

Legjobban akkor járnál, ha bemennél a MÁV-hoz és megkérdeznéd, mert mi is megnéztük tavaly, hogy mennyiért tudunk kiutazni és otthon kiszámolgatva kb. 20-30 ezer forinttal többre jött ki, mint amit tudtak nekünk ajánlani. (mondjuk 5 főre és messzebbre, tehát a számok nem mérvadók)

Vannak speciális akciók, amiket nem tudsz otthonról megnézni.

1023. Kriszaaa
2013. jan. 22. 13:17

Sziasztok

Tud nekem valaki segíteni?

Bécs - Salzburg között meg tudnátok nézni, hogy hogy és mennyiért megy a vonat, meg hogy mennyi idő alatt? Felnőtt két kicsivel, illetve - de az talán ugyan annyi - csak egy felnőtt.

A segítségeket előre is köszönöm.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook