Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ausztriai munkalehetőségek, tapasztalatok! fórum

Ausztriai munkalehetőségek, tapasztalatok! (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1112. Zamila (válaszként erre: 1111. - Sz.erzsebet)
2013. aug. 20. 20:56
Hogy keresgéltek munkát?
2013. aug. 15. 20:08
Sziasztok! Azoktól akik már Ausztriában dolgoznak szeretném megkérdezni, hogy milyen "taktikával" sikerült kint munkát keresni? A nyelvvel nincs probléma, Férjem igen jól beszél németül és a szakmája is jó mégsem sikerül már hosszabb ideje kijutnia. Szeretnénk rájönni, hogy mit csinálunk rosszul, ezért kérem a segítségeteket.
1110. Zamila
2013. aug. 10. 22:38
Sajnos sztem a nyelvtudás elengedhetetlen,hisz azt sem fogod megérteni,hogy mit kell csinálni.Nagyon nehéz lesz így találnotok bármit is.A fészbukon van egy olyan,hogy Ausztriai álláslehetőségek,ott nézzetek körül,de azt hiszem,Ő is csak telefonszámot ad,amin tudtok a munka után érdeklődni,de ahhoz is kell,hogy tudd a németet.
1109. S.Laura
2013. aug. 9. 14:10

Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni!A párommal ki akarunk menni dolgozni Ausztriába.Vendéglátásban szeretnénk elhelyezkedni.Sajnos én nem nagyon tudok németül,alap szavakat,számolni tudok csak,a párom valamennyire tud.Bármit el vállalunk,takarítást,mosogatást stb..

Ha tudtok ajánlani valamit,megköszönöm!!!

U.i. Vendéglátásban dolgozok 5 éve

sziasztok!

1108. Zamila
2013. aug. 6. 20:46
A munkáltató intézi a papírokat,legalábbis általában.Személyi elég.Amit kérni szoktak,személyi,lakcím-adó kártya,bizonyítvány lefordítva németre,E-kártya.Esetleg valamilyen motivációs levél,vagy önéletrajz.
1107. lomé
2013. aug. 5. 23:15
Sziasztok! Biztosan volt már erről hozzászólás. Milyen papírokat kell elintézni az osztrák munkavállaláshoz. Azt tudom, hogy kell regisztrálni a Magistratnál. Máshol esetleg? Nekem csak személyim van, az ügyintézéshez kellene az útlevél? Köszönöm előre is.
1106. Mezei Virág (válaszként erre: 1105. - Ncilány)
2013. aug. 1. 10:42

Ó!

Ez lehetséges.

Azért nem szokványos meló.

1105. Ncilány (válaszként erre: 1104. - Mezei Virág)
2013. júl. 30. 22:38

Kórház és nyugdíjasházban stb ilyen otthonokban az elhunytakat nem az ottani ápolók mosdatják le.

Úgy tudom az elhunytakat is mosdatják a felöltöztetés előtt.

1104. Mezei Virág (válaszként erre: 1102. - Picilány04)
2013. júl. 30. 15:21
Szerintem te most kamuzol!
1103. Ncilány (válaszként erre: 1102. - Picilány04)
2013. júl. 30. 15:09
Érdekes hogy ez nem a " dunát lehetne velük rekeszteni szakma ", és nem talál?.
2013. júl. 30. 13:54

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségünk informácíó cím kellene!Hol tudnánk érdeklődni a hulla mosó állás betöltéséhez?A férjemet nagyon érdekelné de sajnos eddig csak hitegetve volt és már annyira bele élte magát ebbe a munkába hogy nagyon fontos lenne!Kérlek felhasználható dolgot írjatok,aki tudna segíteni nagyon megköszöném!

1101. orsi0613
2013. júl. 27. 13:45

Sziasztok!


Tuti volt már téma, de nincs erőm visszaolvasni az 1100 hozzászólást :)


Tehát az a kérdésem, hogy tudja e valaki, hogy Tirolban a szezonpénzt hogyan fizetik? Ha szezon felénél mond fel a munkavállaló, akkor is jár e arányosan, vagy csak ha a munkáltató mond fel?


Előre is köszönöm a segítséget! :)

1100. hercegnotesz (válaszként erre: 1097. - Warnika)
2013. júl. 14. 15:15
Az angolt ilyenkor elcserélném németre:)
1099. Warnika (válaszként erre: 1098. - Kriszaaa)
2013. júl. 12. 13:33
gondolom van saját parkolója pénzért, én a helyedben odamennék és körülnéznék a kis utcákban.
1098. Kriszaaa
2013. júl. 12. 13:31

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni, hogy a Salzburgi vasútállomáshoz lehető legközelebb hol lehet parkolni? Gps - szel mennék, így a legjobb utca-házszám lenne.

Válaszaitokat előre is köszönöm.

1097. Warnika (válaszként erre: 1096. - Hercegnotesz)
2013. júl. 12. 08:35

szia,

ezek elég speciális szakmák, szerintem német nyelv nélkül esélytelen, gondolj csak bele magyarul mennyi szakszó van!!

www.wungarn.at

2013. júl. 11. 22:25
Tudtok esetleg autószerelői vagy/és autóvillamossági állást? Sajnos német nyelvtudás nincs. Így is lehet esélyem?
1095. Zamila (válaszként erre: 1093. - Heimdal7)
2013. júl. 9. 17:54
Kezd a B tervvel.Életképes a dolog.Mondjuk én nem költöznék Ausztriába,inkább itthon költeném el az osztrák fizetést(mint ahogy most is teszem)jobban megéri.
2013. júl. 9. 11:26
Cégünk Budapestre utaztat be külföldi csoportokat. Utazási csomagok értékesítéséhez keresünk mobil ügynököket, Ausztriában, Németországban, és Svájcban. Felsőfokú német nyelvtudás szükséges. A díjazás fix jutalék minden ember után. Kötetlen munkaidő, kisegítő anyagokat biztosítunk. Jelentkezés fényképes önéletrajzzal: bptouragent@gmail.com
1093. Heimdal7
2013. jún. 29. 14:32

Sziasztok!



Azzal kapcsolatban kérném ki a vélemyényeteket, hogy mennyire életképes ötlet szerintetek az, hogy Budapestről Sopronba költöznék, abból a célból hogy ausztriába munkát válalhassak, akár ingázva bármilyen munkát bevállalva?



Németből éretségiztem valamennyit tudok németül igaz nem sokat de szerintem gyorsan tanulnék.. akár mezőgazdasági munkát is vagy mosogatást stb is elvállalnék szívesen..


Van egy szakács végzetségem igaz nem sok gyakorlat van mögöttem.


Van Operétori tapasztalatom is dolgoztam a Nokiában, és a Sanyoban is.


Jelenleg recepciós biztonsági őrként dolgozom budapesten.


Dolgoztam még, árufeltöltőként közértben, illetve autómosóban.



A B verzió, hogy Sopronban valahogy munkát találok, és szép lassan a kapcsolatokat fejlesztve előbb utóbb csak adódik valami lehetőság közben pedig tanulnám a németet gondolom sokan beszélik arra a német nyelvet.



Hosszútávú tervem pedig az, hogy végleg "átszivárgok" Ausztriába és ott élek..


Gondolom idővel megkaphatja az ember a letelepedési engedélyt is.



Minden építő jellegű ötletet javaslatot örömmel. meghallgatok, amit előre is köszönök.

1092. Börnee
2013. jún. 29. 08:43

Nagy problámám van, de szerintem nem csak nekem hanem egyre több magyarnak aki kint dolgozik Ausztriában.

2012 februárjától vagyok kint vállalkozó, egy Grazban levő cégnek dolgozom. Minden hónapban osztrák bankszámlára utalja a cég a fizetésem. Minden fizetési kötelezettségemnek eleget tettem Ausztriában (SVA, vállalkozói járulék stb).

Tehát teljes, hogy úgy mondjam tb-t fizetek kint havonta 150 eurot.

Beadtam a kérelmemet két gyermekem utáni családi pótlék különbözet igényre (mert magyarországon is van bejelentett munkahelyem, mint alkalmazott) és elutasították. MIÉRT????

Mint kiderült azért mert nekem nem jár..... Tudnának ebben segíteni, tanácsot adni?

Hova fordulhatnék?

A háttérben az áll állítólag, hogy sok magyar visszaélt a vállalkozásával Ausztriában, és ezért a magyar vállalkozók nem kapnak. De ilyet nem lehet tenni, vagy mégis?

Az érdekes az, hogy több barátom dolgozik kint, alkalmazottként és ők sem kaptak.

Esetleg diszkrimináció lehet ez?

1091. Warnika (válaszként erre: 1087. - Bakos Marika)
2013. jún. 11. 15:59
szia, honnan?
1090. Warnika (válaszként erre: 1088. - Lomé)
2013. jún. 11. 15:59

szia,

jók az esélyeid, csak tudd, hogy a vendéglátás pörgős, tehát lehet, hogy azonnal kezdeni kell, ehhez legyél mobil eléggé.

1089. Warnika (válaszként erre: 1086. - Youlcsi)
2013. jún. 11. 15:57
:) azt lehet sokat írtam :) de minden bejön, édzsbió, meg AXN-ek, minden.
1088. lomé
2013. jún. 11. 14:39
Sziasztok! Milyen esélyeim vannak, ha itthonról keresek állást Bécsben interneten keresztül? Jól beszélek németül, angolul, főiskolai végzettségem van, szállodában szeretnék elhelyezkedni.
2013. jún. 4. 23:34
Sziaszto szeretnem megkerdezni ,hogy mennyibe kerul a vonatjegy Ausztriaba (Vienna)??
1086. youlcsi (válaszként erre: 1085. - Warnika)
2013. jún. 3. 15:16
van összesen 100 magyar adó??? :D
1085. Warnika (válaszként erre: 1082. - Warnika)
2013. jún. 3. 14:13

na, hálisten beindult a netünk. mivel mi falun lakunk nincs sok más lehetőség, van a mobilnet, viszont van, hogy sima mobilon sem túl erős a jel így inkább vezetékest választottunk.


ez mostanra megjavult, 5.5-6 Mbps lett a letöltési sebességünk, ezzel stabilan tudunk IPTV-n nézni adást. Jut eszembe magyarok: az összes magyar adás fogására képes IPTV lehetőséget tudok, egy kötyöt kell hozzá megvenni, rákötni a netre és 100 magyar TV adó, 200 magyar rádió fogható otthon :)

1084. liliom85 (válaszként erre: 1078. - Bonyhád14)
2013. máj. 31. 22:36
Én csak egy munkaközvetítőt ismerek; a tiroli-t, velük jutottam ki. Ez az egy biztos nem átverés.
1083. liliom85 (válaszként erre: 1080. - Anni85)
2013. máj. 31. 22:34
Salzburg Ag. Ez sem olcsó, kb 25 euró havonta, de a skypeot, letöltögetést bírja. Persze ez attól függ hol laktok.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook