Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ausztriai munkalehetőségek, tapasztalatok! fórum

Ausztriai munkalehetőségek, tapasztalatok! (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1142. mandora2
2014. febr. 16. 14:19

Jó napot kívánok mindenkinek!

Mi egy, négy tagú család vagyunk, 3 és 7 évesek a gyerekek. Jelenleg Németországban élünk, immáron 3 éve. Elhatároztuk, közelebb megyünk. Szeretnék segítséget kérni olyan családoktól akiknek ugyancsak 2 gyermekük van.

Van- e családi kedvezmény?

Ezt havonta írják jóvá, vagy az adóbevallásnál igényelhető vissza?

Milyen további adókedvezményeket tudunk még igényelni?

Van-e lakbér támogatás, és ha igen hogyan működik az?

Ugyanis nézegettem lakásokat és nagyon drágának tűnnek. A fizetéshez képest, amit a bérkalkulátorral a bruttó bérből számoltam ki.

1141. Viki77_2
2014. febr. 1. 21:21
Bocsi, a Western Union-os "előre kérek pénzt" dolgokat több helyen láttam már írva hogy közelébe se menjünk, túl könnyű azt a kártyát lemeríteni bárki másik fél által.
2014. febr. 1. 21:04

Sziasztok!

Azért írok ide, mert érdekes dologra bukkantam. HIHETETLEN JÓ MUNKALEHETŐSÉG - ÁTVERÁS SZAGGAL……..

Bécs melletti Garesdorf városban lévő cukorgyárba keresnek embereket. Cég neve: Kuchen-Peter Backwaren GMBH. Helyileg pontosan: Hagenbrunn a Brünnerstrasse mellett.

Linkek:

[link] e=UTF-8&q=Kuchen-Peter+Backwaren+GMBH.&fb=1&gl=hu&hq=Kuchen- Peter+Backwaren+GMBH.&cid=13915570515403798528&ei=qgbtUtHqEc n8ygOM14GgBA&ved=0CCIQtQMwAA

Na most, ha valaki megnézi a honlapját ( [link] ), akkor látható, hogy cukorgyárhoz köze nincs. FURCSA!!! NEM TÉVEDEK, MERT A NŐ LEBETŰZTE NEKEM!!!!!! ERRE A CÉGRE MONDTA AZT, HOGY CUKORGYÁR….

Konkrétan ezt betűzte le nekem: Kuchen-Peter Backwaren GmbH, Industriestraße 16-17, A-2201 Gerasdorf ( a betűzésben is vétett hibákat, Ő, aki 8 éve csinálja ezt….) Egyébként is, nem Gerasdorf, hanem Hagenbrunn és ez a számuk: Tel +43 2246 2445-0 / Fax -18.

Ettől még lehet valós a hirdetés, de sok a furcsaság.

Furcsaságok:

- Pontosan kérdeztem tőle a gyár helyét, nem tudta megmondani. Ő, AKI 8 ÉVE CSINÁLJA EZT A MUNKÁT!!!!!!

-Maga a gyár ezen a linken [link] bewerber.html ezeket a jelölteket keresi CSAK!!!!!:

Derzeit suchen wir besonders dringend: Mitarbeiter/in in der Qualitätssicherung, Konditor/in. Magyarul: Munkavállalói / a minőségbiztosítási és Cukrász / in

Ezzel szemben a hirdető képesítés és nyelvtudás nélkül keres embereket.

ÉRTITEK?????? NEM MINDENFÉLE EMBER JÖHET, CSAK OLYANOKAT KERES AZ IGAZI CÉG MAGA…

- A hirdetésben megadott Kerekes Adorjánnal egyszer sem sikerült beszélni. A hirdetésben megadott 06-30/454-6483-as számot mindig egy nő vette fel. (be nem mutatkozik – gyanús, meglehetősen gyanús!!!) A hirdetésben megadott kuchen.petergmbh@gmail.com e-mail cím nem is a cégé, mert saját weboldala van A CÉGNEK és itt tudsz vele e-mailezni: [link] allgemein.html

- Kb. öten felhívtuk a számot két különböző napon, mindig ugyanaz a szöveg jött a nőtől: „Hívjon fel fél óra múlva, fontos hívást várok!” Remélem a yard hívását várta.

Fél óra múlva hívod, és jönnek az infók:

1250 nettó, 13-dik, 14-dik havi fizetés. Ez eddig rendben, törvényi minimum!!!!!! Szállást biztosítanak és napi háromszori étkezést. 5 munkanap, napi 8 óra. (Csupa olyan feltétel, amelyért hanyatt-homlok rohansz!)

Újabb furcsaságok:

- Hiába laknál Te ott Bécsben, vagy a közelében, vagy hiába ingáznál, 250 AZAZ KETTŐSZÁZÖTVEN Euró foglalási díjat kell fizetned előre a szállásért! RÁADÁSUL NEM BANKSZÁMLÁRA, HANEM WESTERN UNION-ON KERESZTÜL!!!!!! ENNEK A DÍJA AZ ÁRFOLYAMTÓL FÜGGŐEN: 5600-6300 FT-ig TERJEDHET!!!!!!

HOPPÁ!

CSAK ÍGY KAPHATSZ MUNKASZERZŐDÉST, AZT IS CSAK FUTÁRRAL!!!!!!

NEM MEHETSZ ODA SZEMÉLYESEN, NINCS HOVA –és azt mondja a nő, hogy 8 éve dolgoznak ott és ŐK A CÉG!!!!!! (Nézzétek meg a honlapot, hogy ki a cég - odamehetsz!!!! TEHÁT, EZEK A PESTI SENKIK NEM ADNAK MEG SEMMIT MAGUKRÓL, CSAK FIZESS)

ELMONDOM NEKTEK, HOGY ILYEN NINCS!!!!! OLVASSATOK MUNKATÖRVÉNYKÖNYVET!!!!

NINCS OLYAN, HOGY EGY 8 ÉVE MŰKÖDŐ CÉGNÉL NEM ÍRHATOK ALÁ SZEMÉLYESEN MUNKASZERZŐDÉST!!!!!! !

AKÁR PESTEN, NÁLUK SZEMÉLYESEN, AKÁR A (NEM LÉTEZŐ?) CUKORGYÁRBAN…..

Hogy ne gyanakodj, azt mondja: A 250 Euró foglalási díjat visszaadják az első napon (hiszen ők adják a szállást – tehát ezt le kell foglalni biztosra!!!).

Na, most akkor gondolkodjunk: Ha ott laksz Bécsben, vagy közelében, vagy ingáznál, akkor minek a szállás?????? NEM BAJ, AKKOR IS KELL (!!!!!!) ELŐRE FIZETNED!!!!!! (csak aztán nehogy utólag munka ne legyen…)

A Western Unionos készpénz átutalásról annyit, hogy a másik oldalon azonnal leveszik a pénzt, akár egy hamis személyivel….

A fizetés feltételeit a következőképpen határozták meg:

Bemegyek MINÉL ELŐBB fizetni, MERT BÁRMIKOR ELFOGYHAT AZ A MARADÉK KÉT MUNKAHELY(!!!!!!).

Amikor ott vagyok, akkor hívjam fel és CSAK AKKOR (!!!!!!) mondja meg nekem, hogy hova kell utaltatni a készpénzt!!!!!!

KAMÚÚÚÚÚÚ ÚÚÚÚÚÚ!!!!!!

Több munkaerő kölcsönző alkalmazott már és több cégnél dolgoztam már! ILYEN SOHA NEM VOLT ÉS TÖRVÉNYTELEN BÁRMILYEN ELŐLEGET KÉRNI BÁRMILYEN CÍMEN A MUNKAVÁLLALÓTÓL!!!!!! !!!!!

EZEK BŰNÖZŐK!!!!!!

EZT EGY RENDŐR MONDTA!!!!!!

AZT IS MONDTA, HOGY NE FIZESS, MERT AHOGY AZ ELŐBB HIVATKOZTAM A RENDŐRRE, TÖRVÉNYTELEN BÁRMILYEN CÍMEN PÉNZT KÉRNI A MUNKAVÁLLALÓTÓL!!!!!! FŐLEG ELŐRE!!!!!!

Amikor a nő végképp lebukott, a következők történtek:

Megfogtam azzal, hogy olyan nincs, hogy nem tudok egy bankszámlaszámra utalni és nem tudok egy 8(!) éve működő céghez személyesen odamenni, szerződni. Bankszámlát akartam és személyes találkozót. EKKOR TÁRGYTALANNÁ TETTE RÉSZEMRE AZ EGÉSZET. ITT A BUKTA!!!!!!

TEHÁT: AMIT SOK-SOK ÉVE MINDENKI SZAJKÓZIK:

NE FIZESS ELŐRE, MERT SEMMILYEN JOGCÍMEN NEM KÉRHET ELŐRE PÉNZT A MUNKAADÓ!!!!!!

NEM KÉRHET PÉNZT!!!

A RENDŐR AZT MONDTA: „Amikor ilyen van, vagy bármire hivatkozva előre pénzt kérnek, az átverés és bűncselekmény.”

EZT ÍRD BE A GOOGLE KERESŐBE ÉS AZT FOGOD LÁTNI, HOGY MÁR LE IS VETTE A HIRDETÉST A BANDA!

Austria Gerasdorf Allaslehetoseg! Mezőgazdaság, élelmiszeripar ...

www.expressz.hu/austria-gerasdorf-allaslehetoseg-481739 26/ 1 napja ... Kuchen-Peter Backwaren G.M.B.H.. Közvetítő neve: Kerekes Adorján. Telefonszám: 0036 30 454 64. E-mail cím: kuchen.petergmbh@gmail.

FIGYELTED A PITI BŰNÖZŐ HIRDETÉST: AZ UTOLSÓ KÉT SZÁMOT LEHAGYTA A TELEFONSZÁMBÓL.

:D

HÉTFŐN KIMEGYÜNK ÉS MEGNÉZZÜK SZEMÉLYESEN A CUKORGYÁRAT, HOGY LÉTEZIK-E. (hátha van meló náluk…)

1139. Zamila (válaszként erre: 1138. - Sz.erzsebet)
2014. jan. 23. 06:50
Nagyon örülök Nektek :) A kitartás meghozta a gyümölcsét :)
2014. jan. 21. 18:07
Sziasztok! Pár hónappal ezelőtt leveleztem itt Zamilával arról, mit tehetünk még, hogy Férjemnek sikerüljön Ausztriában munkát találnia. Itt szeretném jelezni, hogy végre sikerült, mától Bécsben dolgozik és méghozzá a szakmájában:-) Nehéz volt eddig eljutni, előtte 3 hónapot Németországban dolgozott és ami sokat számított még, hogy egy kedves ismerős lévén sikerült egy bécsi lakcímre bejelentkeznie:-) Remélem pár hónap múlva a kis családja is követheti:-)
1137. Warnika (válaszként erre: 1135. - Anni85)
2013. dec. 18. 14:36
vannak olyan betegségek, amiknél az orvos házi nyugalmat ír elő. igazából ez a rémhír azért terjed, mert sokan kiiratják magukat és hazajönnem Magyarországra. Igen, van olyan, hogy kimegy ellenőrizni a Krankenkasse embere.
1136. Krilion (válaszként erre: 1135. - Anni85)
2013. dec. 12. 22:09
Ha táppénzre mégy, akkor azt azért teszed, mert beteg vagy...gondolom, és ilyen esetben Magyarországon sem mehetsz például el otthonról, csak indokolt esetben, mert ugye beteg vagy. Így lehet ez Ausztriában is.
1135. anni85
2013. dec. 10. 22:26
Sziasztok! Olyan kerdesem lenne, hogy Ausztriaban, ha tappénzre megyék akkor tenyleg nem mozdulhatok ki a házból? Ellenőrzi ezt vki? Vagy hogy működik ez? Valaszotokat elore is koszonom!
2013. nov. 11. 21:54
Sziasztok! Én is segítséget szeretnék kérni, igaz az eddigiektől egy kicsit eltérőt. Ha ismertek olyan felszolgálókat, akik télen Ausztriában dolgoznak, nyáron meg hazajönnek, kérlek Benneteket, hogy privát üzenetben jelezzétek! A szüleimnek szeretnék segíteni, mert minden nyáron felszolgálók után kutatnak, és ez a megoldás mindenkinek jó lenne. Meg lehetne oldani, hogy két hét munka, egy hét nyaralás (balaton-parti fogadó). Szállást és ellátást biztosítanának. Előre is köszönöm a segítséget!
1133. klarared (válaszként erre: 1125. - Porcica)
2013. okt. 28. 19:58

Szia Porcica!

AMS-nek hívják a Munkaügyi Központot. www.hirsztar.hu ill.www.szuperinfo.hu oldalon találsz kiadó lakásokat.

1132. Karib
2013. okt. 7. 21:26
Üdvözletem! Szeretnék munkát vállalni, Ausztriában élő idős néni gondozását, ellátását vállalnám! Ismertek valakit, aki tudna segíteni, aki közvetítéssel foglalkozik?
1131. Krilion (válaszként erre: 1130. - Vaarenyka)
2013. okt. 3. 21:18
Szerintem konkrétabban kellene keresgélned ahhoz, hogy választ kapj erre a kérdésre. Például nézd meg az állásközvetítő oldalakat, és kiderülhet, hogy van-e kereslet.
1130. vaarenyka
2013. okt. 3. 16:03

Kedves Fórumlakók! Tudnátok segíteni abban, hogy van-e keresnivalója egy oroszul és angolul beszélő munkavállalónak Ausztriában? Pl. a szolgáltató szektor/turisztika igényt tart-e erre? A némettanulásom folyamatban (nyelvtanár vagyok, mindenképpen szerzek minimum egy középfokúnak megfelelő nyelvtudást. (Ez kevés?) Egyelőre nem holnap akarok belevágni, de gyűjtöm a tapasztalattal bírók véleményét a témában.

Bármilyen tanácsot örömmel vennék. Szép napot!

1129. Porcica (válaszként erre: 1128. - Warnika)
2013. szept. 26. 15:45
Köszönöm szépen!
1128. Warnika (válaszként erre: 1125. - Porcica)
2013. szept. 26. 14:37

szia.

az AMS.AT a hivatalos munkaügyi szerv itt.

Lakást, állást, stb itt nézegethetsz: wungarn.at

1127. Warnika (válaszként erre: 1123. - Hikari85)
2013. szept. 26. 14:36

szia,

bocsi, nem néztem eddig a fórumot.

Meg kell venni hozzá egy set top boxot. Ez kb 100 EUR. Utána havi 10 EUR az előfizetés és az összes magyar adást hozza, kb 300 rádiót, van filmtár, amit lehet nézni, elég jó. Viszont minimum 4Megás net kell hozzá. Ha kell bővebbi infó írj privit :D

1126. Zamila (válaszként erre: 1124. - Strandi Manó)
2013. szept. 24. 08:41
Más területen,ha beszélitek a nyelvet,sztem nagyon sok lehetőség van.
1125. Porcica
2013. szept. 24. 08:20

Sziasztok!

Én arról szeretnék érdeklődni, hogy ausztriában hogy hívják a munkaügyi központot? Illetve tudja valaki, hogy ezt Bécsben (vagy más osztrák városban) hol lehet megtalálni?

Illetve hogyan, milyen oldalakon lehet lakást találni? Egyelőre csak beköltöznénk társbérletbe, vagy valami hasonló lehetőség érdekelne.

Köszönöm!

2013. szept. 20. 08:45

Sziasztok! Mi is tervezgetjük a Férjemmel, hogy költözünk, jelenleg Budapesten élünk, mondhatom, hogy átlagosan. De sok a korlát, ezért szeretnénk Ausztriában megpróbálni. Én jól beszélek németül, a Párom is hamar felgyúrná magát. Érdeklődnék, hogy véletlenül valakinek van-e tapasztalata, hogy nyomdaiparban, webes szerkesztésben mennyire könnyű elhelyezkedni?

Más területen, ha az ember jól beszéli a nyelvet, milyen esélyekkel lehet indulni?

Köszi!

1123. Hikari85 (válaszként erre: 1085. - Warnika)
2013. aug. 23. 21:22

szia ha lehet mesélnél erről az iptv fogásáról bővebben is. jelenleg kint élek a férjemmel. munkám még egyenlőre nincs és mivel nincs autó korlátozottak a mozgási lehetőségeim. egy pici faluban lakoma a hegyekben a legközelebbi bolt 3 km és hát a hegy miatt még nem volt merszem biciklivel lemenni :S németül csak picit tudok és unatkozom egész nap :D jó lenne néha tévézni úgy hogy értem is mit mondanak nem csak a képeket nézem :D :D amúgy Gleisdorftol kb 10 km-re lakunk.a férjem hőszigetel úgy hogy egész nap egyedül vagyok. remélem hamarosan nekem is lesz munkám akkor nem fogok ennyire unatkozni.

:D más is írhat nyugodtan elcseverészek :)

1122. Banyanyanya (válaszként erre: 1121. - Stibcer)
2013. aug. 22. 10:52

Pillanatnyilag ezek vannak fenn az AMS oldalán:

[link]

Sok sikert!

1121. stibcer
2013. aug. 22. 10:12

Sziasztok!

Én arra lennék kíváncsi hogy milyen eséllyel lehet Bécsben kórházban nővérként elhelyezkeni. Jelenleg Németországban dolgozom, de szeretnék a család miatt közelebb elhelyezkedni. Minden infot szívesen veszek.

1120. Zamila (válaszként erre: 1119. - Sz.erzsebet)
2013. aug. 22. 07:58
Hidd el telefonon keresztül nem sok mindent lehet elérni,talán semmit.Sokat számít a munkáltatónál is,főleg ha kisebb cég,hogy lássa kivel beszél.:)
1119. sz.erzsebet (válaszként erre: 1118. - Zamila)
2013. aug. 21. 20:34
Köszönöm a biztatást:) Megfogadjuk a tanácsodat és felkeresi Párom az AMS-t személyesen is, remélem, hogy ezúttal lesz is eredménye.
1118. Zamila (válaszként erre: 1117. - Sz.erzsebet)
2013. aug. 21. 20:16
A villanyszerelő az egy jó szakma,sokan dolgoznak abban kint,lesz ott munka,csak legyetek kitartóak,és rámenősek,az AMS-ben is ki kell kérni a címlistát,és végigjárni a munkáltatókat,lehet rámegy pár nap,de biztosan sikerülni fog:)
1117. sz.erzsebet (válaszként erre: 1116. - Zamila)
2013. aug. 21. 19:25

Riasztórendszerekkel, tűzjelzőkkel foglalkozik, ezekhez pedig némi bizalom is kell, gondolom, amíg a külföldi nem bizonyított, nem nagyon bíznak benne, na és persze mint kiderült több papír, ottani vizsga is kellene. De akkor is csak egy év kinti élet után foglalkoztatnák, ez a "próbaidő".

Igen, tervben van egy újbóli szervezett bécsi keresgélés, valahogy úgy, ahogy a Párod tette. Remélem a Férjemnek is sikerül végre, ezen kívül még villanyszerelői végzettsége is van és ért is hozzá, de több kisebb munkát is elvállalna (pl. újságkihordás, takarítás). Nem adjuk fel, egyszer csak sikerülni fog:)

1116. Zamila
2013. aug. 21. 16:41

Hát akkor lehet,hogy a talpalás marad.Mi a szakmája a párodnak?


Az enyém annak idején úgy csinálta,hogy felült a vonatra,kiment Bécsbe,és személyesen ment a munkaügyi központba,hirdetési újságot vett,építkezéseken kérdezősködött,hogy van-e munka.Szóval 7 éve kint dolgozik.

1115. sz.erzsebet (válaszként erre: 1112. - Zamila)
2013. aug. 21. 12:32
Szia! Köszönöm, hogy válaszoltál. Netről (azokról az oldalakról is amiket javasoltál) és személyesen is keresgélt a Férjem. Igaz, nemrég tudtuk meg, hogy a valódi szakmájában nem fog egyenlőre tudni elhelyezkedni, így most több kisebb munkát keres. Az AMS-nél is felvettük a kapcsolatot egy ügyintézővel, de ő azt üzente vissza, hogy csak akkor tudnak neki munkát ajánlani, ha már kinnt él és volt már előzőleg kinti munkahelye. Pont ezért, hogy már elég sokat próbálkoztunk szeretnék új ötletet kapni, mit kellene még tennünk a sikerért.
1114. Zamila
2013. aug. 20. 21:16

Ezt is érdemes nézegetni:


[link]

1113. Zamila
2013. aug. 20. 21:14
Bécsben a munkahelyi központban mindig vannak friss állások,sőt itt nálunk Kőszegen a munkaügyi központban vannak kiírva mindig ausztriai munkalehetőségek.Van egy fészbuk oldal is,Ausztria álláslehetőségek néven,ott megadja az osztrák telefonszámot,ahol a munka után lehet érdeklődni.Sztem közvetítőt használni necces.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook