Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ausztriai kismama fórum

Ausztriai kismama (beszélgetős fórum)


2017. jan. 13. 14:55
Sziasztok!Szeptember 23óta táppénzen vsgyok véglegesre nem irtak ki de 3-4hetente megyek az osztrák háziorvoshoz és mindíg kiír pajzsmirigy meg cukor problémám vsn sokat vagyok rosszul hormont is szedek Magyarországon es ausztriaban is járok orvoshoz mindenhonnan viszem magammal a papirt es igy kiír!januar 25től már muttersutz lesz a wochengeldet akkor innentől kapni fogom havonta?a nyomtatvànyt már leadtam decemberben!Ég azt szeretném kérdezni hogy ha a főnököm decemberben adta le a krankenkasseba a tappènzes papírjaimat akkor valószínű ezért nem kaptam eddig táppénzt ugye?bár már voltam az AK ba is feljelentettem mert fizetést sem kaptam tőle es mivel ő nem adta le időben a papirjaimat ezert nem kapok tápoénzt sem!Valaki volt mar hasonló helyzetben én teljesen el vagyok keseredve hogy mi lesz ha nem kapom meg visszamenőleg a pénzeimet és ráadásul azt állítja felszamoltatja a céget de az AK ba nem latjàk még a gépben felszólítást már kapott most megyek vissza másodszor az AK ba remelem segítenek hozzájutni a pénzemhez!31hetes vagyok Magyarországon élünk innen ingattam a wochengeldet es a családit meg a GYES-t remelem már rendesen kapni fogom azokat nejem kell leadnom !Kérlek írjatok
2016. nov. 23. 12:25
Sziasztok! Még csak a papaprojekten vagyunk. Tudja valaki, hogy a vendéglátásban hány hetes korig lehet dolgozni? Hetibör napot melózok napi 10 órában. A téli szezon beköszöntével ez több is lesz. Előre is köszönöm a válaszokat!
2016. szept. 24. 12:18
Sziasztok...nemtudom,h.èl e mèg ez a fòrum de azèrt hàtha...3 het mulva esedèkes lenne nekem a wochengeld...de nagyon sokat voltam tàppènzen ùgyh.a biztosito mindig kiegeszìtette a fizumat de erre a honapra teljesen àt vette a biztosìto a fizetest...nem tudjàtok ilyenkor mi van? Ez befolyàsolja a wochengeld összeget vagy nem?
2016. ápr. 21. 11:12
Sziasztok! 38.hetes kismama vagyok. Bécsben élünk a férjemmel 3 éve. Szívesen beszélgetnék ,megismerkednék kismamákkal,anyukákkal. Első baba lesz,42 éves vagyok. Sajnos félek most mindentől,a szüléstől a kórháztól. A nagy boldogság érzésből félelem,pánik lett. Járt így valaki? Segítsük egymást!
26. mgagi
2016. ápr. 18. 14:34
köszi.
25. csibész25 (válaszként erre: 24. - Mgagi)
2016. ápr. 18. 13:41
Az orvos dönti el, hogy veszélyeztetett vagy e illetve ő ír javaslatot a vorzeitige mutterschutzra. Ha nem ír, te kérheted is.
24. mgagi
2016. ápr. 11. 06:32
Rosszul irtam. Szoval, vorzeitige mutterschutz. Meg ugyan dolgozom es fogok is meg de mi van ha a trombozis miatt hamarabb el kell jonnom?
23. mgagi
2016. ápr. 9. 13:00
Vollzeitmutterschutz kinek jár és mettől? Azért kérdezem mert nekem trombózisom volt 2 évvel ezelőtt.
22. szöszimacs (válaszként erre: 15. - Csibész25)
2016. márc. 31. 20:38

Szia!

Igen,Wochengeldet kaptam,még nem tudom,mennyi a teljes összeg,mert még nem egész hónapra jött,fél hónapra 150 Euro volt.

Igen,én is úgy gondoltam,hogy azzal nem veszítünk semmit,ha felkeressük a Kamarát.

Csak tudod,nem is csak az a probléma,hogy nem hosszabították meg a munkaszerződésem,hanem az,hogy egy fejlett nyugati országban így magára hagynak egy kismamát,hogy napi 2 eurót adnak,ami kenyérre sem elég,és hiába kértem az Ams-t,hogy segítsenek munkát találni,semmit nem tettek,terhesen meg hát ugye senki nem alkalmaz.Egyébként 4 éve itt élünk,ide adózom én is,férjem is (neki éves állása van).Tehát nem tartom korrektnek ezt a szituációt.

21. mgagi (válaszként erre: 19. - Csibész25)
2016. márc. 31. 20:27
Ertem. Mi Salzburgban lakunk. Nekem kifejezetten bejelolte a ketto uh- ot hogy ennyibe kerul majd. Fene se erti. Most mikor mentem csinalt rakszurest is. Kaptam kepet is.
2016. márc. 31. 20:22
Egyébként ki merrefelé él Ausztriában? Mi Klagenfurtban vagyunk
19. csibész25 (válaszként erre: 17. - Mgagi)
2016. márc. 31. 20:21

Nem azért nem,de vigyázz mert sok doki akkor is csinál Uh-t ha az nincs a kiskönyben csak pl vérvétel meg mérés lenne és azért is kér pénzt. Meg a 20-ik heti szervi vizsgálat (organ screening) az is fizetős!!! Illetve a doki csak ránéz ultrahangon az nem.


Nekem 30 euró volt ultrahangonként, azt kifizettem mert látni akartam a babámat, de a dokim mindig adott sima meg 4d-s képet is.

18. mgagi
2016. márc. 31. 20:08
Én is sokallom a 150 eurot. Mert az hallottam hogy max 50 euró egy ilyen vizsgálat.
17. mgagi (válaszként erre: 16. - Csibész25)
2016. márc. 31. 20:06

oké köszi.

Nos én kifejezetten olyan dokit választottam aki krankenkasse-s is. Szóval ha megkapom a kiskönyvet akkor amit benne lesz kötelező vizsgálat azért nem kell fizetni?

16. csibész25 (válaszként erre: 13. - Mgagi)
2016. márc. 31. 20:01

Ez nem kötelező vizsgálat, amit nem áll a krankenkassa. Ezt az orvosnak el kellett volna mondania (az én első dokim is elfelejtett szólni róla :-( ). Ha rendes kassenarzt-hoz jársz, akkor a kiskönyves vizsgálatok ingyenesek, azaz abban csak 2 UH van, az azon felüliért akkor is fizetni kell, orvos válogatja mennyit. Ha Wahlarzthoz jársz, ott mindent fizetni kell és abból bizonyos összeget visszatérítenek (de ehhez nem igazán értek -soha nem mentem Wahlarzt-hoz). Amúgy a 150 euró nagyon sok!!!! Nekem az a vizsgálat 70 euró volt. Ja bocsi nekem csak genetikai Uh volt kombinált nélkül, azt nem kértem.


Visszatérve a mi jár kérdéshez ... Geringfügigben akkor jár majd Wochengeld, ha magad fizeted mellette a biztosításodat. De akkor is ennek megfelelő összeg. Esetleg időben érdeklődj az Arbeiter Kammernél, hogy hogy jársz jobban, ők tudnak felvilágosítást adni konkrétan a te esetedre!

15. csibész25 (válaszként erre: 14. - Szöszimacs)
2016. márc. 31. 19:55
Szia! Visszamenőleg sajnos nem, mert azt hiszem 4 hét van fellebbezésre. Nem tudom, hogy szezonra is érvényes-e ez vagy csak más határozatlan idejűre), de szerintem érvényes. Amúgy az Arbeiter Kammernél ingyenes jogi segítséget kaptok, elmondják mi jár, mi nem és a nevetekben intézkednek is. Ott kellene érdeklődni. Sajnos utólag késő :-( De akkor Wochengeldet kaptál a notstandshilfe alapján igaz?
14. szöszimacs (válaszként erre: 8. - Csibész25)
2016. márc. 31. 11:40

Szia!Ez biztos?Mert én szezonmunkában dolgoztam tavaly október közepéig,akkor már 12 hetes terhes voltam,és a szerződésemet nem hosszabbították meg,mivel határozott időre szolt és ezért hoppon maradtam.Az ams-nél regisztráltam,ott NotstandsHilfe-t állapítottak meg,ami azt jelentette,hogy napi 2 eurót kaptam.Így men le az egész várandóságom,férjemmel egy fizetésből tengődtünk állandó kölcsönökből,mert hát az albérletet és a hitelt fizetni kellett így is.

Esetleg visszamenőleg lehet-e valamit tenni?

39. HETES KISMAMA.

13. mgagi
2016. márc. 30. 14:43
Kaptam egy árlistát. 12-14 hetes uh+ kombináltteszt 150 euro. Ezt ott helyben kell befizetni? Ha befizettem akkor az igazolással be kell menni a krankenkasse-hoz? Hogy működik ez a nőgyógyászati terhesgondozás? Krankenkasse-s doktornőhöz mentem.
12. mgagi
2016. márc. 29. 22:01
Geringfuging.
11. csibész25 (válaszként erre: 10. - Mgagi)
2016. márc. 29. 21:08
Szia! A 10 órád geringfügig-be vagy teilzeitba esik? Attól függ...
10. mgagi
2016. márc. 29. 19:01

Sziasztok!

Engem az érdekelne hogy mi van azokkal akik részmunkaidőben (heti 10 óra) dolgoznak és úgy esnek teherbe. Tudom kevés de sajnos csak ez adódott. Mivel nyári szezon van csak. Nálam ez azt jelenti hogy 1 hónapot dolgoztam szezonban és utána 1,5 hónap kihagyás után visszavettek heti 10 órába takarítani majd nyáron ismét lesz 3 hónap szezon. De ha már most terhes vagyok hotelszezonról ne is álmodjak hogy maradhatok?

9. főnix01 (válaszként erre: 8. - Csibész25)
2016. márc. 29. 07:30

Szia!

Nagyon szépen köszönöm az információkat, most már képben vagyok :) sok új dolgot tudtam meg teáltalad! Köszönöm :)

8. csibész25 (válaszként erre: 4. - Főnix01)
2016. márc. 28. 08:56

Ja táppénzre itt nem igazán írnak ki túl gyakran és az attól függ, hogy kapsz-e táppénzet hogy munkaviszonyban avgy e vagy az ams-től kapsz e juttatást (munkanélküli arbeitslosengeld vagy segély azaz notstandshilfe). Wochengeld bonyolultabb sokkal.


Másik ha határozott idejű szerződés alatt leszel terhes, akkor az automatikusan meghosszabbodik a 32-ik hétig. Pl: ha neked mondjuk május 1-ig van szerződésed, de te május 1 előtt orvosilag bizonyíthatóan terhes vagy és jelented a cégnek, nem küldhetnek el május 1-el az anyavédelmi törvény értelmében.

2016. márc. 28. 08:50
Viszont ha itt van a főlakcímed, és már megvan a babádés itt megítélik a családi pótlékot familienbeihilfe akkor munkaviszonytól függetlenül kaphatsz Kinderbetreuungsgeld-et (gyes-nek felel meg) - több modell van, amiből választhatsz: 12 hónap 1000 euró havonta vagy 20+4 hónap 600 euró vagy 30+6 hónap 400 euró körül havonta
6. csibész25 (válaszként erre: 4. - Főnix01)
2016. márc. 28. 08:47

2. Ha amikor terhes leszel munkanélküli vagy, akkor terhességgel összefüggően semmit nem kapsz. Munkanélküli akkor jár, ha először legalább 1 évet folyamatosan dolgoztál ( az első munkanélküliség után már 28 hét folyamatos munkaviszony is elég, hogy újra kapj munkanélkülit). De a munkanélküli is 5-6 hónapig jár csak. Ez után kérhetsz segélyt / Notstandshilfe, amibe több minden beleszámít: mennyi volt a munkanélkülid, a férj/pár fizetése, van e hiteled, van e már gyereked, mennyit fizetsz lakásra stb...

Igazából nem szerencsés ha munkanélküli sem jár és úgy leszel terhes. Ebben az esetben is járhat Wochengeld majd de nem minden esetben ( ez bonyolultabb -ha érdekel ezt is el tudom magyarázni)

5. csibész25 (válaszként erre: 4. - Főnix01)
2016. márc. 28. 08:43

Először is a Wochengeld a kiírt szülési dátum előtt 8 héttel és utána 8 héttel jár meg. (Kivéve császár vagy ikerszülés - akkor 12 hét).


A többi amit írsz zavaros és nem egészen igaz...


1. Ha éppen foglalkoztatva vagy, amikor terhes leszel és már lejárt a próbaidőd, vagy próbaidő alatt nem derül ki a terhességed (nem tudsz róla, nem mondod meg), akkor édes mindegy mióta dolgozol, minden megjár neked. Normál esetben a 32-ik hétig KELL dolgoznod, kivéve ha nem tudsz egészségügyi okokból vagy a munkád olyan, amit a Mutterschutzgesetz (anyavédelmi örvény) tilt. Ha pl sokat kell állnod vagy veszélyes anyaggal dolozol stb stb, akkor a munkahelynek könnyítenie kell a munkádon, több pihenést biztosítani stb. Ha ezt nem tudja megtenni, haza küldenek, de fizetniük kell a teljes fizetésedet. Ha az orvos ír ki egészségügyi okból és a bizottság rábólint akkor ugynevezett vorzeitige mutterschutz-ba kerülsz (ugye normál esetben 32-ik héttől vagy mutterschutzba, ehhez képest ha előbb kiírnak akkor az korai..) akkor is otthon maradhatsz és kapod a fizetésedet

2016. márc. 26. 07:39

Jó reggelt kívánok!

Ha terhes leszek, és valamiért nem tudok dolgozni, akkor valamilyen pénzt kaphatnénk azokra a hónapokra, amiket a szülésig otthon töltök. Azt tudom, hogy a kilencedik és miután megszületett a baba az első hónapban wochengeldet kapunk. De a többi juttatásra (minthogy terhesen esetleg nem tudnék dolgozni) mikor vagyok jogosult? Azt tudom, hogy fél év munkaviszonynak meg kell lennie, de az utolsó egy évben, vagy pedig fél év folyamatos munkaviszonyból mennék táppénzre? Úgy értem, hogy ha most megvan nekem az utolsó egy évben a fél év munkaviszony, viszont novemberben és december első felében nem dolgoztam, majd három és fél hónapot melóutam, most fog lejárni a szerződésem. Szóval jogosult lennék a táppénzre és a wochengeldre vagy nem?

Remélem jól le tudtam írni.

Előre köszönöm a válaszokat!

2016. márc. 25. 07:32
Én 2-szer szültem már itt: 2013 július és tavaly május. Mi érdekel?
2016. márc. 25. 04:22
En tavaly szültem.
2016. márc. 24. 21:45

Sziasztok!


Van itt olyan anyuka, aki Ausztriában készül szülni? 18 hetes kismama vagyok, és jó lenne vkivel a kinti dolgokról beszélgetni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook