Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ausztriában hány hónap munkaviszony után lehet elmenni szülni, hogy megkapjam a támogatásokat? Köszönöm. fórum

Ausztriában hány hónap munkaviszony után lehet elmenni szülni, hogy megkapjam a támogatásokat? Köszönöm. (tudásbázis kérdés)

7. Maffincs (válaszként erre: 6. - Pandabobi)
2011. aug. 12. 14:54
Rendben, köszönöm szépen!
2011. aug. 12. 13:01

Ugyanúgy, mint nálunk, csak közben elküldhetnek. Ott már rég működik az, amit nálunk nemrég vezettek be. A gyesről sem kell visszavegyenek. Azon túl, valószínüleg nem fognak örülni, hogy szülni akarsz. Azért nem vagy teljesen védtelen, az ellátást megkapod, mert amennyire tudom, nem a munkáltató fizeti, ill. nem mindig és mindent. A tényállástól függ.

Legtisztább dolog a közös bejelentés, amihez közös háztartás kell csak, házasság sem. Eddig biztos, ha utána találsz munkát, akkor csak jobb.

5. Maffincs (válaszként erre: 4. - Pandabobi)
2011. aug. 12. 12:34

Köszönöm.

Párom is kint dolgozik, viszont én most keresek olyan helyet, ahonnan el tudok majd menni szülni. Viszont fontos lenne az is, hogy a terhesség alatt, ha nem tudok végig dolgozni, kapjak vmilyen ellátást. Nem tudom a táppénz pl hogy működik.

2011. aug. 12. 12:29

bármennyi, lehet az pár hónap is. Sőt, még kint sem kell dolgoznod, ha a párod kinn dolgozik és bejelent a saját biztosítására, akkor az osztrák fél kiegészíti a gyest, a magyarhoz annyit ad hozzá, amennyi kiteszi összesen a kintit. Ezt egy összegben szokták utalni, a folyó év után következő év elején, márc. körül. Mindennek vannak feltételei, az egy hosszab lélegzetvételű dolog.

Amit a Warnika mond, szerintem az egy év a végleges (határozatlan időre szóló) munkavállalási engedély kiadására vonatkozott május előtt. Most tehát azonos feltételekkel vállalhat mindenki munkát, a szaciális ellátást is beleértve.

2011. aug. 12. 12:25
és tgyás, vagy gyed? ezt nem tudod véletlenül?
2011. aug. 12. 12:22
elvileg gyes stb. egy év után jár
2011. aug. 12. 12:17
Sziasztok!Ausztriában hány hónap munkaviszony után lehet elmenni szülni, hogy megkapjam a támogatásokat? Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook