Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ausztriába utazok egyedül vonattal a férjemhez fórum

Ausztriába utazok egyedül vonattal a férjemhez (beszélgetős fórum)

2022. máj. 25. 21:00
Köszönöm mindenkinek, a kissé gúnyos és az építő hozzászólásokat is. Szerencsére beszélek nyelveket, angolt és németet is. Bármilyen furcsán hangzik is,egyszerűen a 8 órás vonatozás riasztó számomra, nem szoktam vonattal utazni még belföldön sem... Olyan apró dolgok érdekeltek volna, hogy pl a bőröndöt magára hagyhatom-e míg wcre vagy büfébe megyek, vagy ha a helyjegyem nem a legjobb helyre szól, atülhetek-e egy üresen hagyott helyre, mennyire szoktak erre figyelni... Érdekes volt olvasni a reakciókat, szerencsére nem csak lenéző, "ezhülye" hozzászólásokat kaptam... Biztosan minden rendben lesz és én magam is csak mosolyogni fogok a félelmeimen.
15. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Laszilvi)
2022. máj. 22. 12:53
Vigyél magaddal könyvet, rejtvényt, amivel lefoglalod magad a vonaton. Férjed vár majd az állomáson, vagy még onnan is egyedül kell járművel menned? Ha igen, akkor legyen nálad térkép, de már itthon is tanulmányozd a google térképpel az útvonalat, hogy amerre menned kell milyen épületek vannak, így könnyű lesz a beazonosítás. Ne izgulj, ügyes leszel. :)
14. fe49a0cbef (válaszként erre: 8. - Bozsu55)
2022. máj. 22. 12:22

Belátom, hogy igazad van, gyorsan szóltam hozzá, tényleg mindenkinek más a nehéz.

De valószínű, én más korosztály vagyok mint Fi, tehát ezért.


A gyúrt tésztával is megbirkózom, hogy megnyugtassalak..:-DD

13. Icuska538 (válaszként erre: 1. - Laszilvi)
2022. máj. 22. 10:57

Ne parázz! Én 65évesen egyedül indultam Londonba! Igaz repülővel... Ha szóltam hogy magyarok ha itt vagytok segitsetek... Segitettek

Igaz azóta Madridba megyek... Na ez már kicsit bonyolultabb...ott nincs annyi

magyar.. De van forditó.. .

12. birebora (válaszként erre: 8. - Bozsu55)
2022. máj. 22. 09:48
Pontosan igy van:)
2022. máj. 22. 09:48
Es ha eros kanyarok vannak az uton, vigyazz a kavedra XD En meg elotte olyat nem lattam vonaton, de a legutobbi osztrak hegy kerulgetes alatt kiborult a kavem.
10. Soufflet (válaszként erre: 8. - Bozsu55)
2022. máj. 22. 09:43

Van benne valami... En 16 evesen vilagosodtam fel, hogy nem mindenkinek van utlevele. Es 22 kornyeken, hogy nem mindenkinek van bankszamla es bankkartyaja.


Vigyel eurot kp-ban, csak ha kellene.


...szoval kedves forumindito, meg azt kell megnezni, kell-e meg FFP2 maszk (amire szarik mindenki a repulon is, de ha kekec ellnor van, megvaghatnak), mennyi, milyen oltas kell (ha meg kell), es ha kell nyomtasd ki a QR- kodod arra az esetre, barmi lenne a telefonoddal!

Szerintem a beutazasi felteteleket meg magyarul is megtalalod Ausztria hivatalos honlapjan.


En kb. egy orat dekkoltam az okmanyaim miatt a repuloteren, mikor a szemelyzet nem tudta, hogy aznaptol mas a szabalyozas.

Mi a csaladban M.o., Svajc, Anglia, Hollandia, Ausztria, Csehorszag kozt ropkodunk, utazunk, meg a kirandulos utak. nagyon mas lehet a covid miatt a kotelezo felszereles.

2022. máj. 22. 09:42

Vegyél helyjegyet, menetirány szerint és ablak mellett. Vigyél egy jó könyvet, keresztrejtvényt, íróeszközt, töltsd fel a telefonod, vigyél akár powebankot, de a vonaton is lehet tölteni, úgyhogy töltőt is.

Vigyél vizet, fertőtlenítő trutyit, papirzsepit, némi kaját. A fülhallgató is hasznos lehet, bár valószínűleg nem lesz gáz az utazóközönség, feltehetően nem kell full hangerőn egy zanzásított szappanoperát végignézni és hallgatni.

8. bozsu55 (válaszként erre: 3. - Fe49a0cbef)
2022. máj. 22. 08:42

Mindenkinek más a nehéz,neked egy gyúrt tésztát kinyújtani,neki utazni az ismertelenbe.

Van ilyen.

7. Soufflet (válaszként erre: 5. - Sanyinak)
2022. máj. 22. 08:09

Le lehet tolteni egy szotart, hogy offline is tudja hasznalni.

Vagy egy appot, ami koveti, hol van, ha a kijelzo beszart.

De amugy mit lehet mondani? Vigyel kezfertorlenitot meg zsepit, amit kakapapirnak is lehet hasznalni?

2022. máj. 21. 22:21
Kitartás no para🍀😉✔
2022. máj. 21. 21:04
Szerintem nem beszél idegen nyelvet és ebből adódik a félelme, hogy nem tud majd senkivel kommunikálni.
4. gabbbicica (válaszként erre: 2. - 2dd41f80e7)
2022. máj. 21. 21:01

Szerintem még biztobsagosabb is egy Budapest-Bécs mint egy Budapest-Nyiregyháza szakasz.


Amugy erdemes helyjegyet venni, hiaba nem kotelezo. Mert belfoldre kotelezo, es fel kell allni, ha vkinek arra az ulesre szol a Bp-Gyor jegye.

3. fe49a0cbef (válaszként erre: 1. - Laszilvi)
2022. máj. 21. 20:46

Egyetértek a kettes hozzászólóval, ez tényleg olyan nehéz, mint mondjuk a hetes busszal átmenni Pestről Budára.


Mi ebben a nehéz amihez Neked itt tanács kell?

2. 2dd41f80e7 (válaszként erre: 1. - Laszilvi)
2022. máj. 21. 20:41

Ausztriába? Már ne haragudj, de ez olyan, mintha leutaznál Pestről Debrecenbe. Tehát milyen tanácsokat szeretnél 3-4 órás útra?

Sokat utaztam vonattal Olaszországba, általában éjjel utaztam, arra vannak praktikáim, de ebben nem tudok segíteni, remélem valaki más igen :)

2022. máj. 21. 19:16
Május 31-én életemben először utazok nemzetközi vonattal, ráadásul egyedül, nőként. Ausztriába megyek a férjemhez, aki egy hónapja dolgozik kint. Van itt bárki aki hasonló cipőben jár és szokott kivonatozni a párjához? Szívesen elfogadnék pár jó tanácsot...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook