Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Atkins halála fórum

Atkins halála (beszélgetős fórum)


2008. jan. 26. 21:55

sziasztok..

szerintem egyszerüen minden alkalmat megragadnak arra hogy támadják talán az egyetlen olyan embert aki értelmes nem heztetös diétát csinált.. rolam 9hónap atkinssel -35 kiló jött le, és remélem minden további kiló lejön... engem csak rohattul iritál hogy olyanok ugatnak ennek a diétának az egésségtelenségéröl akik ki se probálták... aki kalóriaszegény diétával akar éhezni megteheti... én nem fogok. az hogy felpuffadt a korházban, talán azért volt mert nem volt magánál... nem tudta mit tömnek bele... a korházi kaják amugy is kalóriaszegények, és nem szénhidrátszegények...sztem a diétája igen is működik!!! őt pedig hagyni kéne békében nyugodni...

11. h.editke (válaszként erre: 10. - Brenda)
2008. jan. 26. 12:45
Na itt van a kutya elásva: "És sokan azt nem értik meg, hogy ez így is még sokkal kevesebb zsír, mint amennyit egy átlagember megeszik egy nap."
10. Brenda (válaszként erre: 6. - Rozina)
2006. júl. 27. 09:45

Sziasztok!


A régi LowCarb honlapon is volt egy Atkins halála fórum, ahol alaposan átbeszéltük a dolgot, akit érdekel a téma, talán még megtalálja.

Szerintem aki azt állítja, hogy az Atkinsben zsírt zsírral kell enni, az egyszerűen nem olvasta el alaposan Atkins könyvét. A zsírok fogyasztását ő is mértékkel javasolja, és 1-2 szelet papírvékony bacon szalonna és 3-4 tojás meg ami a normál húsban van zsír az kimeríti az általa engedélyezett zsírmennyiséget. És sokan azt nem értik meg, hogy ez így is még sokkal kevesebb zsír, mint amennyit egy átlagember megeszik egy nap: párizsi (csupa zsír), vaj vastagon, olajos tészták, sütik mértéktelenül (pl. a pogácsa is csupa zsír - ugye mindenki tudja, hogy a vaj, margarin és olaj is zsír!!!), zsíros húsból a jó magyar rántotthúsok, zsírban sült krumpli stb...

Szóval az Atkinsnél nem a zsírral van a baj! Hosszútávon inkább az vele a baj, hogy nem enged elegendő zöldséget és gyümölcsöt (mondjuk én csak az első legszigorúbb szakaszt csináltam). Mondjuk én úgy gondolnám, hogy napi 2-3 őszibarack (finom édes!) és napi 2-3 nagy adag vegyes salátatál (pari, ubi, gomba stb.) megengedhető kellene, hogy legyen.

2006. júl. 10. 12:13

Azért nem boncolták fel, mert nem járult kómábaesése előtt és a közeli hozzátartozói a kómábaesés után.

Szép napot mindenkinek

8. rozina (válaszként erre: 7. - 3d7fa9d9d9)
2004. márc. 25. 15:34
Örülök neki!Bár mondom semmi érdekem nem fűződik hozzá hogy futassam Atkins bácsit!:))
2004. márc. 25. 15:19
Rozina!Szívemből szóltál.Az Atkins alapjáraton egészségesebb mint a korábbi étkezésem!
2004. márc. 25. 12:05

Szerintem csak az tudná megmondani, hogy mi az igazság aki Atkins közeli hozzátartozója, barátja volt. De valójában kit érdekel ez, hogym iben halt meg szegény?

Az én véleményem az /minden orvosi és dietetikai háttér nélkül. józan paraszti ésszel/ hosszú távon semmi fogyókúra nem egészséges. az embernek át kell állni a neki legmegfelelőbb egészséges, rostokban és vitaminokban gazdag étkezésre.

Szerintem a max 2-3 hónapig tartó minimális szénhidrátos fogyókúra nem tehet olyan nagy kárt mint a túlsúly.

1. Atkinszes szigorú időszakban is ehetsz sok zöldséget./szerintem sokan így többet esznek mint a normális zsömle-felvágott, hús-krumpli időszakban/

2. vannak jó és rossz zsírok. Én alapjáratban ódzkodom a zsíros szalonnától és a tocsogós husoktól. Ezzel szemben szinte minden diétának az alapja az olivaolaj és a csirkehús.

3. édesség és fehér liszt elhagyása sem hiszem, hogy annyira különleges elvárás egy fogyókúrától.

4. Alkohol, kv, cigi: én is szeretem, de ezek inkább hozzájárulnak a szívpanaszokhoz mint bármi más. /ha jól tudom a száraz borok, pezsgők kis mértékben engedélyezettek is/

5. nos hát a gyümölcs. Nekem igazán ez az egyetlen fájó pontom. De kicsi fogyasztható belőle már a második szakaszban is, ha jól tudom.

Úgyhogy akkor mi is az egészséges étkezés?

I. jó kis fehérkenyér, mellé mindenféle tartósítós szar, jó sok édesség, fehér cukor, Alkohol, "Sűtkumpi" + na azé együnk egy pár szál savanyút is de csak az íze miatt, nyomjuk le egy kis sütikével és persze locsoljuk le az egészet jó sok kávéval.

II. No pia, kávé sok nyers zöld zöldség, későbbi fázisokban teljes kiőrlésű termékek, natrium és tartósító mentes husok, keévs tejföl, tojás kicsi gyümi, néha valami light gyumis édesség.

Nam ost akkor melyik az egészséges???,

persze én sem értek azzal 1-et, hogy együn szalonnát kobival egy kis disznózsírba megtunkolva.

Egy kicsit hosszú voltam + elkanyarodtam szegényke halálától is, bocs.

Ja és még nem is fizetnek, hogy kampányoljak!:))



5. d53ebb41c7 (válaszként erre: 3. - Csigusz)
2004. márc. 25. 12:03

Nyilván a kóma altt infuziót kapott ami nem ürült ki a rossz keringés miatt és oedémás lett, de nem ennyire.

Befejezem mára a rendelést, megyek a dolgomra.

2004. márc. 25. 12:00

Azt mondják, csak az hal meg, akit elfelejtenek, de én tudom, hogy Ő tovább él a mi és a több millió követő lelkében és a sikereink tudatában örökké hálásak leszünk neki.


2004. márc. 25. 11:47
Nekem az a nagyon abszurd a dologban, hogy 8 NAP ALATT 30 KG! Ez inkább olyan Blikk jelegű, nem?
2. d53ebb41c7 (válaszként erre: 1. - Csigusz)
2004. márc. 25. 11:41

Kórházban kerülése elött 87 kg-os volt, nem boncolták fel, de a súlyát azt lemérték..hát persze az a legfontosabb dolog a proszektúrán.

Rejtély, hogy miért nem boncolták föl pont őt, hisz lehetett volna tanulni bőven.

Úgylátszik röntgenszemű "elemzők" vették körül a "támadó csoport"-ból.


Számomra fontos, az amit magamon tapasztalok és érzek..a változást és ezt Neki köszönhetem.



2004. márc. 25. 11:24

Túlsúly miatt halt meg az Atkins-diéta kitalálója


2004. február 12., csütörtök 18:41


Dr. Robert Atkins, a népszeru´´ Atkins-diéta szellemi atyja halálakor 117 kilót nyomott - derült a professzor halálát elemzo´´ orvosi jelentésbo´´l. Az Atkins-diéta ellenzo´´i arra következtettek, hogy a doktor úr saját táplálkozási módszere miatt lett szívbeteg, illetve halálához is ez vezetett.

h i r d e t é s



A New York-i kardiológus professzor 2003-ban, 72 évesen hunyt el. A róla elnevezett fogyókúra lényege, hogy az alapveto´´ tápanyagok közül sok zsírt és kevés szénhidrátot kell a szervezetbe juttatni.


Karma kóma


Atkins a hízás elo´´ttAtkins tavaly télen szerencsétlenül lépett, megcsúszott a jégen, beverte a fejét, és eszméletét vesztette. Kórházba kerülésekor a 183 centis férfi még csak 87 kilós volt, majd az esést követo´´ 8 napos kóma alatt 30 kilót hízott. A kórház orvos-szakérto´´i szerint a hízás oka az volt, hogy Atkins szívbetegsége miatt szervezetébo´´l nem ürült ki a folyadék.


Dr. Stuart Trager, az Atkins Orvosi Tanács vezeto´´je elmondta, hogy kórházakban a kizárólag folyadékkal táplált betegek súlyosan felpuffadhatnak. "Atkins annyira csúnyán megdagadt, hogy családtagjai és barátai alig ismerték meg" - mondta el az AP hírügynökségnek.


Szívbaj


Köztudott volt, hogy a doktornak problémái voltak a szívével. Az Atkins elveit valló orvosokból álló testület szerint ennek semmi köze nem volt diétájához, hanem egy korábbi vírusos megbetegedés okozta. Egészségügyi elemzésükhöz hozzáfu´´zték, hogy inkább hagyni kéne békében nyugodni a doktor urat.


Pro és kontra Atkins


Egy Atkinst támadó csoport szerint elképzelheto´´, hogy a professzor súlygyarapodásának egy részéért a folyadékfelhalmozódás felelo´´s, de az nem, hogy mind a 30 kiló így rakódott rá. A csoport fenntartja azt a véleményét, hogy az Atkins-diéta szerint táplálkozók millióinak egészségét súlyos veszély fenyegeti.


Az ellenkezo´´jét bizonyítja az a tanulmány, amelynek köszönheto´´en napjainkban ismét hihetetlenül népszeru´´vé vált a szóban forgó diéta. A tanulmány szerint a professzor táplálkozási tanácsait követo´´k körében csökkent a szívproblémák és a koleszterinproblémák kialakulása.


Az ügyben pártatlan orvos megero´´sítette azt az állítást, miszerint egyértelmu´´en a kóma volt felelo´´s az extrém súlynövekedésért. Azon vélemények, amelyek a halál okát firtatják, nem voltak kello´´en megalapozottak, mert a diagnózist boncolás nélkül állították fel.



Na fiúk és lányok! Most akkor mi van? Hol az igazság?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook