Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Árubemutatós mese! fórum

Árubemutatós mese! (beszélgetős fórum)

1 2
35. csermaksanyi (válaszként erre: 34. - Alidamolnar)
2017. jan. 21. 13:02
Az emberi mohóságra alapoznak. Ha te tudod, hogy nem játszottál, így nem is nyerhettél, de mégis belemész a dologba. Magadra vess
34. alidamolnar (válaszként erre: 33. - Béla100)
2011. okt. 7. 17:01

Bocs, hogy kitör az őstermészet belőlem, ezek gátlástalan, sz@r alakok. Ha nem lenne normálisan fizető szakmám, akkor is előbb elmennék takarítani, minthogy ezt a "foglalkozást" űzzem.


Amúgy nálunk is volt egy érdekes: tegnap csörög a vezetékes telefonunk. Egy nő az, nagy örömmel tudatja, hogy mivel két hónapja válaszoltunk egy eü-s felmérésre telefonon, ezért most nyertünk ezt meg azt meg amazt.

Mondtam, hogy köszönöm, nem kérjük. Aztán letettem.

De nem is ez a lényem: én SOHA nem szoktam felmérésre, kérdésekre válaszolni, és a vezetékes telót csak én és a férjem kapkodjuk a házban. Ő sem válaszol SOHA, amikor ilyen kérdés-felelet dolog van, alapból lerázza, én is.

Szóval, engem az döbbent meg, hogy ennyire komplett hülyének néznek basszus, hogy nem emlékszem arra, hogy mire válaszoltam 2 hónapja?

Ez már tényleg az alja, és aki ilyen cégnél elhelyezkedik, az is. Nem tudok egyet érteni azzal, hogy ebből él. Menjen takarítani. (bár a munka gondolom, büdös az ilyeneknek.)

33. Béla100 (válaszként erre: 31. - A14deb9047)
2011. okt. 7. 16:54

Ez is igaz!

A törvényes kereteket viszont mindenkinek be kellene tartani, ha valaki eláll a vásárlási szándéktól akkor ne legyen fenyegetés!

Mi lenne ha a boltban vásárolt vasalót másnap visszavinném, hogy mégsem kérem,feljelentéssel fenyegetnének?

Milyen világban élünk?

32. Béla100 (válaszként erre: 30. - 432d0af620)
2011. okt. 7. 16:48

Igazad van!

Más szemszögből látod a dolgokat.

2011. okt. 7. 15:49

Aki elmegy ilyen előadásra, az tudja, hogy valamit el akarnak neki adni igen drága áron.

A pénztárcából nem fog senki egy forintot sem kibeszélni... mondhat, beszélhet, ígérhet, mutathat azt, ami csak akar.

2011. okt. 7. 14:27
nem csak a bandák a borzasztóak, hanem a sok ember is aki ezt elhiszi és belemegy mindenbe amit tukmálnak vagy reklámoznak ha kell, ha nem kell, ugyanez van a hitelekkel/hitelkártyákkal, aztán mikor jön a behajtótól a telefon akkor ő lesz a hibás amiért ő felvette a hitelt. Senki nem kényszerít senkit semmire, elmondják az ajánlatot, mert ez a dolguk, ez a munkájuk, ebből élnek, nem lehet tudni hogy otthon hányszor mondja el magának h mennyire utálja a munkáját, de ebből él, ebből tartja el magát és a családját, ha valaki belemegy, hát ő baja, úgy gondolom nem fogtak még senkire fegyvert, hogy vásároljon.
29. 00a194caf9 (válaszként erre: 1. - Béla100)
2011. okt. 7. 13:54
Ez az én anyukámmal is eljátszották... Azt mondták, hogy a bank már jóvá is hagyta a beszedési megbízást... :) Ez természetesen csak hazugság volt.
28. Béla100 (válaszként erre: 27. - Benvik)
2011. okt. 7. 13:19
Így igaz!
27. benvik (válaszként erre: 26. - Béla100)
2011. okt. 7. 13:18
Ha már csak egy embert is megmentünk ezzel, akkor már megérte:-))))
2011. okt. 7. 13:17

Köszönöm szépen, hogy olvastatok!

Írjuk le a hasonló ügyeket, okulás képpen!

25. benvik (válaszként erre: 24. - Béla100)
2011. okt. 7. 13:16
Akkor jó:-) Mi egy pici faluban lakunk, ahol sok az idős ember. És még ide is képesek kijönni szórólapozni, meg felvenni őket. Nem tudom melyik cég, meg hova, mert nekem apostaláda alatt van a kuka, leveleket behozom, az összes többit azonnal belesöpröm. Anyósoméknál Érden van olyan, hogy több ilyen is jön egy nap:-((((
24. Béla100 (válaszként erre: 23. - Benvik)
2011. okt. 7. 13:13
Mama kioktatva! Csak ha ismerős jön akkor mehet ki!
23. benvik (válaszként erre: 22. - Béla100)
2011. okt. 7. 13:11
Ezek megjelennek személyesen is:-( Persze napközben, nehogy más is otthonlegyen:-((((
2011. okt. 7. 13:10

Természetesen még nincs vége az ügynek,hétfőn kell telefonálni a döntésről! Vagyis, fizet, vagy fizet! Két hét múlva kéne érkezni a "légfrissítőnek".Addig még bármi történhet!

Történt is, kihúztam a telefont!

21. benvik (válaszként erre: 18. - Béla100)
2011. okt. 7. 13:07
Igen, már a 80 éves nagymamám is elment a barátnőjével, mert milyen olcsó, és még ebédet is adnak. De mondtam neki, hogy bármit mernek venni, akkor nekik annyi, ha meg erőszakoskodnak, akkor egyszerűen menjen ki, és hívjon fel ahol vannak, odamegyek értük. De jaj lenne annak az emberkének ha még ott van, amikor odaérek...
2011. okt. 7. 13:07
Én voltam már ilyen árubemutatón egyszer az anyósommal. Egy étteremben volt vacsorával egybekötött és ingyenes. Mi ettünk egy jót és hazajöttünk vásárlás nélkül. De akikkel együtt voltunk azok között biztos hogy volt aki vásárolt. Én úgy vettem észre, hogy van egy-két beetető ember, aki amikor bemutatják az eladni kívánt árut, rögtön hangosan elkezdi mondani, hogy igen neki már van ilyen, és hogy milyen jó, mert a náthától az aranyérig tényleg mindent gyógyít, és ő most csak azért jött, hogy vegyen még egyet valamelyik családtagjának. Erre ugye mindenki felfigyel, mert rögtön mindenki elhiszi amit egy "vásárló" mond. És ha neki bevált, akkor biztos hogy nekem is jó lesz.
19. benvik (válaszként erre: 17. - 8a9f750ff1)
2011. okt. 7. 13:04
Sajnos nem. Szomorú, hogy kihasználják a nyugdíjas embereket:-( Mert ezek az utak persze hétköznap vannak, amire ugye nagyrészt ők tudnak elmenni. Na meg nekem mutogathatná a lábáztatóját meg az edénykészletét, kiröhögném. Az edénykészletnél be is mutattam szépen a trükköt anyóséknak. Jé, az én edényemben is lehet minden olaj nélkül húst sütni:-)))) Szépen beáztattam az olajba a husit, kivettem amikor nem látták, és láss csodát nem égett le:-)))) Aztán persze beavattam a titkoba, ki is kerekedett a szemük:-)))
2011. okt. 7. 13:01

Lehet tenni valamit is ellenük ?

Nem hiszem, órák alatt nevet változtatnak, és folytatják tovább!

Nem kell elmenni! Ez is igaz!

A kevés nyugdíjú bácsiknak, néniknek olcsó kimozdulási lehetőség!

17. 8a9f750ff1 (válaszként erre: 14. - Benvik)
2011. okt. 7. 12:58
Minden családban (az enyémben is) van bepalizott családtag, úgyhogy nem mehet nekik rosszul.
16. benvik (válaszként erre: 15. - Béla100)
2011. okt. 7. 12:56
Sajnos ez így van:-(
15. Béla100 (válaszként erre: 13. - 8a9f750ff1)
2011. okt. 7. 12:55

Idős emberek akik egyedül élnek egy ilyen telefon után rohan befizetni! Még véletlenül se legyen letiltása! Már ha van miből befizetni neki!

Eszébe se jut, hogy visszahívja a nyufigot, hogy tényleg igaz, hiszen ez egy hivatal, miért hazudnának!

14. benvik
2011. okt. 7. 12:54
Katasztrófák ezek a bandák:-( Anyósomékat is rendszeresen hülyítették. Vagy hülyítik is, csak már nem merik mondani... Én voltam már a világ legszemetebb embere, amikor felhívtak egy ilyen árubemutatóról, hogy most akciósan 200ezerért rendeljünk mi is 5 lábost, és ez az akció csak ma van. Persze azonnal nemet mondtunk, utána meg hallgattam, hogy miattam fog a kisfiuk meghalni, mert nem ilyen edényben főzök. Aztán a Fókuszban is bemutatott lábáztatót sem voltunk hajlandóak megvenni, persze szintén kicsi fiúk életét akarom megrövidíteni. Erre már a férjemet is majdnem rábeszélték, csak amikor itthon mondtam neki, hogy azt hittem több esze van, akkor kezdett gondolkozni... Slussz poén a 350ezres ágytakaró, ami visszaveri a föld sugárzását, és a világon a legjobban én fogok aludni. Na itt már nem tudtam, hogy sírjak vagy nevessek. A férjem itt beígérte nekik, hogy a következő ilyen útnál gondnokság alá helyeztetést fog indítani, mert nem normálisak...
13. 8a9f750ff1 (válaszként erre: 9. - Béla100)
2011. okt. 7. 12:50
Pont ma de. láttam a tv-ben, hogy a fogyasztóvédők az ilyen cégeknél tartott ellenőrzések 80-90 %-ánál tárnak fel szabálytalanságot. Ez a szám különösen magas annak tükrében, hogy igyekeznek megakadályozni az ellenőrzéseket, pl. ha felbukkan az ellenőr, egyszerűen elmarad a bemutató...
12. Béla100 (válaszként erre: 10. - 8a9f750ff1)
2011. okt. 7. 12:48

Hááát, nem tudom!

Brutális lehet a látvány!

11. Béla100 (válaszként erre: 6. - A14deb9047)
2011. okt. 7. 12:47
Nem foglalkozik, hiszen tel.szám nélkül hívták a mamát, bizonyíthatatlan!
2011. okt. 7. 12:47
Sokszor gondolkoztam már rajta, hogy vajon azoknak az embereknek, akik ilyen cégnél dolgoznak, milyen lehet reggel tükörbe nézni.
9. Béla100 (válaszként erre: 5. - 8a9f750ff1)
2011. okt. 7. 12:46
Igen, jól érted!
2011. okt. 7. 12:45

Tulajdonképpen kérdésmentes a dolog, tanulság szintjén megáll az ügy!


Letiltás nem volt! Az árubemutató cég adta ki magát nyugdíjfolyósítónak!

2011. okt. 7. 12:44

A lényeg: sokszor már a csapból is ez folyik, hogy ilyen helyre nem szabad elmenni, és főleg vásárolni nem.

Tudom, nehéz egy idős embernek felfognia (anyósomnak is hiába beszélek), de többször kellene súlykolni beléjük, hogy ezek mind átverések.

2011. okt. 7. 12:43

Ez durva... A Nyufi nem foglalkozik ilyesmivel...

Valóban sok időst próbálnak levadászni.

Ember legyen a talpán, aki nem csábul el.

Még a göncölszekeret is próbálják eladni "jópénzért".

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook