Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Arcon megjelenő pici piros pöttyök fórum

Arcon megjelenő pici piros pöttyök (beszélgetős fórum)


15. Nemgebe (válaszként erre: 6. - Charlize)
2022. febr. 1. 13:46
A tej, tejtermék elhagyása nekem is használt -, ill tojásfehérje is (csak a sárgáját fogyasztom), csak javaslat volt, de nekem bevált. Mami71
14. Ava15 (válaszként erre: 11. - Babyapocakban)
2022. jan. 31. 22:00
Szerencsére nem ez lesz, abszolút nincsenek ilyen tüneteim.
13. Ava15 (válaszként erre: 12. - Charlize)
2022. jan. 31. 21:52
Basszus... sajnálom. Ez tényleg nagyon zavaró lehet, és mindenképp érdemes a végére járni, hogy mi okozza, főleg ilyen hirtelen. Remélem helyrejön gyorsan 😌❤️
12. Charlize (válaszként erre: 8. - Ava15)
2022. jan. 31. 11:00

Én azt az algás gél állagút használtam.


[link]


Ennek biztos, hogy változtatták az összetételét.

2016-ban kezdődött a problémám, pár hónap alatt eldurvult. A piros pöttyeim fehér pattanásszerű hólyagokkal bővültek és már lila lett az egész orrom, arcom, homlokom, állam, egyre nagyobb területen.

Plusz egy brutál erős hámlás is hozzájött. Bárhová mentem, mindenki bámult és kérdezte, mi van az arcommal. Attól rettegtem, azt hiszik, hogy alkesz vagyok.


Ezt a gélt lecseréltem Himalaya-ra. Zuhanyzás után a saját kezemmel le tudtam dörzsölni a hámlást. Plusz az Uriage Roséliane egy bizonyos kréme használt kicsit. Nagyon sok fajtát kipróbáltam. Nagyon el voltam keseredve.

Lassan egész jól helyrejött a bőröm. Aztán amikor megittam 1-2 bögre tejet, mindig újra jöttek a hólyagok.

A sminkkel is le kellett állnom, az is irritál, pedig korábban naponta sminkeltem.

Nálam ez összetett probléma lehet.

11. babyapocakban (válaszként erre: 2. - Heszter8888)
2022. jan. 31. 07:32
Periorális dermatitisz, olvass utána.
10. cc7a88f96d (válaszként erre: 8. - Ava15)
2022. jan. 31. 07:02
A képet ahogy nézem mintha tényleg rozacea lenne.Mindenképp bőrgyógyász és felír krémet rá,ha pattanások is vannak akkor antibiotikumot is.
2022. jan. 31. 06:34

Nem tudom, hogy Rosacea, v. nem, de itt 1 jó leírás, ha elolvasod rájöhetsz, h. erről van-e szó Nálad:

[link]

8. Ava15 (válaszként erre: 6. - Charlize)
2022. jan. 31. 06:24
Köszönöm, kipróbálom. Alverde citromfüves szappant használok évek óta, lehet, hogy most nálam is kiváltott valamit...?
7. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Ava15)
2022. jan. 31. 05:08
Ha egy bőrprobléma több mint egy hónapig jelen van,utána ajánlatos felkeresni egy bőrgyógyàszt.
6. Charlize (válaszként erre: 1. - Ava15)
2022. jan. 30. 22:11

Nekem kicsit másabb, csúnyább a bőröm, és valószínűleg a tej okoz tüneteket. Nemcsak a laktóz, hanem a tejfehérje is, szerintem. Nem vizsgáltattam ki, de ha nem fogyasztok tejet, 2 hét után jobb, sokkal. Korábban nem volt bajom vele. Meg volt egy algás Alverde arctisztítóm. Évekig jó volt, egyszercsak nem.

Bőrgyógyászok rosacea diagnózist adtak, ami baromság. Nem az.

Próbáld 1-2 hétre elhagyni a klasszikus irritáló élelmiszereket. Tej, glutén…

5. Ava15 (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2022. jan. 30. 20:20
Nem, Home-officeban dolgozom, nagyon ritkán van rajtam maszk.
4. Ava15 (válaszként erre: 2. - Heszter8888)
2022. jan. 30. 20:19
Ez nem múlik el, ezért nem hiszem, hogy ilyesmi állhat mögötte.
2022. jan. 30. 19:27
Esetleg nem használsz hosszabb ideig maszkot?
2022. jan. 30. 19:16
Nekem a szám körül, államon szokott lenni, valami étel érzékenységre gyanakszom. De mire eljuthatnék dokihoz, mindig elmúlik.
2022. jan. 30. 18:47

Sziasztok!

Mindig is problémás volt az arcbőröm, viszont néhány hónappal ezelőtt megjelentek az arcomon sűrűn pici tűhegyni piros pöttyök, ami eléggé zavaró és látványos (feltöltöttem róla egy fotót a profilomon, valamennyire látszik), nem pattanás, nem viszket, tehát valószínűleg nem allergia vagy kiütés. Felismeri esetleg valaki, hogy mi lehet, vagy volt valakinek hasonló közületek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook