Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Április 3.-tól: Kalóriát és szénhidrátot számolok és nyárra csini leszek!!! Csatlakozol? fórum

Április 3.-tól: Kalóriát és szénhidrátot számolok és nyárra csini leszek!!! Csatlakozol? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2013. ápr. 4. 08:51
Sziasztok! Egy lehetőség azoknak a fogyni vágyóknak, akiknek kell vmi támogatás, hogy talpon maradjanak hónapokon keresztül ebben a kemény harcban! :D Szóval indítottunk az előző fogyi versenyből maradtakkal egy ilyen fórumot: Fogyi verseny indul április 15-től! Pénzdíjas :), ha valakit érdekel szívesen vesszük a csatlakozást! :)
2013. ápr. 4. 08:47

Sziasztok!


Hogy alakult a tegnapotok?

Nekem a következő volt:

Reggeli: 2 sz. tönköly kenyér (toast) pirítósként, egy szelet sonkával és egy pici ubi

Tízórai: 1 banán

Ebéd: 1 adag zöldborsó leves és töltött kápi (ez tudom sok volt, de egyszerűen sajnálnám kidobni)

Uzsi: 1 banán

Vacsi: semmi (vagyis gombapaprikást főztem és nyilván meg kellett kóstolni. De tényleg csak kóstoltam.)

Torna: BA: Vitalitás (sztem ez a legkeményebb BA torna)


Szép napot!

2013. ápr. 3. 16:30

Sziasztok!!! Üdv az új fogyitársaknak!!! :)Örülök , hogy itt vagytok!!!!

Ma eddig ügyike voltam táplálkozásilag de tornázni nem fogok mert még mindig meg vagyok fázva egy kicsit, de ha el múlik azonnal tornába kezdek . Köszi szépen a tanácsokat mindenkinek!!!

Remélem kitartóan , szépen együtt lefogyunk!!!

2013. ápr. 3. 14:17
Sziasztok! Én nem nagyon értek a kalória számláláshoz, de szeretném megtanulni :) 7,5 hónapos a kislányom, kb 1 hónapja fogyizok, lement 2,5 kg. Most ugyanannyit nyomok, mint terhesség előtt, de a háj mégis több. Még 2,5 kg jó lenne ha lemenne, meg szálkásítani szeretnék. Combos vagyok, tudom nem lehet helyileg fogyni, de hátha bebizonyítom, hogy mégis ;) Amúgy picit felfele jojózok, pedig nagyon igyekszem. Most Insanity edzést kezdtem el itthon, elég durva. A heti előírt 6 edzésből 5 jön össze. Valószínűleg a kajával van baj, hogy megállt a fogyás.
49. teca76
2013. ápr. 3. 14:00
Bocsi: Stride & Strength! Ha valaki kedvet kapna rá.
48. teca76 (válaszként erre: 47. - Petra025)
2013. ápr. 3. 13:57

Köszönöm, bár én nem érzem azt hogy mindent beleadtam volna.

Most fejeztem be a tornát Jessica Smith: Stride & Stiength (youtub-on) nagyon jó 35 perc, súlyzós.

Nem tudom ilyen puhány lennék? Úgy remegnek a lábaim, biztos izomlázam lesz!

47. Petra025 (válaszként erre: 46. - Teca76)
2013. ápr. 3. 13:14
Üdv köztünk!!! Eddig is nagyon ügyes voltál:-)))
46. teca76
2013. ápr. 3. 10:37

Sziasztok!

Én is szeretnék csatlakozni hozzátok. Januárban kezdtem itt naplót és a kalóriabázison vezetem az étkezéseimet. Bár most volt kis szünet több okból kifolyólag :( Eddig 6 kg fogytam, de most szeretnék kicsit bele erősíteni!

Nem vagyok egy nagy fórumozó, de majd igyekszem.

Mostani sulyom 99,5 kg

45. Sibetti (válaszként erre: 44. - Lettis)
2013. ápr. 3. 09:49

Hűűű, Te szuper ügyes vagy!

Van esetleg valamilyen minta étrended amit megosztál velünk szívesen?

44. lettis
2013. ápr. 3. 09:24

Sziasztok!

Én már január óta nagyon odafigyelek a táplálkozásra, eddig 8 kilót sikerült leadnom, de szívesen csatlakoznék hozzátok, mert néhány kilót még le szeretnék dobni. Én főleg a szénhidrátfogyasztást csökkentettem le, kiiktattam a lisztes, cukros,magas szénhidráttartalmú ételeket és rendszeresen mozgok. 164 cm és 56 kiló vagyok most. Nem szeretnék már túl sokat fogyni, de a hasamról, combomról még van mit lefaragni :)

43. Petra025 (válaszként erre: 40. - Sibetti)
2013. ápr. 3. 09:14
Nekem kicsit nehezen kivitelezhető a torna egy 8 hónapos mellett:-)) de hal alszik, akkor igyekszem majd 20-30 perc tornát beiktatni:-))
42. widett
2013. ápr. 3. 09:06

Ja, tehát én 38 éves vagyok, 171 cm. Induló súlyom 92,7 kg, júliusra 72 kg, jövő márciusra 62 kg.


Én világ életemben 58-60kg között mozogtam. Az első kisbabámmal 103kg-mal mentem szülni, toxémiás terhességgel. A második babummal 79-kg-ról indultam és ott is 103kg-osan feküdtem be a császármetszésre. No, onnan lefogyni nem igazán tudtam. Minden módszert kipróbáltam, szépen-gyorsan fogytam, de vagy a stressz, vagy a viszonylagos stagnálás miatt feladtam és visszahíztam mindent. Én a várandóságok után szorongó típusú lettem, amit evéssel oldottam fel.

41. widett (válaszként erre: 10. - Zsanzi88)
2013. ápr. 3. 08:59

Átlag 1000 kcal-át eszem, legalább 53g fehérjét, maximum 136 g szénhidrátot és maximum 33g zsírt.


Bármit megeszek, 5x eszek egy nap, csak férjek be a napi mennyiségbe.


Húsvétkor egy kicsit kicsúszott a kezemből a gyeplő, 92,7kg-ról indultam, és húsvét előtt 88,5kg voltam. tehát már 4,2kg fogyásnál jártam egy hónap alatt.

Tegnap sajnos 89,1 kg volt a súlyom a húsvétnak köszönhetően.

Minden nap mérem magam, de nem adom fel, tudom, hogy fel-le mozognak a dekák, a tendenciát figyelem. Heti terveim vannak, a középtávú 72 kg július közepére és jövő márciusra 62 kg.


Ha elérem a 85 kg-ot újra elkezdek járni cardioedzésekre.

2013. ápr. 3. 08:12

Sziasztok!


Akkor mától hajrá, keményen!

Tornázni fog valaki a diéta mellett? Én BA tornáit csinálom, mert egy hónapja heti 3-4 alkalommal. De szeretném emelni heti 5-re.

39. Petra025 (válaszként erre: 36. - Ircsipircsi)
2013. ápr. 3. 07:28

Szerintem sem szűkűl a kör, ahogy Noexxa is írta, másféle kenyér, másféle tészta. Krumplit is lehet nagyon pici adagban, csak főtten vagy tepsiben sülten olaj nélkül, vagy picike olívával. Csak az adag nem mindegy. Ha 5-ször eszel, vagy esetleg hatszor akkor nem kell, hogy éhes legyél.

Nagyon jó diabetikus édességek vannak, egy-két falat nagyon jól tud esni. Illetve a tejtermékeknek, túró, tejföl, sajt, natúr joghurt igazán alacsony a ch tartalmúk.

Szoktam házi krémtúrót csinálni, túró, tejföl, édesítő, vanilia kivonat, vagy őrölt vanília.

Hús, zöldgfélék valóban. Kiméred a megfelelő hús plusz köret adagot, és zöldséget akár nyersen szinte számolatlanul tehetsz mellé!!!

38. Petra025 (válaszként erre: 37. - Noexxa)
2013. ápr. 3. 07:23
Hú én ha édességre vágytam, akkor ez volt a nagy kevdenc: túró, tejföl, édesítő és piros bogyós gyümi, ezeket összekevere elég nagy adagra jött ki alacsony szénhidrát tartalommal. Szerencsére tavaly tettünk el a fagyiba sok epret, meg turmixolt eperszószt, azt akár egy natúr joghurtba is bele tudom keverni:-))
37. Noexxa (válaszként erre: 36. - Ircsipircsi)
2013. ápr. 2. 23:23
Várunk szeretettel. Nem lesz egyhangú az étkezés, csak jól ki kell találni. Fehér kenyér helyett teljes kiőrlésű, cukor helyett édesítő, tészta pedig durum tészta. De vannak már minden féle nasik is, kekszek, csokis nápolyi ilyesmik cukorbetegeknek, ami jó a diétához is, viszont ott is véresen kell figyelni a szénhidrátot és a kalóriát, tehát megeszel 2-3 szem nápolyit és köszönöd szépen az uzsonnát. :D Én személy szerint a natúr sós burgonya chips-et fogyasztottam nasinak... Mégis rágtam valamit és ha nem falsz be egy egész zacsival egy ültő helyedbe akkor nem olyan gáz.
36. ircsipircsi (válaszként erre: 18. - °°°Bibie°°°)
2013. ápr. 2. 23:01
Holnaptól én is csatlakoznék hozzátok !!!!!!Írtad, miket nem ettél, de akkor mi maradt : húsfélék, zöldségek, gyümi és ezeket kombináltad ? Gondolom valamilyen édesítőszert használtál? Főleg miket ettél ? Joghurt, tojás, úgy érzem nayon leszűkül a kör, hogy mi is ehető.Nem lesz nayon egyhangú, unalmas ? Köszi a válaszodat előre is, mindenkinek kitartást !!!
35. Noexxa (válaszként erre: 34. - Vacsa)
2013. ápr. 2. 18:51
Köszönöm a biztatást, minden bizonnyal sikerülni fog ha elég kitartó vagyok. :)
34. vacsa (válaszként erre: 8. - Noexxa)
2013. ápr. 2. 17:16
Szia! Én hasonló "számokkal" indultam neki az életmódváltásnak két és fél éve. Csak annyit mondanék hogy meg lehet csinálni és megtartani az álomsúlyt, úgyhogy mindent bele, hajráááá:-) Csak okosan, nem kapkodva és menni fog!
33. Noexxa (válaszként erre: 32. - Noexxa)
2013. ápr. 2. 16:45
Ezt az oldalt valahogy nem lehet másolni. De ha beilleszted és betöltöd, vedd ki a link "minta" szavából a "20%" kifejezést. De nem muszáj ezt választani, van a neten millió, csak én ezt találtam 1.-re. :)
32. Noexxa (válaszként erre: 30. - 91d4989ab9)
2013. ápr. 2. 16:42

Bocsi... Tényleg, pedig másol beilleszt volt és mégis bele került egy kis fölösleg. :D

[link]

31. Noexxa (válaszként erre: 27. - °°°Bibie°°°)
2013. ápr. 2. 16:40
Köszi az articsókás és Omega 3-as ötletet. Holnap megyek fogyókúrás nagybevásárlásra azt hiszem. :D És akkor veszek azt is. :D
30. 91d4989ab9 (válaszként erre: 24. - Noexxa)
2013. ápr. 2. 16:39
az első link nem jó
2013. ápr. 2. 16:34
:D
2013. ápr. 2. 16:32
Koszonom! :) Meg is nezem!
27. °°°Bibie°°° (válaszként erre: 20. - Petra025)
2013. ápr. 2. 16:30

..köszönöm és szivesen, amugy tényleg, ha ezeket az élemiszereket sikerülne elhagyni vagy lecsökkenteni.. mennyi kaloriával kevesebbet.. számoltok majd..:)


és komolyan., az omega 3 és az articsokával még látványosabb a fogyás.. mert zirégetök.. és nem is nagy befektetés..:)

26. Petra025 (válaszként erre: 25. - Petra025)
2013. ápr. 2. 16:29
Az is nagyon jó, amit Noexxa írt:-)
2013. ápr. 2. 16:27

[link]


Például itt a kalória is megtalálható:-))

mindent nyers állapotban kell lemérni.

24. Noexxa (válaszként erre: 15. - Zsanzi88)
2013. ápr. 2. 16:26

Össze szedtem neked mindent hogy tanulhass. :)

1600 kcal bevitele szükséges 150–160 g szénhidrát tartalommal napi ötszöri étkezésre elosztva.

Itt találod a 160g szénhidrát napi elosztásának minta étrendjét. E szerint étkezz.

[link]


Itt pedig a kalória és szénhidrát táblázat. (Én még mindig fejből tudom :D)

[link]


És még amit leírtam: fehér lisztből készült termékek, cukor csak gyümölcscukor lehet,méz, banán szőlő tilos.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook