Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kalóriát és szénhidrátot számolók, segítsetek! :)) fórum

Kalóriát és szénhidrátot számolók, segítsetek! :)) (beszélgetős fórum)


2010. febr. 21. 07:34

Awela, gyógyulj..:)


köszönöm az ötleteket

7. Awela (válaszként erre: 6. - *niki*)
2010. febr. 17. 19:39
Most épp semmivel, mert beteg vagyok. 90 napos diétát kezdtem el egy hónapja, de most csak levest tudok enni, annyira fáj a torkom.:S Levesdiéta?
6. *niki* (válaszként erre: 5. - Awela)
2010. febr. 17. 09:58
te mivel fogyózol?
2010. febr. 16. 19:39

Én mondjuk nem így diétázok, de azért talán tudok adni pár tippet.

Levest majdnem minden nap főzök, főleg zöldséglevest, de rántás nélkül szoktam, úgy is nagyon finom. És tényleg jól lehet lakni vele, ráadásul tele van mindenféle jóval. Sóskát, spenótot szintén csak fűszerezek, de vizen kívül más nem megy bele. Rizs csak néha van, de akkor is párolt zöldségekkel vagy gombával.

A nagy kedvenc a párolt csirke vagy halfilé salátával és kefírrel, vagy csirkesali (csak összekeverem a zöldségeket, a párolt husit és teszek rá egy kis joghurtot és zöldfűszereket). Nem vagyok éhes, ráadásul hamar megvan minden és még fogyaszt is.:)

Hajrá!

2010. febr. 16. 18:57

Ja és a levesekbe tilos a tészta is! És még elfelejtettem kifejteni a véleményem arról, hogy szerintem az ebéd hagyományos formája (előétel, leves, több fogásos második, desszert) mennyire nagy butaság... Meglátod majd, hogy jól lehet lakni 1-2 tányér levestől is és már nem kell "második", vagy jól lehet lakni egy tál főtt zöldségtől is, és nem kell mellé sem leves, sem semmi más! Nem jó az ételféléket össze-vissza keverni és egymás után sokat enni én azt mondom.

Sok sikert!

2010. febr. 16. 18:53
Én ebédre fagyasztott zöldségkeveréket szoktam enni (főzve vagy párolva), párolt csirke mellet, esetleg leöntöm a zöldségkeveréket joghurtos (0%-os natúr) mézes-mustáros szósszal (nekem ez nagyon ízlik). Lehet tojást is megfőzni és ráreszelni a zöldségekre, esetleg light majonézt tenni rá, vagy másképp fűszerezni a joghurtot (fokhagymával, esetleg oregánóval). Természetesen más húsfajtát is lehet választani, például párolt marha húst, vagy amit kívánsz. A lényeg, hogy lehetőleg párolva legyen, semmilyen zsiradékot ne használj az elkészítéshez, és maga a hús se legyen zsíros. A köret is fontos, hogy lehetőleg ne krumpli vagy rizs legyen, de ezeken kívül bármilyen zöldséget lehet párolni vagy főzni. Levesek terén is zöldség leveseket ajánlok, esetleg gyümölcs leveseket, néha húslevest, de oda kell figyelni, hogy a sűrítés/habarás/rántás étkezési keményítővel történjen, zsiradékot ne tartalmazzon (esetleg egészen minimálisat), cukor helyett édesítőt kell használni és tejföl helyett natúr 0%-os joghurtot. Pár hét és belejön az ember! Hajrá!
2010. febr. 16. 18:50
Például:friss vegye saláta olyan zöldségekből amit szeretsz, kevés natúr joghurtos öntettel,mellé: kevés olajban sült csirke vagy pulykahúsival ez egy adag 300-400 kcal és finom
2010. febr. 16. 18:42

Ti mit szoktatok enni ebédre?


Mióta csinálom a fogyókúrát, anyukámnak sajnos külön kellene főznie rám, ezért általában abból számolok ki egy kisebb adagot, amit a család eszik. Ez sajnos eredménytelennek bizonyul, mert nagyon kicsit ehetek belőle és így is alig marad másra hely.


Anya azt mondta, nem bánja, ha külön kell főznie, csak adjak recepteket, vagy mondjam meg mit vegyen nekem, mert már unja ezt az egészet.


Ti mit szoktatok enni? Adjatok nekem ötleteket! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook