Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Apa? Sokan így szólítják párjukat...ez ciki nem? Nekem apa az aki az apukám.... fórum

Apa? Sokan így szólítják párjukat...ez ciki nem? Nekem apa az aki az apukám.... (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 7. 22:11

Mi sem szólítjuk egymást így és én nem is beszélek a férjemről úgy, hogy Apa. Itt a fórumokon sem és a naplómban sem. A gyerekeknek ha mondok valamit, akkor mondom, hogy pl. Nézd, megjött Apa! Ennyi. Viszont ha szólok a férjemhez, a keresztnevét mondom, hiába vannak ott a gyerekek. Bőven van annyi eszük, hogy ez miatt nem fogják norbizni őt, mert tudják, hogy ki kivel van. :D

Én is utálnám, ha Anyának hívna a férjem, de a gyerekeknek ha rólam beszél, akkor persze, hogy ezt mondja és az nem is zavar, az más téma.


A pszichológiáján nem gondolkoztam, de tényleg olyan papás-mamás a dolog. A férjemnek meg nem vagyok az anyja, bőven elég nekem a két gyerekem. :) Mindig is úgy képzeltem, hogy az anyasággal nem akarom elveszteni a nő szerepemet, úgy érzem, sikerült is betartani, hogy ne csak anya legyek. Ha még "anyázna" is a férjem, ennyire sem érezném magam NŐNEK, mint amennyire a két kicsi mellett erre időm jut.

46. 2656c806ea (válaszként erre: 33. - Szabokisandi)
2010. ápr. 7. 22:10
ez teljesen igy van! az apukámat apunak hivtam a páromat apának. tök más.
45. sajert
2010. ápr. 7. 22:10

Mióta a gyerek kb. egy hónapos, na mi azóta vagyunk Anya, Apa... Mikor még nem beszélt a gyerek, olyan jó volt hallgatni a férjem szájából is, hogy Anya vagyok :-D. Most mikor meg a gyerek mondja: Szeretlek, Anya, elolvadok.

Nem laposodott el a kapcsolatunk, nem képzelem a férjemet Apukámnak. Természetesen szoktam a nevén is szólítani, úgy mint ő is engem.


Halálom, mikor a kicsi gyerek keresztnevén szólítja a szüleit...

Anyukám meg évek óta "csak" Mama a családban :-D. Mindenki tudja kiről van szó. Apukám még élt, ő meg volt a Papa.

2010. ápr. 7. 22:10

Akinek nem tetszik, az nem fogja ugy hivni, nem? :)

En hasznalom. Egyebkent a gyerekunk a sajat nevunket hallva, ha a masik fel szol hozza, arra nez, akiet hallja... es mamanak, papanak fog minket nevezni, nem apanak, anyanak, illetve mar mondja a maga modjan.

43. bared (válaszként erre: 41. - C75565e593)
2010. ápr. 7. 22:10
na én meg erre ugrom, a mucival, a cicámmal, és a cuncimókussal kiegészülve))
42. c75565e593 (válaszként erre: 39. - Genlips)
2010. ápr. 7. 22:10
Én nem tudnám használni...de mindenki másként szólítja a párját szíve joga...
2010. ápr. 7. 22:09
Én Bogár vagyok a páromnak...
40. 2656c806ea (válaszként erre: 30. - Molyka)
2010. ápr. 7. 22:08
ez baromság! a gyermek első szava a mamamama, babababa, papapapa.mivel ezt a legkönyebb kimondani. hol hallottál te egy pár hónapos gyereket hogy az mondja nyanyanya? sehol. na ezért.
39. genlips (válaszként erre: 31. - C75565e593)
2010. ápr. 7. 22:08
tudod, hogy ezerfélék vagyunk. te parasztosnak tartod, más talán bennsőségesnek
38. bared (válaszként erre: 35. - C75565e593)
2010. ápr. 7. 22:08
pedig nem azt jelenti))
37. c75565e593 (válaszként erre: 32. - Molyka)
2010. ápr. 7. 22:08

süket?

siket

36. bared
2010. ápr. 7. 22:08

nálunk mikor, hogy, de a kettesben töltött meghitt percekben nincs anyázás, apázás...ill. igen, de más értelemben :D


én inkább a nevén hívom a férjem többségében, de ő majdnem mindig anya, anyjuk, vagy anyaaaa! helyzettől függően)))

35. c75565e593 (válaszként erre: 29. - Katinkaboszi)
2010. ápr. 7. 22:07

Igazad van, ezt én is így gondolom..

Apa az aki engem fölnevelt...

Anya az aki engem megszült...

ha lesz egy gyerekem akkor leszek neki anya, vagy a párom lesz apa...de én nem szólítom így, mert ez butaság ő nem az apám...

de szerintem sok nőnek ez egyfajta jelző, hogy az apa a főnök..nekem azt sugalja ez a szó ha egy kapcsolatban hallom...

2010. ápr. 7. 22:06
Sokan a gyerekeik miatt teszik, mivel neki tényleg az apja és így könnyebben tudják kiről van szó. Hiszen a gyereknek nem egyszerű ha pl. az anyukája a keresztnevén szólítja előtte az apukáját.
2010. ápr. 7. 22:05
Éppen ma 20 éve hogy el kezdtünk járni és amikor már komolynak véltük a kapcsolatot, azóta így szólítjuk egymást. Ha a másik oldalt nézzük, akkor minden "idegent" a keresztnevén szólítunk, a párunk ettől pedig mégiscsak közelebb áll hozzánk. A szüleim: apu és anyu, a párom apa. Ez a megkülönböztetés. Engem nem zavar egyik megoldás sem.
32. Molyka
2010. ápr. 7. 22:05
Egyébként a férjem nem is tudom mikor szólított a nevemen, talán ha épp alkalmi süket vagyok és nem hallok meg valamit. Cicám vagyok Neki, de szerintem a gyerekünknek nem az leszek. :)
31. c75565e593 (válaszként erre: 28. - Genlips)
2010. ápr. 7. 22:04

szerintem parasztos de mind1

Én nem tudnám így szólítani a kedvesemet...még ha 10 gyerek lenne akkor sem....

30. Molyka (válaszként erre: 26. - 2656c806ea)
2010. ápr. 7. 22:04
És miért van az, hogy általában a gyerek első szava az apa? Mert mást se hall az anyától, hogy majd apa így, majd apa úgy, apa hívott, apa elment, apa, apa, apa :)
2010. ápr. 7. 22:03

az egy dolog, hogy idősebb szülőket, nagyszülőket a gyeekek miatt másként hívjuk, de a párunkat miért?

nincs értelme, hogy azért mert már apuka, vagy anyuka és a gyerek is így szólítja.


egy házasságban, kapcsolatban, párok vannak, társak, névvel ellátva, nem megyünk úgy az ágyba, hogy na gyere anya egy körre :)

ez csak példa :)


viszont sokkal szebb és édesebb is egymás becézése, de ha lehet csak saját családban, nem barátok és rokonok előtt.


35 évnyi házasság után sem tudnám a férjemet, drágámat, apunak hívni :(

Apu az édesapám.

28. genlips (válaszként erre: 10. - C75565e593)
2010. ápr. 7. 22:03

szvsz egyáltalán nem számít a szakember véleménye. ez egy szerep a hétköznapokban, ami nem jelenti feltétlenül azt, hogy estefelé, amikor a gyerek alszik, akkor is feltétlen az apa-anya szerepet veszik fel.

biztos előfordul ez is, az is, de ez enyhén szólva buta általánosítás, még ha szakember is az illető...

27. c75565e593 (válaszként erre: 19. - Pöttyi)
2010. ápr. 7. 22:02

Pötyi...ez jó név így hívták a kutyámat....

remélem nem haragudtál meg....aranyos név...

2010. ápr. 7. 22:02
Most 7 hónapos a kisfiam,és az első szó amit kimond az az apa lesz,mert mondja,hogy aaaa meg azt is,hogy papapapa igy gondoljuk hogy nem anyát fog mondani először. namármost erre felbuzdulva mi ugy segítünk neki,hogy lassan mondjuk neki,hogy aappaa,és annyira figyeli a szánkat,hogy tuti már mondani akarja. emiatt nálunk ha naponta nem hangzik el 50-szer,hogy apa akkor egyszer sem. a másik,meg hogy a gyerek akkor tutja meg,hogy hogy szólitson minket,ha igy tanulja meg és ezt hallja. tudnia kell,hogy ki az anya és ki az apa. ezt másképp nem fogja megtanulni csak ha mondjuk.tehát ez annyira elkerülhetetlen,hogy a párodat le..apázod.
25. Molyka
2010. ápr. 7. 22:01

A férjemet a nevén szólítom, azonban a pocakomban levő babának már úgy mondom: "hazajött Apu, majd Apu elvisz magával", stb.

Én a szüleimet Anyunak és Apunak hívom, írom, méghozzá nagy kezdőbetűvel, hiszen ebben az esetben Nekik ez a nevük.

Úgy gondolom, hogy ha megszületik a kisfiam, a férjem átváltozik Apuvá én pedig Anyuvá.

Az anya-apa számomra idegen, nem személyes, az csak egy jelzője a szülőségnek, minthogy van egy apa, anya, nagyanya, nagyapa és gyerek.

24. c75565e593 (válaszként erre: 22. - Mese)
2010. ápr. 7. 22:01
ez egy kortól aranyos de fiatalon nem...
2010. ápr. 7. 22:00

de aki erről tartott előadást, pont azt fejtette ki, hogy ezzel a szóval a felek oda jutnak, hogy mivel baba van...egyfajta ellaposodáshoz vezet a kapcsolat.

Mert apa...és anya...akik már öregecskén élnek..és úgymond megszokásból vannak együtt...nem mint férfi és nő hanem mint mama és papa...

de lehet ebben valami...

22. mese
2010. ápr. 7. 22:00
Nekem a szüleim így szólítják egymást, de már lassan 60 évesek, és 25 éve házasok.Náluk ez teljesen megszokott, el sem tudnám képzelni, ha nem apának, és anyának szólítanák egymást. De én a páromat nem tudám így hívni, ha gyermekeink lesznek, meg nem tudom... szerintema gyerekek jövetele bizonyos helyeken befolyásolja ezt a megszólítási szokást. Fiataloknál szerintem is kicsit bizarr...
2010. ápr. 7. 21:59
hm, szerintem ebbe semmit nem kell belegondolni, ennek annyi az egyszerű magyarázata, hogy a férfire a családban az anya, azt mondja a gyerkőc előtt, hogy apa, hogy a gyerek azt tanulja meg. Itt az oldalon pedig ezt írják,a párom, férjem helyett, mivel már nagyon vágynak közös babára. Ennyi.
20. spinneli (válaszként erre: 10. - C75565e593)
2010. ápr. 7. 21:59
ez azért szerintem nemcsak egy elnevezésen múlhat.
2010. ápr. 7. 21:58
Mi is így behívjuk egymást a párommal. Nekünk nem ciki. Már nagyon nem is hallom meg ha a nevemen szólít és azt veszem észre hogy ő sem figyel fel a saját nevére.
18. vvicus (válaszként erre: 11. - Babarózsa84)
2010. ápr. 7. 21:57
Ebből látszik, kinek mi a furcsa, na meg ahány ház, annyi szokás, mert minket a hideg kiráz az ilyen becézgetésektől. Mi egyszerűen a nevünkön szólítjuk egymást, és kész.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook