Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Apa? Sokan így szólítják párjukat...ez ciki nem? Nekem apa az aki az apukám.... fórum

Apa? Sokan így szólítják párjukat...ez ciki nem? Nekem apa az aki az apukám.... (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
2010. ápr. 7. 21:56
Én sem tudtam elképzelni, hogy apának hívjam a férjemet, de mióta megszületett a fiunk és mióta beszél, bizony bizony kiszalad a szánkon, főleg akkor ha róla beszélek, nem amikor őt szólítom. Igyekszünk néven szólítani egymást, de addig amíg a gyerek meg nem szokja, addig marad, mert szerintem sokkal gázabb ha a gyerek néven szólítja a szüleit, nem?
16. vvicus (válaszként erre: 8. - Bnedora)
2010. ápr. 7. 21:55

Monjduk én anyunak, apunak hívom a szüleim, és éppen ezért én nem tudnám a gyerekeibe ezt belenevelni, szóval mi szerintem anya/apa leszünk, nem anyu/apu nekik.

És pl. anyukámat anyuzom, de ha nálunk vannak tesómék gyerekei, akkor gyakran úgy szóluk hozzájuk, hogy papa/mama, mert a gyerekek ott vannak, és sokszor az "ő nevükben" szólok hozzájuk.

2010. ápr. 7. 21:55

Sziasztok!

Én is a naplómban ugy irom,hogy "apának,Apuci,Apa",de azért mert van egy kisfiúnk és elötte is beszélünk egymásról Pl:szólj Anyucinak,Kérdezd meg Apucit.Meg a naplómban is nem azt irom,hogy Párom hanem Apa,de szerintem ez igy nem gáz.Amugy egymást közt nem igy becézzük egymást ez is csak azóta van mióta a kisfiunk megszületett

2010. ápr. 7. 21:55
Bocs, a spinneli hozzászólásához
13. Abibee
2010. ápr. 7. 21:54

Hát,most én is elgondolkodtam egy kicsit...

Én is szoktam apának hívni a páromat,mióta a gyerekek megszülettek,de ha belegondolok csak a gyerekek előtt.Egyébként a keresztnevén szólítom.

Volt s elejében ebből probléma,mert azt hitték a saját apukámnak szólok.Röviden ennyi...

2010. ápr. 7. 21:54
Csatlakozom az előttem szólóhoz.Ha nincs még esetleg gyermeked, valószínű ezért furcsa az ilyen megszólítás.Előfordulhat, hogy majd a gyerkőc után Te is apának hívod majd a párodat.
2010. ápr. 7. 21:53
Egyelőre én sem tudnám így nevezni a férjem,sőt egyáltalán nem is tetszik, egyetértek a fórumindítóval...viszont ki tudja mit hoz majd ki a gyerek belőlünk...szinte minden gyerekes családban így hívják egymást a szülők,ami tényleg olyan fura,főleg,ha fiatal párokról van szó...hát remélem mi megmaradunk egymásnak,mint kismackó,kicsim,szivem...,vagy Gabi és Attila :)
10. c75565e593 (válaszként erre: 3. - Spinneli)
2010. ápr. 7. 21:53

én egy előadást néztem, és erről volt szó, hogy ez nem teljesen normális hisz egy huszon éves nő attól, hogy babát szült picit túlzó, hogy a párja anyának szólítja...ez sztem kissé ciki....

és ezt ecsetelt az előadó, hogy ezek a kapcsolatok rutin kapcsolatokká válnak és elvész a női és férfi mi volt...és olyan mintha 2 öreg ember élne egymás mellett..

_persze ezt szakember mondta....

de én nem fogom soha a páromat apának szólítani hisz az apa szó számomra mást jelent, és az szent számomra.

9. vvicus (válaszként erre: 1. - C75565e593)
2010. ápr. 7. 21:53
Szerintem ha gyerek előtt, gyerek nevében beszélsz a párodhoz, ez normális. Pl. ha a gyerek szól az apjának, de az nem hallja, és te is szólsz neki ezután, hogy "Apa, nem hallod??" azzal semmi gond nincsen. Elég gáz, amikor a gyerek a nevén szólítja a szüleit, unokatesóm alig bírja lenevelni a 2,5 éves fiát, hogy ne Csabázza az apját. De hogy kettesben, vagy más előtt így hívjam a férjem, az elképzelhetetlen. Viszont sokan sokfélék vagyunk.
8. bnedora (válaszként erre: 3. - Spinneli)
2010. ápr. 7. 21:52
Igen, szerintem is ez játszik közre. Amikor a gyerek kezd beszélni tanulni, az anya azt mondja neki, hogy hol az apu. És ez annyira ráragad, hogy így marad megszokásból. Én is így hívom a páromat.
2010. ápr. 7. 21:52

Apa meg anya elég gáz, főleg akkor ha még fiatalok, és nincs gyerek. De a papa-mama , hát..

Csernus megmondta, hogy a tudatalatti mindig működik és senki sem akar szexelni az anyjával/apjával. Mindenkinek van rendes neve.

2010. ápr. 7. 21:51
Bár még nincs gyerekünk, nem tudom elképzelni, hogy valaha is így szólítsam a páromat. Nekem egy apukám van, aki felnevelt. Én olyat is olvastam, hogy ez egy elfajult dolog, inkább egy "szerepcsere". APukám szokta mondani Édesanyámnak, hogy "Anyukám", de fordítva soha!!! Egyébként ilyenkor Édesanymám mindig szól Apukámnak, hogy "Nem vagyok az Anyukád..."
2010. ápr. 7. 21:51
Szerintem is tök béna. A másik: "apánk" brrrrr... na ez ráver még egy lapáttal.
2010. ápr. 7. 21:51
szerintem aranyos! :)
2010. ápr. 7. 21:50
Nekem is furcsa, de lehet a gyermek érkezésével természetese lesznek ezek az új szerepek...én azért igyekszem majd a páromat nem így hívni, azonosítani.
2010. ápr. 7. 21:49
ez van.........
2010. ápr. 7. 21:49

Sok felé hallom apa ezt mondta stb...én meg nézek miről beszél..

A múltkor egy pszichológus,erről beszélt, hogy ez elég gáz amikor a felek anyának és apának szólítják egymást...

állítólag ez egy elavult jelző, hisz fiatalokról van szó és ez egyfajta ellaposodáshoz vezet...

Én nem tunám így szólítani a páromat, anyám szólítja így párját de ők már közelednek a 6ik x hez...

de látom a fórumozók közt is sokan így becézik a párjukat...

Kinek mi erről a véleménye...

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook