Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Apa nélkül nevelek 2 kisgyereket, hogyan és meddig lehet ezt csinálni hogy ne sérüljenek a gyerekek? fórum

Apa nélkül nevelek 2 kisgyereket, hogyan és meddig lehet ezt csinálni hogy ne sérüljenek a gyerekek? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. jan. 18. 06:32

Semennyire nincs apa? Hétvégére sem? Amúgy nem értek azzal egyet hogy ne válj mert sérül a gyerek. Ez amolyan újkori felfogás szerintem.

Egy gyerek talán még sérültebb lesz, ha egy veszekedő szülőpárt lát, vagy azt hogy vagy apu, vagy anyu lábtörlőnek használja a másikat. Sajnos a gyerekek a szülői mintát követik.

Sokszor a megvert fiúból erőszakos csalásapa, a megvert lányból pedig tűrő családanya válik.

Számukra ez a normális, ez a biztonság.

A Gyermekeknek nem pont egy apára, hanem egy felnőtt férfi példaképre van szükségük. Ez lehet egy új párkapcsolat, vagy egy nagypapa is.

4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Mamma75)
2012. jan. 18. 06:31
Bármeddig. Meg lehet ezt oldani.
2012. jan. 18. 06:30
Én apa nélkül nőttem fel. Sokat segített anyai nagymamám. És mivel így nőttem fel talán nem lettem olyan szarházi, mint az apám.
2012. jan. 18. 06:24
Semeddig. Egy gyereknek az első perctől szüksége "van" mind a két szülőjére.
2012. jan. 18. 06:22
Apa nélkül nevelek 2 kisgyereket, hogyan és meddig lehet ezt csinálni hogy ne sérüljenek a gyerekek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook