Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Apa nélkül nevelek 2 kisgyereket, hogyan és meddig lehet ezt csinálni hogy ne sérüljenek a gyerekek? fórum

Apa nélkül nevelek 2 kisgyereket, hogyan és meddig lehet ezt csinálni hogy ne sérüljenek a gyerekek? (beszélgetős fórum)


1 2
35. mamma75 (válaszként erre: 14. - A5c7bdffb1)
2012. jan. 20. 15:21

Nem teljesen vagyok egyedül. Külföldre költöztünk kb.7 hónapja. A férjem pedig egy tőlünk 400 km-re lévő másik városban kapott munkát.

Nem tud minden héten haza jönni csak egy hónapban 1-szer. Megviselte a lányokat hogy idegen országba költöztünk se barát se apa.

A nyelvet sem beszéljük. Látom hogy szorong,feszült mind a kettő. Persze én is az vagyok.

Reggel bedobom őket az óvodába és rohanok dolgozni. Munka után értük és majd haza. Otthon minden egyedül csinálok nem tudok sokat velük foglalkozni.Pedig kellene mert a nagyobbik jövőre iskolába megy.

Most kell megfogni a lehetőséget nem volt mindig ez így. Végre mindkettőnknek van munkája.

2012. jan. 18. 13:29
A párom is elvált szülők gyermeke. Mikor elváltak a szülők, az anyukájuk beiratta őket testedzésre, amit ők választhattak ki. Jót tett nekik.. Nem érződik egyik fiún sem, hogy hiányt szenvedtek volna valamiben. Bevonta őket mindenbe, és levezethették a stresszt a küzdősportban, amit választottak.
33. d84afa853b (válaszként erre: 25. - 46deca742e)
2012. jan. 18. 13:22
Rég hallottam, láttam ilyen rendes, felelősségteljes nagyapát.Le a kalappal előtted.Az unokáid méltán tekinthetnek rád apjukként!
2012. jan. 18. 13:07
érdemes őket más férfiak közé vinni,vagy családon belül,vagy az iskolában szakkörbe íratni ffitanárhoz,vagy társaságba járni kirándulni velük,azt is leginkább ffiak csinálják,sőt ott ismerkedni is lehet..
31. Sly7105 (válaszként erre: 29. - 46deca742e)
2012. jan. 18. 11:21
:) Nincs mit, én köszönöm, hogy okosnak ítéled! :)
30. Muraja
2012. jan. 18. 11:16

En egy falka gyerköct neveltem egyedul ma mar mind felnöt es neveli a sajatjat. Kösztuk az egyik fiam egyedul nevel harom gyereket.

Sehol nem all az hogy az embenek ne lehessen sajat elete , karierje a munkaban.

Egy gyerek sem követeli azt hogy a szulö " felaldozza " magat amit aztan a kesöbi eleteben frissen felhanytolgat ; mert hogy en igy megy en ugy tettem maittad , nem utolso szo ami elöfordul a FELADOSZTAM ..... az nagyon undorito es vissza taszito.

Igenis lehet egyedul nevelni es teljesen irelevant hogy ferfiröl vagy nöröl van szo.

2012. jan. 18. 11:08
Köszönöm a hozzászólásodat!! Nagyon okosakat tanácsoltál!!!!!!
28. Sly7105 (válaszként erre: 27. - 46deca742e)
2012. jan. 18. 10:47
Értem és megértem azt is, hogy nagyon közel állnak hozzád a gyerekek, ha ennyire részt vettél - apaként is - az életükben. De az új vődnek segíthetnél kicsit átpasszolni a Te részedből most már neki kijáró feladatokat. Az biztos, hogy kamasz gyerekekkel nem könnyű az élet. De azt gondolom, hogy rugalmasnak kell lenni, kicsit odafiatalodni hozzájuk, mondjuk nem Neked, hanem a vődnek. És megtalálni velük a közös hangot, közös programot, akkor minden könyebben fog menni. Azokat az élményeket, amiket a gyerekek veled éltek meg, nyilván a vőd nem tudja magának átvenni, azok a tieid maradnak. Neki újakat kell szerezni a gyerekekkel...
2012. jan. 18. 10:43
Amit írtál az is megerősít abban, hogy jól döntött a lányom amikor elfogadta társnak az új vőmet, akit még csodálok is , hisz borzasztó neki elviselni a kamasz kölykök szertelenségét, izgő-mozgó, hangos életvitelét. De csiszolódnak, és úgy látom minden rendben van alapvetően. Nekem is nagyon megérőnek kell lenni, hisz engemet fogadnak el apjuknak (néha tüntetően).Születésüktől közelemben voltak. Nem múltak el a játszótéren "eljátszott" órák. A közös pecázások, kirándulások és az együtt végzett kerti munkák sorolhatnám.Az új vőmnek ezzel a "hátránnyal" is meg kell küzdenie.
26. Sly7105 (válaszként erre: 25. - 46deca742e)
2012. jan. 18. 09:56
Az is teljesen rendben van és normális, ha a magára maradt anya/nő kapcsolatot szeretne létesíteni, hiszen egy nőnek a gyerekei nem társa az életben, "csak" a gyerekei, akik természetesen a legfontosabbak ilyen értelemben. Mégis szüksége van mindenkinek a boldogságra, nemcsak a gyermekünktől kapott szeretetre. Ezért aztán, ha egy "idegen" férfi lép a családba, ahogy Te nevezted, nagyon kell figyelni a gyerekek érdekeire és érzelmeikre. De ebben sokat tud segíteni az illető "idegen" is.... Remélem a lányod azóta megtalálta a boldogságot, a harmóniát.
25. 46deca742e (válaszként erre: 22. - Sly7105)
2012. jan. 18. 09:49
Tökéletesen egyetértek veled.Tapasztalatból beszélek,-a lányom 3 gyerekkel maradt magára.Hála Istennek mi a szülei nagyon sokat segítettünk neki. Én megpróbáltam nagyapaként az apa szerepét felvállalni. Örűlök neki, hogy (habár már felnőttek)még mindig jó a viszonyom velük, gyakran fordulnak még manapság is hozzám ha valamilyen problémájuk van. A feleségemet (a mamit)egyszerűen körül rajongják úgy szeretik.Csak egy tanácsot adnék azoknak a (hős) anyáknak, akik egyedül nevelik gyermeküket:-úgy éljenek és viselkedjenek, hogy a gyerek úgy érezze, hogy mindenkor csak Ő van az anyja szíve csücskében. Nem állhat semmi és senki közéjük. Nem állhat sem karrier, sem egyéb passzió sem idegen férfi közéjük. A mi esetünkben is történt egy nehéz eset: a lányom amikor serdülők voltak a gyerekek, megismerkedett egy amúgy rendes férfivel. Én is örültem, mert úgy gondoltam rólam is lekerül valami a teherből.De rövid idő múlva elszabadult a pokol. A lányom nem készítette elő alaposan a változást, és elkövette azt a hibát, hogy feltűnően kezdett kedveskedni újdonsült párjának.Vagy vitás esetekben rendre az "idegen" férfinek adott igazat. Volt eset, hogy az új apuka még fizikailag is bántalmazta a "szemtelen" gyereket és az anyuk ezt szó nélkül tűrte. A feleségemmel aggódva figyeltük a kis család válságát. Elbeszélgettünk a lányommal, hála Istennek megértette és megoldotta a problémát. Gyakran tudatta a gyerekeivel, hogy változatlanul szereti őket,és neki is vannak vágyai amit ezzel az emberrel tudja betölteni. És nagyon vigyázott a formai dolgokra: - a gyerekek ne érezzék, hogy háttérbe szorultak. Szóval nagyon nehéz, mert a normális még is az lenne, hogy anya, apa, gyerekek- vagyis az egész (egészséges) család!!A magára maradt anya hihetetlen nagy nehézségekkel birkózik nap mint nap. Minden elismerésem az övéké!
24. Ncilány (válaszként erre: 21. - Miramira77)
2012. jan. 18. 09:30
Megvárom.
23. andi6020 (válaszként erre: 17. - 04be84614c)
2012. jan. 18. 09:28

Egyáltalán nem erről van szó.

Csak értelmesebb lenne akkor fórumot indítani, amikor van az embernek egy szabad félórája.

2012. jan. 18. 09:15
Szerintem apa nélkül is lehet a gyerekeknek normális életük, ha szeretetben neveli őket az édesanyjuk. Nagyon sok nő vállal egyedül gyereket eleve pasi nélkül. Ez is a "mai kor vívmánya". Persze nem ez lenne a természetes és a szükséges, de ilyen is van és a gyerekek nagyon alkalmazkodók.
21. Miramira77 (válaszként erre: 20. - Ncilány)
2012. jan. 18. 08:17
Na azért ne offoljunk, várjuk meg szépen a topicindítót.
20. Ncilány (válaszként erre: 18. - Miramira77)
2012. jan. 18. 07:31
Én is inkább egészséges lennék, és dolgoznék akár 12 órába is.. Mint itt ( vagy más oldalakon ) olvassak, csak hogy valami féle beszélgetésbe bekapcsolódjak..
19. 04be84614c (válaszként erre: 18. - Miramira77)
2012. jan. 18. 07:24

Nem Rád gondoltam...

:) Ismerem, sajnos az érzést, én is voltam munkanélküli:(

18. Miramira77 (válaszként erre: 17. - 04be84614c)
2012. jan. 18. 07:21
Nem jó. Inkább dolgoznék... :(
2012. jan. 18. 07:19

Én is sokat vagyok fent-de nem állandóan-utálnám, ha ezért megkövezne bárki is:)

Jó is annak, aki egész nap itt tud ülni a gép elött...

16. andi6020 (válaszként erre: 7. - 07c4794583)
2012. jan. 18. 07:15
Ez a halálom....:SS
2012. jan. 18. 07:14
Majd megnèzi amikor tudja, nem szabad tàmadni senkit. Ha kèsöbb jön vèlemènyre lesz kivàncsi nem piszkàlòdàsra
14. a5c7bdffb1 (válaszként erre: 1. - Mamma75)
2012. jan. 18. 06:59

Szia, én már több mint 7 éve vagyok így ezzel:)

Illetve tulajdonképpen addig is egyedül neveltem, mert az apjuk egyáltalán nem vett részt a gyereknevelésben. A kisebbik még két éves sem volt, így nem emlékszik arra az időszekra, ebbe az életformába nőtt bele. A nagyobbik négy éves volt akkor, neki sem hiányzott az apja, hiszen nem vett részt az életében.

Az apjukkal találkoznak, de csak ritkán - külföldön dolgozik - de nem várják repesve a találkozást, inkább kibírják. Bár most már kezd a viszony jobbá válni, így érzem, legalábbis reménykedem benne.

Most 9 és 11 évesek, kiegyensúlyozott, jó tanuló gyerekek. Amit érzek, hogy biztos hogy emiatt alakult ki, hogy a nagyobbik kicsit mintha átvette volna a "családfő" szerepét, bár azért nem hagyom, hogy ő legyen a falkavezér :)

Nagyon szeretik a nagyszüleiket (szüleimet), szeretnek náluk lenni, gondolom ott egy kissé bepótolják azt, amit itt nem tudnak megkapni.

Szóval ne félj, működhet a dolog.

2012. jan. 18. 06:56
Vagy elment dolgozni és ha hazajön csak akkor tud gép elé ülni!Nem értem mit kell rögtön támadni!Nem mindenki tud egész délelőtt a gép előtt ülni, főleg aki egyedül nevel két gyereket!!!
12. 07c4794583 (válaszként erre: 8. - 04be84614c)
2012. jan. 18. 06:56

én egyszerűen utálom az ilyen kérdésfeltevéseket.


kérdés: 21:40

fórumindító belépett: 21:40


majd kb egy napig elő se tűnik. ne már, hogy azzal túráztassam a fórumlakókat, hogy itt egy probléma, de én kilépek, és ide se bagózok 3 napig, addig beszélgessenek nélkülem, mert nem érek rá.

biztos van rá ezeriksz magyarázat - én maximálsan udvariatlannak értékelem az ilyen viselkedést, ennyi.

2012. jan. 18. 06:54

Talán oviba vitte őket, és utána meg meló.. Vagy Az albiba ahol laknak, állatok gondozásába be KELL SEGÍTENI, azok pedig éhesek.. Kell dolgozni, hogy legyen hol lakni. Úgy tudom sehol sincs kolbászbaól a kerítés.

Biztosan dolga van. Bajban van, fontos a vélemény, de mindig nem ülhet itt hogy azonnal reagáljon.

Vagy elszállt a net, bedöglött váratlanul a számgép..

2012. jan. 18. 06:52

Viszonylag korán nyitotta a témát, új is az oldalon, szerintem elnézhető neki. Én is hanyagoltam már el topikomat, szégyen-gyalázat tudom, sutty vonjunk le 1000 törzstagsági pontot, mély bűnbánat gyakorlása.

Oké, nem aludtam sokat nem brillírozik a humorom.

9. 07c4794583 (válaszként erre: 8. - 04be84614c)
2012. jan. 18. 06:47
vagy olyan lesz, mint a többi 100 toplknyitó :)
8. 04be84614c (válaszként erre: 7. - 07c4794583)
2012. jan. 18. 06:45

Nem tudok egyetérteni.

Pl. Reggel felkelt, hogy amíg a gyerekek alszanak, addig egy számára fontos témában véleményünket kérje, közben felkelt mondjuk egyik, vagy mindkét gyermek:)

Erre gondolok:)

2012. jan. 18. 06:40

tényleg a fórumtól várod a megoldást, ha kinyitod a témád, aztán kilépsz?


nem szimpazitálok az ilyen viselkedéssel, de biztos majd ezer okot felhozol.

2012. jan. 18. 06:35

A képeden a család eme részével nagy baj nem lehet: mindkét gyermek jó kedélyűnek látszik, a kislány a nagyobb boldognak tűnik.

Kérdésedre válaszolva: nem könnyű egyedülálló anyának lenni, de hallottunk már ilyent a történelemben, sőt saját környezetemben is van több is, sajnos. Legtöbben, elváltak, de olyan is van, ahol meghalt az apa. Na, ez sokkal rosszabb, mintha egyáltalán nem lenne, kivéve, ha mondjuk egy erősen iszákos, és agresszív ember lenne...

Nagyon sok, sőt minden csak rajtad múlik: neked kell mindent megtenni, hogy amennyire csak lehet teljes életük legyen. Ha "csak" elváltatok, és van lehetőség rá hogy a gyerekek láthassák az apjukat, az nem lenne rossz. Persez, csak ha jó a viszony közöttük. Erről semmit nem írtál, miért is vagytok hárman, hol az apa?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook