Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vérebek és kisgyerekek barátsága fórum

Vérebek és kisgyerekek barátsága (beszélgetős fórum)


2010. aug. 20. 14:03
Én nem engedném a gyerekemet a véreb közelébe...
2009. jún. 3. 22:03
hopsz, ez nem egy friss fórum, na nem baj, hátha...:)
28. H.Ancsi (válaszként erre: 26. - Pemete)
2009. jún. 3. 22:03
hálószobába, sőt kiságyba. Fujjj::))
2009. márc. 26. 07:51
Kettesben én sem hagyom öket ugyanis hatalmas kutya még játszásból is ha meglöki v ráugrik abból komoly baj lehet.így mindíg én vagyok az áldozat:)
26. pemete
2009. márc. 25. 17:13
A miénk jól bírja a visítást is, már megedződött:DDD Csak fekszik és néz a gyerekre, hogy mi baja van. Ha meg már nem bírja, akor fogja magát, és áttelepszik a hálószobába:)
2009. márc. 25. 16:27

Nekünk költözés miatt kellett megválnunk a pit-amstaff keverék gyönyörű kutyusunktól:))

Együtt játszott a kisfiammal, de nem hagytam volna őket kettesben,mert elég egy visítás a fiam részéről és nem tudni, hogy milyen reakciót vált ki a kutyusból..

24. Dite (válaszként erre: 23. - Pemete)
2009. márc. 25. 15:57
Ilyenkor van a felháborodás és a sértettség!
23. pemete
2009. márc. 25. 15:42
Igen sok ilyen van. A nagymamámnak pl nem szabadna kutyát tartania, mert ő az a fajta, aki mindig hecceli az állatokat. Érdekes módon őt még a legszelídebb kakas is mindig megtámadja egy idő után...
22. Dite
2009. márc. 25. 15:19
Ezek az emberek nem csak az állatokat de önmagukat sem tudják elviselni. Sajnos ilyenek miatt történik a baj. Láttam már olyant is, hogy a kerítések mellet nem tud elmenni, hogy ne provokálja a kutyákat. Ez nyugdíjas volt, de gyerekek is szokták csinálni.
21. pemete
2009. márc. 25. 14:58

Mi tegnapelőtt lent voltunk a ház előtt, és jött kétt nyanya, és belénk kötöttek, mert kutyánk van! Mert biztos a mi kutyánk fojtotta meg az ő macskáéjukat egy olyan helyen, ahol mi nem is mászkálunk soha! A végén már köpködött a nyanya, meg anyázott, meg mondta, hogy a mi kutyánk is meg fog dögleni. Én meg közöltem vele, hogy akkor biztos lehet benne, hogy ő is...

Ja, hozzáteszem, úgy az ő macskái, hogy ő zabáltatja őket, de olva, féregtelenítve egyik sincs, és mindegyik mászkál szabadon, beleszarnak a homokozóba, stb. A párom meg mondta neki, miután megkérdezte, hogy van-e oltva, vagy ilyesmi, és közölte a nyanya, hoy azt meg minek, hogy akkor örül, hogy megdöglött:p

Ilyenek az emberek. Előtte meg mikor mé nagyon picike volt a kislányom egy mammer, meg egy papper kárált nekem, hogy kutyát a gyerek mellé, milyen anya az ilyen blablabla, aztán addig-addig mondták, míg nem futotta el az agyamat az ideg, és közöltem, hogyha nem takarodnak el nagyon sürgősen akkor rájuk küldöm a kutyát.

20. brigi23 (válaszként erre: 19. - Szabotimi)
2009. márc. 25. 14:36
Egyet értek veled!primitív tudatlan emberek szólnak csak ,aki ismeri az állatokat az tisztában van a viselkedésükkel.
2009. márc. 25. 12:18
3 éves a fiam, 9 hónapos a lányom. Rottweiler és akita kutyáim vannak. Séta közben bizony mi is megkapjuk a magunkét. Ez az emberek primitívsége.
18. brigi23 (válaszként erre: 17. - Pemete)
2009. márc. 25. 11:48
Az astor még igazából kölyök kutya azért járunk mi is vele hogy elfogadja a többi kutyát mert olyan erö van benne mint egy bika és amikor sétálunk vele nem lehet megfogni.Érdekes hogy az embereket meg szereti. állandóan ugrál, a kis 50 kilójával.olyankor marhára boldogok vagyunk
17. pemete
2009. márc. 25. 11:19

A miénk az egy idióta:DDD Mindenkinek örül mindig, az összes kutyának nagyon tud örülni, ha másik ebet látunk, akkor megy a nyüszítés, meg a sípolás. Gondolhatod mit művel a kutyasuliban!

Csak a többi kutya nem szokta annyira jónéven venni, mikor a miénk kitörő örömében oldalról vagy 40-nel beléjükcsapódik, színtiszta barátságból...

16. brigi23 (válaszként erre: 15. - Pemete)
2009. márc. 25. 10:02
Mi is járunk a kannal mert ö a hisztisebb azonkívül hogy miden szemetet szétszed mást nem bánt.A szuka az még felkelni is lusta nemhogy támadni.most kímélni kell mert hasas és rosszul viseli.sajnos a kan kicsit harciasabb de csak kutyákkal.
15. pemete (válaszként erre: 13. - Brigi23)
2009. márc. 25. 09:51
Igen ez nálunk is így van, egy ross hang, vagy mozdulat a kutyától, és máris felraknám a kiskutya.hu-ra. Ő is harci kutya, de más kutyákra is csak akkor veszélyes, ha azok támnadnak, de még akkor sem biztos... Valószínűleg elég jól sikerült szocializálnunk, már 4 hónapos kora óta járunk vele kutyaiskolába.
14. Dite (válaszként erre: 11. - Pemete)
2009. márc. 25. 09:51
Az adatlapodon lévő képeket megnéztem. Nagyon ari kutyátok van, ami nekünk volt kutyánk nagyon hasonlított rá.
13. brigi23 (válaszként erre: 10. - Pemete)
2009. márc. 25. 09:42
Az argentin dogot vaddisznó vadászatra tenyésztették, a cane corsot harci kutyának az tény !más kutyákkal aggresszívan lépnek fel ez tény.A gyerekek általában nálunk nyúzzák húzzák öket ezek meg csendben türnek.nálunk egy mordulás lenne és mehetnének...
2009. márc. 25. 09:38

Szia!


Nekünk egy 6,5 éves Rottweilerünk meg egy kis Jack Russel (5,5 éves)keverékünk van a 4,5 éves,és a 1,5 éves kisfiaink mellé. A roti miatt minket is gyakran ér támadás, hogy ilyen kutya nem gyerekek mellé való. De egy rendkívül békés, türelmes nagylányról van szó, aki soha még csak rá sem mordult a gyerekekre, pedig ők néha még lovagolnak is rajta... Persze legtöbbször kerítésen keresztül találkoznak a kutyussal, de szigrúan szülői felügyelettel azért gyakran összeeresztjük őket. Szerintem nagyon fontos, hogy a gyerek már egész kicsi korban megtanulja tiszteni a kutyust, és persze főleg egy ilyen nagy erejű, őrző-védő kutyát, mint a rotit is úgy kell nevelni, hogy szeresse, és védelmezze a gyerekeket.

Egyébként a kis Jack Russel sokkal vérmesebb, mint a roti.

11. pemete (válaszként erre: 9. - Dite)
2009. márc. 25. 09:36
A bullit kifejezetten ajánlják gyerek mellé, mert imádja, és védelmezi a gyerekeket, és nagyon szeret velük játszani.
10. pemete
2009. márc. 25. 09:35
Egyébként ez az emberre támadás dolog: az én kutyám még soha nem támadott emberre, csak arra akire ráuszítottuk, nyilván ez a beöltözött csibész volt, nem pedig egy járókelő. Más esetben eszébe sem jutna támadni. Odamegy mindenkihez, örül , csóvál, barátságos. Bár Brigi kutyáit nem ismerem, illetve azokat a fajtákat, így róluk nem tudok véleményt mondani.
9. Dite
2009. márc. 25. 09:34
Nekem bull-terrier kutyám volt. Nagyon család barát volt. A gyereket is nagyon szerette. Az idegeneket azt nem. De szerintem nagyon sokat számít a nevelés is.
2009. márc. 25. 09:33
Nekünk rottweiler van és két lányunk...soha semmilyen veszélyt nem jelentett rájuk a kutya!!! Persze kaptuk mi is hogy "gyerekevő" kutyát tartunk!
2009. márc. 25. 09:32
A kuyát nem megfogni kell, hanem megnevelni. Az enyémnek egy szavam nagyobb visszatartó erő, mint a póráz. Ha meg rámordulna a gyerekre hülyére verném érte, abban biztos vagyok. Az nem megengedett egy családi kutyánál, hogy morogjon a gyerekre. Semmilyen esetben sem! A gyereknek meg nem szabad engedni, hogy bántsa a kutyát. Persze egy kis farok, és fülhúzás belefér, de ne rugdossa, ne cibálja, ne tiporja meg, ne nyomja ki a szemét ( mert nálunk már erre is volt kísérlet...), és hasonló dolgok. A legfontosabb meg az, hogy érezze a kutya, hogy ő is családtag, de tudja, hogy hol a helye a rangsorban. Meg kell tanulnia, hogy a gyerek is felette áll.
6. brigi23 (válaszként erre: 5. - Yulcsy)
2009. márc. 25. 09:31
Általánosítják ezeket a kutyákat.Aláírom hogy támadtak emberre,Én is féltem nagyon hogy mi lesz de azt hiszem jól döntöttem.Nekem van egy kikiépzö ismerösöm ö ajánlotta.ö azt mondta sokkal aggresszívabb egy kistestü kutya ugyanis kisebbségérzet miatt hamar támad
2009. márc. 25. 09:23
Nekem nincs kutyám és gyermekem se,de vegyes érzésekkel fogadtam ezt a fórumot.Nehéz dolog.Meg tudsz -e bízni 100%-ban a kutyádban?Lehet,hogy soha nem fog a gyerekre rámordulni és ez nagyon jó(nevelés,foglalkozás kérdése).Csak sajnos sok ellenpéldáról lehet hallani.Nem tudom.Ezt mindig a szülőnek kell mérlegelni.Úgyis ti döntötök ebben a kérdésben.Én azt hiszem,tartanék kutyát mellette, csak inkább kisebb testűt.(bár hallottam olyat is, hogy az harapta meg a gyereket-csak úgy gondolom, hogy azt könnyebb megfogni.)
4. brigi23 (válaszként erre: 2. - Ada12)
2009. márc. 25. 09:11
Igen at biztos hogy a tekintélyük megvan ugyanis amióta megvannak nem nagyon megy a kapu elött el senki.Inkább kimennek az utcára.De addig nem érdekel amíg nem alkotnak róluk véleményt.Nagyon hüségesek játékosak.Persze félelmetesek azt aláírom mivel a kan 1 éves de nagyobb mint a 3 éves kisfiam.
2009. márc. 25. 09:07
Nekünk egy két éves pit bull-bullterrier keverék kan kutyánk van a másfél éves kislányunk mellé:)
2009. márc. 25. 09:07

Igen sjanos nagyon elterjedt ez a meglátás ezekről a kutyákról, de ha nem élsz együtt velük nem is tudod milyenek. Ráadásul én a másik oldalt is láttem már, egy kedves, barátságos, minden szülő álma kutya harapta meg a saját gazdiját.


Szerintem nevelés és törődés kérdése. Persze a fajta harci modora benne van minden állatban (nem csak ezekre a fajtákra gondolok), de ha úgy lett nevelve nem lehet gond.

2009. márc. 25. 09:01
Sziasztok csak azért csináltam ezt a fórumot mert van 2 kisfiam és 2 cane corso, argentín dog kutyám.amiért mindíg támadnak hogy gyerekek mellé hogy mertem ilyen kutyákat hozni.Abban biztos vagyok hogy a legjobb barátok,csak a kutyákat sem szabad elhanyagolni.megengedjük hogy játszanak, nyalogassák a gyerekeket.Nem értem az embereket ezekröl az elöitéletekrö, és olyan emberek bántanak akiknek a közelükben nincsilyen VÉREB csak amit a tv-ben hallanak

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook