Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyukák, akiknek bölcsis a gyerkőc, és közben terhesek lettek, milyen pénzeket kaptok? fórum

Anyukák, akiknek bölcsis a gyerkőc, és közben terhesek lettek, milyen pénzeket kaptok? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. aug. 21. 18:29

Aki nem akar gyereket nevelni, ne szüljön. Ez meg az én véleményem.

és nem, nem tartom magam szuperanyának, de ha gyereket vállalok (felelősséggel), akkor nevelem is úgy, hogy neki az a legjobb legyen (másfél évesen a bölcsi nem az, úgy, hogy otthon van anya a kistesóval)

19. 328aadd89f (válaszként erre: 15. - Katkamamusz)
2012. aug. 21. 18:29
Én hajszál pontosan így gondoltam.:)
18. Katkamamusz (válaszként erre: 14. - Laziandi)
2012. aug. 21. 18:28
Ha jogosult vagy rá, akkor jár! Viszont már mások is írták, hogy ha otthon vagy, nem lehet bölcsis a gyerek...
17. 328aadd89f (válaszként erre: 14. - Laziandi)
2012. aug. 21. 18:28

A TGYÁS-ról is le kell mondanod, ha a nagyobbik gyerkőc bölcsis.

(Anyukám a MÁK-nál és a családtámohgatási irodán is dolgozott, őt kérdeztem meg.)

16. zakajeo (válaszként erre: 14. - Laziandi)
2012. aug. 21. 18:27
így már értem a kérdést,sajnos nem tudom,hátha jönnek okosabbak ezügyben....az alapból biztosan működik hogy most lemondod a gyedet és gyesre mész a bölcsi miatt...a kérdésed második felét nem tudom sajnos
15. Katkamamusz (válaszként erre: 12. - 328aadd89f)
2012. aug. 21. 18:25
Én is így gondolom! Nekem sincs segítségem egyáltalán, de semmiért nem adnám a kicsi fiamat bölcsibe, hiszen úgyis itthon leszek a kicsivel. Nem is vennék fel, de ha felvennék se! Nekem szükségem van arra, hogy magam mellett tudjam és úgy gondolom, Neki is ez a legjobb!
2012. aug. 21. 18:25

Azzal nincs gond, hogy lemondom a gyedet, ha a tesó után igényelhetem a tgyást. Csak kaptam olyan infót, hogy se ez se az nem járhat. Kvázi csak gyest kaphatok.

Szóval. Az úgy működik szerintetek, hogy gyedet lemondom a lányom után, hogy mehessen bölcsibe, és szülés előtt megigénylem a tgyást a kistesó után?

Persze, sokan megoldják egyedül is. Én ebbe nem szeret ék belemenni. Különbözőek vagyunk, más élethelyzettel, körülményekkel. Mi így látjuk jónak.

13. zakajeo (válaszként erre: 11. - Kitrákotty)
2012. aug. 21. 18:25

ne légy naiv,simán igazolják...most nem kiskapukat akarok ajánlani,de nem is azt kérdezte a kérdésfeltevő mit szólunk ahhoz ha bölcsibe jár a gyereke úgy érzem ez teljes egészében az ő dolga és nem kell földbe dorongolni,semmivel sem lesz rosszabb anya ha bölcsibe jár a gyereke mint sokan akik itt verik magukat hogy ők a szuperek....nem gondolok konkrétan senkire csak általánosságban irtam,nem ez volt a kérdés.....



igazából azt nem értem, hogy a fóruminditó hogyan értette a kérdését,ugyanazokat a juttatásokat kapja mint ha nem lenne bölcsis a gyereke....

12. 328aadd89f (válaszként erre: 1. - Laziandi)
2012. aug. 21. 18:20

Nem adhatod bölcsibe, ha nem mész vissza dolgozni, hanem GYED-en leszel. Én is beírattam anno a fiam bölcsibe és utána tudtuk meg, hogy jön az öcsike, de mi akkor sem adtuk volna bölcsibe, ha lehetett volna.

Nekem alkalmanként volt segítségem, de azt gondolom, egyedül is végig lehet csinálni két gyerkőccel, simán.

11. kitrákotty (válaszként erre: 10. - Zakajeo)
2012. aug. 21. 18:19
de ehhez általában nyomós ok kell (orvosi, védőnői, stb.), nem elég annyi, hogy "nem bírok otthon két gyerekkel"...
2012. aug. 21. 18:17
Vannak okok amik miatt felvesznek gyeden lévő szülő gyerekét is...pl nálunk jár egy két és fél éves kislány amiatt,mert két éves koráig még nem beszélt semmit ezért vitték közösségbe stb...
9. kitrákotty (válaszként erre: 7. - Katkamamusz)
2012. aug. 21. 18:14
igen, a legtöbb bölcsi szokott kérni munkáltatói igazolást. (lehet, hogy ezt értette kiskapu alatt?)
2012. aug. 21. 18:12
szülés után (vagy előtte 28 nappal) pedig igényelheted a tgyást (ha jogosult vagy rá), ekkor csak azt kapod majd, a gyest nem.
7. Katkamamusz (válaszként erre: 1. - Laziandi)
2012. aug. 21. 18:11

Ugyanúgy jár a Tgyás és utána a gyed, semmi kiskaput nem kell keresni! Viszont! Nálunk legalábbis úgy van, hogy bölcsibe csak akkor járhat egy gyerek, ha anya dolgozik. Ha munkanélküli, vagy újból szül, akkor nem jár a bölcsődei ellátás! Ennek nézz utána szerintem!

Az én kisfiam 10 hónapos, fél év múlva érkezik a tesó, de nem akarom bölcsibe adni! Én is este 7-ig, 8-ig egyedül vagyok Vele, de akkor sem! Persze, tudom nem vagyunk egyformák, nem gondolhatjuk egyformán!

2012. aug. 21. 18:09
gyed alatt nem járhat a gyerek bölcsibe, csak ha gyest igényelsz. gugli első találat :-)
5. kitrákotty (válaszként erre: 3. - Laziandi)
2012. aug. 21. 18:07

igen, de nem másfél évesen, mikor még a gyerekekkel csak egymás mellett játszanak, nem egymással. Rövidesen amúgy is kevesebb figyelem jut rá otthon, ha tesója születik, miért ne tölthetnéd vele ezt az időt, kizárólagos figyelemmel?


(csak halkan jegyzem meg, hogy segítség nélkül is két gyereket lehet nevelni, másoknak sikerült. vagy ha nem, nem vállaltak tesót.)


a bölcsőde elsősorban a dolgozó szülők gyerekeinek van.

2012. aug. 21. 18:05
De nem is ez a kérdés. Felvették, szeretném, ha járna. A kérdésem arra vonatkozott, hogy milyen juttatást vehetek igénybe. Hasonló cipőben járó anyukák válaszát várom! Köszönöm!!!
2012. aug. 21. 18:03
Talán azért, mert nincs segitségem. A párom reggel 6kor elmegy itthonról, késő este jön haza. Úgy gondolom, hogy a lányomnak se ártana, ha vele egyidős gyerekekkel töltené a napot, társaságba járna, stb.
2012. aug. 21. 17:59

Miért kéne kiskaput keresned?

otthon vagy/leszel két hónap múlva.....

miért kéne másfél évesen külön töltenie tőled a napját a lányodnak?

2012. aug. 21. 17:51

Szeptember 2.hetében kezdenénk a 18 hónapos lányommal a bölcsit. Most 7 hónapos kismama vagyok. A beiratkozáskor még nem tudtuk, hogy kismama vagyok.

A kérdésem. Gyedet le kell mondanom? Tgyást igényelhetem a második gyerek után? Járhat így? Vagy kiskaput kell keresnem?

Ti hogy oldottátok meg? Milyen pénzek járnak így?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook