Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyukák, akik "különleges" gyermeket nevelnek (tartósan gondozásra szoruló, fogyatékossággal élő kismanók). Beszélgessünk! fórum

Anyukák, akik "különleges" gyermeket nevelnek (tartósan gondozásra szoruló, fogyatékossággal élő kismanók). Beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
517. Pandrea1 (válaszként erre: 516. - Nyanyus69)
2010. ápr. 6. 11:37
Én is szólok az egyik orvosunknak, hogy a magánklinikán dolgozik anyum ahol Ő a gyerekneurológus, hátha inkább oda fogunk járni. Az orvossal nincs baj, de a nővérek, asszisztensek kiborítanak. Múltkor is mentünk videó EEG-re ami kb 2-3 óra kellett volna hogy legyen, e helyett 1 órás késéssel kezdték és már akkor panaszkodott a nővér hogy még mennyi beteg van és nem lesz olyan hosszú az EEG. Na erre kibuktam, mert ha a gyerek abban a 30 percben nem csinálja azt amiért kértem az új vizsgálatot akkor nem derül ki hogy van-e epilepszia vagy nincs. Na mondtam a nőnek hogy innen addig ki nem megyünk amíg a gyerek nem csinálja azokat amik nekem furik. Hála hamar csinálta. Az egyik orvos azt mondta mire 1 hát után kiértékelte hogy így ébred a gyerek, kicsavarja magát. Na már hála nem csinálja mert azért nem volt jó látvány. Iszonyat mi van az egészségügyben. Szégyen. Ha kezelésre viszed a gyereket és azt akarod hogy használjon is akkor hatalmas vagyont kell fizetni érte, ha nem fizetsz akkor nincs kezelés.
516. nyanyus69 (válaszként erre: 515. - Pandrea1)
2010. ápr. 6. 11:30

Hülyén fogalmaztam...:))

Nagyon megrendült a bizalmam abban a neurológusban,akihez járunk,de Dávid egyik tanárjának van ismeretsége,beszélt Neki rólunk,így most vár minket...hátha...ha van protekciód talán másképp állnak hozzánk.

515. Pandrea1 (válaszként erre: 514. - Nyanyus69)
2010. ápr. 6. 10:37
Neurológus név? Az mi?
514. nyanyus69 (válaszként erre: 513. - Pandrea1)
2010. ápr. 6. 10:23

Speciális Általánosba,enyhe értelmi fogyatékossága miatt. Úgynevezett SNI-s csoport. De ebben az épületben van a rendes általános iskola is,így nincsenek elszeparálva.Oda jár a huga is.

Mi most kaptunk egy új neurológus nevet,hát majd meglátjuk...

513. Pandrea1 (válaszként erre: 512. - Nyanyus69)
2010. ápr. 6. 10:16

Ne is mond az orvosokat. A fejlődésneurológián olyan gyógyszert kapott ami teljesen kiütötte és elhittem az orvosnak hogy a gyereknek nincs kapcsolata a külvilággal. Kiderült hogy nem is kell neki szednie a gyógyszert (elvittem másik orvoshoz) és láss csodát a gyerek többet van fenn és van kapcsolata a külvilággal, sőt nagyon hamar rájött hogyan tud kézben lenni :-) Nekem is elfogy néha a türelmem, de inkább torna közben mikor Ő nem akarja és inkább feláll (megfeszíti a lábát) minthogy leülne, meg néha forogni sem akar aztán a felülés is néha nem megy mert Őfelsége inkább feláll. Na itt van az hogy kicsit ott kell hagynom persze felöltöztetem előtte. Aztán mehet újra :-)

Milyen suliba jártok?

512. nyanyus69 (válaszként erre: 511. - Pandrea1)
2010. ápr. 6. 10:08

Akkor már inkább bagoly:)

Most hál istennek felmenő ágban van,de szeptemberben iskolát váltottunk,és egyik legjobb döntésünknek bizonyult,itt szárnyakat kapott,imádja a tanitó nénit:)

De pl, 5 éves koráig nagyon sokat elesett,két évbe került,amíg megtanult kerékpározni.

Sok minden érdekli,elsősorban a járművek,a vulkánok,Teljesen jól kommunikál,elbeszélget bármiről.Vannak persze rosszabb napok is,mikor nyűgös,fájnak az izmai,van amikor én is elvesztem a türelmem vele szemben.

De ha egynémely orvosra,pedagógusra hallgatunk,nem itt tartanánk...hallgass mindig az ösztöneidre!

511. Pandrea1 (válaszként erre: 510. - Nyanyus69)
2010. ápr. 6. 09:43

És most hogy fejlődik Dávid?

Előbb jött 5 héttel, meg 6 hétig kórházban volt utána jöhetett csak hata. Szerintem nappal kicsit többet kéne fent lennie, de nem siettetem.

Ha hajnalban pl 6-kor kipattant a szeme és 8.30ig fent volt. Nagyon örültem neki :-) de éjjeli bagoly lesz belőle, vagy betörő :-)

510. nyanyus69 (válaszként erre: 505. - Pandrea1)
2010. ápr. 5. 21:37

Dávid épp ellenkezőleg,Ő nem túl feszes volt,hanem túl nagy,túl laza...hason fekve még 6 hónaposan sem emelte a fejét,illetve semmiért nem nyúlt...

Azt mondod,most 5 hónapos...de elöbb jött több,mint két hónappal,vagyis 3 hónapos,igaz? Neki még egész nap aludnia kell...szerintem.

509. Pandrea1 (válaszként erre: 508. - Micimacko72)
2010. ápr. 5. 18:40

Szia!

Nálunk azért is kell fizetni mert egyből egy magén Dévényeshez mentünk, Őt ajánlották a legjobbnak. Ha jól tudom, akkor a központi Dévénynél van egy felmérés és ott lehet támogatást kérni. Illetve mintha a tb támogatná. Ami biztos, hogy egészségpénztárral elszámoltatható. Írni kell a tb-nek egy kérvényt meg a Dévénynek hogy hátha támogatnák e kezelést.

2010. ápr. 5. 18:14
Sziasztok! Olvasom, sokan járton Dévény tornára és fizetős. Sajnos mi is járunk, hetente és 4 ezer Ft. Sajnos eléggé megviseli a pénztárcát. Az ilyet miért nem teszik Tb támogatottra, hisz annyi problémára tud segiteni........
507. micimacko72 (válaszként erre: 491. - Pandrea1)
2010. ápr. 5. 18:11
Szia! Az én fiam is koraszülött volt 32. héten l3oo g-al született. Mi a Rókus kórházba jártunk neurológiai ellenőrzésre minden hónapban. Sajnos a doktornő nevére már nem emlékszem talán valami Andrea (már 6 éve)
506. Pandrea1 (válaszként erre: 504. - Csorocsaj)
2010. ápr. 5. 17:12

Csak nem akarok kicsúszni az időből. Egyszer azt mondták, h fél éves koráig fejleszthető úgy a gyermek hogy ami elpusztult agysejt annak a szerepét a meglévő átveheti. Nemrég meg azt mondták hogy 2 éves koráig.

Melyik az igaz?

505. Pandrea1 (válaszként erre: 503. - Nyanyus69)
2010. ápr. 5. 17:11

Nekünk is volt ez a lepedős forgatás, de a Dévény tornánál hamar megtanultuk hogy inkább úgy forgassuk a picit hogy Ő "forogjon". A kis lábát hajtom, vagy a testét "tekerem" és így nem koppan. Nagyon feszes baba volt és a mai napig nem lát, így a lepedős forgatás iszonyú volt nekünk szülőknek, a Fecó meg csak jobban feszített. Így szeret forogni, de csak ha ébren van mert ha alszik akkor csak magamat idegesítem hogy nem megy így ha alszik akkor más ingerekkel "fejlesztjük".

Nektek miért kellett tornáztatni?

504. csorocsaj (válaszként erre: 502. - Pandrea1)
2010. ápr. 5. 16:21
szía Andi nyugodj meg mindent jol csínálsz és ha ö eléri azt az idöt fent lesz nyugi a Klári 3 éves kor után került olyan állapotba hogy tudták fejleszteni babája válogatja
503. nyanyus69 (válaszként erre: 502. - Pandrea1)
2010. ápr. 5. 15:47

Én is válaszolok:)

Dávid nem csinált ennyi mindent 5 hónapos korában,pedig nem koraszülött:)

MOndjuk én lelketlen voltam,és sokszor akkor is csináltam a tornagyakorlatokat (pl.volt egy,ahol pokrócon kellett görgetni,úgy,hogy a pokróc sarkait emeltem) amikor aludt,mert az agy,az izmok akkor is emlékeznek rá.

Ne félj,jól csinálod,az a lényeg,hogy Te mindent megteszel,ami lehetséges.

502. Pandrea1 (válaszként erre: 501. - Csorocsaj)
2010. ápr. 5. 14:57

Szia Klári :-)

csak az zavar hogy ha Ő alszik akkor nem fejlődik és minden este lelkiismeret furdalásom van, hogy minden tornát nem tudtam megcsinálni vele. Már annyi torna gyakorlata van, hogy egy nap nem is elég rá :-( jelenleg fejlesztem ahogy tudom és az estéket próbáljuk meg neki állandóra felépíteni.

Mennyit kéne ébren lennie?

501. csorocsaj (válaszként erre: 500. - Pandrea1)
2010. ápr. 5. 14:21
szya Andí a papirok szerint Klárinak már nem kéne élni jol teszed hogy nem hiszel el mindent ahogy mullik az idö ugy fog fent lenni a baba
2010. ápr. 5. 14:13

Persze már ha a régi papírokból mondják azt hogy ez a baba rendkívül súlyos állapotban van, akkor persze én sem hiszek nekik és nem is érdekel. Ami biztos hogy jelenleg 5 hónapos és szinte az egész napot átalussza. Próbálunk akkor fejleszteni amikor ébren van, mert egy alvó babát hiába tornáztatok nem csinál semmit. Állítólag a korából le kell vonni 2-2,5 hónapot mert koraszülött volt és kórházban is volt 6 hetet.

Nálunk is azt mondták hogy semmit nem fog tudni csinálni, még élni sem. Jelenleg eszik, különböző hangokon sír más-más problémáknál, forog (hasról hátra), emeli a fejét, megtartja magát, ja és nem folyik a nyála kaja közben mert le tudja nyelni.

Nem tudom mit kéne még csinálnia, kicsit aggódom inkább az értelme miatt, de azt még nem lehet tudni mi is lesz. Pörgetném az időt :-)

2010. ápr. 5. 13:49

Nekünk nagyon sok rosszat "jósoltak",és vannak nagyon rossz időszakok életünkben.Sokszor belefáradok én is. De hidd el többet bírsz,mint gondolnád...Ezeknek a kismanóknak pedig hihetetlen akaratuk van.

Őszinte leszek: egy időben az orvosok szava számomra szentírás volt,egy jó ideje leszarom,csak akkor megyünk,ha baj van. Tudom mit szeretnék elérni Vele,az Ő határait igencsak feszegetem,de látom az eredményt,és ezért tudom,hogy jól csinálom.

Először azt mondták,hogy nem fog járni...fut is.

Jött olyan diagnózis is,ami végzetes lett volna...

Azt mondták (orvosok,pedagóguok) hogy nem tanul meg írni,olvasni is nehezen...ma képregényt olvasott,és bár rondán,és elnagyolt betűkkel,de jó helyesírással bármit leír...azt is,hogy "szeretlek"

Kell ennél több?

Ne hagyd,hogy bárki is elkeserítsen.

498. Pandrea1 (válaszként erre: 497. - Nyanyus69)
2010. ápr. 5. 13:42
Én most nem is a feladás határán vagyok, csak elfáradtam. Mi mindig látunk új dolgokat, és a dokik meg a tornászok valahogy mindig visszadöngölnek a földbe. Csak futok, futok de sehova sem jutok. Csak az a baj, hogy fogalmunk sincs mennyire károsodott és mi lesz később. Dühítő :-(
497. nyanyus69 (válaszként erre: 496. - Pandrea1)
2010. ápr. 5. 13:14
Hát....10 év alatt mi is sokat tanultunk....leggyakrabban dühít,néha elkeserít...de amikor elérünk a kisfiammal valamit,ami lehetetlennek tűnt,akkor megnyugszom,tovább megyünk,a következő kihívás elé.
496. Pandrea1 (válaszként erre: 495. - Nyanyus69)
2010. ápr. 5. 11:00

Szia!

Köszönöm. Nézegettem már őket, de még várni kell kb 2 hónapot hogy mehessünk. Már meg sem lepődöm hogy ami jó terápia az tuti fizetős és persze nem a legolcsóbb.

495. nyanyus69 (válaszként erre: 491. - Pandrea1)
2010. ápr. 4. 22:09
Mi most a Budapesti Hidroterápiás Rehabilitációs Alapíttványhoz járunk,csak jót tudok mondani,bár az első vizsgálat nem olcsó.
2010. ápr. 4. 19:51
Írtam privit
493. csorocsaj (válaszként erre: 492. - Csorocsaj)
2010. ápr. 4. 19:39
a Bárci Gusztáv föiskolának van samatoped tanszéke ha gondolod vagy a Bethesdanak neurologiai részlege ahol vizsgálják a babákat
492. csorocsaj (válaszként erre: 491. - Pandrea1)
2010. ápr. 4. 19:36
szya ANDI IRJ PRIVIT MIRE GONDOLSZ KORHÁZ ESETLEG SZAKÉRTÖI BIZOTTSÁGTOL PSZIHOLOGUS ?
2010. ápr. 4. 18:31

Sziasztok!

Az én fiam koraszülött, rendkívül súlyos oxigénhiányos baba. Jelenleg járunk Dévény tornára, Gézengúzos terápiára, itthoni kezelése is van,

Tud nekem valaki abban segíteni, hogy van-e Budapesten vagy a környékén olyan hely ahol a fejlődését rendesen tudnák ellenőrizni?

Előre is köszönöm.

490. SF (válaszként erre: 486. - Hpkati)
2010. márc. 23. 15:16

Akkora szemétség folyik itt, hogy már mérgelődni se érdemes. Csak hangoztatják, milyen fontos a korai fejlesztés, miközben nem támogatják a legfontosabb terápiákat! Amikor az én lányom volt 2 éves, volt korai fejlesztő csoport a bölcsiben, ahol napközben kapott meg mindent, ami kellett neki. Oda járt a gyermekpszichológus, a konduktor, a logopédus, a gyógytornász, meg aki még létezett. Minden őértük volt. Társadalombiztosításból. Most meg? A szülő rohangásszon ide-oda, könyörögjön, kuncsorogjon, alázza magát porig, hogy legalább a felét megkaphassa a gyerek annak, amire szüksége van. És még örül a szülő, hogy fizethet érte.

Ezzel nem azt mondom, hogy az a rendszer volt a jobb, csak nem értem, miért a kis fogyatékosokon akarnak spórolni, amikor felnőtt korukban sokkal többe fog kerülni minden ma elmulasztott fejlesztés. A lányomból kiindulva, ha őt nem fejlesztették volna időben és helyesen, ma egy lenne a bentlakók között a kezelhetetlenek szociális otthonában. A családunk széthullott volna, ő pedig milliókba kerülne az országnak.

489. SF
2010. márc. 23. 15:09

De régen nem néztem felétek! Valahogy eltemettek a mindennapok, meg persze a munka. Itt a tavasz, és a fejem is tele van. Ez persze jó, csak kérdés, hoz-e valamit a konyhára.


A lányomnak a korábbi években nagy trauma volt a kabát letevése. Az idén, úgy tűnik, nem lesz semmi baj. Már harmadik napja kabát nélkül megy a buszhoz.

488. H-Orsi (válaszként erre: 486. - Hpkati)
2010. márc. 23. 10:10
Világos, köszönöm!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook