Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Anyós probléma fórum

Anyós probléma (beszélgetős fórum)

1 2
45. jucus30 (válaszként erre: 34. - Df826f7dd7)
2012. júl. 18. 12:24
Köszi.Hidd el ezeken már túl vagyunk.Most teljesen elhatárolom magam tőle.Ezzel próbálom megelőzni a piszkálódásokat és veszekedéseket.
44. Dyus (válaszként erre: 43. - B-zs)
2012. júl. 18. 11:34
Ez így van,sajna az anyósát nem válsztja az ember csak "ajándékba" kapja...XD
43. b-zs (válaszként erre: 42. - Dyus)
2012. júl. 18. 10:54
igen, pedig szerintem Te is tudod, hogy könnyebb életünk lenne, ha mindig csak bólogatnánk, de akkor nem azok lennénk, akik vagyunk és a párunknak se kellenénk:)
42. Dyus (válaszként erre: 40. - B-zs)
2012. júl. 18. 09:25
Igazad van nem pontosan fogalmaztam, tolerálni kell, a tűrést én sem úgy értettem, hogy mindig, minden helyzetben bólogatni kell.:)
41. b-zs (válaszként erre: 38. - Szandra1992)
2012. júl. 17. 14:44

tapasztalatból mondom, túl nagy jelentőséget tanusítasz ennek az egésznek, pedig nem kellene, mert bekattansz idővel. Változni nem fog a helyzet, csak nagyon hosszú idő során, éppen ezért, tudom, baromi nehéz, de lépjél túl rajta!

Anyós detto olyan, mint amilyennek írtad, egy zsarnok, a férjemnek még a gondolataival is szeretne tisztában lenni, hosszú évek alatt odáig jutott a kommunkiáció, hogy köszönjük jól vagyunk és pont.

Nem, nem normális az ilyen, beteges..

40. b-zs (válaszként erre: 39. - Dyus)
2012. júl. 17. 14:32

teljesen egyetértek! Hagyni kell, hogy a saját gyereküknek nyíljon ki a szeme.. Anyós az utóbbi 0,5-1 évben olyan húzásokat tett, hogy a férjem már igencsak eltávolodott, amit én nagyon szomorúnak tartok.. Mivel az utóbbi időben én már fel se vettem a kesztyűt, a férjemet célozta a megjegyzéseivel, és igencsak ráhibázott.

Jaj, de sokszor hallottam, hogy ő nem ilyen életet szánt a gyerekének és társai, ma már jókat nevetek rajta, tényleg baromi szar élete van, van egy szerető felesége, jól megvagyunk és három gyönyörű gyereke:)

A tűréssel azért nem értek teljesen egyet, inkább tolerálni kell egy bizonyos szintig, tűrni nem. Illetve meg kell próbálni megérteni, miért is teszi azt, amit tesz, és akkor könnyebb.

Egy időben állandó nagyvizit volt nálunk, havi szinten, illetve 2 hetente jelenésünk volt anyóséknál, nos az utóbbi időben ez csökkent, anyósék januárban voltak, és júniusban:) mi havonta egyszer megyünk, így sokkal elviselhetőbb..illetve a telefonokat a gyerekek rendezik, a lányom 5 évesen már megbeszéli a nagyszülőkkel mi is történt, ennyi.

39. Dyus (válaszként erre: 38. - Szandra1992)
2012. júl. 17. 12:58
Nem, nem normális, de ne húzd magad, mert ebbe mész tönkre, meg a kapcsolatotok is. Várj türelemmel, a párod előbb utóbb beismeri, hogy nem könnyű eset az anykája.mi 7 éve vagyunk együtt, demég mindig van, hogy tud hatni a fiára. Legtöbbször már nem, de előfordul, akkor én durrogok, de lenyugszom mert nincs értelme miatta veszekedni.Amit az első kommentben írtam, az édesanyja mindig is az édesanyja marad. Valamilyen szinten tisztelnie kell, és ezt neked is el kell fogadnod.Nem könnyű, de tűrni kell. Nekem sem megy mindig, olyankor mindig férehúzódom és rendezem a gondolataimat, mert volt rá példa nem egyszer hogy legszívesebben felképeltem volna.
38. Szandra1992 (válaszként erre: 35. - Dyus)
2012. júl. 17. 12:31

Szia Dyus!

Olvastam amit írtál és ugyanezeket amondatokat vágja be nálunk is mindig,hogy te fiam nem voltál ilyen,annyira megváltoztál, de érted nem képes felfogni, hogy családja van, vagy lesz, meg saját élete, jó hogy megkomolyodik és a sajátját rendezgeti.Ezt nem tudom elhinni, hogy nem képesek felfogni, hogy vége van a kisfiú korszaknak.

Jah és nálunk olyan is van, hogy azt mondja, hogy én neveltelek,én etettelek, akkor azt csinálod amit én mondok.Milyen duma már ez könyörgöm, olyan szánalmas, az én szüleim semmi dolgunkba se szólnak bele, ez meg állandóan minden érdekli.

Volt olyan már, hogy beszélgettünk párommal és direkt kiült az előszobába, hogy halgatozzon, normális az ilyen???

37. Dyus (válaszként erre: 36. - B-zs)
2012. júl. 17. 12:29
Ezzel teljesen egyetértek. NEm kell felvenni, ha szól, csak elengeni a fül mellett és kész.
36. b-zs
2012. júl. 17. 11:55
egy nagyon jó mondás, amit átvettem, a barátnőm férje a következő képpen reagálja le a dolgokat: " 32 évesen talán már el tudom dönteni, mit akarok és mit csinálok.." és ennyi, és mindenkinek csak ezt tudom javasolni, ennyivel elintézni ezteket a szitukat, veszekedésbe-vitába pedig nem érdemes belemenni, mert csak újabb konfliktust generál.
35. Dyus
2012. júl. 17. 10:05

Sziasztok!

Újra itt.:)

Látom senki nincs könnyű helyzetben. Nos pont a hétvégén volt megint vitám anyóssal. A párom meg ő összezördültek, nem nagy dolog, elromlott anyósom elektromos kerékpárja. A párom elvitte szervízbe, mondták hogy szombaton lesz kész. Szerdán anyósom már itt toporzékolt, hogy menjek be kérdezzem meg mikor lesz készen a kerékpár.Bementem, mondták péntek délután lehet érte menni.KÖzben el kell mondjam egy helyen dolgozik a párom és anyósom.Jöttek haza a munkából, mondta a páromnak, hogy elmegy tejért, azután bejön.Kérte, hogy menjen már be kérdezze meg mikor lesz kész a bicikli. Én megkérdeztem... Jelzem neki útba esett a szervíz, a páromnak nem. Mondta neki a párom, hogy ott jön el előtte, ne kelljen már neki még plusz utat megtenni, menjen már be ő. Erre felhúzta az orrát, és beduzzogott. Jah, tőlünk kért kölcsön biciklit hogy haza tudjon menni, mikor elromlott az övé. Eljött a péntek, kész a kerékpár, ő hazament, lerakta a mi bicónkat, visszajött a sajátjáért, és közölte, ha kell a bicikli menjen ki érte gyalog vagy busszal a párom.

Na úgy volt vele, hagy csihadjanak a kedélyek, majd kimegy érte,addig jár az enyémmel dolgozni. Hétvégén kimentünk a kisfiammal,ne mondja hogy nem vittem ki, de jelzem minden nap látja (ritkaság ha nem).Kérdezte, miért nem jött a párom. Hát mondom nincs csak egy bicikli, hogy jött volna. Erre felkapta vizet és elkezdte mondani, hogy legszívesebben lepofozta volna a páromat szerdán, mert olyan flegma!!! volt vele.Én meg csak annyit válaszoltam, hogy a te gyereked, a ti dolgotok, én nem szólok bele. És itt a poén: közölte, hogy soha nem volt vele ilyen.... erre én: Csak nem azt akarod mondani, hogy én tettem ilyenné...

Nem válaszolt, csak annyit hogy hát... és húzott egyet a vállán meg a száján. - szóval megint én vagyok a szar szemét, mert az ő kisfiát teljesen kifordítottam magából. Legszívesebben én is pofán vágtam volna, de csak mosolyogtam egyet. Aztán végül is kigyalogolt a párom a bicóért, úgyhogy addig míg őt vártuk ott kellett néznem a savanyú képét anyós pajtásnak.Egy a lényeg, már megszoktam hogy ilyen és már csak nevetek rajta, és egyre jobban érzem hogy a párom is belátja végre, hogy madzagon szeretne bennünket rángatni, de már nem megy...

34. df826f7dd7 (válaszként erre: 1. - Jucus30)
2012. júl. 17. 10:04

Kommunikációval. Ha ez sem segít akkor határok kijelelőlesével. Ha ez is eredménytelen akkor elhatárolódással. A kulcsmondatok egyike lehet.

"Anyuka a lányomat én nevelem, a gondokat nekem mondja el, ne Neki a hátam mögött."

A férjeddel is beszéld át a problémát. Ez így semmiképp sem megfelelő Neked.

2012. júl. 17. 10:01
Mi laktunk külön a párom tudja,hogy milyen vagyok3:00 kor keltem mentem dolgozni 16:00 körül értem haza főztem mostam takarítottam.Neveltük a 10 éves lányomat(nem ő az apja).Soha nem veszekedtünk.Lett egy közös kislányunk most kb.2 éve lakunk anyóséknál és káosz az életünk.Sokat fent van a kicsi éjszaka nem alszok.Nappal igyekszem elvégezni a dolgomat.Minden nap főzök,2-3 naponta süti is van.Minden nap takarítok.Foglalkozok a 2 gyerekkel.És mégis piszkál.Azt mondja koszosak vagyunk(gyerekek mellett rendet tartani nehéz)A másik menyjelöltje is itt lakik soha semmit nem csinál csak beül hozzá és bólogat a sok hülyeségre és minket szidnak.Mielőtt ideköltöztünk pont fordítva volt anyóstól azt hallgattam,hogy nem csinál semmit a kedves menye(főzött mosott takarított rájuk egy fillért nem adtak).Most ott tartunk,hogy nem beszélünk és folyamatosan minket szid a szomszédoknak.
32. jucus30 (válaszként erre: 30. - Szandra1992)
2012. júl. 17. 09:52
Szia!Nálunk is hasonló a helyzet(Lehet,hogy nem ennyire rossz)már én sem tudom.Az a szerencsém,hogy a párom maximálisan mellettem áll.Én úgy gondolom,hogy beszélj a pároddal,hogy elérd,hogy melletted álljon.Utána üljetek le beszélni anyóssal.Talán ha látja,hogy kiáll melletted akkor befejezi ezt a mocskolódást.
31. b-zs (válaszként erre: 30. - Szandra1992)
2012. júl. 17. 07:38

Szia! Sajnálom, nem vagy könnyű helyzetben. Az egyetlen dolog, amit tehetsz, és ez a legnehezebb, hogy nem foglalkozol vele. Légy magaddal nagyvonalú, ne haragudj rá, bocsáss meg neki! Ez a legnehezebb, én tudom, hasonló cipőben járok, de ha felveszed a dolgait idővel Téged is és a kapcsolatodat is felemészti.. hosszú évek (12) kellett mire eljutottam erre a szintre, ma már csak mosolygok anyós hülyeségein, persze a véleményemet megmondom neki. A férjemnek is évek kellettek, mire kinyílt a szeme, és látta mire megy ki a játék.

Neked is csak azt tudom tanácsolni, hogy nézd meg az Anyád napja című filmet, sokmindent megértesz..

Csak akkor találkozz anyósoddal, ha nagyon muszáj, és csak azokat a dolgokat mondd el neki, amiket ténylg tudnia kell. Remélem a párod is idővel belátja, hogy mire megy ki a "játék"..

2012. júl. 16. 19:26

Sziasztok! Én Szandra vagyok 20 éves főiskolás, és olvastam a bejegyzéseiteket,és rájöttem, hogy ezek szerint nem csak én járok ebben a cípöben, hogy leendő anyósommal utáljuk egymást.

Párom 23 éves Gabinak hívják, ő egyetemista, már az első találkozásunkkor egymásba szerettünk és rövid időn belül össze is jöttünk.

A kapcsolatunk egyszerűen tökéletes, lángol a szerelem, imádjuk egymást, elfogadott olyannak amilyen vagyok, egyszóval tők jó mindent.

Tervezzük is a közös életünket, hiába a fiatal korunk, természetesen nem mostanában szeretnénk összeköltözni és összeházasodni, de már beszélgetünk róla. Egyébként 2 éve vagyunk együtt.

Az elejében nem volt semmi gond, itt voltunk nálunk,mármint az én szüleimnél kb. fél éven keresztül mindig, aztán úgy gondoltunk, hogy nekem is ideje, hogy náluk is legyek, oké mondom biztos jó lesz, de túl elhamarkodottan gondoltam ezt. Kivettem a részem persze a házimunkából náluk, hogy tudja azt anyósom, hogy én egy ilyen lány vagyok,akibe ez bele van nevelve, aztán bevállaltam a folyamatos főzést, anyósomnak semmit nem kellett főznie, mindig dícsért, stb.... Aztán jöttek azok a bizonyos napok.Az egyik eset az volt, hogy vizsgára kellett tanulnom másnapra, hozzáteszem, hogy este 8-ra értem oda anyósomhoz a párommal, le se pakoltam, erre megszólal, jól van mostmár itt vagytok fejezzem be én a csirketallérok megsütését,de könyörgöm meddig tartott volna még kisütnie. Én pedig nagyszájú lány vagyok nem hagytam magam és visszaszóltam neki gúnyosan, hogy a Szandra most nem fogja kisütni mert vizsgára kell tanulnia, erre kitört a veszekedés, rögtön párom rám kiabált bevédte az anyját, én meg egyedül maradtam ,magamat kellett megvédenem, na mindegy olyannira elfajult a veszekedés, hogy neki lökött a falnak a párom, hol ott hozzáteszem, hogy soha kezet nem emelt egy nőre sem és rám sem, csak idegességében ellökött és én meg neki estem a falnak, az anyjának azt a mosolyt az arcán látnotok kellett volna, komolyan mondom örült annak, hogy velem ordítozik a fia, hogy én mért beszélek az anyjával gúnyosan, na persze mikor elakartam menni az anyja elém állt és nem engedett ki már ő védett engem, tetette magát, hogy ő nem akar minket szétszakítani.

Volt olyan eset is , hogy összevesztem vele valamin ,ez tavaly karácsony előtt volt, de áhh mondom megemberelem magam leültem ,beszéltünk minden rendbe jött és eljött a karácsony.Párommal bevállaltuk, hogy ohh rendezzünk a 2 családnak karácsonyi vacsit, persze pároméknál,anyósom nem segített semmit, mondjuk megmondom az őszintét nem is akartam,mert az a szokása, hogy nem sűrűn mossa a kezét és tiszta piszok a körme, én meg utálom az ilyen nőket, szeretem ha tiszta és ápoltságot sugároz egy nő, na de nem ez a lényeg.Megfőztem és sütöttem is mindenfélét, de úgy szerveztem, hogy anyumnak is segítsek az otthoni főzésben és a teendőkben,ezért ahogy végeztem rohantam is haza.Mielőtt eljött volna a vacsi odajött hozzám anyósom átölelt és megköszönte, hogy ilyen csodálatos karácsonyt rendeztünk. Persze megse mozdította magát a saját házában egy tányért ki nem rakott az asztalra mindent én meg a velem egyidős lánya csináltunk.Vége lett ,eljött a szilveszter, na ott akkora jelenetet rendezett az egész rokonságom előtt,(mert nálunk volt a szilveszter ünnepelve)hogy megfogtam magam és kiszaladtam, hogy ne égessen tovább, ordítozott a Gabival meghogy téged én szültelek, azt csinálod amit én mondok, stb.. ahogy a torkából kifért, ilyeneket vágott párom fejéhez. Na párom haza is tessékelte, de mielőtt kimentek volna a kapun, hallottam, hogy azt mondta páromnak, hogy biztos a Szandra parancsolt rád, az magyarázott, ő miatta változtál meg, stb.. ÉN LETTEM A HIBÁS megint.

Na de haladjunk tovább most jön a legdurvább húzás leendő anyósomtól, az előzőek ehhez képest semmiség.

Páromnak sikerült Németországban munkát találnia, nemrég ment ki ez egy friss sztori . Kb. 1 hete van ma, hogy kint van külföldön. Közben az anyukája a párom kimenete utáni 5-dik napon olyannal ment anyumhoz oda , hogy a Gabi tényleg a szandrának és nektek fogja küldeni a pénzt, anyum szépen fölvilágositotta, hogy már mért nekünk küldené, soha nem fogadtunk tőle el pénzt, akkor mért mi nekünk küldené, ezek a szavak ugyebár anyósomnak nem tetszettek, el is ment egy utcányira majd az ún. "barátnőjének" ordítva mondta el a családomat mindenféle malacfejű, dagadt disznóknak, meg hogy én milyen riherongy vagyok, menjek oda vissza b..ni,ahol eddig is csináltam(volt barátomra gondolt), meg én milyen aljas vagyok, hazudokozok neki, biztos összebeszéltem a fiával, hogy nekem küldje a pénzt, meghogy ha hazajön párom haza kell hogy menjen a lábát át nem teheti hozzám, meg ő majd tesz róla, hogy ne legyek a soha a felesége,stb.. Még barátnője rá is szólt(ismerem azt a nőt), hogy mért bánt engem nem tettem semmi rosszat ellene. Meg megjegyezte, hogy nekem 40 ezer Ft-os szemüveg kellett(ugyanis rossz a szemem és szemüveges vagyok)és a fiát húztam le vele, de arra nem gondol ha télen nem adom oda az ösztöndíjamat(a suliban ösztöndíjat kapok a tanulmányi átlagom miatt)akkor lefagyott volna a valaga is, de én nem süllyedek a szintjére soha nem vágtam az arcába ezeket a kisegítős dolgokat. És az a legjobb, hogy előbb adtam neki oda a pénzemet mint a saját szüleimnek, de ő ezeket elfelejti.

Szóval ez az én gondom én se vagyok leendő anyósommal jóba. Most meg is mondtam páromnak telefonba, hogy köszönni se fogok az anyjának, nem hogy még meglátogatni és elmondani mi újság van a fiával kint külföldön. Jah és azt tegyük hozzá , hogy az a baj , hogy páromnak gondoskodni kell róla, ugyanis lusta dolgozni, ráfogja, hogy ő öreg, meg, hogy a Gabi ideges lenne ha ő dolgozna. Nem ilyen kifogásokkal kellene jönnie, mert ha akarna elállhatna dolgozni, de nem akar mert tudja, hogy a fia soha nem fogja hagyni és mindig ott lesz neki, hogy keressen rá

És akkor mi lesz kettőnkkel, velem és a párommal, majd kétfelé keres vagy mi a fene, hogy megy ez, megkeresi a saját családjának a rezsire valót, meg az édesanyukájának is, de azt hozzátenném, hogy van kettő 30 éves lánya kőgazdag mindkettő, ők nem tartoznak az anyjuknak semmivel, ő nekik nem kötelességük segíteni rajta,csak a páromnak ???? Vagy hogy fog ez menni, egy örök életen fog majd tartani, hogy az én párom 2-felé keres??

Mit gondoltok, vagy mi a véleményetek????

Lécci segitsetek!!Mit tehetnék?? És az az érdekes ha megbeszéljük vele párommal közösen a dolgokat megígéri, hogy jó lesz, aztán pár nap, vagy 1 hét és ugyanúgy mocskolódik rólam, egyszerűen mindig kitalál valamit, a kis lényegtelen dolgokból is olyan pletykát képes kitalálni, hogy csak na. És akkor is ez van ha csak párom beszél vele, ugyanígy megígéri, majd egy idő után csinálja tovább.Mit csináljak???

HELP!

29. jucus30 (válaszként erre: 27. - Yvone)
2012. júl. 7. 20:55
Köszönöm szépen.Igyekszem megtalálni azt a határt amin nem engedem át.Eddig működik.Mellém áll a párom de próbálom kihagyni belőle.Nem akarom megbántani.Igyekeztem anyósnak mindenben segíteni:Mire hazajött a melóbol(3órát dolgozott)minden kész volt:kaja az asztalon a szobját is takarítottam és minden mást is megcsináltam.Semmi más dolga nem volt csak pihennie kellett.Erre ő mindig piszkált és kritizált.Most már remélem jobb lesz:)
28. jucus30 (válaszként erre: 8. - 80fa7028be)
2012. júl. 7. 20:50
Talán előbb kérdezz mielőtt ilyeneket írsz.A 10 éves lányom nem a jelenlegi páromtól van!
27. yvone
2012. jún. 20. 11:10
Teljes mértékben egyet értek az előtem levővel! Én is 1 évig birtam ki anyósomnál. Nálunk a kajával volt vita, hogy ki mit ehet. Külön hűtöt kellett berakni a szobába hogy senki ne egye meg a mi kajánkat, persze mondanom se kell mikor dolgoztunk párommal szépen felosont és a mi hűtönkből zabált!!!Majd közölte párommal, hogy majd csak akkor mehetek oda amikor Ő mondja. Na ott elszakadt nálam minden és mondtam páromnak, ha nem tudunk elköltözni a kapcsolatunkra fog menni és sajnos akkor mindennek vége, mert én nem birom tovább! Most albérletbe lakunk és 2 havonta ha látom!Nekem annyi szerencsém van, hogy párom is tudja nagyon jól, hogy milyen az anyja és mellém áll!!!Párom most volt kórházban, mert költözés közben elvágta az ütőerét, drága anyósóm be se ment a kórházba, de még a testvérei sem!GUSZTUSTALAN!!!Mostmár egyáltalán nem érdekli páromat, azt mondta, azzal, hogy mi elköltöztünk neki egy új élet kezdődőtt. Hát még nekem :D Én annyit tudok tanácsolni, ha lehet és van rá lehetőség külön kell költözni és ha a férfi tényleg igazán szeret. befogja látni, hogy mi folyik körülötte!!De ezt csak akkor fogja már látni, ha már nem lakik ott!Higyétek el saját tapasztalatból beszélek!!!Elhordani mindenfélének nem szabad anyóst, a kellő tiszteletet meg kell neki adni és a párod előtt is tisztelned kell, nehéz de ha erős vagy meglátod te fogsz győzni!!! :)
26. Dyus
2012. jún. 20. 09:15

Kedves jucus30!

Teljesen együtt tudok érezni veled.Én kb egy évig laktam együtt az anyósomékkal, de elszakadt a cérna és albérletbe költöztünk.Persze mikor összekerültünk a párommal ő javasolta, hogy költözzek oda, így kényelmesebb lesz. Anyáékhoz nem tudtunk volna, mert nem volt elég hely. Mi ott tartottunk, hogy feltakarítottam, utánam takarított, megfőztem mire mindenki hazaérkezett, és közölte, hogy moslékot főztem (persze marha kényelmes volt neki csak asztalhoz kellett ülnie, és kétpofára tömte a kaját magába). A rezsit feleztük, meg a többi kiadást, mégis ő akarta beosztani az összes pénzünket.Aztán egy szép napon édesanyáméktól "hazamentünk" (akkor intéztük az albérletet) és elhintette hogy hányingere van tőlünk,takarodjunk.

Én csak annyit kérdeztem a páromtól, hogy jön vagy marad?2 óra alatt elpakoltunk mindent.Másfél hétig meghuztuk magunkat anyáéknál, mert az albérlet még nem volt üres.Életem egyik legszebb pillanata volt mikor eljöttünk onnan.Már én is ott tartottam, hogy megőrülök tőle.Ennek már 6 éve, de a viszonyunk azóta sem mondhatnám rendezettnek. Elviselem a jelenlétét, de ha nem muszály nem erőltetem..., de mióta megszületett a kisfiunk kénytelen vagyok valamennyi időt eltűrni.Persze a gyereknevelésbe is szeretne beleszólni, és még sorolhatnám, de kisregény lenne belőle. Én csak azt tudom tanácsolni, hogy csak annyit beszélj vele amit nagyon kell, és nevess az arcába, az nagyon tud nekik fájni.És ha alkalmatok lesz az elköltözésre mindenképp menjetek...Persze néha még én is kioktatom, ha nem teszik ahogy szól.Nem mindig tudok én se tűrni, de arra rájöttem hogy a páromnak ha panaszkodom, nem oldok meg vele semmit, ismeri az anyját, de nem fog soha teljesen "elszakadni" tőle, mert az anyja, akiből egy van. És akármennyire is furcsa az én számból, de ő hozta a világra, és mindig az anyja marad.Ebbe már beletörődtem, persze ez nem azt jelenti hogy nem áll ki mellettem, csak valamilyen szinten tiszteli az anyát, ami szerintem érthető, akármilyen perszóna is.:)

Mégegyszer kitartást és nagyon sok boldogságot kívánok!

25. f64f0d9a69 (válaszként erre: 18. - 17edc27aec)
2012. jún. 20. 08:52

Itt ebben az országban a fiatalok nagy része sem tiszteli az idősebbeket.

Ebben az országban 40 felett már nem is számít az ember...

24. f64f0d9a69 (válaszként erre: 13. - 17edc27aec)
2012. jún. 20. 08:45

Akkor te is ilyen öregember leszel?


Szerintem nem mindenki válik gonosszá.


Fiataloknak legjobb külön élni, még az albérlet is jobb - külön lakásban senki nem szól az életükbe.


Akivel nem lehet megbeszélni, azt ott kell hagyni.

23. 67c816cf2e (válaszként erre: 1. - Jucus30)
2012. jún. 19. 20:55

Valami hasonló helyzetben vagyok én is, bár neki csak akkor van problémája mikor átmegy a szivárvány alatt (remélem érted), de ilyenkor bárkibe képes belekötni.

Viszont én megmagyaráztam neki, hogy ha valami nem tetszik nekem, de a gyerekemnek semmiképpen sem!

Mondjuk nálunk a párom ki is áll értem. Nálatok is így van?

22. df2a740c00 (válaszként erre: 8. - 80fa7028be)
2012. jún. 19. 20:50
Fúúúú..és attól neked jobb lenne?
21. Muraja
2012. jún. 19. 20:47

Igazad van de sajnos sok van olyan a fiatalabak közul is.

Fiatalok kik kimnek mas orszagba de az elsö ott is a hibakat keresni nem az hogy beilaszkedjenek.

20. 17edc27aec (válaszként erre: 19. - Muraja)
2012. jún. 19. 20:32
Szerintem a mi generációnk (30 év körül vagyok) már nem ilyen öregemberek lesznek. Van egy bunkó stílusuk az 1950 es évektől lefelé ennek a korosztálynak, akik a kommunizmusban nőttek föl. Irígylik szerintem, hogy ők fiatalon nem olyan világba nőttek föl mint amilyenbe mi. Persze tisztelet a kevés kivételnek.
19. Muraja (válaszként erre: 18. - 17edc27aec)
2012. jún. 19. 19:29

nagyon sok fiatal tönkre mentkapcsolat szarad a lelkukön . Sajnos ök ezt nem fogjak belatni ez az ami legszomorub.

Valahol ezt az atok hagyomany cirkelt meg kellene valtoszattni.

18. 17edc27aec (válaszként erre: 17. - Muraja)
2012. jún. 19. 19:17
Itt ebben az országban az öregek nagy része nem nagyon tiszteli a fiatalságot. És jellemző, hogy itt a fiatalabbak sose lehetnek okosabbak az öregeknél.
17. Muraja (válaszként erre: 1. - Jucus30)
2012. jún. 19. 18:32

Sajnalatos hogy igy sznvedtek ,en nem ertem csak itt a Hoxan tele van forumokal es naplokal hol a banyak szidjak non stopp a menyuket .

De miert van ez igy ki adta nekik azt a arcatlansagat ? ha egy fiatal parnak nincs hova menni akkor megertem es respektalom ha egyutt kell vele tölteni egy nehany evet .

Hol van a respekt ezekböl a banyakbol a fiatalok iranyt ? en magam is mar nagymamma vagyok es az összses gyerek kulön el maganak a csaladjaval . Meg a almomban sem jutna eszembe hogy a kilincset csiszoljam naluk vagy kritikat vessek ellenuk.

Akkor megyek ha meghivmak ( sokszor meg akkorsem , megvan a sajat eletem. )

16. 80fa7028be (válaszként erre: 14. - Pepitaofélia)
2012. jún. 19. 14:07
Hülyeség ,el kell költözni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook