Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Anyaság" fórum

"Anyaság" (beszélgetős fórum)


1 2 3
46. Channa* (válaszként erre: 39. - Globus)
2021. dec. 19. 21:16

Nekem volt szerencsére. Kellett is.

Na nem ahhoz, hogy tisztába tegyem, mert abban a családban lévő babák miatt már volt gyakorlatom, ahogy a cumisüveges etetésben és kaja készítésben is, csak amikor belegondoltam, hogy ez nem olyan, hogy ha van kedvem megcsinálom, akkor azért kicsit feszült lettem. És mivel nem szopott a fiam, így az első az volt, hogy be kellett szereznünk tápszert, és a férjem teljesen ki volt akadva, amikor azt mondta a dokinő, hogy majd kijön, de lehet, hogy csak holnap. Teljes pánik volt, hogy mit fog enni, ha felkel?


Persze, anyósom tudta, hogy teán is elvan napokig;)


És ugye nekünk is volt egy csomó gond abba az időben...

45. Channa* (válaszként erre: 37. - Csillagszem38)
2021. dec. 19. 21:12
Persze, de inkább azt tudjuk, hogy meg kell etetni, tisztába kell tenni, meg kell fürdetni, stb. és eközben alakul ki a szeretetünk...
44. Channa* (válaszként erre: 36. - NomNom)
2021. dec. 19. 21:10
:D
43. NomNom (válaszként erre: 42. - Csillagszem38)
2021. dec. 19. 21:09

Köszönöm, én is remelem. Tényleg szeretném ha lenne testvére.:)

Most már annyi mindent másképp csinálnék. Szerencsere vannak barátaim ahol már második baba is megszületett (vagy úton van) úgyhogy lesz kihez fordulnom tanácsért.

42. Csillagszem38 (válaszként erre: 40. - NomNom)
2021. dec. 19. 21:03
A második sokkal könnyebb, hidd el. Két lányom van, igaz nagy korkulonbseggel, de pont emiatt nagyobb onbizalommal a másodiknál. :) sztem ettől ne tarts🙏🙏
41. Csillagszem38 (válaszként erre: 38. - NomNom)
2021. dec. 19. 21:01

Ezt nagyon jó olvasni h ennyire figyelnek rád es h minden rendben volt. 🙏🙏

Nagyon nehéz ez az időszak az biztos az első gyereknel.


Köszönöm, aranyos vagy, igen, valszeg meg jól le is csesztek az anyákat h miért nem foglalkoznak a gyerekekkel.


Nagyon sajnálom en is h nem ismertem anyut, de biztos megvolt az oka miért alakult igy az életem.


Az biztos h a kozombosseg a gyerek iránt nem jó jel, fokozott odafigyelest igényel

40. NomNom (válaszként erre: 37. - Csillagszem38)
2021. dec. 19. 21:01

De egyébként ezért felek egyelőre attól, hogy kistestvér legyen, mert nem tudom hogyan csinálnám ezt végig, hogy bírnám újra ki ezt az érzést.

Mi lesz ha rosszabbul viselem majd lelkileg?

39. globus
2021. dec. 19. 20:56
Nekem semmi segítségem nem volt. Férjem hazahozott kölcsönautóval, akkor még nem volt kocsink. Délután dolgozott, telefon nem létezett, még vonalas sem. Annyi időm volt, hogy levágtattam a gyógyszertárba, mielőtt egyedül maradtam 😁
38. NomNom (válaszként erre: 37. - Csillagszem38)
2021. dec. 19. 20:56

Én rengeteget olvastam ezzel kapcsolatban mert magamban kerestem a hibát. Az első hetekben ez teljesen normális, de nagyon vigyázni kell hogy ne billenjen át olyan depresszióba mint ami édesanyádnak volt.

Nekem nem volt segítséget mert külföldön élünk és éppen tombolt az első hullám de szerencsém hogy itt erre nagyon figyelnek és a védőnővel sokat beszéltünk erről, mondta hogy ha úgy látja akkor elküld pszichológushoz. Szerencsere nekem megoldódott a dolog.

Nagyon sajnálom ami édesanyáddal történt. Gondolom akkor ezt nem vettek még ennyire komolyan.

37. Csillagszem38 (válaszként erre: 34. - NomNom)
2021. dec. 19. 20:51
Pontosan emiatt kell jeleznie a családnak, ha maguktol nem veszik észre, mert ez a dolog nagyon rosszra fordulhatnék at, ha nem figyel a környezet. Anyam a szülés utáni depresszió miatt lett öngyilkos, szóval nagyon figyelni kell. Jó esetben nem erzunk semlegességet az újszülött irant
36. NomNom
2021. dec. 19. 20:47
Nekem pont azért volt olyan ijesztő mert nem volt aki segítsen nekünk. De így is megoldottuk. En a kórházban szinte nem aludtam így a kimerültségtől otthon kidőltem. Reggel arra ébredtem hogy férj a kanapén alszik, a kicsi pedig a dohányzóasztalon a babafészekben. Lényeg hogy sikerült elaludniuk valahogy. 😂
35. Channa* (válaszként erre: 30. - NomNom)
2021. dec. 19. 20:38

"hogyan fogom életben tartani, mit is kell vele csinálni"


Hát igen...


Mi is hazavittük a fiúnkat, az autóba elaludt, így óvatosan bevittük a lakásba letettük a kiságyába és rázártuk az ajtót és csak suttogtunk. Rettegtünk, hogy fel fog kelni és nem tudjuk mit csináljunk vele:DDDD


Aztán anyósom megoldotta a problémánkat;)

34. NomNom (válaszként erre: 33. - Csillagszem38)
2021. dec. 19. 20:22

Pár napos az egész történet - és a baba is.

Én is ezt éreztem az elején, azt sem tudtam hol vagyok. Most 16 hónapos a kisfiam, elválaszthatatlanok vagyunk. Nem tudom elképzelni milyen volt nélküle.

Van akinek nehezebb a posztpartum időszak, talán kicsit depresszióba is hajlott már nekem mert nem csak 4-6 hétig tartott, de kijöttem belőle. Persze ha hónapokig eltart akkor valóban segítség kell. Vagy ha odáig fajul, hogy képtelen a babát ellátni pl.

33. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - 28Ancsa)
2021. dec. 19. 20:04
Húha, családnak jelezd. Valami gond van... :(
2021. dec. 19. 19:53
Ekkora baromságot is régen olvastam
31. Bichi (válaszként erre: 1. - 28Ancsa)
2021. dec. 19. 19:43
Ugyanezt éreztem én is, hetekig olyan volt, mint valami idegen, aki egyszer csak ott volt...
30. NomNom
2021. dec. 19. 19:39
Mindenki másként éli meg ezt is mint a szülést. 5 napot voltunk kórházban, szinte semmire nem emlékszem. Tudom miután a kisfiam megszületett, órákig ott feküdtünk, ő a hasamon, de abszolút nem fogtam fel, hogy ő az én fiam, aki 9 hónapig bennem növekedett. A gyomrom összeszorult a kétségbeeséstől, hogy mi lesz most, hogyan fogom életben tartani, mit is kell vele csinálni…
2021. dec. 19. 19:15
Ahh bocsánat Bettina nem neked akartam ezt hanem Aszparagusnak!
2021. dec. 19. 18:25
:D
2021. dec. 19. 18:24
:-)
26. Fisica
2021. dec. 19. 18:23

Te elájultál, másnál meg fokozatosan kialakul. Nem vagyunk egyformák.

Ettől még nem lelki sérült. Bakker.

25. aszparagusz (válaszként erre: 23. - Bless the child)
2021. dec. 19. 17:40
U.a, mint amit a 15. sz. hozzászólásban leírtam.
24. bnedora (válaszként erre: 1. - 28Ancsa)
2021. dec. 19. 17:35
Gratulálok a picihez! Anno, én is így voltam, amikor megkérdezték tőlem, hogy kit szeretek jobban, a fiamat v. a keresztfiamat. Mivel a fiammal nem volt még múltunk, így a keresztfiam iránt éreztem többet, aki már 3 éves volt. Az együtt töltött percek, idők meg fogják hozni azt az örömöt, anyai szeretetet, amit egy gyermek adhat az édesanyának.
2021. dec. 19. 17:32
Mennyivel jobb az, aki szülés után 5 perccel már teleszórja a faszbukot a magzatmázas gyerek képeivel és áradozik arrol, hogy mennyire imádja?
22. Channa* (válaszként erre: 21. - 3922e0e3cc)
2021. dec. 19. 17:28

Én azt gondolom, hogy ez nem feltétlen depresszió, hanem egy folyamat.

Hiába van a hasunkban a gyerekünk jó esetben 9 hónapig, de még nem láttuk, nem érintettük meg, nem éreztük az illatát, stb., így számunkra egy idegen akkor is, amikor megszületik, hiába mi szüljük.


Viszont, ahogy hazamegyünk, gondozzuk megismerjük egymást, szépen kialakul egy különleges kapocs és a szeretet.


Nem mindenki van elájulva minden csecsemőtől és az illatuktól, és mert picik és cukik. Van aki még messziről sem kíváncsi más gyerekére, max. annyit mond magába, hogy ez egy szép baba;)

De a saját az más egy kicsit, mert ugye az ott van velünk, mi akartuk, nekünk kell gondoznunk, tanítanunk.

A picikori kapocs az ami egy rosszabb kamaszkoron átlendít minket.


Persze, beszéljen dokival, bár én elsőre a gyerekem apjával, az anyukámmal, vagy valaki számomra fontos emberrel beszélnék erről, és ha a napok múlásával nem jön a szeretet, de jön az idegesítő dolog, akkor viszont már elképzelhető, hogy depresszió áll a háttérben, de így szülés után 2 nappal még nem gondolnám.

21. 3922e0e3cc (válaszként erre: 1. - 28Ancsa)
2021. dec. 19. 17:14
A 2 Fiamnál nem volt ilyen,viszont a Kislányomnál akit 38 évesen szültem ott komoly lelki traumák voltak. Kifejezett szülés utáni depresszió ( Édesapám halála) alakult ki nálam. Hónapokba telt,mire felfogtam hogy kisbabám van! Minden nap hívtam a védőnőt,kétségbe voltam esve,de 5 hónap után helyreállt bennem minden! Én maximálisan megértelek,tudom min mész keresztül,de minden rendbe jön hidd el :) Kitartást és nagyon sok örömöt kívánok neked a Kicsiddel :) Az én Kislányom már 11 éves,és Istennek hálát adok,hogy Ő van nekem! Nagyon boldog Karácsonyt kívánok Nektek <3
2021. dec. 19. 17:14

Amúgy tök fura, de én nem emlékszem, hogy az elsö perctöl szerettem a lányom, vagy csak késöbb alakult ki.


Mondjuk nála voltak gondok, így két érzés, amire emlékszem, az aggódás érte, és az öröm, hogy élve megszületett, mert ez sem volt evidens...


Gondolom ez már szeretet volt, de még nem olyan erös, mint amit most érzek, amikor már évek óta gyúrjuk egymást.

19. a4e7cf9021 (válaszként erre: 18. - A4e7cf9021)
2021. dec. 19. 17:13
Szerintem a szeretet az egy olyan virágoskert, ami napi szintű gondozásra szorul 🌻🌼🌼🌹🥀🌹. A virágokat öntözni kell, hogy el ne hervadjanak, ugyanígy a szeretetet is gondozni, ápolni kell.
18. a4e7cf9021 (válaszként erre: 1. - 28Ancsa)
2021. dec. 19. 17:12
Szerintem a szeretet az egy olyan virágoskert, ami napi szintű gondozásra szorul 🌻🌼🌼🌹🥀🌹. A virágokat öntözni kell, hogy el hervadjanak, ugyanígy a szeretetet is gondozni, ápolni kell.
2021. dec. 19. 17:09
Szerintem is kialakul idövel.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook